Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.11.2012 11:03

7080 - Dovoluji si pokračovat:
Spořilov s Řepy, Kubání, Výstavištěm, Špejcharem, Voz. PA, Březiněveská (chodníky jsou kolem obratišť/odstavných kolejí v nich - byť často za travnatým pásem případně ještě se zábradlím)
NBS v Zámecké (osobně navíc raději kvůli IAD popojíždím odstavovat sólo těsně za přechod před začátkem nástupní zastávky)
lidé chodí i podél TRAM na Nádr. Hostivař (stojících v rovince před nástupními zastávkami) či Olšanských hřbitovech (při odchodu z výstupní)
Levského (odstavná rovinka TRAM je přímo proti nástupní zastávce)
horní Palnovka (potažmo Vysočanská) ...

9001: Nakonec mi vyjde, že pohledům lidí jsem schován snad jen při odstavení TRAM na Vypichu, Podbabě a (jakš takš ještě) Barrandově.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od DG7021 » 15.11.2012 10:46

MM-Mikulovsky píše:+ místo čísla pikrogram s šálkem horkého nápoje (myslím, že to alespoň autobusáci pořád mají nahrané v palubním počítači, ale automaticky se to nezobrazuje a ručně to snad mají zakázané nastavit).
Právě tenhle piktogram na jisté bus lince pravidelně ráno vídám..jen nevím, zda psát veřejně na které, je-li to oficiálně zakázané.
9001 píše:MM: Otázka je u kterehé obratiště na tebe koukají přímo lidi ze zastávky? Mě napadá maximálně Čechovo náměstí, které je stejně ted zrušené jako konečná.
Zrovna dnes ráno jsem tam byl a lidé tam vesele nastupují do linky 4 (pravda, ve výlukovém režimu).

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 7080 » 15.11.2012 9:55

Přímo se koukají lidé na Bílé hoře, Divoké Šárce, Vozovně Kobylisy, Petřinách. Dobré je to taky na Smíchovském nádraží, zvlášť, když si člověk musí popojet, aby uvolnil místo vlaku za sebou.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 15.11.2012 8:08

Pánové omluva. Chápu, že v DPP je jiné myšlení a nějaké vystupování za podnik se prostě už nehraje. Asi profesní deformace. Mě osobně by přišlo i trapné si ty nohy na tom Karláku hodit na panel. Zvlášt když vidím, že na mě čumí plná zastávka nasraných lidí.

MM: Otázka je u kterehé obratiště na tebe koukají přímo lidi ze zastávky? Mě napadá maximálně Čechovo náměstí, které je stejně ted zrušené jako konečná.
Foto je samozřejmě ze strany, protože zepředu to taky muselo být vidět a proto autor šel ze strany aby měl lepší záběr. To na většina obratišt ani nejde a když už ano, tak přes tu roletu tě neuvidí a nemají důvod tam chodit.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.11.2012 0:59

gabuliatko píše:
chemik píše:heleďte, co je komu do toho, co já si dělám ve své kabině? To je můj problém a vaše zbytečná starost. I kdybych se tam stavěl na hlavu, dloubal se v nose, nebo si drbal okulčí, je to moje pauza a moje věc, co o své pauze dělám. To, že musí řidiči trávit svojí pauzu zavření v autobuse uprostřed Karláku, pro ně neni zrovna 2x příjemné...
Kdysi existoval BUSE nápis "přestávka". Zde by se hodil.
+ místo čísla pikrogram s šálkem horkého nápoje (myslím, že to alespoň autobusáci pořád mají nahrané v palubním počítači, ale automaticky se to nezobrazuje a ručně to snad mají zakázané nastavit).

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od gabuliatko » 15.11.2012 0:05

chemik píše:heleďte, co je komu do toho, co já si dělám ve své kabině? To je můj problém a vaše zbytečná starost. I kdybych se tam stavěl na hlavu, dloubal se v nose, nebo si drbal okulčí, je to moje pauza a moje věc, co o své pauze dělám. To, že musí řidiči trávit svojí pauzu zavření v autobuse uprostřed Karláku, pro ně neni zrovna 2x příjemné...
Kdysi existoval BUSE nápis "přestávka". Zde by se hodil.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 14.11.2012 23:29

