Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Petr » 03.12.2010 1:58

jara píše:Otázkou je co je zpruchodněny? Pokud to lidé chodící po chodníku udupou je to už zprůchodněné? Pokud ano tak je vše ok. Já si pod pojmem uklizený chodník představuji že když jdu na tramvaj tak neuklouznu. A to se například o třídě jugoslávských partyzánů říci nedá. Ale já vím to je taková malá ulice a tam to není tolik potřeba.
Bohužel, Eliášova, taková jedna bezvýznamná ulice vedle sídla úřadu se dočkala udusání. Nikoliv uklizení... Stejně tak Českomalínská, Bubenečská... No, moc se to milá moje Praho 6 nevydařilo...

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Rashid » 03.12.2010 1:34

OMH píše:Pane, kde konkrétně Sněhová pohotovost na Praze 6 nefunguje? Prosím konkrétní příklad. Na dnešní den byl vyhlášen sněhový den a brigádníci mají do 11:00 mít chodníky zprůchodněny.
Z:arrow: OMH
Myslím, že to za mě krásně zodpověděl pan Jára.
Celé okolí Jugoparty bylo neuklizené (Vítězňák,Terronská,Roosveltova,Lotyšská,Nám.Interbrigády atd.)
Sice je hezké že něco se uklidilo dopololedne, ale to je pozdě. Nebo mají lidi čekat cca do těch 11 hodin až se to protáhně. Jejich šéf to jistě pochopí,když se zpozdí.No nesmysl.
Všichni co ráno spěchali do práce určitě skákali radostí když se brodili sněhem.
Prostě od loňska co se Praha 6 rozhodla, že bude šetřit a zaměstná brigádníky, tak to jde s úklidem z kopce. Pamatuji, že cca v roce 2005 když napadl v noci sníh, tak už kolem 5té hodiny ráno se začalo s protahováním chodníků a silnic. Teď v roce 2010 se na to zcela kašle. Hlavně spoléhat na pár lidiček s hrablem, kteří mají bojovat se sněhem mi přijde fakt komický. Prostě najmout firmu a strojově to čistit. To je to jediné řešení.
Ještě k DP Praha, všude se teď moralizuje a vyzývá, aby lidé využívali více MHD.Jsem pro, ale ať se DP také stará aby MHD šla vůbec využívat. Pro příklad přikládám fotku konce stan. ostrůvku zastávky Lotyšská dc.Je to foceno v 19:33. Tady na to DP ani nešáhl. Prostě druhý den po spadu sněhu je toto neomluvitelné
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Rashid dne 03.12.2010 3:08, celkem upraveno 10 x.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.12.2010 0:01

Fořtík píše:
9001 píše:Ale tohle není vůbec o úhlavním nepříteli. Spíš jde o Vaši tupou zaslepenost, že tramvaj je svatá. Z toho se mi občas dělá zle. Pro vás jsou zase auta úhlavní nepřítel a chováte naprosto stejně jako auta. Nic víc nic mín.
Tupí jsou akorát řidiči IAD. Když nejsou schopni nechat průjezdnou křižovatku tak, aby projela tramvaj a je jedno odkud a kam, tak je mi líto, postavím to tam naštorc a nebude jezdit nikdo nikam. Mě to žíly netrhá, neb jsem placen od hodiny a ne od fůry a blbečci v autech, co tam sedí většinou po jednom kuse mě nezajímaj. Však já jim dám ochutnat trochu té jejich medicíny! :lol:
Situace kdy jsem byl nucen vjet do křižovatky a zastavit v ní kvůli vozidlům stojících napříč TT samozřejmě do toho mého jednoho promile nepočítám - v takových případech tu situaci vidím dobře, ale nevjet tam, tak tou křižovatkou nikdy neprojedu! K vjetí a a blokování křižovatky mne nutí skutečnost, že v případě mého nevjetí s TRAM do ní by neustále by do ní na další cykly SSZ vjížděla a následně TT blokovala další a další auta. Čili sice porušuji v ten moment 3. odstavec §22 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) "Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. ...", ale jen protože to porušil někdo jiný (IAD) přede mnou.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Bobek » 02.12.2010 21:55

Ale von mi zbořil bábovičku jako první! :roll:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Fořtík » 02.12.2010 21:38

9001 píše:Ale tohle není vůbec o úhlavním nepříteli. Spíš jde o Vaši tupou zaslepenost, že tramvaj je svatá. Z toho se mi občas dělá zle. Pro vás jsou zase auta úhlavní nepřítel a chováte naprosto stejně jako auta. Nic víc nic mín.
Tupí jsou akorát řidiči IAD. Když nejsou schopni nechat průjezdnou křižovatku tak, aby projela tramvaj a je jedno odkud a kam, tak je mi líto, postavím to tam naštorc a nebude jezdit nikdo nikam. Mě to žíly netrhá, neb jsem placen od hodiny a ne od fůry a blbečci v autech, co tam sedí většinou po jednom kuse mě nezajímaj. Však já jim dám ochutnat trochu té jejich medicíny! :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 02.12.2010 17:57

Petr píše:
MM-Mikulovsky píše:Nebyl jsem na té Koh-i-noor, ale z vlastních zkušeností napíšu, že také se mi podařilo již párkrát zablokovat křižovatku - neviděl jsem dostatečně situaci za ní, ale ve srovnání s počtem kdy mi několikrát denně blokují TT auta ji přejíždějící (např. na Staroměstké...) to bude maximálně jedno promile!!!
Zlatá slova... Každý soudný člověk je potvrdí. Já včera zkysal několik minut na Vltavské, Novém Hloubětíně, Harfě, Balabence, Výstavišti... Vždy kvůli řidičům aut, kteří blokovali křižovatky, přestože viděli, že neprojedou. Jenže to je jak házení hrachu na zeď. Řidič tramvaje je totiž pro uživatele 9001 úhlavní nepřítel. Tak se s tím smiřme.
Ale tohle není vůbec o úhlavním nepříteli. Spíš jde o Vaši tupou zaslepenost, že tramvaj je svatá. Z toho se mi občas dělá zle. Pro vás jsou zase auta úhlavní nepřítel a chováte naprosto stejně jako auta. Nic víc nic mín.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od jara » 02.12.2010 14:27

