Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:28

radek31 píše:jsi mimo
když někdo pastne auto na kolejích tomu řidiči se nikdy nic nestane - to je prostě fakt
když sem dáš nějaké porušení předpisů ze strany řidiče tramvaje, tak z toho bude mít velké problémy, i když často zaslouženě (už po tisící ti píšu, že to tu čte i hodně lidí, kteří nejsou zaregistrovaní, ale ty to prostě nepochopíš)
Aha, takže to je něco jinýho, Radku si neskutečnej ... (Ťuňťa). Mě to vůbec nezajímá, že z toho bude mít někdo problémy, to ten řidič auta může mít taky. Pokud ti to uchází je to důkazní materiál. A když je bude mít, ty problémy, tak jedině dobře, řídí se s otevřenejma očima, na hodinu bych takovýhle tele vyrazil...

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 14:27

Martin-KT8D5.RN2P píše:Ten poměr je obrácenej Radku až v sobotu jsme se po dlouhatánský době setkal s řidičem co počkal. Spíš vám globálně dělá radost někoho nas... tim, že mu ujedete a pod. Nemluvim za sebe, a nevim, ale v globálu vypadáte v očích veřejnosti negativně.
nemáš pravdu - pokud se bavíme o situacích, kdy řidič měl šanci tě vidět - možná to nevíš, ale řidič má velmi omezený rozhled a často tě nevidí až do chvíle kdy jsi na ostrůvku

ono je možné že si někdy ani neuvědomíš, že se na tebe čeká - 100x za den se stane, že na někoho čekáš a on běží k tramvaji za tebou/v protisměru atp.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 14:27

Pajda píše:KM: je to tak. Na druhou stranu znám i pana senátora, který jezdí po Praze tramvají.
Já jsem také občas vezla některé politiky a celebrity, do kterých bych neřekla, že do tramvaje někdy sednou.

KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 14:25

radek31 píše:2
ad dobíhání - já mám v PDA Idos, takže chodím přesně a dobíhám minimálně, ale chápu, že ne každý plánuje dopředu, tak čekám
ale fakt nevím, proč by se z toho měla dělat věda - každý si stejně pamatuje 1 případ, kdy mu řidič ujel, než 10, kdy počkal, takže už od začátku je ta debata neobjektivní a nesmyslná - všichni tu akorát budou rozhořčeně psát jak každý ujíždí, ale to prostě není pravda
Radku na můj popud se změnil název tohohle vlákna na neutrální Chování, protože jsem chtěl aby se tu i chválilo. Jinak s tím JŘ - víš, odjezdy vlaků si každý pamatuje spíš, protože to je větší průser, když ujede vlak, a přesto jeden z významných kroků pro přilákání cestujícíh je taktová doprava - aby si cestující nemusel pamatovat 9,45-10,53-11,38 ale prostě když přijde ve třičtvrtě tak to pojede. Chtít po cestujícím JŘ je dnes už out. Proto jsou pravidelné intervaly 20 minut, i když by vám vyhovovalo 22,18 nebo 14. (taky to bejvávalo, nemysli, a není to tak dávno)

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 14:25

Martin-KT8D5.RN2P píše:Mě se jen líbí, jak sem dáváte trapně fotky aut na kolejích aniž byste se obtěžovali zamazat značku, ale když se sem cpaly fotky řidičů tramvají, jak si krejou xichty notama, tak to se takticky umazávaly čísla vozů. Holt drážní zákon tady nemá žádnou váhu.
jsi mimo
když někdo pastne auto na kolejích tomu řidiči se nikdy nic nestane - to je prostě fakt
když sem dáš nějaké porušení předpisů ze strany řidiče tramvaje, tak z toho bude mít velké problémy, i když často zaslouženě (už po tisící ti píšu, že to tu čte i hodně lidí, kteří nejsou zaregistrovaní, ale ty to prostě nepochopíš)

Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 14:24

Martin-KT8D5.RN2P píše:Ale, ty si fakt prostá. Ty asi auto nemáš, to ho těm co ho maj závidíš?? Nebo proč furt nasazuješ?? Až mi DP nabídne luxus, rychlost, čistotu jakou mi dává auto, skutečně ho budu používat pouze na nákupy a na dovolenou. Ale DP nemá takovou úroveň, aby mě to přesvědčilo. Navíc ne každej je zvědavej na to, jak mu smrdí houmles pod nosem, nebo na to, že mu někdo zavře u držky a ještě se vysměje. Si naivní, tohel si nikdy nestane a nemůže stát.
Yvono napřeď si zameťte před vlastnim prahem, a to všichni cleje DP, chování, přístup k zákazníkovi a pak, můžeš vymýšlet tyhle fantasmagorie.
Auto nemám, protože automobil beru jako praktickou věc a nikoli proto, abych si vozila pohodlně zadek. Pro mě není vůbec pohodlné býti v zácpě a čuchat smrad z výfuků auta, co stojí přede mnou. Stačí mi to, že to musím čuchat jako chodec. Tudíž nemám komu co závidět. Auto si pořídím, až ho budu potřebovat a ne abych ukázala, jak na něj mám a že mám i na benzín a dělala dámu. To jako opravdu ne. A mimochodem jezdit v Pze autem je fakt jen o nervy a ne o hezký požitek s řízení. A to si velice ráda nechám ujít.

