Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 24.2.2009 2:43

koukněte sem:
http://www.auto-shop-online.cz/auto/aut ... b_12_city/
Obrázek

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od krysarr » 23.2.2009 21:40

No to je mazec, neni to luzkova uprava pro vybrane cestujici? :wink:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 23.2.2009 17:45

ta guma jako obložení té zbytečné díry je úžasná, pokud je takhle dělán celý bys, tak [-o<

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od m@rtin » 23.2.2009 17:04

Močovina je přítomna už u verze Euro IV.

Ta fotografie mě teda dostala také. Byl jsme přesvědčený, že pod tím pódiem opravdu něco nezbytného je. A ono není... K tomu nemám co dodat.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Bobek » 23.2.2009 11:37

Hups, nezbývá, než se omluvit za neověřené papouškování zdroje. #-o
Jen mě tak ještě napadá, obrázek je z Euro IV verze. Nemůže ten prostor tedy souviset s rezervou na plnění Euro V, tj. potenciální nádrží na roztok močoviny? Či už je přítomna i u E.IV?

Designer
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 12.2.2007 10:47

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Designer » 23.2.2009 10:37

P_V píše:Mně udivuje to pódium mezi 2. a 3. dveřmi. Tam pod podlahou není kolo, tak na co schod?
(na fotce vpravo dole)
Pod tím pódiem není nádrž, jak tady psal Bobek. Mimochodem doporučuji radši nic nepsat, když nevím. Ten stupeň je totiž projev absolutní arogance pánů ze Soru. Není pod ním, světe div se, v podstatě nic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 21.2.2009 16:34

Vyhovět všem se nedá a já to úspěšně přežívám, je to prkotina že někde musím sklonit hlavu. Upozorňuji na to jen proto že se z mého pohledu zhoršil stav, držet hubu a krok nebudu nikdy, to ode mě nechtějte :lol: Brejšíne, nejsem si jistý že držáky nahradily jen ty nereklamní, typicky ve starých krátkých busech si na žádná madla nevzpomínám a teď jich tam pár, těch nových s reklamními destičkami ...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od pawel » 21.2.2009 15:41

willyjeff: uznávám, že ta madla v busech nejsou nejpovedenější, jenže z bezpečnostního hlediska je určitě horší, když se část cestujících, a to zejména ti nejmladší a nejstarší, nemají čeho držet...

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Brejšín » 21.2.2009 14:04

Neříkám Já, jen se ptám co je horší. Tatra taky do T1, T2, T3 nedala z výroby žádné svisdlé tyče .... .

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od willyjeff » 21.2.2009 13:48

Brejšín píše:furt je asi menší zlo když se vyšší lidi občas otřou o nějaký držák, než když se menší lidi nemaj kde držet. Nehledě k tomu že ty reklamní držáky nahradily pouze nereklamní.
to je hodně až ošklivě subjektivní názor, podle kterého bohužel postupují i návrháři. Já já já já já jsem taky vysoký a pořád se o něco mlátim. Ty ty ty ty ty seš menší, takže zase na nic nedosáhneš. Kde je ta spravedlnost? Komu se má návrhář podřídit? Kdo se určí středem světa? Takovýhle "jájínkovství" nemusím a od cestujících vyloženě nemám rád! (Proč jste na MĚ nepočkal. Vy MĚ musíte otevřít dveře...)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Brejšín » 21.2.2009 12:40

furt je asi menší zlo když se vyšší lidi občas otřou o nějaký držák, než když se menší lidi nemaj kde držet. Nehledě k tomu že ty reklamní držáky nahradily pouze nereklamní.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 21.2.2009 11:06

Řeknu ti to asi takhle, mám 190cm a DP na mě připravil úžasný zlepšovák. Jde o reklamní destičky (první byl Vodafone, nevím zda bude nějaké pokračování) s minimadlem zavěšené na vodorovných tyčích u stropu. Destička se mi pravidelně kýve v oblasti očí, výborný zážitek v dobytčáku když nemám možnost si vybrat kde budu stát. Ostatně je to podobné jako další "reklamní" vylepšení busů a to naproti hlavním dveřím, tam kde jsou obvykle místa k stání. Umístění desky na reklamy tam snížilo strop o pár centimetrů, dostatečně na to abych tam byl nucený sklánět hlavu. DP je opravdu šikovný, dokáže pokazit i fukční design interiéru těch busů které byly od dodavatele ještě v pořádku. Tohle není o dodavateli ale zadavateli a tohle nelze ani házet na hlavu magistátu, tohle je problém DP.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Brejšín » 19.2.2009 16:55

Pavel PS píše:Tak já mám 192 cm, takže mi tyče vysoko nevadí, spíš naopak ...... :?
Bohužel takto vysoký člověk tu výšku tyčí navrhoval, s kecama typu "populace se zvyšuje", "alespon se už nemlátím do hlavy", jenomže v té jeho aroganci zapoměl, že již 180 cm vysoký člověk se např. v zimní bundě té tyče také nemuže držet, jelikož rukávy té bundy mu tu ruku dál nepustí. Měřím 176 cm a v 14T se rozhodně podélných týčí nemůžu držet, protože jsou moc vysoko a ještě strašně utopené nad sedačkamy díky zahnutým svislým tyčím. Díky tomu 75% lidí zůstává u dveří, jelikož jsou tam svislé tyče a mej se kdy držet. #-o
Hádejte proč se teď ty tyče předělávaj a kolik to stojí, (jen protože Praha musí mít kvůli někomu tyče 197 cm nad podlahou).

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od jara » 19.2.2009 16:23

Neral píše:
pawel píše:doufam, ze se aspon s nastupem techto vozu zprovozni poptavkove ovladani dveri u autobusu v praze - protoze otevreni vsech ctver dveri na kazde zastavce by znamenalo jak velke uniky tepla, tak i zbytecne opotrebovavani dvernich mechanismu..
To by mě taky zajímalo. Už delší dobu si říkám, že je to docela hloupé, když deset let staré T6ky to poptávkové ovládání mají a nové Citelisy ne. Přitom právě na mnoha autobusových linkách je spousta zastávek, kde když už někdo vystupuje/nastupuje tak zpravidla jeden nebo dva lidi. Sice se to zčásti dá řešit zastávkama na znamení, ale i když už někde ten autobus pro jednoho člověka zastaví, tak by nemusel rovnou větrat všemi dveřmi...
100% první citybusy a ty další nevím poptávkové otevírání dveří měli. Jen se to nějak nezavedlo či vyšumělo jako klopení k ostrůvku. A tyto tlačítka se předělala na tlačítko "STOP" znamení k řidiči.

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Neral » 19.2.2009 16:05

pawel píše:doufam, ze se aspon s nastupem techto vozu zprovozni poptavkove ovladani dveri u autobusu v praze - protoze otevreni vsech ctver dveri na kazde zastavce by znamenalo jak velke uniky tepla, tak i zbytecne opotrebovavani dvernich mechanismu..
To by mě taky zajímalo. Už delší dobu si říkám, že je to docela hloupé, když deset let staré T6ky to poptávkové ovládání mají a nové Citelisy ne. Přitom právě na mnoha autobusových linkách je spousta zastávek, kde když už někdo vystupuje/nastupuje tak zpravidla jeden nebo dva lidi. Sice se to zčásti dá řešit zastávkama na znamení, ale i když už někde ten autobus pro jednoho člověka zastaví, tak by nemusel rovnou větrat všemi dveřmi...

Odpovědět