Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od pawel » 21.2.2010 11:52

damire, prosím nauč se trochu líp číst... řekl jsem snad, že bych naši zem (pojem "republika" mi zrovna nevoní - republika je státní zřízení a ne moje země) vyměnil za nějakou jinou? kritizoval jsem snad ČR tím, že se mi nelíbí manýry dopravce "Hotliner"??? tenhle obranný mechanismus, předvedený tebou a 9001, spuštěný v momentě, kdy nikdo neútočí, nadělá víc škody než užitku. a jinak - rozhlédni se kolem sebe, ať už doma v pokoji, nebo kdekoli na ulici. vezmi do ruky jakoukoli knihu. jak by to tam vypadalo, resp. co by se tam psalo, kdybychom se kdykoli v dějinách zcela zapouzdřili a odmítali přijímat jakékoli pozitivní vzory zvenčí nebo se naopak nechtěli učit na chybách druhých?
sorry za OT, ale tohle chování, lidově zvané "zaprděnost", se mi vůbec nelíbí a dokonce mi připadá i nebezpečné. zahleděnost do sebe nikdy nepřinese nic dobrého. pěknou neděli.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 21.2.2010 9:49

9001 píše:Pawel: Upřímně, tak si zůstan v Berlíně. Tyhle bláboly typu, že někde je něco jinak a lépe no nevím.
První věc z tvého příspěvku, na které se shodneme :) . Všude je chleba o dvou kůrkách. Něco mají v cizině lepší, ale pečení holubi do úst tam jisto jistě nelétají, takže naší republiku bych i přes jisté výhrady za jinou neměnil.
9001 píše:Že je špinavý? No tak jezdi celý den po Praze a loužemi a uvidíme jak dokonale čisté vozidlo budeš mít.
Taky souhlas, i některé busy DPP, a v posledních dnech jich nebylo zrovna málo, taky nebyly zrovna nejčistší...
9001 píše:Smrad z výfuku je u dieselu celkem standartní pokud stál a motor vychnadnul.
No nevím (-X , u DPP i řady jiných dopravců obdobnou kouřovou show při rozjezdu nepozoruju.
9001 píše:Nejdřív se podívej s čím jezdí DPP a pak se můžeme bavit. Dnes jsem měl tu čest potkat 6017 na 177 a velký rozdíl jsem v tom neviděl oproti HOTovi.
Sorry, ale tohle je fakt úlet. Jak píše pawel, HOTovy busy jsou chuťovka takřka vždy, možná až na Citara, Conecta pro nákupní linky a Sorky pro AE. Ukaž mi, kolik má HOT třeba B731 po SO, B951, Citybusů, Citelisů, nových Sorek oproti DPP. DPP je v kvalitě vozů a jejich věku a stavu o třídu výš!

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od pawel » 21.2.2010 1:21

tak a je to tam. MF promine poslední z připomínek, beru to podle průměru :)

> Komu: <stiznosti.podnety@dpp.cz>
> CC: <ropid@ropid.mepnet.cz>
> Datum: 21.02.2010 01:09
> Předmět: stížnost - linka X22
>
Dobrý den,

zasílám stížnost na provoz náhradní autobusové dopravy za tramvaje na Bělohorské ulici. Linka X22 nesplňuje prakticky v žádném hledisku nároky běžného uživatele - ať se jedná o spolehlivost přepravy (interval dle JŘ) a přiměřenou obsazenost (kapacitní nabídka a z ní plynoucí kultura cestování), technický stav vozidel, čistotu interiéru i exteriéru vozidla, bezpečnost přepravy (styl řízení vozidla), ekologičnost provozu, akustický a optický informační systém či vstřícnost a vzezření personálu.

Mé znepokojení je o to větší, že tento stav se pravidelně opakuje u valné většiny NAD za tramvaje během posledních cca 15-20 let bez jakéhokoli znatelného zlepšení. Jsem přesvědčen, že to nijak neprospívá popularitě a celkovému obrazu MHD v Praze.

