Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Neral
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Neral » 29.1.2009 3:12

Tak jsem přemýšlel, jak je to vlastně s provozem autobusů po tramvajových kolejích. Všiml jsem si, že už máme v Praze několik míst, kde mají autobusy s tramvajemi společnou zastávku – Palačák, Mírák, Bílá labuť a Nám. republiky, nevím jestli ještě nějaké další (mám na mysli samozřejmě jenom taková místa, kde to není běžná komunikace přístupná pro auta). Za to na jiných místech autobusy beznadějně stojí v kolonách, zatímco vedle vede tramvajový pás, po kterém by krásně mohly projet. Z vlastní zkušenosti to zažívám často hlavně na úseku Prašný most–Vozovna Střešovice–Hládkov, který se občas projíždí třeba dvacet minut. Tak by mě zajímalo, co brání tomu, aby autobusy jely po kolejích (předpokládám, že to bude nějaký předpis, na který se musí udělit speciální výjimka), případně jaká je šance, že se to změní. Určitě nejen na tomhle úseku by to dost pomohlo a omezilo zpoždění.
Mimochodem, už se stalo, že za Vozovnou Střešovice to řidič nevydržel, najel na tramvajový pás a dojel až ke Hládkovu. Ale to byla opravdu výjimka potvrzující pravidlo... :)

Marek Kubík
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek Kubík » 28.1.2009 15:59

fricoolinek2 píše:Není to tak trochu historická chvíle - první Citybus, jenž vypravil jiný dopravce než DPP?
To máš pravdu,je to určitě historická chvíle.

fricoolinek2
Uživatel
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fricoolinek2 » 28.1.2009 15:46

Není to tak trochu historická chvíle - první Citybus, jenž vypravil jiný dopravce než DPP?

Tombus
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 28.1.2009 14:22

Případné fotiče upozorňuji, že to pořadí po třetí hodině odpoledne zatahuje.

slimman
Uživatel

Příspěvek od slimman » 28.1.2009 13:47

Absolut píše:Mazlík z Teplic už lítá na a-165.
Hezký. Tak aby vydržel, u Veolie se s ním (tuším) moc mazlit nebudou. [-o<

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 28.1.2009 10:31

Mazlík z Teplic už lítá na a-165.
b-1252-165-opatov-20090128.JPG

mixik
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mixik » 24.1.2009 22:10

.....tak to zase není tak horké s tím trestáním... ....Kupříkladu jsem se při zatahování jaksi "mírně"odchýlil od trasy a nikdo nic nezjistil. Po konzultaci s klukami mi bylo sděleno, že pokud nebudou sledovat vyloženě onu linku a ono pořadí, tak nikdo nic neví a hlavně to nikoho při výjezdu či zatažení (logicky) nezajímá. Jinak zastávky z večera a v noci pokud tam nikdo není a nechce nikdo vylezát, tak přibrzdím a pak jedu dál. Nikdá se mi nestalo, že by něco přišlo. S určitostí by se to řešilo jen při nějaké stížnosti od lidí, provozní kontroly atd. jinak ne.
samozřejmě že pokud si někdo nestěžuje tak to neřeší. jinak se to dá vytáhnout zpětně.
je pravda že pokud tam skočí manipulačka, tak oni maj vypnutý manipulační jízdy. takže pokud se ti nerozbije bus tak to nikoho nezajímá, že jedeš jinudy, (sjetí z trasy) hlavně neprojet bránu.
jinak při zatažení můžeš přijet o 5 minut dříve do garáže. nikdo ti nic neřekne. je to tolerance.

