Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kruťák » 28.3.2011 10:10

Nedovedu si představit křižovatku, kterou by měl bus projíždět a zároveň při tom přejíždět o 2 jízdní pruhy. A aby měl sám pro sebe volno (= stůj ze všech směrů; vyjma Bohdalecké ZC a odbočení U Plynárny > Chodovská) je na křižovatce při této hustotě provozu taky asi nereálné.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 28.3.2011 9:30

petr03 píše:Umístění zastávky Chodovská busu 135,136 a 213 směr centrum. ... Vždyť je umístěna v zemi nikoho.
Kauflandu naproti sis nevšiml ? Krom toho nevím o žádné x kde by autobus jel jinam než vedou koleje. Vždy se sjíždí před x. (Ke Stírce, Jináskovo nám ...)

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od petr03 » 28.3.2011 8:31

Nevím proč,ale poslední dobou jsem jel vícekrát přes bohdalec. A vadí mi jedna věc. Umístění zastávky Chodovská busu 135,136 a 213 směr centrum. Proč ještě nikoho nenapadlo tuto zastávku přemístit na lepší místo. Kam? Min. blíže ke křižovatce, ale nejlépe za křižovatku. Vždyť je umístěna v zemi nikoho. Daleko od semaforu a hlavně busy musí kvůli ní sjet z kolejí v zatáčce. A to je dosti nevhodné. Např. včera předemnou v autě jel trouba,který vidí autobus s blinkrem že bude sjíždět, ale on musel mu tam vjet. Myslím si, že je to velmi kolizní místo a pro řidiče busu dosti nepřehledné. Kdyby se zast. přemístila až za křižovatku, mohly by jet po kolejích až na křižovatku, kde by se upravil pro ně signál na preferenci, tudíž by měli hladký průjezd od spořilova až po bohdalec ( koleje + bus pruh ).

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 27.3.2011 21:43

vláčky87 píše: a byla známá sqadra " ťukálistů", co dokázali jet jednoduchý mezistaniční úsek i na deset nášlapů jízdy!
Napojit ten linkáč na relé směrovek, byla vy ta jízda plynulejší :D

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 27.3.2011 21:07

vláčky87 píše: a byla známá sqadra " ťukálistů", co dokázali jet jednoduchý mezistaniční úsek i na deset nášlapů jízdy
I na víc, jednou jsem v úseku Ládví - Kyselova napočítal do 24 (to tam ještě nebyly světla) a v-max. 30km/h. Na Střelničné jsem vystoupil.

Uživatelský avatar
vláčky87
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2004 9:55
Bydliště: Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od vláčky87 » 27.3.2011 20:32

To nebylo myšleno ve zlém, znám řadu těch, co to zvládají bez problému, ale chápejte, že jsem zažil ještě dobu dvouosáků, a tehdy byla doba, kdy se spousta řidičů přeškolovala na nožní řízení, a byla známá sqadra " ťukálistů", co dokázali jet jednoduchý mezistaniční úsek i na deset nášlapů jízdy. I když sám jsem jednou vyjížděl autem z vozovny Motol a ve vratech pod sekcí sundal nohu s plynu a divil se, proč se auto tak zpomalilo!

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 27.3.2011 18:54

vláčky87 píše:Naštěstí ne u nás!

Ne vždy to platí 8-)

Uživatelský avatar
vláčky87
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2004 9:55
Bydliště: Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od vláčky87 » 25.3.2011 21:22

Třeba předtím jezdil se zrychlem. Znám podnik, kde se řidiči střídají a jezdí i autobusy. Naštěstí ne u nás!