Předem děkuji za Vaši reakci.
S přátelským pozdravem

.....
Praha - Břevnov


9001: promiň, ale tvoje reakce mi připadá nepřiměřená a s odpuštěním kecy typu "tak si zůstaň tam či onam" sis mohl odpustit. půlkou duše a občas i těla pořád ještě v praze jsem a taky se tam chystám vrátit. byl jsem tam před týdnem, za dva týdny tam jedu na měsíc a za půl roku víceméně definitivně. takže klídek.
ale teď k věci. DPP je pořád v průměru daleko nad HOTem. tím nechci říct, že nějaký střep typu 6017 je v pořádku, ale pořád je to omluvitelnější (v kontextu stavu ostatních vozidel, navíc s vidinou brzké náhrady, protože se kupují nové busy). u HOTa spadá do kategorie "vrak" 95% vozidel. a mimochodem - smrad z výfuku je extrémní i u videa, kde bus odjíždí z pohořelce DC. takže jakýpak stání a chladnutí.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 21.2.2010 1:12

Pawel: Upřímně, tak si zůstan v Berlíně. Tyhle bláboly typu, že někde je něco jinak a lépe no nevím. Co je na tom skandální? Že je špinavý? No tak jezdi celý den po Praze a loužemi a uvidíme jak dokonale čisté vozidlo budeš mít.
Smrad z výfuku je u dieselu celkem standartní pokud stál a motor vychnadnul.

Nejdřív se podívej s čím jezdí DPP a pak se můžeme bavit. Dnes jsem měl tu čest potkat 6017 na 177 a velký rozdíl jsem v tom neviděl oproti HOTovi.

Osobně HOTa nemusím, ale když někdo kdo kritizuje jezdí s tím samým, tak mi to opravdu nedá.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od pawel » 21.2.2010 0:47

neskutečné. tohle je vážně skandální vozidlo ... hlavně že máme 4.nejlepší MHD :)
tohle video taky stojí za to - http://www.youtube.com/watch?v=zgaHBESv ... re=channel

mimochodem je zajímavé, že tady v berlíně se NAD (i metra) zvládá s využitím autobusů městského podniku BVG. přitom outsourcing je tu také v plném proudu.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od milbi » 20.2.2010 22:22

Koukal jsem, že Hotův autobus 9518 má trochu sjeté pneumatiky. Tak snad nebude do konce X-22 sněžit :-)
(ale zase umí vyrobit krásné čisté ovzduší: http://www.youtube.com/watch?v=TNi-PuV1yAA )

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 20.2.2010 19:08

Tonda Ježek píše:Včera klekly oba elektrobusy, takže pár dní tam budou kroužit Ikarusy.
Dneska před 17. hod. 3906 zatahoval a jezdil 3001.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 20.2.2010 17:54

pawel píše:- to je právě problém těch prahů, že se řidiči (aut i busů) naučili je přejíždět téměř plnou rychlostí. ovšem když to přejede 50kou jedoucí narvaná X22 co 4 minuty, tak je likvidace otázkou dní ne-li hodin. krom toho tam je třicítka...
Jó, dřív se soudruzi neúspěšně snažili, aby byly rovné silnice. Teď, když už se to jakš takš daří, tak dělají umělé antidíry :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Bobik » 20.2.2010 17:07

No tak nevim, ale musim souhlasit s MF. To raději zpoždění než riskovat nehodu, navíc zrovna tady, kde jde o provařenou křižovatku.

Co se týká prahů - no řidiči už dávno přišli na to že čím rychleji tam jedeš, tím míň to drncá. A třicítka je krásná věc, ovšem pokud nikdo nekontroluje/nevyžaduje dodržování, pak je to jen číslo na barevným kusu plechu, bohužel.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od pawel » 20.2.2010 16:30

MF píše:Pawel: 1) Nechci se přiklánět ani na jednu stranu, ale myslet by měl trochu i ten tramvaják když ví, že tam ty busy odbočují a těžko se tam dostávají. To je taková kolegialita pouštět se na blbých místech když to lze. Jeden nejmenovaný mgr. co píše své vejšplechty na arenu sice poctivě počkal až do něj všichni přestoupí, ale pak ten zrychlovač vytočil až snad na 99. palec :) . Co na tom, že jede byť po hlavní do křižovatky, kde týden co týden se jezdí na nehody (i bez provozu NAD).

