Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 20.3.2007 18:27

I.am.good píše:...zavřel na celejch těch deset let a nechal je makat, aby zaplatili komplet škoda. Co to mezi námi žije za hovada,...
Tak škoda na vlaku přes 40 mega, na kolejích 3 mega na abezpečovačce 750 tisíc…
…a na autě :!: 150 tisíc :!: tomu říkám pojišťovací podvod. @3662

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 20.3.2007 18:10

K 1. třídám. JEdnou jsem tam omylem vlezla v nějkaém ryhcliku Praha - Budějice. JEdiný, co tam bylo jiný, než v našich B, Bmee a jiných, byl kobereček na zemi a na sedačkách pod hlavou takový bílý hadry. Jinak nic. Zima a smard úplně stejnej. I záchoidy jsou stejný. :lol: TAk rpoč je to dražší??? A rpoč tam neberou rpůkezy typu ZTP/P?! ?! ?! :?: :!:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 20.3.2007 17:32

I.am.good píše:.. kam to lidstvo spěje. Je mi na zvracení :(
Tak, zase to nepřehánějme s tím O tempora, o mores! Lidstvo bylo blbé odjakživa. Artemidin chrám v Efesu podpálil jistý Hérostratos jenom proto, aby jeho jméno vešlo do dějin. To byl exemplární případ blbce, a přitom se to stalo v roce 356 př. n. l.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 20.3.2007 17:16

To je fakt, je to velice zajímavé, že to ten vlak takhle moc odnesl. Jestli to ti frajeři tam fakt šoupli schválně, tak bych je zavřel na celejch těch deset let a nechal je makat, aby zaplatili komplet škoda. Co to mezi námi žije za hovada, jak si tohle někdo vůbec může dovolit, to je sobeckost nejvyššího stupně, bože, kam to lidstvo spěje. Je mi na zvracení :(

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 20.3.2007 15:09

PavelKT8D5 píše:Neni to sice od tramvají ale taky to neni špatný
http://zpravy.idnes.cz/rychlik-vyletl-z ... _krimi_pei
Docela by mě zajímalo na čem je větší škoda jestli na Audy A8 nebo 162.011. :?: :smt021
A to nepočítám ty vagóny, a infrastrukturu.
Je docela s podivem, jak může auto takhle vyhodit z kolejí 85tun železa a ještě je poznat co to je..

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 08.3.2007 13:17

Nevím, nikdy jsem neshledával logiku u podniků typu ČD, DPP apod. :wink:
Každopádně i dnes občas vidím nějaký vlak, kde jsou hezký reko vagóny II. třídy a k tomu obyčejné A. :wink: Např. jako jeden z mnoha R630, kde je obyčejné A a k tomu Bmee a Bee243. Tak co na to dodat - raději ušetřím a povezu se téměř pohodlněji :)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 08.3.2007 9:55

I.am.good píše:Mno jo, zapomínám, že ty vlastně víš vše :) Ale zkus zapátrat, milý hochu, v paměti (jestli jsi tolik stár), nebo na netu, kdy že to sem vůbec začal Dvořák jezdit. .) Mám samozřejmě na mysli dobu někdy okolo roku 1993, EC č.9 Antonín Dvořák, blahé paměti ještě přes Havlíčkův Brod. Jezdila na něm nejčastěji komplet rakouská souprava, ale občas na něm jela souprava ze Smetany (to bylo EC jezdící přes České Budějovice) a tam byla jednička česká. :wink:
Naše reko vozy Apee a Aee jsou tuším z roku 1996-97. Pokud by náhodou šlo o vůz Aee145, tak ty jsou ještě mladší, ale pravda horší. Tudíž hledejme od tohoto roku až. No a pokud si na něm zažil soupravu Smetany, tak to byla pouze náhoda, jelikož oběhově to tak nebylo... Ještě k Dvořákovi, ten u nás jezdí od grafikonu 1991-92. A minimálně do roku 1997 musel jezdit v řazení ÖBB eventuelně jiných železničních správ, jelikož jsme na to prostě neměli vozy, na tomto vozu jezdil pouze náš jídelní vůz. Takže to tak nedramatizuj, možná si jel nějakou náhradou a ta většinou bývá horší než je standart, alespoň u nás určitě jelikož nemáme stále tolik vozů. Ale poptám se ve svých želzničních kruzích, jen se mi nezdá, že by Dvořáka kdy jezdila naše jednička + rakouské dvojky to je dost nelogická kombinace. (Ale neříkám, že to tak nemohlo být, jen je to na výsost podezřelé) :lol:

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 08.3.2007 9:30

DJ LA DÉFENSE píše:Jenže v takovéhle sestavě Dvořák nikdy nejezdil :lol: :lol:
Mno jo, zapomínám, že ty vlastně víš vše :) Ale zkus zapátrat, milý hochu, v paměti (jestli jsi tolik stár), nebo na netu, kdy že to sem vůbec začal Dvořák jezdit. .) Mám samozřejmě na mysli dobu někdy okolo roku 1993, EC č.9 Antonín Dvořák, blahé paměti ještě přes Havlíčkův Brod. Jezdila na něm nejčastěji komplet rakouská souprava, ale občas na něm jela souprava ze Smetany (to bylo EC jezdící přes České Budějovice) a tam byla jednička česká. :wink:

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 08.3.2007 8:46

K těm prvním třídám:
Např. v Pendolinu je 2. třída daleko modernější nežli třída 1. např. "Aee" nebo "A". Je to pochopitelné, když na SC je řpíplatek...
Avšak 1. třída v mezistátních nebo dálkových vlacích ("Ampz" tuším) je na vysoké úrovni a myslím, že cena v tomto případě naprosto odpovídá. :)
Ovšem vrátím-li se ke srovnávání 1. a 2. třídy v normálních rychlících (např. "B" a "Aee"), tak rozdíly v pohodlí nejsou tolik markantní. :wink:

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 08.3.2007 1:40

I.am.good píše:To já jsem jel kdysi dávno z Brna do Prahy a měl jsem u sebe nějak dost peněz, tak jsem si řekl, že si zamachruju a koupil jsem si lístek do I. třídy na nějké EC, snad to byl Antonín Dvořák. Ale když jsem nastoupil do vozu ČD A a viděl ty vozy OBB Bmpz, tak jsem fakt raději šel tam a musím rozhodně potvrdit, že ta "dvojka" rakouská byla lepší jak "jednička" česká :(
Jenže v takovéhle sestavě Dvořák nikdy nejezdil :lol: :lol: Posledních asi 5 let jel spojen se Slovenskou strelou a Dvořák jel až z Břeclavi. Vozy ÖBB a ŽSSK (ŽSR). Co pamatuju tak Dvořák nikdy kromě jídelního vozu nejezdil namíchán 1. tř. ČD a 2. ÖBB a pokud vím, tohle se vůbec běžně nedělá. Vyjimku jsme mohli zažít předloni, ale v opačném gardu, že na naše EC se nedostávaly jedničky tudíž nám zde jezdily MÁV Amz, DB celá souprava, ŽSSK Aeer. 8-)

Jinak zrovna naše jedničky bych nesrovnával, ty Aee a Apee nejsou špatné. To já mám horší zkušenost s Bmpz ÖBB na Vindoboně, naše Bmz byly výrazně čistší a kvalitnější... Rakušáci nám se totiž taky posílaj jejich šrot. :(

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 07.3.2007 23:06

To já jsem jel kdysi dávno z Brna do Prahy a měl jsem u sebe nějak dost peněz, tak jsem si řekl, že si zamachruju a koupil jsem si lístek do I. třídy na nějké EC, snad to byl Antonín Dvořák. Ale když jsem nastoupil do vozu ČD A a viděl ty vozy OBB Bmpz, tak jsem fakt raději šel tam a musím rozhodně potvrdit, že ta "dvojka" rakouská byla lepší jak "jednička" česká :(

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 07.3.2007 20:06

Mapl píše:Malá anketa: je tu někdo mezi námi, kdo viděl v regionálním vlaku ceestující v první třídě? :shock:
Já jel náhodou jednou první třídou z Kralup do Prahy. Koupil jsem si zpáteční první třídu do Kralup, protože jel pinďa a chtěl jsem mít jistotu, že si sednu. Náhodou zpátky jela 471, tak jsem té první třídy využil.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 07.3.2007 17:45

Mapl píše:Ale takhle lidi nenalákáš. I kdybys udělal nějakou větší reklamní kampaň, tak stejně přilákáš málo lidí... :wink:
Já vim, že zlevňování není nejlepší řešení, ale co tedy? Nejlepší asi fakt bude, když to přestaneme řešit a necháme to tak, jak to je nyní. :)
Řešení je nestěžovat si... "Ja nemaju, prodavaju" :D

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 07.3.2007 17:25

DJ LA DÉFENSE píše:A proč chceš zlevňovat???? :roll: Z tebe byl byl obchodník dost naprd čoveče. Máš na to?? Tak jeď jedničkou. Nemáš? Jeď s "lůzou" dvojkou.

Ale takhle lidi nenalákáš. I kdybys udělal nějakou větší reklamní kampaň, tak stejně přilákáš málo lidí... :wink:
Já vim, že zlevňování není nejlepší řešení, ale co tedy? Nejlepší asi fakt bude, když to přestaneme řešit a necháme to tak, jak to je nyní. :)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 07.3.2007 16:47

Mapl píše:Ano. To zní jako velmi dobrý nápad nalákat lidi do první třídy. Kdyby se tam ozdávali zadarmo noviny a ještě se to trochu promakalo, tak by to bylo přijatelné. :) Z:idea:
Avšak většina denně dojíždějících lidí stejně do první třídy nepůjde, muselo by dojít k výraznému slevnění v 1. třídě, což logicky ČD odmítnou. :wink:
A proč chceš zlevňovat???? :roll: Z tebe byl byl obchodník dost naprd čoveče. Máš na to?? Tak jeď jedničkou. Nemáš? Jeď s "lůzou" dvojkou.

Odpovědět