Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 14:13

Martin-KT8D5.RN2P píše:Mě to třeba nas... že mi někdo ujede, a přesně si řeknu, že jsem já ***** nejel autem. Jenže ze mě to hned vyprchá. Já,ale KM celekm chápu. Faktem je, že je prima chodit včas, ale určitě nepůjdu tak, abych byl v půli intervalu a pak tam 4 minuty mrznul. Každej nemá třeba času jako ty. A většina lidí ho dneska nemá.
Yvonko btw, když si takovej, kliďas a chladná hlava (což ti závidím), jaktože tě rozhodí něco tak malicherného jako jsou auta na kolejích???
Tady nejde o to, kdo kolik má času, tady jde o to si ten čas umět zorganizovat. Já se o to snažím.Protože nechci ve 40ti skončit na márách díky tomu, že jsem v životě jen za něčím pospíchala.
Auta na kolejích tam nemají co dělat, to je kapitola trochu o něčem jiném, o tom, že silniční zákon v Pze nemá žádnou váhu.

KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 14:11

Ne Radku31, to právě patří sem. Mrkni se jak se toto vlákno jmenuje. Porušení předpisů je samozřejmě věc jiná, adresu kam psát znám moc dobře. Ale tohle je o chování.
Jinak ty ale fakt neznáš souvislosti dopravy. Ty znáš svoje linky, přesněji řečeno dokonce jen svoje pořadí. Nemám sílu ti popisovat, jak to na Hradčanský vypadalo. To bys mě zase chytal za slova jako že to nenbylo večer a kdesi cosi. Ti řidiči se samozřejmě VŽDY viděli. Stáli vedle sebe. Ale prostě je to nenapadlo. Hlavní starost byla odjet tak, aby padly na křižovatce čočky. Sorry, ale já fakt jezdím tramvají častějc a po celým městě, takže opravdu vím víc. Z nadhledu. Je to blbý (pro vás), ale je to tak.

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 26.1.2006 14:10

Yvona píše:Já bych spíše byla pro, aby se zde udělala 100% preference tramvají a ty gumogumové by si včas rozmysleli, jestli dávat 50tisíc ročně za benzoš nebo přes 4tisíce ročně za průkazku MHD ..............
Tenhle osvícený model plánování tu už jednou byl a moc se neosvědčil. Budova SPK by mohla vyprávět......

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:10

Yvona píše:Já bych spíše byla pro, aby se zde udělala 100% preference tramvají a ty gumogumové by si včas rozmysleli, jestli dávat 50tisíc ročně za benzoš nebo přes 4tisíce ročně za průkazku MHD. A hlavně by se tím natahali lidi do tramvají, tudíž peníze pro DP navíc.
Kéž by se tak jednou stalo.
Ale, ty si fakt prostá. Ty asi auto nemáš, to ho těm co ho maj závidíš?? Nebo proč furt nasazuješ?? Až mi DP nabídne luxus, rychlost, čistotu jakou mi dává auto, skutečně ho budu používat pouze na nákupy a na dovolenou. Ale DP nemá takovou úroveň, aby mě to přesvědčilo. Navíc ne každej je zvědavej na to, jak mu smrdí houmles pod nosem, nebo na to, že mu někdo zavře u držky a ještě se vysměje. Si naivní, tohel si nikdy nestane a nemůže stát.
Yvono napřeď si zameťte před vlastnim prahem, a to všichni cleje DP, chování, přístup k zákazníkovi a pak, můžeš vymýšlet tyhle fantasmagorie.
Naposledy upravil(a) Martin-KT8D5.RN2P dne 26.1.2006 14:13, celkem upraveno 1 x.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 14:08

KM píše:No prostě z těch ulic vyhodíme tramvaje a pustíme tam auta. Udělalo se to s Legerovou, Mezibranskou, Resslovou... Zrušíme preference a nastavíme preference aut. Odděláme ty čudlíky podél kolejí. Chápeš? To je strašně jednoduchý. Aby ses nemýlil, že to nejde. 11 pojede Korunní a TT na Vino. se zruší. To je hned. 17 pojede Spálenou a na Klárov a na Čechův most auta. Budou mít radost. Nemysli si.
jistě, budou mít radost, ale co se změní? auta jsou jak voda rozlejou se všude a bude jich pořád moc - pár ulic nevyrovná statisíce lidí co jezdí denně MHD - ale tomu ty ani nevěříš, nechceš radši flejmovat o něčem reálnějším?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 26.1.2006 14:08

radek31 píše:ty vaše teorie jsou super, já jsem pro rozšíření silnic!!! Karmelitská do 4 pruhů, Lazarská to samé - vidíte si vůbec do pusy? to jde udělat v USA nebo někde na periférii, ale ne v centru Prahy
Jistě že to jde i v Praze, přestavěl se takto celý Josefov včetně Revoluční, pak ala tato snaha chcípla. Všimněte si že v mnoha hlavnějších pražských ulicích nestojí domy v jedné řadě, ale ty novější z první poloviny minulého století mají před sebou více prostoru - to je ono rozšiřování.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Doprava

