Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 07.8.2007 16:03

adam_r píše:Pokud se nic nezmenilo, tak letos by mely jezdit vsechny spoje m-A az na DH. Tim odpadne jeden z problemu teto stanice.
Jo? No pokud jo, tak nechápu proč to tak neudělali rovnou... to sem hodně rád, ale moc se mi tomu nechce věřit... :roll:

MaPl: No kdyby si byl v prvním voze ve směru DH nebo v posledním voze ve směru na Skalku tak tam asi málokdy nikdo neni. Ale v prvním voze ve směru Skalka a v posledním ve směru DH někdy večer nebo o víkendu když žádnej autobus nepřijede mezi dojezdem předpolsedního metra je to uplně normální že si ve voze sám určitě. No jo to je efektivita staveb který platí my daňoví poplatníci.

demon: Prosimtě to nevim kde si na to přišel že na Skalce si nesedneš, v ranní špičce v zadním voze bych věřil, ale jako to že přijel vůz prázdnej z Depa neni vůbec blbost!

Káem: No pokud kývnu na to, že takový terminály nemají bejt uprostřed obytných čtvrtí tak to rozhodně vyřešil magistrát nejhorší možnou variantou. Třeba před integrací jezdili busy z Říčan na Želivského. Tam je teďka spousta místa u těch modrých sloupků. A vůbec to co píšeš pořád mi přijde uplně mimo, jako to může vadit každá autobusová konečná vše co bydlí okolo, ti lidi co u nich bydlí by si taky měli všimnout toho, že maj spoustu přímého spojení. Ale to nikoho asi nezajímá...

AE jezdí podle toho co v Holešovicích navazuje za vlaky. Vídám jí s třema lidma i docela našlapanou. Možná by to chtělo udělat míň spojů, prostě spoje s návazností na vlaky než interval 30 minut.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 07.8.2007 15:57

Dříve jsem se o lince AE také vyjadřoval pochybně, ale dnes vím, že je po ní docela slušná poptávka.
Jezdí v ní často hodně lidí a prázdnéspoje jsou spíše výjimkou. Avšak lehké omezení v určitých dobách by ta linka také unesla. :wink:

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Příspěvek od KGX 63 » 07.8.2007 15:24

AE vídám docela často a neřekl bych, že je ta linka na odpis. Chce to spíš posuzovat spoj od spoje. Mimochodem nevím kde to Káem sebral, ale na Hájích žádné takové obecné pnutí vystěhovat autobusy jinam rozhodně není! Možná pár IGK, co by rádi přeměnili AO na parkoviště pro své miláčky. Zase na druhou stranu se divím, že ještě někoho nenapadlo po vzoru DH protáhnout metro až na JM a udělat další naprosto zbytečnou stanici metra v poli.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 07.8.2007 14:18

Těch mraků lidí, který bydlej na Skalce a v okolí je víc, než kolik jich tam ty busy navezou. Takovéto terminály nemají být uprostřed obytných čtvrtí. Ohledně nákladů na výstavbu stanice má Demon pravdu. Pověsti o prázdných soupravách se stávají pohádkami - podobně jako ty o prázdné ML1 a AE - já se vám divím, že furt omíláte tydle blbosti, bez ohledu na běh času. Já už sem jel sám ve voze i z Dejvický a na nic z toho neusuzuju.
Mimochodem, ono je podobné pnutí s autobusy i na stanici Háje, ale holt, když se přijíždí z druhé strany, tak busy na JM ukončit nejdou. A myslíte si že obyvatelé dejvic považují terminál za definitivní?

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 07.8.2007 14:02

Regulérně jsem sám jel, skutečně. Byl to úsek HO - SK v prvním voze. Vzadu bylo lidí víc, ale vepředu jsem byl sám /nepočítám-li fíru/.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 07.8.2007 13:47

Mapl píše:Naproti tomu v úseku SK - HO jezdí metra často naprázdno. Hned několikrát jsem jel ve voze sám. Řešením by bývalo bylo HO nestavět a skutečně 3xx ponechat na SK a komu se to nelíbí, tak ať se odstěhuje. :wink:
Tak nevim kde si jezdil, ale ve většině spojů už si na Skalce nemáš šanci sednout, pohádky o tom, že by jsi jel někdy ve voze sám si nech pro někoho jinýho.
Bohužel to teď musim využívat denně, protože Hurá prázdninový provoz s intervalem l.24 nádherných 20 minut a ještě s nádavkem rozbouraných návazností... :x
Faktem je, že takhle levnou plně bezbarierovou stanici nikdo nikdy a nikde nepostavil a už nepostaví a za to je spousta politickejch bodů...

