Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od willyjeff » 02.9.2009 8:18

Včera jsem ty nové přírůstky viděl na l. 124 a l. 195. Musím pochválit ten Emtest nebo jak se ty orientace jmenuji. Ikdyž na to praží slunce, tak je to vidět nádherně, absolutně nesrovnatelně s tím co máme na tramvajích. Měl jsem chvilku srovnání, když l. 124 dolů k Mezi Hřbitovy jela s l. 16 (vůz 14T). Že je to 124 jsem viděl už zeshora od Želivského, ale tramvajovou linku jsem potkal až mě těsně míjela.

mirek
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 19.8.2009 13:27

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mirek » 02.9.2009 1:13

tramvajka píše:Dnes jsem na Florenci viděl autobus,a zdál se my poněkud nový.Pokavaď to bude nějaká stará plečka,tak mě neukamenujte,o autobusy se vůbec nezajímám.
Tak tohle je příspěvek roku :lol:

Taky jsem se dnes projel, ale SORky mě teda vůbec nenadchly (ani jsem to ale neočekával). Už samotná koncepce "čtvery dveře" se mi nelíbí, protože skoro všichni stojící překážejí u dveří. Dále celá polovina sedaček je umístěná nevhodně proti směru jízdy a dokonce i podélně, dvě přímo nebezpečně (na půl metru vysokém dvojschodu mezi dvěma dveřmi - kdo to vymyslel? co až z toho schodu nějaký hůře pohyblivý člověk (kteří se rádi škrábou právě na ty nejvyšší sedačky) spadne?

Řeči o "dokolaném větrání okny" ( :lol: ) se taky nepotvrdily, malá vyklápěcí okýnka jsou stíněná zešikmenou střechou, takže ani v jedoucím busu vzduch dovnitř skoro neproudí. Opět krok zpátky. Místo zdálky dobře viditelného LED panelu je jakýsi LCD displej, který na modrém pozadí ukazuje následujících pět zastávek, nad tím je malé nečitelné číslo linky a ještě menší nečitelný běžící (občas zadrhávající se) text přes co bus jede. No snad se to aspoň tohle vychytá...

Kvalitou i esteticky je to zkrátka pořád starý SOR z doby, kdy opravovali traktory a v garáži lepili z bakelitu přívěsy. Vrzající plasty, ošklivé oddělovací desky, zbytečné a překážející hrany, u sedaček málo místa na nohy (i oproti CB!)... achjo. Proč se poslední dobou do MHD kupují takové hrůzy :twisted:

Chápu, že se chtělo šetřit, ale tohle... [-o<

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od tramvajka » 01.9.2009 22:40

DavidD píše:
Jj stará plečka to není, je to náš nejmodernější autobus, který dnes měl v provozu premiéru, níž se o nich dozvíš více.. :D

P.S.: Docela jsi mě pobavil, plečka..je vidět kam ty Sory spějí :D :D :D[/quote]
Tak to jsem rád,že jsem to zachytil.Říkám si,vyfotím jim to,připadá my to jako nějaká novinka :lol: .Tak jsem rád,že jsem to odchytl při jeho premiéře...
P.S.:Tak víš co,já nevěděl,jestli to není třeba 4 roky starý autobus #-o .To mě je to jinak jedno,jestli je to Sor,nebo Karosa,jak říkám,nezajímám se o to,ale potěšilo mě,že je to aspoň novinka :roll: .

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od DavidD » 01.9.2009 22:16

tramvajka píše:Nevím,kam to napsat,ale nejspíš sem.Dnes jsem na Florenci viděl autobus,a zdál se my poněkud nový.Přikládám foto.Pokavaď to bude nějaká stará plečka,tak mě neukamenujte,o autobusy se vůbec nezajímám :wink: :roll: .Jen mi přišel zajímavý,a každý den ho člověk jen tak nevidí,mi přijde 8-[ !
SDC10456.jpg
Jj stará plečka to není, je to náš nejmodernější autobus, který dnes měl v provozu premiéru, níž se o nich dozvíš více.. :D

P.S.: Docela jsi mě pobavil, plečka..je vidět kam ty Sory spějí :D :D :D

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od tramvajka » 01.9.2009 22:13