MF
Uživatel

Příspěvek od MF » 24.1.2009 11:30

mixik píše:
na dispečinku se jim to ukazuje kdy to zahlásil. pokud ten řidič to dělá pravidelně, tak ho finančně ohodnotěj. mypol posílá data každých 5 vteřin. jinak se jim ukáže i jestli otevřel dveře, zastavil ve stanici nebo jí projel. atd....
Občas to zapomenu vyhlásit taky a než lovit mypol za jízdy a posouvat to, tak to raději odhlásím při-po odjezdu. Včera se mi ale stávalo, že jsem před zastavením vyhlásil zastávku a při zastavení jsem jaksi sešlápnul tu spojku co u toho ciťáka nejní, ale je tam ten spínač na hlášení a vyhlásil jsem tedy další stanici. inu zvyk (na spojku :) ) je železná košile... Jinak co vím od kluků co sedí na sále (ve vlastním zájmu jsem se na jisté situace ptal) tak to zase není tak horké s tím trestáním... Kupříkladu jsem se při zatahování jaksi "mírně"odchýlil od trasy a nikdo nic nezjistil. Po konzultaci s klukami mi bylo sděleno, že pokud nebudou sledovat vyloženě onu linku a ono pořadí, tak nikdo nic neví a hlavně to nikoho při výjezdu či zatažení (logicky) nezajímá. Jinak zastávky z večera a v noci pokud tam nikdo není a nechce nikdo vylezát, tak přibrzdím a pak jedu dál. Nikdá se mi nestalo, že by něco přišlo. S určitostí by se to řešilo jen při nějaké stížnosti od lidí, provozní kontroly atd. jinak ne.

mixik
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mixik » 24.1.2009 0:38

bokša píše:Minulý týden jsem po delší době několikrát jel po Praze autobusem a zdá se mi, že se tu "rozmohl takový nešvar" :) - z pěti jízd měli řidiči 3x sluchátka (nevím jestli mp3 nebo handsfree) - měl jsem pocit, že se to nesmí. Nebo ano?
pořád lepší drát v uchu než mobilovat za jízdy.

mixik
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mixik » 24.1.2009 0:37

To mě ani tak nevadí, jako jiný nešvar. Dost často se mi stává při jízdě autobusem, že řidič pustí hlášení o zastávce, až v době když z ní odjíždí. Zajímalo by mě, jestli to mají nějak ošetřený, myslím to hlášení.

na dispečinku se jim to ukazuje kdy to zahlásil. pokud ten řidič to dělá pravidelně, tak ho finančně ohodnotěj. mypol posílá data každých 5 vteřin. jinak se jim ukáže i jestli otevřel dveře, zastavil ve stanici nebo jí projel. atd....

cwapa
Uživatel

Příspěvek od cwapa » 23.1.2009 21:19

bokša píše:Minulý týden jsem po delší době několikrát jel po Praze autobusem a zdá se mi, že se tu "rozmohl takový nešvar" :) - z pěti jízd měli řidiči 3x sluchátka (nevím jestli mp3 nebo handsfree) - měl jsem pocit, že se to nesmí. Nebo ano?
To mě ani tak nevadí, jako jiný nešvar. Dost často se mi stává při jízdě autobusem, že řidič pustí hlášení o zastávce, až v době když z ní odjíždí. Zajímalo by mě, jestli to mají nějak ošetřený, myslím to hlášení.

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 22.1.2009 23:36

Autobusů se předpokládám, tohle pro mnohé nepochopitelné omezení řidičů drážních vozidel, netýká...

bokša
Uživatel

Příspěvek od bokša » 22.1.2009 22:53

Minulý týden jsem po delší době několikrát jel po Praze autobusem a zdá se mi, že se tu "rozmohl takový nešvar" :) - z pěti jízd měli řidiči 3x sluchátka (nevím jestli mp3 nebo handsfree) - měl jsem pocit, že se to nesmí. Nebo ano?

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 22.1.2009 22:36

Ad Proxy: Ano, pro Jeřábkův kraj to již byl moc starý vůz, zato na a-165 bude patřit k nejlepším.

kralicek

Příspěvek od kralicek » 22.1.2009 3:53

Někde jsem se dočetl že z Vršovic má v dohledné době být přesun 8 ks Citybus na Klíčov.Díky tomu mají být linky 134 a 202 plně nízkopodlažní...Může mě to někdo potvdit nebo vyvrátit?? :)

Odpovědět