Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kruťák » 18.7.2011 13:25

Dnes je opravdu nejaky historicky den. Na linku 387 dnes vyjel zluty BadoBusacky vuz v puvodnim nateru, odpoledne by mel byt na 232.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kruťák » 18.7.2011 12:50

Na 9. obehu linky 170 se dnes objevila 5849 s lehkym oderem nafty v interieru.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kruťák » 17.7.2011 14:11

Na lince 383 o vikendu k videni cerveny Mercedes 1059, 15:30 odjizdi posledni kolo z Haju. Uvnitr velmi aktualni reklama "Velikonocni sobota v Albertu Pruhonice" :D
Obrázek

Je to ten, co mu 12. dubna shořel v Jesenici motor :roll:

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Láďa » 15.7.2011 23:46

Pavel Vrtiška píše:Ahoj, řekl by mi někdo kdy jezdila 169 v trase LOVOSICKÁ - Vysočanská radnice - Harfa - Spojovací - Skalka =M= - CÍL. DÍky :)
Jen mohu napsat, že v lednu 1994 po této trase jezdila. Ale jen v pracovní dny do cca 19:00. Ostatní provozní období nevím.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od syverin » 15.7.2011 23:37

mixik píše:5915 opět na táboře DP. před rokem jí chtěli vyřadit. zase do dalšího června bude jezdit.
Budu pozdravovat. Cíl výletu třetího turnusu není ještě znám, ale nějakou pohlednici jistě pošlu ;)
Pavel Vrtiška píše:Ahoj, řekl by mi někdo kdy jezdila 169 v trase LOVOSICKÁ - Vysočanská radnice - Harfa - Spojovací - Skalka =M= - CÍL. DÍky ;)
Romanek763 píše:no je to už nějakej pátek asi 9 let.
To bude trochu delší pátek. Před devíti lety jezdila v téhle trase linka 145. 169 bych odhadoval maximálně do velkého třesku 8. 11. 1998 ;)

romanek763
problémový jedinec
Příspěvky: 300
Registrován: 28.1.2011 18:42
Bydliště: Praha 10

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od romanek763 » 15.7.2011 6:25

no je to už nějakej pátek asi 9 let. Nevíte kdy přijdou další NBH????

Pavel Vrtiška
Uživatel
Příspěvky: 95
Registrován: 23.4.2011 20:40
Bydliště: u linky 9,10,16,58,59

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Pavel Vrtiška » 14.7.2011 20:36

Ahoj, řekl by mi někdo kdy jezdila 169 v trase LOVOSICKÁ - Vysočanská radnice - Harfa - Spojovací - Skalka =M= - CÍL. DÍky :)

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 12.7.2011 22:42

5915 opět na táboře DP. před rokem jí chtěli vyřadit. zase do dalšího června bude jezdit.

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Jake » 12.7.2011 22:40

kruťák píše:Dnes byla v Radošovicích (Říčany, Rychta) nehoda Polkost renoltíka s osobákem, přítomna sanitka a nic moc pohled. Ví někdo číslo? V rámci věnování se provozu přede mnou jsem ho nestačil...
1603, jenom zraněná osoba z OA.
Naposledy upravil(a) Jake dne 12.7.2011 22:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kruťák » 12.7.2011 21:36

Dnes byla v Radošovicích (Říčany, Rychta) nehoda Polkost renoltíka s osobákem, přítomna sanitka a nic moc pohled. Ví někdo číslo? V rámci věnování se provozu přede mnou jsem ho nestačil...

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 12.7.2011 11:10

uklid vozu se dělá jednou za týden v určený den, který je vylepen ve voze. doté doby je ve vozech hnojník. proč by to někdo uklízel když zejtra dostane jiný vůz.
kdysi jsem vůz uklízel a vytíral. pak DP ve vozech zliklidovali košťata, kýble atd...
když jsem se ptal proč. bylo mě řečeno, že za prvé: z bezpečnostních důvodů. (vozilo se to pod sedačkama, jelikož 7kila nemají uložný prostor.) a za druhé: nejsou to "věci" dp, ale soukromé. to je nepřípustné.
ale zavedly systém uklidu sudá/lichá. dnes to je jednou za tejden ale pokud vůz zatahuje z linky. takže můžeme být rádi. protože pamatuju, že interval byl jednu dobu jednou za měsíc.
proč jsou 3stovky čistější? protože tam mají řidiči pořád své auto.a hlavně mají úložný prostor. kdežto ve městě nemáte tak často svoje auto. sice mají soukromé "náčiní" ale není vidět, takže to nedráždí.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kruťák » 11.7.2011 23:21