OMH píše:
Rashid píše: Souhlas, bydlím na Šestce a nikde jsem žádnej neviděl. Ještě teď je celé okolí včetně chodníku zasypáno. Ať Praha 6 jde do pr.... ze zimním úklidem a zaplatí na to firmu,
ty jejich vychvalovaný brigádníky nikde taky nevidím.
Okruh a jižní spojka to samý. Neprohrabáno.
Pane, kde konkrétně Sněhová pohotovost na Praze 6 nefunguje? Prosím konkrétní příklad. Na dnešní den byl vyhlášen sněhový den a brigádníci mají do 11:00 mít chodníky zprůchodněny.
Otázkou je co je zpruchodněny? Pokud to lidé chodící po chodníku udupou je to už zprůchodněné? Pokud ano tak je vše ok. Já si pod pojmem uklizený chodník představuji že když jdu na tramvaj tak neuklouznu. A to se například o třídě jugoslávských partyzánů říci nedá. Ale já vím to je taková malá ulice a tam to není tolik potřeba.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od pawel » 02.12.2010 13:15

třeba u kaštanu, osmého listopadu :) tady si chodníky uklízí leda každý sám, pokud vůbec.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od OMH » 02.12.2010 10:46

Rashid píše: Souhlas, bydlím na Šestce a nikde jsem žádnej neviděl. Ještě teď je celé okolí včetně chodníku zasypáno. Ať Praha 6 jde do pr.... ze zimním úklidem a zaplatí na to firmu,
ty jejich vychvalovaný brigádníky nikde taky nevidím.
Okruh a jižní spojka to samý. Neprohrabáno.
Pane, kde konkrétně Sněhová pohotovost na Praze 6 nefunguje? Prosím konkrétní příklad. Na dnešní den byl vyhlášen sněhový den a brigádníci mají do 11:00 mít chodníky zprůchodněny.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Petr » 02.12.2010 10:29

MM-Mikulovsky píše:Nebyl jsem na té Koh-i-noor, ale z vlastních zkušeností napíšu, že také se mi podařilo již párkrát zablokovat křižovatku - neviděl jsem dostatečně situaci za ní, ale ve srovnání s počtem kdy mi několikrát denně blokují TT auta ji přejíždějící (např. na Staroměstké...) to bude maximálně jedno promile!!!
Zlatá slova... Každý soudný člověk je potvrdí. Já včera zkysal několik minut na Vltavské, Novém Hloubětíně, Harfě, Balabence, Výstavišti... Vždy kvůli řidičům aut, kteří blokovali křižovatky, přestože viděli, že neprojedou. Jenže to je jak házení hrachu na zeď. Řidič tramvaje je totiž pro uživatele 9001 úhlavní nepřítel. Tak se s tím smiřme.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.12.2010 10:08

9001 píše:Jenom jsem napsal co udělal. To je špatně? Zachoval se tak, že stála auta bez možnosti to objet a co například IZS? Sanitka by musela jet po kolejích v protisměru prakticky od Edenu až po Čechovo náměstí. To bylo fakt super...
Nebyl jsem na té Koh-i-noor, ale z vlastních zkušeností napíšu, že také se mi podařilo již párkrát zablokovat křižovatku - neviděl jsem dostatečně situaci za ní, ale ve srovnání s počtem kdy mi několikrát denně blokují TT auta ji přejíždějící (např. na Staroměstké...) to bude maximálně jedno promile!!!

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 02.12.2010 8:08

P_v: Zlatá slova. Bohužel spousta ortodoxních šotoušů odmítačů všech novot neví, že Karosa je víc v Libchavách než v Mýtě.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 02.12.2010 8:03

Petr píše:
9001 píše:(...)Spíš šalináři to pěkně zasekali Zvlášt umělec na Koh-i-noru se 4. Chápu, že do smyčky se sekne výhybka, ale proč musí další zablokovat křižovatku???, když vidí, že stejně tam bude stát...
Jak jinak =D> =D> =D> =D> Děkuji že ani dnes místní folklór nevyzněl naprázdno =D> =D> =D> =D> =D>
Jenom jsem napsal co udělal. To je špatně? Zachoval se tak, že stála auta bez možnosti to objet a co například IZS? Sanitka by musela jet po kolejích v protisměru prakticky od Edenu až po Čechovo náměstí. To bylo fakt super...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od P_V » 02.12.2010 2:46

SOR je přece Karosa, továrnu založili lidi z Karosy, zatímco Karosa originál se nechala semlít tradiční taktikou konkurence zakoupit a pohltit (na fázi Zrušit zatím nedošlo).

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Rashid » 02.12.2010 2:21

dakob píše:Bohužel je to tak, už několik řidičů, kteří měli se SORama tu čest a jsou schopni to porovnat, mi říkalo, že SOR má bezkonkurenčně nejhorší jízdní vlastnosti z toho, co u DP jezdí. Obzvlášť kloub...
A divíte se ? Tak to dopadne vždy když se firma která vyrábí – krmné vozy, vybírače siláže, obraceče píce, horské malotraktory a řadu dalších strojů se najednou pustí do výroby autobusů. Něco jako kdyby se Siemens rozhodl vyrábět dopravní letadla.
Karosa nadevše [-o<

Odpovědět