Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.4.2012 22:44

9001: A ty si slepější než všichni nevidomí světa dohromady - současná D1/2 zní v §3, odst.2 "Každý pracovník provozu je povinen:", odrážce c "neprodleně odstranit (pokud je to v jeho silách) všechny překážky, které brání plynulosti a pravidelnosti dopravy a ohrožují ostatní účastníky drážního provozu a provozu na pozemních komunikacích". = nám se chovat kolegiálně i k řidičům IAD!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 21.4.2012 22:36

MM: Chytáš za slovíčka. Měl jsem správně napsat cokoli v profilu tramvaje...

MM dej výpověď než tě vyhodí na paragraf. Tvoje argumenty by rozštípal i absolvent plzenských práv. Najdi si práci u České pošty. Tam dokonce tohle budeš mít v popisu práce. Klientovi převzít dopis, vnutit mu účet u Poštovní spořitelny a ještě ho ukecat na životko u České pojištovny.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.4.2012 17:49

9001 píše:MM: Klidni hormon. Jsi horší než čertík z krabičky.
Takže ty si mohl normálně projet, tak co řešíš?
Pro mě překážka v provozu je strom, cihly a nebo třeba poklice od auta na TT a profilu vozu. :roll:
Ale pár dní před tím jsem trčel ZC přímo v tunelu za kolonou IAD skoro pět minut a při mé zpáteční cestě hned poté jiná TRAM jen o kousek dál - tehdy jsem to mimochodem vyřešil tebou uváděným zavoláním MP, protože příčinu těch kolon IAD jsem si uvědomil až při mém míjení té protější TRAM ZC.
Ovšem každý rozumný musí uznat, že rychlejší je osobně zabránit vzniku té nesmyslné kolony v jejím zárodku, což se mi včera povedlo.
Tvé opomenutí, že dle §45 (odst. 4) zákona o provozu na PK, může být překážkou v provozu i vozidlo (myšleno špatně odstavené - do čehož spadají problémy za Vyšehradským tunelem ZC), opět prokázalo, že ty však určitě nejsi rozumný!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 21.4.2012 16:24

MM: Klidni hormon. Jsi horší než čertík z krabičky.
Takže ty si mohl normálně projet, tak co řešíš?
Pro mě překážka v provozu je strom, cihly a nebo třeba poklice od auta na TT a profilu vozu. :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.4.2012 15:35

9001 píše:MMM: Nedovolené opuštění vozidla, pochybuji že si měl vestu. Od čeho máme MP... :roll:
Odstranění překážky v provozu ti asi nic neříká! Sice to v té situaci nebyla má, ale mohla být kolegů či i další IAD - a já se narozdíl od některých kolegů se snažím k nim chovat kolegiálně a tzv. podržet křižovatku či přechod, aby z poza zádě mé TRAM jim před čumák nevletěl jiný účastník provozu!

A jinak současná D1/2 zní v §3, odst.2 "Každý pracovník provozu je povinen:", odrážce c "neprodleně odstranit (pokud je to v jeho silách) všechny překážky, které brání plynulosti a pravidelnosti dopravy a ohrožují ostatní účastníky drážního provozu a provozu na pozemních komunikacích". (A jistě bylo toto ustanovení i v minulé D1/2 - i když asi trochu jinde.)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 21.4.2012 10:49

MMM: Nedovolené opuštění vozidla, pochybuji že si měl vestu. Od čeho máme MP... :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.4.2012 2:27

Petrpes píše:Jedu si to takhle s 17 od Vyšehradskéha tunela a kousek za porodnicí stojí 15T, řidič venku, dává mě stůj.
Pak klidným hlasem hovoří s bulharem v igk jedoucím předemnou, nastupuje, odjíždí.
Copak jsi tam vyváděl MMM?
Je fakt že dneska parkovali hodně daleko. Skoro až k sekci.
To jsem ještě neviděl.
Parkuje se tam čím dál blíž za tunelem, ale horší je že se na konec respektive začátek řady postaví nějaký "telefonista" s ponechanými rožnutými světly a nedaných ani pravých natož výstražných směrovek a další IAD se začne štosovat za ním.
Už jsem sám stál z tohoto důvodu přímo v tunelu ZC a jinou TRAM viděl těsně za ním. Pravda je, že než jsem čelo té své tram včera obešel, tak ti dva pochopili co jsem jim původně gestikuloval - zejména zadnější objet (a přednější zhasnout světla).

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 20.4.2012 23:08

Jedu si to takhle s 17 od Vyšehradskéha tunela a kousek za porodnicí stojí 15T, řidič venku, dává mě stůj.
Pak klidným hlasem hovoří s bulharem v igk jedoucím předemnou, nastupuje, odjíždí.