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 07.8.2007 13:26

Naproti tomu v úseku SK - HO jezdí metra často naprázdno. Hned několikrát jsem jel ve voze sám. Řešením by bývalo bylo HO nestavět a skutečně 3xx ponechat na SK a komu se to nelíbí, tak ať se odstěhuje. :wink:

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 07.8.2007 13:25

4021 píše:Arny: Tak kvůli tomu že bydlící přímo u bus obratiště Skalky nemají rádi autobusy budou ty mraky lidí ze všech linek končících na umejvárně čekat dvakrát dýl na metro a nemít přímý přestup na důležité tangenciální spoje. To je hezký... :(
Pokud se nic nezmenilo, tak letos by mely jezdit vsechny spoje m-A az na DH. Tim odpadne jeden z problemu teto stanice.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 07.8.2007 13:19

Arny: Tak kvůli tomu že bydlící přímo u bus obratiště Skalky nemají rádi autobusy budou ty mraky lidí ze všech linek končících na umejvárně čekat dvakrát dýl na metro a nemít přímý přestup na důležité tangenciální spoje. To je hezký... :(

DH se vůbec stavět nemělo, vyhozený peníze, jen magoš mohl říct že podporuje metro, nic jinýho v tom nebylo. Třístovky z Říčan by šli jít na Háje a 22x a 26x by na tý Skalce určitě tamní obyvatelé zkousli.

Takových míst ale je v Praze kde je spousta autobusů, to by každej mohl říct že mu tady vadí, ať se prodlouží metro a sem žádný nejezdí... to se pak díky tomu nikdo nikam nedostane protože všude budou všem autobusy vadit.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 06.8.2007 20:42

Arny: ale já nechci cpát 3xx busy na SK, to v žádném případě. Když už ta stanice stojí (HO), tak ať to končí tam... :wink: Ale myslím to spíš tak, že už je lepší poslat 229 a 329 na SK, než ten stav, který nastane. Z:idea:

A propo - znáš nějakou linku 4xx končící v Praze? Jakou? :o

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 06.8.2007 19:39

Bych ti dal cpát na SK autobusy z DH. Dokážeš si představit jaký to tu bylo, když jsem jezdili všechny 3 a 4 stovky. Vždyť autobusy stáli všude. dokonce i v zastrčených uličkách a přes Skalku se dalo projet jen v jednom pruhu. To by mohli ještě chtít, autobus na 22 a to bus mohl točit Na padesátém okolo pumpy. Bomba.
Depo Hostivař je potřebná stanice daleko víc než ty do poli co se teď staví. Víš jak se nám tu teď ulevilo, stejně všechny ty 300a400 jsou jen napáječ metra, tak proč je tahat o stanici dál. To by se mohli autobusy protáhnout třeba na Muzeum, protože Dubeč nemá přímé spojení. :roll:

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 06.8.2007 17:27

Káem: Ano, to mě vůbec nenapadlo. Tam je Europark u zast. Ústřední. Tam je to ještě větší než Tesco na SK. A pokud jim nevyhovuje nakupovat tam, tak nechť z HO jedou jednu stanici metrem. :wink:
No co - na neuvěřitelné výplody některých obyvatel Prahy a Ropidu si musíme zvykat. :roll:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 06.8.2007 15:32

Káem píše:Uvidíme za měsíc, to povstání na Domažlicku.
Je to sice offtopic, ale nedá mi to a budu citovat Osvobozené divadlo: "Nemaj' co dělat, ať si čtou." ;-)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 06.8.2007 14:16

4021 píše:Hm, já mám jinej názor. Nemyslim že si ti lidi za to můžou sami když chtěli spojení na Skalku. Spíš ten kdo se ptá, se měl zeptat jestli chtějí polovinu spojů na Skalku a nejestli chtějí obnovit spojení na Skalku. Jak to mohli ti lidi vědět, že se Ropid chystá dát polovinu spojů tam a polovinu tam.

To je jako kdyby se vás někdo zeptal jestli jste pro aby televizní vysílání byl odigitální a vy řekli ano a nakonec by bylo digitální jen od pondělí do čtvrtka a od pátku do neděle normálně analogový. Taky by vás napadlo se toho dotazujícího zeptat jestli myslí celotýdenně? O tom pochybuju.
Ale proboha, když se tě někdo zeptá, jestli chceš něco navíc, dycky první co tě napadne je , kolik to bude stát. A protože museli vědět, že stát to bude stejně, mělo jim dojít, že figl bude jinde. U digitálního TV vysílání je to ještě horší - tam se tě nikdo neptá a analog ti prostě vypne. Uvidíme za měsíc, to povstání na Domažlicku.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 06.8.2007 13:30

Hm, já mám jinej názor. Nemyslim že si ti lidi za to můžou sami když chtěli spojení na Skalku. Spíš ten kdo se ptá, se měl zeptat jestli chtějí polovinu spojů na Skalku a nejestli chtějí obnovit spojení na Skalku. Jak to mohli ti lidi vědět, že se Ropid chystá dát polovinu spojů tam a polovinu tam.

To je jako kdyby se vás někdo zeptal jestli jste pro aby televizní vysílání byl odigitální a vy řekli ano a nakonec by bylo digitální jen od pondělí do čtvrtka a od pátku do neděle normálně analogový. Taky by vás napadlo se toho dotazujícího zeptat jestli myslí celotýdenně? O tom pochybuju.

Odpovědět