Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 15.4.2014 12:42

mixik píše:pokud nefunguje víc jak 1/3 označovačů, vůz nesmí jezdit na lince. maximálně dojezd na konečnou a vyměnit. jinak jsou za to pěkný pálky. i pro řidiče. poněvadž řidič je povinen na konečné kontrolovat označovače.
Kolik je 1/3 ze 2? :lol: když už se to řeší, tak ty new kasy, to je tedy věc.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 15.4.2014 12:36

Jirka píše:Já jsem tedy jel s About Me jen jednou asi dvě zastávky nějakým krátkým Sorem. Místo jednoho ze dvou označovačů jízdenek visely jen dráty z madla, vnitřní panel ukazoval jen číslo linky ...
pokud nefunguje víc jak 1/3 označovačů, vůz nesmí jezdit na lince. maximálně dojezd na konečnou a vyměnit. jinak jsou za to pěkný pálky. i pro řidiče. poněvadž řidič je povinen na konečné kontrolovat označovače.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 15.4.2014 7:46

Jirka píše:Já jsem tedy jel s About Me jen jednou asi dvě zastávky nějakým krátkým Sorem. Místo jednoho ze dvou označovačů jízdenek visely jen dráty z madla, vnitřní panel ukazoval jen číslo linky ...
A mělo to nějaký vliv na přepravu z místa A do místa B? 8-)

Uživatelský avatar
Jirka
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 07.9.2004 17:53
Bydliště: JZM

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Jirka » 14.4.2014 21:29

Já jsem tedy jel s About Me jen jednou asi dvě zastávky nějakým krátkým Sorem. Místo jednoho ze dvou označovačů jízdenek visely jen dráty z madla, vnitřní panel ukazoval jen číslo linky ...


Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 13.4.2014 9:25

mixik píše:
9001 píše:Bém? About Me? Jinak v čem About Me nesplnuje standardy?
jestli to bude v práci ještě vyset, tak to ofotím a dám to sem. jsou tam všichni účastníci PIDu.
Výsledky plnění jsou na webu Ropidu. Zde je soupis za About me v loňském roce. Jedině co jsem u nich našel jsou neumyté autobusy loni v zimě a na jaře špatná ústrojová kázeň...
http://www.ropid.cz/data/Galleries/125/ ... out_me.pdf

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 12.4.2014 21:49

9001 píše:Bém? About Me? Jinak v čem About Me nesplnuje standardy?

....
jestli to bude v práci ještě vyset, tak to ofotím a dám to sem. jsou tam všichni účastníci PIDu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MOp » 11.4.2014 9:41

9001 píše:Nezačal náhodou s těmi požadavky na dopravce jako první Kubera v Teplicích?
Mozna jo, ale hlavni duvod byla pusobnost Netscapa v Usti nad Labem na Kraji.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 11.4.2014 9:39

Bém? About Me? Jinak v čem About Me nesplnuje standardy?

Nezačal náhodou s těmi požadavky na dopravce jako první Kubera v Teplicích?

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 11.4.2014 0:06

...aby se splnili Standardy kvality předepsané Ropidem...

k čemu to je. Bém nastavil standarty a pak se tam sám nevejde (about me) tak se standarty očesávaj aby se tam všichni vešly.

hol češi, vlk se nažral a koza zůstala celá....

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 10.4.2014 13:56

7105 píše:Ono se chystá nějaké nové obří výběrové řízení na autobusy, že všechny garáže tak masivně vyřazují? Moc mi to nejde do hlavy, podnik přece bude rád, když nějak zvládne zaplatit tramvaje 15T. Nebo je to jen jeden z efektů blížících se voleb?
Prý se připravuje výběrko na nové kloubáky. Ale jinak se vyřazovat musí, aby se splnili Standardy kvality předepsané Ropidem. Povolené průměrné stáří autobusů by mělo být 9 let a Dopravní podnik je nyní přesně na této hranici - viz.
http://www.ropid.cz/data/Galleries/125/ ... 13_dpp.pdf

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 7105 » 10.4.2014 13:39

Ono se chystá nějaké nové obří výběrové řízení na autobusy, že všechny garáže tak masivně vyřazují? Moc mi to nejde do hlavy, podnik přece bude rád, když nějak zvládne zaplatit tramvaje 15T. Nebo je to jen jeden z efektů blížících se voleb?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 10.4.2014 11:18

Protože na letišti pracuju, tak bych přidal pár postřehů.

