Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 13:56

radek31 píše: ty vaše teorie jsou super, já jsem pro rozšíření silnic!!! Karmelitská do 4 pruhů, Lazarská to samé - vidíte si vůbec do pusy? to jde udělat v USA nebo někde na periférii, ale ne v centru Prahy
No prostě z těch ulic vyhodíme tramvaje a pustíme tam auta. Udělalo se to s Legerovou, Mezibranskou, Resslovou... Zrušíme preference a nastavíme preference aut. Odděláme ty čudlíky podél kolejí. Chápeš? To je strašně jednoduchý. Aby ses nemýlil, že to nejde. 11 pojede Korunní a TT na Vino. se zruší. To je hned. 17 pojede Spálenou a na Klárov a na Čechův most auta. Budou mít radost. Nemysli si.
Naposledy upravil(a) KM dne 26.1.2006 13:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Vzájemná slušnost

Příspěvek od Proxy » 26.1.2006 13:54

Yvona píše:Být řidičem tramvaje není žádný medík. Jak říkám, běž si to zkusit a pak budeš mluvit stejně jako já a ostatní kolegové.
Každé povolání má něco a leccos zaměstnanec musí skousnout. Já jsem v zaměstnání celý den v kontaktu s lidma, a většina lidí je na mne protivných, lže a vymýšlí si aby dosáhli svého.

Když se ale kdokoliv z mých podřízených rozhodne vrátit jim to stejnou mincí - tak letí na hodinu.

Kdo si vybral zaměstnání ve službách a nikoliv v výrobě, tak se musí smířit s tím, že klient je na prvním místě. Zdůrazňuji použití slova "klient". Protože spousta lidí, kterým musím pomoci nejsou zákazníci firmy, kterou zastupuji a stejně se jim musím věnovat, ikdyž z toho "firma" neuvidí ani haléř.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 13:54

Pajda píše:Různé ceny pro obyvatele Prahy a venkovana jsou problém. Pokud se pamatuji, tak se to už někde řešilo.
to nejsou různé ceny - to je jen nárok obyvatele Prahy co platí daně na průkazku (už si jí zaplatil daněma) - nevěřím, že by to nešlo právně zajistit - MHD si platí Praha v podstatě ze svého, takže si imho může dělat "co chce"

KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 13:54

radek31 píše:co přesně se ti nelíbí? to ti nestačí, když jezdím včas, podle předpisů, chovám se slušně k cestujícím, čekám na ně a dokonce je pouštím do tramvaje i 20 minut předem, když je venku zima (včera večer na DŠ)? co teda sakra chceš víc? mám nosit livrej a každého osobně uvítat v tramvaji a poděkovat mu, když si cvakne lístek?
Ano, to je ono. Podle předpisů a nic navíc. Proto máte tolik předpisů. Proto vás kontrolují, až šikanují. Nedošlo vám na Hradčanské, že můžete umožnit přestup mezi 18 a 26, tak vám to museli předepsat do jízdních řádů.
Neber to Radku osobně, ty třeba děláš něco víc, držme to v obecné rovině. Ta DŠ je příklad toho, co by mohlo být pokud by to šlo třeba běžnější. Ale jinak s tím děkováním... Všim sis že v řadě prodejen ti poděkují už při převzetí peněz a pak znovu při vracení nazpět a do třetice při odchodu??? Myslíš že tento trend nepůjde dál? Pročpak to dělají? Inu, aby zákazník přišel zas. A s MHD jeto stejné. Věř mi.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 13:51

radek31 píše:kdybys četl diskusi a ne jen svoje výplody, tak najdeš "já čekám, akorát někdy se to nevyplatí"
=D> =D> Děkuji, na rozdíl od Yvony asi jeden z těch slušných.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 13:51

Pajda píše:Už dnes má možnost dopravce z dopravy vyloučit zapáchající osoby.
jistě, hlásíš se jako očuchávač? já to přes dveře kabiny necítím


ty vaše teorie jsou super, já jsem pro rozšíření silnic!!! Karmelitská do 4 pruhů, Lazarská to samé - vidíte si vůbec do pusy? to jde udělat v USA nebo někde na periférii, ale ne v centru Prahy

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 13:49

Martin-KT8D5.RN2P píše:jak se postavíte k tomu, když Vás dobíhá od metra člověk, na Jiřího z Poděbrad? Odjedete mu?
kdybys četl diskusi a ne jen svoje výplody, tak najdeš "já čekám, akorát někdy se to nevyplatí"

KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 13:48

Yvona píše:Je to to samé, jako já očekávám reakci od KM a spol, typu "nezlobte se, je to naše chyba, že chodíme pozdě na tramvaje, tudíž když nám tramvaj ujede, můžeme si nadávat jen sobě"
Inu Yvono, já si to samozřejmě řeknu, protže jak jsem stokrát napsal, vím že na počkání není nárok a vím že to leckdy ani nejde a dodám: "Jsem vůl, že jsem nejel autem a myslel si že ta koza mohla taky 10 vteřin počkat." No a pak odpovím v práci někomu nevrle na dotaz. A kolotoč nevlídného chování se roztáčí. To se ovšem všichni navzájem sežereme, pokud bude mít jen jedna strana vždy pravdu. A já nechci, abyste čekali za všech okolností, já se jen domnívám, že byste mohli občas myslet. Stále si myslím, že jste toho schopni, i když teď v této diskusi jsem přesvědčován o opaku.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 13:47