Martin-KT8D5.RN2P

Re: Martin KT8D5RN2

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:24

Honzík píše:A ty si o sobě myslíš co, že se kvůli tvýmu autíčku posadíme před tebou na zadek? Nevím proč by ti to mělo vadit. Tak si prostě vybereš jinou trasu. To jako myslíš, že tu někdo bude rušit MHD kvůli tobě, aby se ti lépe jezdilo v centru Prahy? Ty si asi nevidíš na špičku nosu. Já bych raději podporoval MHD a cyklistiku, aspoň by se zlepšilo životní prostředí v centru. Ovšem pro tebe je ochrana ovzduší ve městě něco podřadného.
Jistě máš pravdu, ty si ze mě zakomplexovanej asi co?? Jak tak na to koukám, ty máš pořád radost na mě útočit, že?? :lol: :lol: Chudinko. Zase mi budeš vyhrožovat rozbitim húst, když nepřestanu jezdit autem, nebo tvrdit, že auto je lepší doprava? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 26.1.2006 14:23

KM: je to tak. Na druhou stranu znám i pana senátora, který jezdí po Praze tramvají.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 14:22

KM píše:Sorry, ale já fakt jezdím tramvají častějc a po celým městě, takže opravdu vím víc. Z nadhledu. Je to blbý (pro vás), ale je to tak.
já jezdím každý den do práce tramvají (odhadem tak 1,5-4 hodiny podle směny), to samé ve volném čase, ostatně z Modřan to jinak nejde - takže pochybuju, že jezdíš častěji
a nemám jedno pořadí, ale každý den jiné a to ve 2 vozovnách v posledním roce
nejel jsem pouze linky 2 a 24 (noční nepočítám), takže se uklidni
jezdil jsem s 26 přes hradčanskou dlouho a vím, že velmi často tam s ní večer nebyla žádná tramvaj

už jsem ti jednou psal, že l.20 má na Újezd 9 minut - uvědomuješ si, že teď je čekačka 2 minuty a i tak se to nestíhá? zrovna včera jsem si to zkusil - 1 přijela v mém čase odjezdu - kdybych tam ten čas na čekačku neměl, tak jsem se zdržel o víc než 3 minuty kvůli jednomu přestupu (samozřejmě do l. 20 z l. 1 nepřešel ani jeden cestující) - to prostě není únosné aby to řidič dělal na své triko, my nesmíme bezdůvodně zdržovat dopravu a odstát víc než 3 minuty ve stanici aby pak nepřestoupila ani noha to by si vysloužilo takové nadávky od cestujících, že by si to řidič příště moc rozmyslel

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:21

KM píše:Yvono, o tomhle se vedla obsáhlá dikskuse a dospělo se k tomu, že pro spoustu lidí už dnes nejsou hlavní ty peníze, ale znak společenského postavení. Spousta lidí prostě pojede autem 2xdéle a 3x dráže, protože to patří k jejich společenskému postavení (skutečnému nebo předstíranému). Když jede podnikatel tramvají neudělá nic. Když jede autem, tak se nasnídá, poslechne si zprávy, vytelefonuje zakázky (neřeš že se to nesmí), žena se namaluje, nalíčí a učeše a pokecá s dětma i kámoškama. Nemysli si že ztráta času v autě je ztrátou času.
A tady se vede boj, aby cesta MHD nebyla cesta sockou kde tě seřvou ujedou ti a cestující přilítne na obchodní jednání uštvaný se slovy zas mi to ujelo, ale aby byl hrdý na to, že přijel tramvají. Věř mi že kolem mě přibývá mých přátel, kteří berou méně než já a diví se mi, že jezdím tramvají... a tenhle trend je třeba zastavit. I tím, že na mě počkáš.
=D> =D> =D> =D> Já se klaním, přesně tak. Máš pravdu. A skutečně jde o postavení ve společnosti.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Martin KT8D5RN2