XSC píše:
9001 píše:Ale at chceš nebo ne pořád reprezentuješ podnik. Jak by řekl klasik. Takovýto způsob trávení přestávky před čumili se mi zdá poněkud neštastný :lol:
Když se to podniku nelíbí, tak má zajistit k odpočinku lepší místo. Když na to nemá, tak si nemůže vyskakovat.
A nebo má zařídit (či minimálně nezakazovat) možnost "zatažení" kabiny řidiče ze všech stran - foto bylo pořízeno z boku = mohl by jsem být obdobně zachycen občas na konečných také já i v 15T (14T), které mají možnost stažení stínítka čelního okna až k panelu, ale pořád mající průhledy z boku či od salónu! :lol: :lol: :lol:
PS: Ovšem čas strávený na konečných není, dle DP, časem řízení = dle výkladu mnohých kolegů netýkají se jej zákazy platné pro výkon/řízení = prosazují tezi, že zákaz zatažení kabiny by v obratišti neměl být platný.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od XSC » 14.11.2012 22:38

9001 píše:Ale at chceš nebo ne pořád reprezentuješ podnik. Jak by řekl klasik. Takovýto způsob trávení přestávky před čumili se mi zdá poněkud neštastný :lol:
Když se to podniku nelíbí, tak má zajistit k odpočinku lepší místo. Když na to nemá, tak si nemůže vyskakovat.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 14.11.2012 22:15

chemik píše:heleďte, co je komu do toho, co já si dělám ve své kabině? To je můj problém a vaše zbytečná starost. I kdybych se tam stavěl na hlavu, dloubal se v nose, nebo si drbal okulčí, je to moje pauza a moje věc, co o své pauze dělám. To, že musí řidiči trávit svojí pauzu zavření v autobuse uprostřed Karláku, pro ně neni zrovna 2x příjemné...
Ale at chceš nebo ne pořád reprezentuješ podnik. Jak by řekl klasik. Takovýto způsob trávení přestávky před čumili se mi zdá poněkud neštastný :lol:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 14.11.2012 21:34

chemik píše:...dramatický skeč, kterak se vrchní dozorkyně L.Š. řítí Zámeckou a nemůže zastavit, neboť se jí klín zasekl pod pedálem brzdy...
Velmi bizarní poloha, teda jaké sprosťárny vám to tam pouští :D

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od DavidD » 14.11.2012 21:23

chemik píše: školní taky vymyslelo, proč se nemá dávat v eRPéčku klín jako podložka pod nohu. Dokonce o tom byl zpracován jakýsi dramatický skeč, kterak se vrchní dozorkyně L.Š. řítí Zámeckou a nemůže zastavit, neboť se jí klín zasekl pod pedálem brzdy. Naštestí našla z této nebezpečné situace východisko - před střetem si zakryla rukama obličej!
A co záchranná brzda? Tu tam nemá?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od kruťák » 14.11.2012 21:02

Proč to školní oddělení nemá YouTube kanál? :D :D

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 14.11.2012 20:57

Petr píše:
Mayk píše:To s tyristorkou je pravda, včera nám o tom vyprávěli v kurzu a dokonce jsme viděli i fotografie. :D
To víš, v kurzu se toho napovídá....
školní taky vymyslelo, proč se nemá dávat v eRPéčku klín jako podložka pod nohu. Dokonce o tom byl zpracován jakýsi dramatický skeč, kterak se vrchní dozorkyně L.Š. řítí Zámeckou a nemůže zastavit, neboť se jí klín zasekl pod pedálem brzdy. Naštestí našla z této nebezpečné situace východisko - před střetem si zakryla rukama obličej!

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od willyjeff » 14.11.2012 20:33

To mohl vyfotit jen jedinec, kterého štvalo, že musí čekat na ten autobus a přitom si řidič dává nohy nahoru, místo toho, aby bez přestávky jezdil sem a tam. Co si to vůbec dovoluje, ten stroj, mít vůbec nějakou přestávku a vůbec se nějak projevovat. Za chvilku nás budou fotit a filmovat, že za jízdy smrkáme nebo kýcháme, ne? Někde jsem četl studii, že při kýchnutí jsme nejblíž smrti. To by tak hrálo, aby řidiči se opovážili zakašlat!

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od DavidD » 14.11.2012 20:21

chemik píše:heleďte, co je komu do toho, co já si dělám ve své kabině? To je můj problém a vaše zbytečná starost. I kdybych se tam stavěl na hlavu, dloubal se v nose, nebo si drbal okulčí, je to moje pauza a moje věc, co o své pauze dělám. To, že musí řidiči trávit svojí pauzu zavření v autobuse uprostřed Karláku, pro ně neni zrovna 2x příjemné...
No myslím, že jsou rádi, že nemají střídavé přestávky..

Odpovědět