Příměstské busy jsou také čistější, protože se o ně starají přes den řidiči. Takže takové ty na první pohled odhozené odpadky tam nejsou, někteří v zimě vytírají podlahu i po každém kole. Samozřejmě jsou i výjimky, ale určitě víc jak 90% aspoň jednou denně projde bus a uklidí, co je v jejich silách.

Jenom takové poškádlení...
Sirka: Když VTP ví, co nasadit, proč ve svátek, kdy je nasazení aut mizivé, byla PČR málem zabavena sedmička v jedné obci na Praze-Východ na lince 383 poté, co policii zavolali sami cestující kvůli nevyhovujícímu technickému stavu? Nakonec to řidič ukecal a PČR to vzala jako že to je v normě...

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mart337 » 11.7.2011 22:32

Sirka píše: I čistota může být subjektivní - většina vozů u DP má zašedlé zaprášené interiéry, časté je potrhané lino, rozšmudlané nějaké sprejerské výtvory a rozšlapané nějaké rozlité tekutiny, papírky v rozích apod. i brzy ráno, to u jiných dopravců zas nevídám...
To, že interiery vozů DP (a nejen autobusy, ale i tramvaje) nejsou v posledních letech častěji renovovány a zůstávají "poznamenané činností našich kulturně nadaných spolucestujících", je dáno tím, že není tolik peněz na renovace a neustálé vyměňování poškozených oken, obložení atd. Řeší se to tedy hadry a ředidly, pokud to vůbec jde. Větší postižení vozů DP je celkem logické, protože zatímco příměstská doprava, je přecijenom méně náchylná k tomuto výtvarnému tvoření, ve městě je tato činnost bohužel většinou neuhlídatelná.
Co se týká "obyčejného" znečištění hned po ránu, to je pak na reklamaci u úklidových služeb. Na druhou stranu veškeré znečištění ve vozech je vyprodukováno opět cestujícími, a kolikrát když večer zatahuju, je to docela síla, jak vůz vypadá. Bohužel mi to připadá, že se vracíme do dob středověku, kdy se odpad "odkládal" kam to koho zrovna napadne (na podlahu se toho vejde, on to někdo úklidí, proč bych se namáhal to odložit do odpadkového koše).

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Sirka » 10.7.2011 20:47

Láďa píše:čistota u DPP je lepší než u ostatních dopravců, ale tagy ve vozech DPP bohužel taky najdeme. Co se týče cedulí, mám raději je, než digi panely, ale to je každého názor. Digi panely mají lepší čitelnost a jsou i lepší nejen pro operativní změny.
I čistota může být subjektivní - většina vozů u DP má zašedlé zaprášené interiéry, časté je potrhané lino, rozšmudlané nějaké sprejerské výtvory a rozšlapané nějaké rozlité tekutiny, papírky v rozích apod. i brzy ráno, to u jiných dopravců zas nevídám...

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Láďa » 09.7.2011 19:07

ElWapp píše:... S tim, ze i DPP na starych vozech jen rejzuje co to jde, nesouhlasim, porad je dost dobry standard co se treba cistoty tyce, navic je dpp komplet bez cedulaku, to je dalsi plus. U Veolie nejsou vyjimkou vytrhane sedacky, roztrhane potahy a tagy vsude mozne.
Tak na starých vozech rejžuje asi každý. Rvát do nich další peníze je nerentabilní. Je pravda, že čistota u DPP je lepší než u ostatních dopravců, ale tagy ve vozech DPP bohužel taky najdeme. Co se týče cedulí, mám raději je, než digi panely, ale to je každého názor. Digi panely mají lepší čitelnost a jsou i lepší nejen pro operativní změny.

Odpovědět