2) jo řazení, no jsou to starý herky, kdyby se chtělo, šlo by to opravit. Takový vůz 9558 má takovou zemědělskou vůli v řízení a fofrklacek jde tak ztuha, že při řazení na 4ku tě bolí už bicák. Co se týče podélných prahů, tak ty přejíždím čtyřicítkou i s osobákem a zase takový rozdíl to fakt není! Vždycky mě dojme, když přes ten práh jede nějaký teréňák a zpomalí na 10, aby se mu to náááhodou nerozpadlo.

No ale zase nechci tvrdit, že jízda autobusy HOT je kultůrním zážitkem :)
díky za reakce.
ad 1 - v podstatě souhlas, nicméně ten tramvaják to rozpálil právě kvůli čekání na cestující, aby dohnal zpoždění.
ad 2 - to je právě problém těch prahů, že se řidiči (aut i busů) naučili je přejíždět téměř plnou rychlostí. ovšem když to přejede 50kou jedoucí narvaná X22 co 4 minuty, tak je likvidace otázkou dní ne-li hodin. krom toho tam je třicítka...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Tonda Ježek » 20.2.2010 12:41

MOp píše:Pan Petr pise z terenu, ze dnes opet nejezdi ZEUS a je misto nej Ikar 3906.
Včera klekly oba elektrobusy, takže pár dní tam budou kroužit Ikarusy.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od davidtk » 20.2.2010 11:43

MF píše:No ale zase nechci tvrdit, že jízda autobusy HOT je kultůrním zážitkem :)
Ze zkušeností z X-1 bych spíš řekl, že jde o adrenalinový zážitek a ZDARMA! :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 20.2.2010 10:23

Pawel: 1) Nechci se přiklánět ani na jednu stranu, ale myslet by měl trochu i ten tramvaják když ví, že tam ty busy odbočují a těžko se tam dostávají. To je taková kolegialita pouštět se na blbých místech když to lze. Jeden nejmenovaný mgr. co píše své vejšplechty na arenu sice poctivě počkal až do něj všichni přestoupí, ale pak ten zrychlovač vytočil až snad na 99. palec :) . Co na tom, že jede byť po hlavní do křižovatky, kde týden co týden se jezdí na nehody (i bez provozu NAD).

2) jo řazení, no jsou to starý herky, kdyby se chtělo, šlo by to opravit. Takový vůz 9558 má takovou zemědělskou vůli v řízení a fofrklacek jde tak ztuha, že při řazení na 4ku tě bolí už bicák. Co se týče podélných prahů, tak ty přejíždím čtyřicítkou i s osobákem a zase takový rozdíl to fakt není! Vždycky mě dojme, když přes ten práh jede nějaký teréňák a zpomalí na 10, aby se mu to náááhodou nerozpadlo.

No ale zase nechci tvrdit, že jízda autobusy HOT je kultůrním zážitkem :)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MOp » 20.2.2010 10:03

Pan Petr pise z terenu, ze dnes opet nejezdi ZEUS a je misto nej Ikar 3906.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Bobik » 20.2.2010 1:34

MF píše: Stejně nechápu to plánování NAD. Přijede tramvaj č. 22, kde je kapacita nějakých 2x 162 cestujících každé čtyři minuty a jednou za tři minuty přijede bus s kapacitou cca 85 lidí. Asi jsme kouzelníci, když se to všechno odvozí. Podle logiky by ta náhradka nestačila ani na odvoz samostatné linky 15, i kdyby tam jezdila sama!
Předpokládám že "se nepočítalo" že tam ty tram budou jezdit plný a "se počítalo" že část lidí pojede normálníma busama ze Střešovic. Případně že "se to nějak zvládne" :roll:

Odpovědět