Copak jsi tam vyváděl MMM?
Je fakt že dneska parkovali hodně daleko. Skoro až k sekci.
To jsem ještě neviděl.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.4.2012 10:03

hlídač píše:Řidič autobusu si zapálil cigaretu, pozorujíc hořící popelnici namísto toho aby vzal hasící přístroj z autobusu a zabránil případné újmě na zdraví kolemjdoucích. Jeho kolega pozoroval stejnou situaci z druhé strany... Lokalita: Florenc
Sice u TRAM nečinnost kolegů nemám rád, ale rozhodně NIKDY NENAVRHUJI KVŮLI POŽÁRU "PITOMÉHO" ODPADKÁČE PLÝTVAT (jistě násobně nákladnějším) HASIČÁKEM Z VOZU!
Ovšem zrovna nedávno mne zase po nějaké době napadlo, jestli a za jakých okolností (kdy/na co/respektive čí věc) mohu použít hasičák DPP při požáru něčeho vedle TT?
Před letošním půlmaratonem se mi totiž již po několikáté podařilo vyskytnout se s TRAM u hořícího OA dříve než již volaný HZS. Pravda - dosud všechna OA hořela již tak moc, že bych tam už nešel, ale ono se jednou jistě "poštěstí" a nachomejtnu se úplnému začátku požáru, který by hasičák zvládl zažehnat. Tak co pak?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 18.4.2012 15:24

Sejděte se s MMM v hospodě, rozdělte si role a přehrajte si tu scénu naživo, po několika pivkách to bude ještě zábavnější a navíc to bude takový ten spontánní týmbildink, namísto špičkování na tramfóru :)

dejmal
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: 02.1.2006 10:56
Bydliště: ještě PRAHA

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od dejmal » 18.4.2012 13:53

OMH píše:Oblíbený záznam rozhovoru mezi řidičem tramvaje a dispečinkem se již nepouští na školení (dle mého zdroje).

Předpokládám, že po tom, co DPP zjistit, jaký má nahrávka úspěch, rozhodl tuto tragikomedii uvést do kin. Je fakt, že na dobré kousky si člověk vstupenku koupí ;) Recenze na internetu byla slušná. A co na to Mirka Spáčilová?
Zdroj měl pravdu. Na to školení jsem vstal jenom kvůli té zábavě a ejhle-ona se nekonala....

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od OMH » 18.4.2012 10:06

Oblíbený záznam rozhovoru mezi řidičem tramvaje a dispečinkem se již nepouští na školení (dle mého zdroje).

Předpokládám, že po tom, co DPP zjistit, jaký má nahrávka úspěch, rozhodl tuto tragikomedii uvést do kin. Je fakt, že na dobré kousky si člověk vstupenku koupí ;) Recenze na internetu byla slušná. A co na to Mirka Spáčilová?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Fořtík » 01.4.2012 23:55

Ale jdi ty, Milane... Nevím, proč by mě měl kdokoliv kárat za to, že jede s bezdomovcem v tramvaji. Když ho vidím, tak ho vyhodím, to ano - řidič tramvaje tu není od toho, aby řešil sociální problémy státu. Prostě smrdí a neplatí, tak ať vypadne a uvolní místo lidem co nesmrdí a možná platí... Ale když ho nevidím a oni si říct nepřijdou, tak ať si v tom jedou... To samé hudba, psi, kočárky a jiné. Zase tak zlatě nás neplatí, abych sám aktivně řešil nějaké problémy. 8-)

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Damir Holas » 01.4.2012 17:48

Mno... Kdysi dávno, když ještě agentura Semma zajišťovala pro DPP informátory na výluky, jsem byl takto nasazen na náměstí Republiky. Sice léto, ale ten den lilo jak z konve a čekárnu na zastávce si pro sebe zabrala parta bezďáků. Smrad, krabicák atd. a lidi samozřejmě stáli na dešti. Tak jsem vzal mobil, vytočil 156, empíci přijeli a vskutku je vyhnali, jednoho si dokonce naložili do dodávky a odvezli (na záchytku? nevím). Byl klid a šlo to i bez dispečinku, někdy je holt lepší jednat sám...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.4.2012 16:11

Jabberwocky: Ale na druhou stranu - mobil mají dnes pomalu i děti ve školce = proč si MP nezavolají cestující sami? No asi jim ten pobuda/smraďoch (apod.) skutečně tolik nevadí a více se bojí, že nepřijedou včas do cíle! V případě volání MP cestujícím, páč řidič nechtěl, by měl on snad alespoň "ostudu", že ani zavolat na tísňovou linku "neumí" - respektive je línej a příště by se tak již nechoval! Osobně si myslím, že tady tuplovaně platí, že trest za špatné chování má přijít okamžitě a né až s dlouhým časovým odstupem (pobuda vykázán MP a nejednající řidič "seřván").

Jinak v posledním měsíci jsem byl jako obyčejný kaštan (v civilu) i řidič svědkem situace, kdy někdo z ostatních cestujících se ohradil proti hlasité hudbě puštěné jiným cestujícím - v obou případech jsem se jeho požadavku vypnutí zastal slovy "Buď to vypnete, páč je to zakázané přepravním řádem - vyhláškou MD, či si každý přítomný něco pustí a tedy i vy s té své hudby budete mít také houby a to je určitě důvod, proč je její reprodukce v MHD zakázána!"

Odpovědět