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od ElWapp » 25.3.2011 21:06

Dnes jsem zažil velmi zajímavé svezení na lince 118. Řidič jel stylem nášlap - výběh - nášlap - výběh, zpožděný, rozkymácený ze strany na stranu a jako třešnička na dortu prolítnutý semafor na Budějovické (vjel tam v plné rychlosti tak vteřinu potom co se rozsvítila červená). Byl jsem rád, že jsem ve zdraví dojel...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 22.3.2011 18:23

bokša píše:Je mi jasný, že je to víceméně prkotina, ani to nemyslím jako stížnost. Spíš bych čekal na dpp.cz něco na hlášení podobných drobností, kterých si nikdo z DPP nemusí všimnout (chybějící JŘ, špatné informace, apod.) a k tomu odpovídající přístup "jé díky, mrknem na to" místo dnešního "někdo si zase stěžuje, budeme to ignorovat"
Zkusím ještě ten ropid...
Přesně jak píše Sirka, v DPP maj jiný starosti, než šípky. A hlavně na vše je manuál. Takže se nejprve musí zjistit, zda si pisatel nevymýšlí. To znamená dojet se tam podívat a provést dokumentaci. Pak porovnat dokumentaci stavu s manuálem. Pokud nesoulad (ta lepší varianta), zažádat o vytištění nových čoček a zažádat o vyvěšení. Pokud soulad, zjistit zda je to opravdu špatně. Takže teď už jistě chápeš, že se nikdo nepohrne do nápravy.
Já jsem reklamoval chyby na mastodontovi (zatahující 25 na Hradčanské zc se šipkou doleva), bylo mi odpovězeno, že to je zkušební provoz a ta šipka doleva tam je furt. Takže příště na nějaké upozorňování hážu ...

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od slimman » 22.3.2011 16:12

Proxy píše: Na druhou stranu mi na lince 363 zase nepřijde Citybus jako něco špatného, protože linka má z velké části městský charakter.
Pamatuju, že právě tady u té linky si snad cestující stěžovali, že chtějí linkový bus. :) DP kvůli tomu přesunul svou jedinou C934 na Kačerov.

Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od bokša » 22.3.2011 12:58

Je mi jasný, že je to víceméně prkotina, ani to nemyslím jako stížnost. Spíš bych čekal na dpp.cz něco na hlášení podobných drobností, kterých si nikdo z DPP nemusí všimnout (chybějící JŘ, špatné informace, apod.) a k tomu odpovídající přístup "jé díky, mrknem na to" místo dnešního "někdo si zase stěžuje, budeme to ignorovat"

(pominu, že se tam již několikrát měnily jízdní řády, a někdo si toho všimnout MĚL)
Zkusím ještě ten ropid...

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Sirka » 21.3.2011 21:24

bokša píše:Patří to sem jen částečně, ale zeptám se: na Žižkově na zastávce Rokycanova směrem od Olšanského náměstí jsou na sloupku uvedeny linky 136 a 175 - v tomto pořadí a bez rozlišení směru, přičemž 136 jede doprava na Ohradu a 175 doleva. Dá se to někde nahlásit tak, aby s tím někdo něco udělal? Asi před půl rokem jsem zkoušel nějaký online formulář na DPP, ale reakce nulová a to se mezitím několikrát měnily jízdní řády. Díky
Už vidim moloch DP, jak řeší nějaký šipky, to je asi pod jeho rozlišovací schopnosti. A JŘ údajně mění jiná firma než čočky, takže to na to asi nemá vliv...

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 7105 » 21.3.2011 14:36

bokša píše:Patří to sem jen částečně, ale zeptám se: na Žižkově na zastávce Rokycanova směrem od Olšanského náměstí jsou na sloupku uvedeny linky 136 a 175 - v tomto pořadí a bez rozlišení směru, přičemž 136 jede doprava na Ohradu a 175 doleva. Dá se to někde nahlásit tak, aby s tím někdo něco udělal? Asi před půl rokem jsem zkoušel nějaký online formulář na DPP, ale reakce nulová a to se mezitím několikrát měnily jízdní řády. Díky
Možná kontaktovat místo DPP Ropid.

Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od bokša » 21.3.2011 13:49

Patří to sem jen částečně, ale zeptám se: na Žižkově na zastávce Rokycanova směrem od Olšanského náměstí jsou na sloupku uvedeny linky 136 a 175 - v tomto pořadí a bez rozlišení směru, přičemž 136 jede doprava na Ohradu a 175 doleva. Dá se to někde nahlásit tak, aby s tím někdo něco udělal? Asi před půl rokem jsem zkoušel nějaký online formulář na DPP, ale reakce nulová a to se mezitím několikrát měnily jízdní řády. Díky

Odpovědět