Domnívám se, že současný systém hlášení v autobuse je naprosto vyhovující - informace o terminálech je poměrně užitečná, ale má to své úskalí, protože současným trendem v letecké dopravě je přestupování ;-) Nicméně pražské letiště není tak velké, aby zmatený cestující nemohl těch 5 minut mezi terminály přejít pěšky. Stejně mám pocit, že většina cestujících na letiště na nějaké hlášení nedbá a vystupují většinou na Terminálu 1, i přes anglické hlášení "Next stop Terminal 2". Přitom hlášení o rozdělení terminálů probíhá už po odjezdu ze zastávky U hangáru v obou jazycích.

Rozmístění infocenter DP blíže autobusovým zastávkám je dobrý nápad, ale to záleží na rozhodnutí letiště, kam si budku postaví. Letiště dlouho váhalo, kam kiosky dát, protože stát neustále tvrdí, že železnice se začne stavět už příští rok ;-) Nicméně letos bude upravena poloha infostánku na T1 a příští rok na T2. Nové jízdenkové automaty by měl instalovat Ropid a snad už to konečně bude letos, ikdyž se to asi do začátku sezóny (příští týden) nestihne.

Co se týče informačního systému pro cestující, tak si myslím, že nejlépe by bylo vymyslet jednoduché linkové vedení bez mezizastávek od stanice metra. Na tyto linky nasadit kloubáky s policemi na zavazadla a interval řídit dispečersky. Ostatní linky uklidit někam za roh, aby je turisté neměli tolik na očích. Nevýhodou tohoto řešení je, že bude potřeba zavést duplicitní autobusovou linku, která spojí Letiště a sídliště Nová Dědina, kde bydlí část letištních zaměstnanců a je zde přestup na mimopražské autobusy.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od ElWapp » 09.4.2014 14:40

Honza: nesouhlasim ;) hlaseni terminalu je dobra vec, naposledy kdyz jsem jel na letiste tak jsem si az v busu uvedomil ze nevim z ktereho terminalu to leti. Ono by se nic nestalo, pet minut pesky a byl bych na tom spravnem. Ale bylo to fajn, slyset ze mam vystoupit az o zastavku dal.

Zvenku je na panelu busu symbol letadla, tak co? Ze to na letiste nejakou dobu trva je ve svete normalni, Ruzyne je jeste hodne blizko mestu. A poznat podle pohledu z oken, jestli jsme na sidlisti nebo na letisti, to zvladne ctyrlete dite.

Ale pokud by se jen po odjezdu z Dejvicke zahladilo "welcome on board of bus 119. We will arrive to the airport in 25 minutes." Asi by se to jeste dalo prekousnout.

Naopak k tem prebytecnym informacim: sedim ted v rakouskem railjetu a pred kazdou stanici se tady pruvodci vykecava o tom, na co se da prestoupit, na ktere strane je nastupiste, ze si mame v jidelaku koupit kafe, kolik minut budeme stat... A ja misto abych si uzival trihodinovou jizdu, tak se pokazde zhrozim, ze je nejaka vyluka a oni vyjmenovavaji jak se kam dostat. Zbytecne.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 09.4.2014 13:27

Honza: Pokud turista není úplný *****, tak z toho letiště už jednou přijel, tak asi tuší kudy to jede. Na tvoji informaci bohatě stačí to letadlo na transparentu. I na MO je jenom znak letadla a ne vypsané letiště.

Při příletu na každém páse jsou obrázky možné dopravy a je tam nakreslený i bus. Zase bych to nepřeháněl. Pokud je turista trouba ztratí se kdekoliv.

Odpovědět