Martin-KT8D5.RN2P píše:Jenže dvě minuty skutečně neni last minute, ty už fakt nevíš, jak to vokecat. Tohle co už píšeš je nesmysl. Ty máš přeci jet včas... A mě jako cestujícího nezajímá, že ty nevíš kdy tam máš bejt. To je třeba zase chyba systému. Ale když už vim, že mám systém na pendrek, tak přece nebudu hajzl a ujíždět liedem před čumákem, nota bene, když tma máš být za dvě-tři minuty.
To není o tom, jak to mám okecat. Mluvím pravdu, já stojím na tram.zastávce opravdu dříve, cca 4-5minut před odjezdem dle JŘ.
A pokud jdu na blint, tak uričtě nepoběžím na tramvaj, která tam už stanicuje a prostě počkám na další. Takhle to řeším a vím, že mě pak nemůže rozházet to, že mi něco ujelo před nosem. Prostě pohodička.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 13:47

Martin-KT8D5.RN2P píše:Radku to si ze mě děláš asi .... . Fakt tragická úvaha. Ty lidi tam jsou ve stejnym množství, neb v noci po nich lístek nikdo nechce a nidko je nevyhodí. A nevykládej tady nesmysly tohoto typu.
nelži - kdy jsi naposledy jel noční? minimálně 50% řidičů lístky kontroluje a je to skoro jediná páka jak legálně zamezit vstupu bezdomáčů do tramvaje
a tyhle řeči jen naštvou řidiče, kteří se starají aby se noční tramvají dalo jezdit - až "pohár přeteče", tak se strarat přestaneme a do noční tramvaje se neodváží normální cestující sednout, tak pak přijď
já jezdím noční bez nadsázky skoro každý den (52+59) a není to tak strašné - je jen pár řidičů, kteří berou schválně bezdomovce, ale většina to řeší dobře

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 13:45

Yvona píše:Nevím, jak ostatní, ale mám-li mluvit za sebe, chodím na tramvajovou zastávku včas a ne na "last minute". Já osobně nemám ráda nic ve spěchu, takže si v životě dávám na některé věci dostatečný časový prostor.
Jenže dvě minuty skutečně neni last minute, ty už fakt nevíš, jak to vokecat. Tohle co už píšeš je nesmysl. Ty máš přeci jet včas... A mě jako cestujícího nezajímá, že ty nevíš kdy tam máš bejt. To je třeba zase chyba systému. Ale když už vim, že mám systém na pendrek, tak přece nebudu hajzl a ujíždět liedem před čumákem, nota bene, když tma máš být za dvě-tři minuty.

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 26.1.2006 13:44

Různé ceny pro obyvatele Prahy a venkovana jsou problém. Pokud se pamatuji, tak se to už někde řešilo.
Už dnes má možnost dopravce z dopravy vyloučit zapáchající osoby.
Pokud by v ulicích nebyly tramvaje, tak by se rozšířily ulice pro auta.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 13:44

KM píše:Radek31 - ale padlo. Kdybys četl celou diskusi, tak padlo.
četl jsem to a u té Masaryčky o tom nebylo nic, jen u Strossu "Zejména večer to je ošklivé." - takže buď se vyjadřuj přesně, nebo si odpusť útoky na někoho, kdo není médium a nečte ti myšlenky z hlavy, ale jen z textů, které tu píšeš

btw
když si vidí, jak ke kaštanům přistupujete.
co přesně se ti nelíbí? to ti nestačí, když jezdím včas, podle předpisů, chovám se slušně k cestujícím, čekám na ně a dokonce je pouštím do tramvaje i 20 minut předem, když je venku zima (včera večer na DŠ)? co teda sakra chceš víc? mám nosit livrej a každého osobně uvítat v tramvaji a poděkovat mu, když si cvakne lístek?

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 13:42

tyto úvahy jsou ale zbytečné, protože jízdné zdarma by především znamenalo, že se do MHD nahrne řádově víc bezdomovců a podobných "lidí"
Radku to si ze mě děláš asi .... . Fakt tragická úvaha. Ty lidi tam jsou ve stejnym množství, neb v noci po nich lístek nikdo nechce a nidko je nevyhodí. A nevykládej tady nesmysly tohoto typu.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 13:42

Martin-KT8D5.RN2P píše:A zeptám se Vás, Radku, Yvono, když už tvrdíte, že cestující si má zjistit odjezd, tak jak se postavíte k tomu, když Vás dobíhá od metra člověk, na Jiřího z Poděbrad? Odjedete mu? Ale proč on měl přece zjištěný čas a to vy jedete o dvě minuty napřad. Jenže to vy nejse schopni zjistit, radši zavřete dveře, abych stihnul čočky a pak 3 minuty stojíte na Pavláku... :wink:
Nevím, jak ostatní, ale mám-li mluvit za sebe, chodím na tramvajovou zastávku včas a ne na "last minute". Já osobně nemám ráda nic ve spěchu, takže si v životě dávám na některé věci dostatečný časový prostor.

Odpovědět