Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Rashid » 02.12.2010 1:59

MOp píše:No me je hlavne divny, ze jsem nevidel jedinej sypac ci radlici.. A to i jen multikaru na chodniku..
Souhlas, bydlím na Šestce a nikde jsem žádnej neviděl. Ještě teď je celé okolí včetně chodníku zasypáno. Ať Praha 6 jde do pr.... ze zimním úklidem a zaplatí na to firmu,
ty jejich vychvalovaný brigádníky nikde taky nevidím.
Okruh a jižní spojka to samý. Neprohrabáno.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Petr » 01.12.2010 22:35

9001 píše:(...)Spíš šalináři to pěkně zasekali Zvlášt umělec na Koh-i-noru se 4. Chápu, že do smyčky se sekne výhybka, ale proč musí další zablokovat křižovatku???, když vidí, že stejně tam bude stát...
Jak jinak =D> =D> =D> =D> Děkuji že ani dnes místní folklór nevyzněl naprázdno =D> =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Tom » 01.12.2010 21:42

Tak já sypač viděl odhrnoval dokonce sníh na Jižním Městě, jen škoda, že na kruháči nahrnul všechen bordel přímo do jízdní cesty čímž tam vznikla na výjezdu z kruháku 40 cm hodně blbě průjezdná hromádka :) Ten ujetý sníh a ledovka co je pod tím čerstvým sněhem je problém. Klouzne to úplně snadno.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 01.12.2010 21:34

MOp píše:No me je hlavne divny, ze jsem nevidel jedinej sypac ci radlici.. A to i jen multikaru na chodniku..
Bylo to na idnesu. Březina prohlásil, že nemá cenu aby sypače vyjely, pač stejně zůstanou v kolonách.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Tom » 01.12.2010 21:33

Do Suchdola je to úplně normální, to se tam opakuje každou zimu a nemusí být ani tolik sněhu. Pak se jezdí jen pod kopec a nahoru pěkně pěšky :) Suchdolští starousedlíci a věční studenti jsou na toto už zvyklí :wink:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MOp » 01.12.2010 21:31

No me je hlavne divny, ze jsem nevidel jedinej sypac ci radlici.. A to i jen multikaru na chodniku..

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 01.12.2010 21:30

jara: Naprostý souhlas. Ono taky musíme operovat trochu s realitou. :!: Když padá tolik sněhu jako ted, tak s tím nic neudělá nic ani svatý. Prostě busy nejedou. Co mají dělat obce na horách kde obec je třeba i dva dny než se k nim dostane vůbec někdo.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od jara » 01.12.2010 21:16

MM-Mikulovsky píše:9001: Karlovo náměstí a jeho okolí je až na výjimky (např. od Botanické zahrady) více méně v rovině - takže pochopím, že za cenu pomalé jízdy to jde i na tom sněhu, ale nepochopím, jak může být zastaven provoz BUS MHD do Suchdola - vždyť jiná cesta než po té silnici tam kurňa nevede, takže to má taky spadat mezi priority!!!
Ono kdyby jsi viděl stav té komunikace tak by ses nedivil. Já jel cestu dejvice-suchdol-dejvice autem. A uprostěd kopce se to zastavilo. A vedle stojící tranzit tam stál ještě když jsem se vracel. Na silnici ujetá vrstva 5cm sněhu. A s tím si asi ani emulzní nafta nepomůže. Už když jsem byl malej. Tak se říkalo že to ikarus nevyjede tak tam jezdil jen krátký bus. Tak se obavám že prostě kloub má smůlu

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.12.2010 21:13

9001: Karlovo náměstí a jeho okolí je až na výjimky (např. od Botanické zahrady) více méně v rovině - takže pochopím, že za cenu pomalé jízdy to jde i na tom sněhu, ale nepochopím, jak může dojít k zastavení provozu BUS MHD do Suchdola - vždyť jiná lepší cesta než po té silnici tam kurňa nevede, takže to má taky spadat mezi priority!!!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 01.12.2010 21:06

MM- Ono by to chtělo znát priority. První se dělá snad městský okruh + Jížní spojka. Na městském okruhu jsem sypač potkal 2x. Osobně jsem musel autem na Karlovo náměstí a zpět a zase taková tragedie to nebyla. Ano jelo se pomalu v koloně, ale bez nehody. Spíš šalináři to pěkně zasekali Zvlášt umělec na Koh-i-noru se 4. Chápu, že do smyčky se sekne výhybka, ale proč musí další zablokovat křižovatku???, když vidí, že stejně tam bude stát...

