Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod jara v 16.6.2005 18:35

Je sice hezké že je v barvách DPP ale když jsem byl před měsícem v karose. Tak nám tam říkali že si ho praha neobědnala protože nejsou peníze. A ještě dluží za předchazejicí odběr. A peníze na nové nemá. TAk nevím ale mám pocit že se asi nic nezměnilo.
jara
Uživatel

Odeslatod Proxy v 16.6.2005 15:52

Gagarin napsal:Kde to vyráběj? V Mýtě nabo ve Francii?
Stále stejně: Kastle ve Francie v Annonay, motor V6 Iveco Cursor 8, interier a kompletace v Vysokém Mýtu.
Hovořím o verzi pro prodejní oblast fy Karosa (střední a východní Evropa). Výroba ve Francii zahájena v dubnu, u nás zřejmě v červnu.
Proxy
Moderátor

Odeslatod Gagarin v 16.6.2005 15:35

Proxy napsal:
adam_r napsal:Tento konkretni vuz nejspis skonci v Praze, nebot ma kompletni prazskou vybavu (oznacovace, infosystem, potahy sedadel, ...). Je docela mozne, ze bude odprodan za nejakou "lepsi cenu".
Citelisy mají na letos objednané Karlovy Vary, Tábor a Hradec Kralové. KV a HK mají červeno-žlutý nátěr, Tábor nevím ...

Kde to vyráběj? V Mýtě nabo ve Francii?
Gagarin
Uživatel

Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.

Odeslatod Proxy v 16.6.2005 13:37

adam_r napsal:Tento konkretni vuz nejspis skonci v Praze, nebot ma kompletni prazskou vybavu (oznacovace, infosystem, potahy sedadel, ...). Je docela mozne, ze bude odprodan za nejakou "lepsi cenu".
Citelisy mají na letos objednané Karlovy Vary, Tábor a Hradec Kralové. KV a HK mají červeno-žlutý nátěr, Tábor nevím ...
Proxy
Moderátor

Odeslatod 218 v 16.6.2005 12:10

Řekl bych, že v té červeno-bílé variantě to vypadá líp než ta předváděcí modrá - s tou ty nový světla vypadaly ještě hůř.
218
Uživatel

Re: Pražské autobusy

Odeslatod kocour v 16.6.2005 9:45

Proxy napsal:Viděli jste už Citelis v barvách DPP :?:
Musím říci, že ty barvy udělaly z nového docela-pohledného autobusu opět starý citybus :( Chtělo by to změnu :roll:

Obrázek

Ale ty bys taky furt něco měnil ... staré citybusy zachovati třeba co nejdéle a nemít příliš roztříštěný vozový park.
kocour

Odeslatod Lister v 16.6.2005 8:14

Mimochodem ten nastrik citybusu 3050 povazuju za nejhezci v Praze. Alespon to ma trochu napad.
Lister
Uživatel

Odeslatod MOp v 15.6.2005 19:36

7036 napsal:Mňo... já se musím smát když vidím umístění té provizorní SPZ. To o něčem vypovídá :)

no co.. nechteli vrtat naraznik a za sklem by nebyla videt...
MOp

Odeslatod 7036 v 15.6.2005 19:30

Mňo... já se musím smát když vidím umístění té provizorní SPZ. To o něčem vypovídá :)
7036
Uživatel

Odeslatod Gagarin v 15.6.2005 19:04

Musím říci, že ty barvy udělaly z nového docela-pohledného autobusu opět starý citybus :( Chtělo by to změnu :roll:

Obrázek

Citelis? Hm, když jsem ho viděl na fotce poprvý, tak se mi celkem líbil, jakési oživení, ale tohle se mi zdá, jako pěst na oko. Myslím tim konkrétně ty světla. To je jak kdyby dal někdo omylem do stroje o 300% větší velikost...

Jsou tam kromě těch světel ještě nějaké odlišnosti?
Gagarin
Uživatel

Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.

Odeslatod adam_r v 15.6.2005 14:52

Tombus napsal:Do Prahy nepůjde, jelikož DPP žádné vozy objednané nemá, jedině, že by dopadnul jako 3050 (předváděcí vůz Karosy, žluto-šedý nátěr, odkoupen za menší cenu)..

Videl jsem to ve Slatine, a kdyby nemel napsano na zadku "citelis", tak reknu, ze jde o facelift citibusu. Zadne velke inovace necekejte.

Tento konkretni vuz nejspis skonci v Praze, nebot ma kompletni prazskou vybavu (oznacovace, infosystem, potahy sedadel, ...). Je docela mozne, ze bude odprodan za nejakou "lepsi cenu".
adam_r
Uživatel

Odeslatod 4021 v 15.6.2005 14:32

No jestli příští rok (2006) bude DP Praha nakupovat nějaký autobusy, tak to budou s vysokou pravděpodobností jen a pouze Citelisy, krátký i kloubový.

Ruku do vohně za to samozřejmě nedám, ale teď je červen a je jasný že nic objednáno neni - letos nejsou prachy - a citelisy možná ještě ve vysokym mýtu tak zaběhnutý nejsou.

Ale co bych za to dal kdyby se aspoň trochu DP přeorientoval na Sory, dyť jsou levnější a taky bude vyrábět od příští roku normální nízkopodlažní autobusy pro MHD.
4021
Uživatel

Odeslatod Tombus v 15.6.2005 12:24

Do Prahy nepůjde, jelikož DPP žádné vozy objednané nemá, jedině, že by dopadnul jako 3050 (předváděcí vůz Karosy, žluto-šedý nátěr, odkoupen za menší cenu)..
Tombus
Uživatel

Odeslatod MOp v 15.6.2005 12:09

Obrázek

fuj.. hnusny slintak.. ta svetla k tomu absolutne nejdou..
MOp

Pražské autobusy

Odeslatod Proxy v 15.6.2005 12:03

Viděli jste už Citelis v barvách DPP :?:

Obrázek
Proxy
Moderátor

Předchozí

Zpět na Provoz