Příspěvek od Honzík » 26.1.2006 14:20

A ty si o sobě myslíš co, že se kvůli tvýmu autíčku posadíme před tebou na zadek? Nevím proč by ti to mělo vadit. Tak si prostě vybereš jinou trasu. To jako myslíš, že tu někdo bude rušit MHD kvůli tobě, aby se ti lépe jezdilo v centru Prahy? Ty si asi nevidíš na špičku nosu. Já bych raději podporoval MHD a cyklistiku, aspoň by se zlepšilo životní prostředí v centru. Ovšem pro tebe je ochrana ovzduší ve městě něco podřadného.
Martin-KT8D5.RN2P píše:Ale, ty si fakt prostá. Ty asi auto nemáš, to ho těm co ho maj závidíš?? Nebo proč furt nasazuješ?? Až mi DP nabídne luxus, rychlost, čistotu jakou mi dává auto, skutečně ho budu používat pouze na nákupy a na dovolenou. Ale DP nemá takovou úroveň, aby mě to přesvědčilo. Navíc ne každej je zvědavej na to, jak mu smrdí houmles pod nosem, nebo na to, že mu někdo zavře u držky a ještě se vysměje. Si naivní, tohel si nikdy nestane a nemůže stát.
Yvono napřeď si zameťte před vlastnim prahem, a to všichni cleje DP, chování, přístup k zákazníkovi a pak, můžeš vymýšlet tyhle fantasmagorie.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:19

radek31 píše:2 MartinKT - 58 je tragická, protože Spojovací je jedno z center bezdomáčů, ale aspoň dali 60Kč za lístky, to není špatné - rozhodně lepší než když se vezou zadarmo

ad dobíhání - já mám v PDA Idos, takže chodím přesně a dobíhám minimálně, ale chápu, že ne každý plánuje dopředu, tak čekám
ale fakt nevím, proč by se z toho měla dělat věda - každý si stejně pamatuje 1 případ, kdy mu řidič ujel, než 10, kdy počkal, takže už od začátku je ta debata neobjektivní a nesmyslná - všichni tu akorát budou rozhořčeně psát jak každý ujíždí, ale to prostě není pravda
Ten poměr je obrácenej Radku až v sobotu jsme se po dlouhatánský době setkal s řidičem co počkal. Spíš vám globálně dělá radost někoho nas... tim, že mu ujedete a pod. Nemluvim za sebe, a nevim, ale v globálu vypadáte v očích veřejnosti negativně.

KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 14:18

Yvona píše:Já bych spíše byla pro, aby se zde udělala 100% preference tramvají a ty gumogumové by si včas rozmysleli, jestli dávat 50tisíc ročně za benzoš nebo přes 4tisíce ročně za průkazku MHD. A hlavně by se tím natahali lidi do tramvají, tudíž peníze pro DP navíc.
Kéž by se tak jednou stalo.
Yvono, o tomhle se vedla obsáhlá dikskuse a dospělo se k tomu, že pro spoustu lidí už dnes nejsou hlavní ty peníze, ale znak společenského postavení. Spousta lidí prostě pojede autem 2xdéle a 3x dráže, protože to patří k jejich společenskému postavení (skutečnému nebo předstíranému). Když jede podnikatel tramvají neudělá nic. Když jede autem, tak se nasnídá, poslechne si zprávy, vytelefonuje zakázky (neřeš že se to nesmí), žena se namaluje, nalíčí a učeše a pokecá s dětma i kámoškama. Nemysli si že ztráta času v autě je ztrátou času.
A tady se vede boj, aby cesta MHD nebyla cesta sockou kde tě seřvou ujedou ti a cestující přilítne na obchodní jednání uštvaný se slovy zas mi to ujelo, ale aby byl hrdý na to, že přijel tramvají. Věř mi že kolem mě přibývá mých přátel, kteří berou méně než já a diví se mi, že jezdím tramvají... a tenhle trend je třeba zastavit. I tím, že na mě počkáš.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:16

Yvona píše:Tady nejde o to, kdo kolik má času, tady jde o to si ten čas umět zorganizovat. Já se o to snažím.Protože nechci ve 40ti skončit na márách díky tomu, že jsem v životě jen za něčím pospíchala.
Auta na kolejích tam nemají co dělat, to je kapitola trochu o něčem jiném, o tom, že silniční zákon v Pze nemá žádnou váhu.
Mě se jen líbí, jak sem dáváte trapně fotky aut na kolejích aniž byste se obtěžovali zamazat značku, ale když se sem cpaly fotky řidičů tramvají, jak si krejou xichty notama, tak to se takticky umazávaly čísla vozů. Holt drážní zákon tady nemá žádnou váhu.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 14:14

2 MartinKT - 58 je tragická, protože Spojovací je jedno z center bezdomáčů, ale aspoň dali 60Kč za lístky, to není špatné - rozhodně lepší než když se vezou zadarmo

ad dobíhání - já mám v PDA Idos, takže chodím přesně a dobíhám minimálně, ale chápu, že ne každý plánuje dopředu, tak čekám
ale fakt nevím, proč by se z toho měla dělat věda - každý si stejně pamatuje 1 případ, kdy mu řidič ujel, než 10, kdy počkal, takže už od začátku je ta debata neobjektivní a nesmyslná - všichni tu akorát budou rozhořčeně psát jak každý ujíždí, ale to prostě není pravda

Odpovědět