Druhá věc je, jestli má smysl hnát sypač do kolony. Podívej se jak to venku vypadá. To by musel každý bus v každém kopci mít přidělený sypač, aby to bylo efektivní. Padá to jak o závod

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.12.2010 20:43

To zase přede mnou se včera dva BUSÁCI (jeden ze 124) rozplývaly, že nejnižší těžiště má právě SOR, který je nejnižší a nejširší ze všech u DP provozovaných BUSŮ. Z kopce prý drží nejlépe a neujede, do kopce na čerstvém sněhu je to ovšem horší - skutečně prokluzuje (ovšem prý i po ránu, byť za víc jak dvojnásobný čas se ze Dvorců na Dobešku vyškrabal) přičítáno snad menšímu průměru kol.
To že po pěti a více hodinách neustálého sněžení doprava kolabuje bude naprosto odpovídat skutečnosti, že mezi 14. a 17. hodinou co jsem byl venku napadlo cca 10 čísel a nejen já, ale ani několik (narozdíl ode mne) dnes sloužících kolegů (ať již TRAM či BUS) jichž jsem se zeptal nepotkalo jediného plužícího silničáře!
Mimochodem mám ten pocit, že jsem již někdy někde rozvinul myšlenku, že v případě právě takovýhle skoro kalamitních stavů mají do ulic vyjet nejen sami silničáři, ale i všechna další městem dostupná příslušná technika - vždyť např. na dvorech vozoven stojí (jako na PA) po jednom traktoru a multikáře s pluhem. Sice by jim rozhodně měl prioritně zůstat úkol údržby vozovny, ale tu cca za hodinku projedou a i při trvalém sněžení hodinu zase stojí - místo toho můžou projet něco z nejbližšího okolí, kam poté nemusí zajíždět jiná technika potřebná na mnoha jiných místech. Považoval bych to za naprosto logické - zejména, když v případě vyhlášení skutečné kalamity musí dle nějakých zákonů na vyžádání potřebnou techniku poskytnout i soukromé subjekty!

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 01.12.2010 20:24

Tak se už prosincové změny rýsují:
http://pidservis.vhd.cz/report.php?no=7 ... e=standard

dakob
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2009 21:20

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dakob » 01.12.2010 19:31

Bohužel je to tak, už několik řidičů, kteří měli se SORama tu čest a jsou schopni to porovnat, mi říkalo, že SOR má bezkonkurenčně nejhorší jízdní vlastnosti z toho, co u DP jezdí. Obzvlášť kloub...

Naopak kupodivu Citybusy jsou na tom v lecčems nejlépe - například těžiště mají úžasně nízko, takže na silnici sedí jako přibité (což je samozřejmě dáno zejména nízkopodlažností), kloubové spojení Hübner se ani nehne tam, kam nemá, upřímně mám trochu obavy, co udělá za pár let to SORácké, ale nerad bych předjímal situaci.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 01.12.2010 19:29

MOp píše:Tak dnes se na lince 131 ukazalo, ze vypraveni SORek na tuto linku nebude v zime to prave orechove.. Nejenze jezdi totalne mimo poradi, protoze ji to proste prokluzuje a netahne, ale dokonce jsme zapadli v zastavce Nemocnice Bubenec. Po 10 minutach neuspesneho klouzani ze strany na stranu a neustaleho couvani, nas predjela jak karosa tak cityhnus. Teprve pote ridice konecne napadlo nas pustit ven a hezky rucne strucne zatlacit ..
Není nad Karosu s klackem do tohodle bord...u.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MOp » 01.12.2010 19:11

Tak dnes se na lince 131 ukazalo, ze vypraveni SORek na tuto linku nebude v zime to prave orechove.. Nejenze jezdi totalne mimo poradi, protoze ji to proste prokluzuje a netahne, ale dokonce jsme zapadli v zastavce Nemocnice Bubenec. Po 10 minutach neuspesneho klouzani ze strany na stranu a neustaleho couvani, nas predjela jak karosa tak cityhnus. Teprve pote ridice konecne napadlo nas pustit ven a hezky rucne strucne zatlacit ..

Odpovědět