Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 21.2.2012 22:12

V. Ložek píše: Tak to se na mně nezlob, ale stát se mi to, píšu na tebe okamžitě stížnost.
já se na tebe nezlobim, pokud by tě to uspokojilo a nemáš na práci nic lepšího, tak prosím, piš to. Ale asi bys měl vědět, že stížnosti typu "on mi ujel před nosem" nebo "on na mě nepočkal" bývají většinou zamítnuty...

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Láďa » 21.2.2012 22:07

V. Ložek píše:
chemik píše:nevim, jak u těch střešovic, ale u tý 22 nevidim jedinej důvod k čekání a patrně bych taky ujel. Za chvilku je tam další tramvaj, co jede až na Hostík a ačkoliv jezdim svižně, tak se mi ve špičce nedaří bejt tam v čase, tudíž opravdu nečekám!
Tak to se na mně nezlob, ale stát se mi to, píšu na tebe okamžitě stížnost.
Ono je někde psáno, že řidič MUSÍ čekat na dobíhající cestující?

V. Ložek
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 18.12.2006 22:17

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od V. Ložek » 21.2.2012 21:49

chemik píše:nevim, jak u těch střešovic, ale u tý 22 nevidim jedinej důvod k čekání a patrně bych taky ujel. Za chvilku je tam další tramvaj, co jede až na Hostík a ačkoliv jezdim svižně, tak se mi ve špičce nedaří bejt tam v čase, tudíž opravdu nečekám!
Tak to se na mně nezlob, ale stát se mi to, píšu na tebe okamžitě stížnost.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od gabuliatko » 21.2.2012 21:34

zavřít lidem co nedojdou k tramvaji co stanicuje jako druhá ... pokud se bude opakovat, někdo určitě vymyslí, že se u sloupu musí znova (mne to irituje u mamin s kočárem a lidí o holi)
já bych to nenazval škodolibostí, ja bych to nazval provozní slepotou (řidič zastaví, chvilku lelkuje, pak koukne do zrcátka, zavře a jede) prostě nesleduje lidi okolo

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 21.2.2012 20:46

nevim, jak u těch střešovic, ale u tý 22 nevidim jedinej důvod k čekání a patrně bych taky ujel. Za chvilku je tam další tramvaj, co jede až na Hostík a ačkoliv jezdim svižně, tak se mi ve špičce nedaří bejt tam v čase, tudíž opravdu nečekám!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 21.2.2012 20:31

MM: Jak napsal Bobik. Má právo tam napsat nebo sdělit, že mu ty nohy opravdu nepřejel :lol:

Když se tu řeší to ujíždění, tak jsem bohužel byl dnes svědkem dvou docela škodolibých... Na Vozovně Strašnice paní čekala až přejedou auta, ve chvili když se dveře začly zavírat tak doběhla k vozu a dokonce si zmáčkla tlačítko, ale dveře se neotevřeli a jeli jsme...

Druhá zastávka Na Hroudě 19 zc. Stála jako první, za ní přijela 22. Protože z 19 vystupovalo docela dost lidí tak cestující z prvního se nestihli probít k 22. Samozřejmě řidič je viděl, ale zavřel a ujel.

Neříkám že to je přímo na stížnost, ale mohlo to zlepšit přestiž DPP. Bohužel se tak nestalo...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 21.2.2012 20:18

Tady jde o něco jiného - tady jde o to, že kdosi vymyslel, že řidič má mít právo se k tomu vyjádřit. Vždy, tedy i když evidentně jde o naprostý nesmysl.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.2.2012 20:09

Já už skutečně fakt nevím - jakto, že viditelně nikdo nekontroluje práci kancelářských pracovníků DP!
V opačném případě by se dnes nemohla dostat ke kolegovi viditelně lživá stížnost cestující na řidiče TRAM za to, že jí s dítětem nejenže na Vinohradské úmyslně s úsměvem před nosem ujel, byť je Z DALEKA MUSEL VIDĚT proti, v zastávce stojící, tramvaji běžet, ale hlavně JIM PŘEJEL NOHY!
#-o -to ještě chodí a dítě vůbec žije, po přejetí mnoha tunovou tramvají?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Karosák » 07.2.2012 16:55