Nevím,kam to napsat,ale nejspíš sem.Dnes jsem na Florenci viděl autobus,a zdál se my poněkud nový.Přikládám foto.Pokavaď to bude nějaká stará plečka,tak mě neukamenujte,o autobusy se vůbec nezajímám :wink: :roll: .Jen mi přišel zajímavý,a každý den ho člověk jen tak nevidí,mi přijde 8-[ !
SDC10456.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Karosák » 01.9.2009 21:36

trainzjohny píše:Tak už máme nový BUS TAXI a CYKLO pruh v jednom
Bělocerkevská v obou směrech, Soběslavská směr Želivského. Funguje jsem spokojen využívám ho jak v režimu BUS, tak v režimu CYKLO 8-)

Jinak hlásím první svezení SOR NB12, 2x v jednom dni, poprvé na a-175, podruhé na prodloužené a-124. Dovolím si pár postřehů Z:arrow:
Já hodnotím veskrze kladně, uvnitře je to trošku prolejzačka díky spoustě dvěří a přepážek u nich a sedačkám na "bednách". Vzhled se mi líbí,dále podpora českého trhu - panely i terminál JKZ Olomouc, a v dnešním ostrém slunci luxusní čitelnost. Digitální pořadovka je trošku úlet =P~ Monitor uvnitř vozu s animací trasy a příštích zastávek (viz. Brno, 13T) je určitě přínos, jen bych vzhledem k velikosti monitoru klidně zvětšil font a obávám se zahlcení tohoto monitoru reklamou. Ale lepší než oblepit reklamní folií celý vůz jako v Č. Budějovicích, kde je z vozidla vidět jen skrz čelní sklo [-o< (asi si řidiči stěžovali, tak jim prořízli otvor :twisted: ). Funguje DVC a kupodivu vetšina lidí instinktivně šahala po tlačítku aniž by řešili že jsou v autobuse. Problém však byl, že mačkali první tlačítka jež jim přišla pod ruku, a že jich v autobusech máme dost (STOP, kočárek, plošina, na znamení...). A pár jež nastoupil se mnou říkal "týjo, fakt luxus, tohle je lepší než ta stříbrná jak teď jezdí...ta vod toho poršete nebo co, to budu jezdit radši timhle" 8-)

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 01.9.2009 16:45

Adam23 píše:Dneska jsem na Novodvorské natěšeně čekal na 117ku a přemýšlel jsem o tom samém, a ejhle, ona si prosvištěla v levém pruhu bez zastavení a odbočila jako by se nechumelilo. No leda, že by zřídili zastávku za rohem?
Tak tam by to byl občas asi problém zastavit, nevim jak tam jsou fronty u semaforů... ale je zřízena zastávka za rohem, je tam i původní záliv.

Adam23

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Adam23 » 01.9.2009 15:54

thriller2 píše: jak budou busy linky 117 (při cestě z Kačerova) ze zastávky Novodvorská (v ulici Zálesí) odbočovat přes tři pruhy do Novodvorské ulice
Dneska jsem na Novodvorské natěšeně čekal na 117ku a přemýšlel jsem o tom samém, a ejhle, ona si prosvištěla v levém pruhu bez zastavení a odbočila jako by se nechumelilo. No leda, že by zřídili zastávku za rohem?

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 31.8.2009 21:31

Aby pan Bém neměl bolesti, slyšel jsem něco o zácpě ..

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Karotka » 31.8.2009 21:08

mirek píše:
trainzjohny píše:Tak už máme nový BUS TAXI a CYKLO pruh v jednom
Takový už je měsíc např. na Hájích a Opatovské - kde jsou ovšem zcela zbytečné a většina IAD ho stejně ignoruje.
Bémátor zkrátka potřebuje splnit naslibované km buspruhů a cyklotras, takže tady bije dvě mouchy jednou ranou.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 31.8.2009 19:23

mirek píše:Kdo se těší? :)
Prosíím, já :lol: Že je konečně uvidim naživo...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od demon » 31.8.2009 18:51

Neberu si to osobně, prostě jsem zaměnil dvojčičku za trojčičku.
To se stává i v lepších rodinách... :lol:
Takže opravuji na 3521 - 3540.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 31.8.2009 18:46

demon píše:Co vím, tak zatím v Hostivaři postává 20 kousků - ev.č.3531 - 3540.
Neber to osobně, musim si ale znovu rýpnout :D , ale tam jsou nějaké evid. č. 3531,5 a 3532,5 nebo jak se do té řady 3531-3540 má vejít 20 vozů? :)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od demon » 31.8.2009 18:35

Co vím, tak zatím v Hostivaři postává 20 kousků - ev.č.3531 - 3540.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od DavidD » 31.8.2009 18:33

Kolik těch Sorů to máme?

Odpovědět