gabuliatko píše:Vždy si při něčem podobném vzpomenu na pokus s roletkou v SA a jak do ní někdo vyřízl obdélník aby lépe viděl na čočky. Na druhou stranu wana kope ať děláš co děláš, u 15T se musíš fakt snažit abys plynule zabrzdil ...
Já jsem hračička, takže bych k tomu měl:
Jak již bylo řečeno 15T (podobně jako 14T) není radno zastavovat tak, že dám řadič do polohy MPB a čekám, až to "zasekne kramli". Dá se s tim luxusně hrát > přidáváš brzdný tah a před zastavením to necháš "vydechnout" a zastavuješ s brzdným tahem třeba kolem 15-20% ( i méně ). Nepovede se vždy správně odhadnout, ale na komfortu to je určitě znát. Minimálně to, že se neparkuje za jízdy. Problém je (opět Brejšín zmiňoval) zastavování do svahu, kdy to nejspíš poněkud více ovlivňuje sklonové čidlo a ten "zpětný zášleh" při zastavení tam holt je (Nuselské schody DC, Italská ZC, Vinohradská tržnice ZC). Ale pořád si myslím, že je to víc "mezikusem", než strojem Z:idea: A wany bych taky neházel do jednoho pytle. Bývají tvrdší, se sólem jsem neměl tu čest, ale zase i s těmi vrtošivějšími soupravami se lze dohodnout > tvrdý nástup ČB při zastavování do svahu eliminuji tak, že před zastavením dám proud na EDB pod 200 A, ČB nenastoupí a finálové zastavení obstará gravitace. Pak je potřeba být ostražitý a zaparkovat v mrtvém bodě, aby to necouvlo. Při rozjezdu do svahu tomu zase lze pomoci malým nášlapem a následným stiskem funkce ČB, nebo nedávat vyšší stupeň jízdy, dokud to všechno neodbrzdí. Není to všespásné a některé kousky stojí za to, ale lze si s tím pohrát Z:idea:
Omluvte ultrašoto pohled na věc a beru na vědomí, že vše co jsem napsal, může být použito proti mě 8-)

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od KarlosK » 19.1.2012 6:29

gabuliatko píše:
KarlosK píše:tak co měl jinýho autobusák udělat? nějakej mamlas co dostal řidičák minulej měsíc a fotřík mu pořídil auto machruje... přestane až chytne někde ledovku přímou do stromu... =D>
Jo, taky můžu jet s dětma a jedno se pozvrací a začne kuckat zvratky. To seš rád že zastavíš jen trochu stranou a pak to troubení přidá. Osobní zkušenost, ale co sem to totálně *** dítě vytáhl ze sedačky a autobusákovi ukázal, tak se gestem omluvil. Nic není jednobarevné.
tak samozřejmě že se to může stát to co ty popisuješ ale v tomto případě i když lehce přehnaně byl autobusák v právu když mu ten "řidič" auta vyhrožuje atp..

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od vlakoň » 18.1.2012 21:35

Tak někteří takycestující se dokážou docela vytočit. Před Vánocema, v poklidné večerní nákupní horečce, jsme zůstali viset s řádně natřísklou 11 na Vinohradský kvůli blikačovi. Když nás řidič vypustil, neváhala nějaká náctiletá "slečna" začít dost vulgárně a hlasitě nadávat a párkrát kopnout do dveří. Majitel se do mého odchodu nedostavil, mohlo být lepší divadlo.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 18.1.2012 21:15

Nebuď labuť, to myslíš že mu ti cestující uspořádaj kolem káry nějaký hapening? :lol: Sotva, většina se rozprchne svým směrem, maximálně bručí pod vousy, jen ti odvážnější při procházení okolo si troufnou na něco peprnějšího. To je tak všechno.
Ale možná máš kliku na lidi. 8-)
Pravda, možná si z nich dělá o miliontinu menší pr.el než z řidiče, ale tím to hasne. Možná se snaží rychle zmizet, když je jich víc a ví že by nemusel vyhrát, ale určitě to není proto, že by si uvědomil že špatně parkuje a tedy příště už si dá pozor.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Fořtík » 18.1.2012 21:13

Sirka píše:Nevim sice, jak přesně to Fořtík zařizuje, ale přece jen, pokud se někomu kolem auta začne motat pár desítek rozezlených lidí vysazených z tramvaje, tak to nějaký efekt mít může, a možná větší, než nějaký řidič...
To je můj know-how. :lol: Ba ne, máš naprostou pravdu, vysazený hlouček má daleko výchovnější efekt, než když danému přestupci něco vykládám já. :-)

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Sirka » 18.1.2012 20:21

Bobik píše:Jenže to problém neřeší. Ten onen to příště udělá zas, akorát si pomyslí něco o ...., vždyť si přece potřeboval cosi nutně zařídit tak mohli chvíli počkat ne? On přece spěchá a nebude objíždět kvůli místu půl města.
Nevim sice, jak přesně to Fořtík zařizuje, ale přece jen, pokud se někomu kolem auta začne motat pár desítek rozezlených lidí vysazených z tramvaje, tak to nějaký efekt mít může, a možná větší, než nějaký řidič...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 18.1.2012 20:17

Fořtík píše: Na tramvaji jsem nikdy neměl problém přesměrovat naštvání cestujících z naštvání na mě na naštvání na přestupce. 8-)
Jo, to je dobrá věc a snažím se o to taky. Jenže to problém neřeší. Ten onen to příště udělá zas, akorát si pomyslí něco o ...., vždyť si přece potřeboval cosi nutně zařídit tak mohli chvíli počkat ne? On přece spěchá a nebude objíždět kvůli místu půl města.

Je to sice trapné, ale bojím se že se začíná naplňovat přísloví o tom že "S poctivostí nejdřív pojdeš". Se slušností taky.

Odpovědět