Příspěvek od Honzík » 26.1.2006 14:07

Já si myslím, že mýtné může být i dnes. Jsou města, kde se platí MHD a mýtné mají zavedeno dávno. Preference MHD může být taková, že se zamezí vjezd automobilům tam, kde jezdí po kolejích. Tím zamezím zbytečným frontám. Třeba Karmelitskou bych pro auta uzavřel. Samozřejmě, že by existovaly výjimky, ale nechci to jako dnes, kdy se z Karmelitské pražskými řidiči dělá autostráda.
Dále k tomu rozšiřování ulic. No tak široké ulice můžete tvořit v nových sídelních oblastech a ne v historických centrech evropských měst. To chcete bourat bloky domů? Nebo chcete rušit chodníky? Americká města mají jinou historii, proto mají tak široké ulice. V historických zástavbách evropských měst těžko můžete dělat široké ulice amerického typu. Tak sem laskavě nepište takové bludy.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 14:06

KM píše:No prostě z těch ulic vyhodíme tramvaje a pustíme tam auta. Udělalo se to s Legerovou, Mezibranskou, Resslovou... Zrušíme preference a nastavíme preference aut. Odděláme ty čudlíky podél kolejí. Chápeš? To je strašně jednoduchý. Aby ses nemýlil, že to nejde. 11 pojede Korunní a TT na Vino. se zruší. To je hned. 17 pojede Spálenou a na Klárov a na Čechův most auta. Budou mít radost. Nemysli si.
Já bych spíše byla pro, aby se zde udělala 100% preference tramvají a ty gumogumové by si včas rozmysleli, jestli dávat 50tisíc ročně za benzoš nebo přes 4tisíce ročně za průkazku MHD. A hlavně by se tím natahali lidi do tramvají, tudíž peníze pro DP navíc.
Kéž by se tak jednou stalo.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 14:05

Yvona píše:Nezlob se, ale že se necháš rozhazovat tím, že na Tebe nepočká tramvaj?To bychom se tady museli všichni pozabíjet. To, že pak díky tomu jsi nevrlý i několik hodin poté je trochu spíše vizitka Tvé osoby. Je to Tvůj "osobní" problém, že si "rád" sedneš do kolotoče nevlídného chování a točíš se na něm nějakou dobu. Nikdo Tě na kolotoč nenutí.
Proto říkám, že je lepší chodit včas, protože myslím si, že psychiku si ničit stresem ze spěchu je škoda.
Mě to třeba nas... že mi někdo ujede, a přesně si řeknu, že jsem já ***** nejel autem. Jenže ze mě to hned vyprchá. Já,ale KM celekm chápu. Faktem je, že je prima chodit včas, ale určitě nepůjdu tak, abych byl v půli intervalu a pak tam 4 minuty mrznul. Každej nemá třeba času jako ty. A většina lidí ho dneska nemá.
Yvonko btw, když si takovej, kliďas a chladná hlava (což ti závidím), jaktože tě rozhodí něco tak malicherného jako jsou auta na kolejích???

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 26.1.2006 14:05

KM píše:Ano, to je ono. Podle předpisů a nic navíc.
já s tebou nemůžu souhlasit
kdo tam píše "nic navíc" to sis ty domyslel
laskavě nedosazuj do mého příspěvku nic co tam není
to mám porušovat předpisy abys byl spokojenej? z toho je často vykolejení

napsal jsi to tu už 1000x, každý to viděl a nikoho to už nezajímá! to si řeš s vedením DP a ne s řidičem, který je pod hrozbou pokut nucen dodržovat předpisy - co mám sakra já ovlivnit na politice DP? to nepatří na tramforum, ale do pošty DP

ad Hradčanská - "nedošlo" - má smysl aby tam při intervalu 20 minut někdo čekal bez znalosti jízdního řádu druhé linky třeba 5 minut jestli náhodou něco nepřijede? je 100x lepší, když nám napíšou do not kdy a na koho máme čekat - já se fakt snažím nenapsat ti, že bys to potřeboval vyzkoušet i z pohledu řidiče, ale ty bys to fakt potřeboval jako sůl - ono by stačilo, kdybys s nějakým řidičem jezdil pár hodin a díval se co musí řešit
on fakt není čas chodit se v každé zastávce dívat na sloupek v kolik má přijet nějaká jiná linka abys dělal přestup, je nutné to mít napsané v jízdním řádu
l. 20 má na cestu z Hradčanské na Újezd 9 minut (z toho o 1 přijde čekáním na světla na Hr.) - kde tam je rezerva na čekačky? řidič je jen poslední nula nejvíc na ráně - ale to, že nečeká dlouhé minuty v zastávkách je dáno jízdníma řádama

KM

Příspěvek od KM » 26.1.2006 14:03

Yvono, to je samozřejmě pravda, chodit včas, ovšem teorie je jedno a praxe druhá. Přesně tak jak mi Radek i ty vysvětlujete že teoreticky by ta 3 a 5 na sebe počkat mohly, ale prakticky jízdní řád, jiná souprava, atd.,atd. Zvláštní že u vás to neplatí a u nás by mělo.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 26.1.2006 13:59

[quote="KM"]Inu Yvono, já si to samozřejmě řeknu, protže jak jsem stokrát napsal, vím že na počkání není nárok a vím že to leckdy ani nejde a dodám: "Jsem vůl, že jsem nejel autem a myslel si že ta koza mohla taky 10 vteřin počkat." No a pak odpovím v práci někomu nevrle na dotaz. A kolotoč nevlídného chování se roztáčí.

Nezlob se, ale že se necháš rozhazovat tím, že na Tebe nepočká tramvaj?To bychom se tady museli všichni pozabíjet. To, že pak díky tomu jsi nevrlý i několik hodin poté je trochu spíše vizitka Tvé osoby. Je to Tvůj "osobní" problém, že si "rád" sedneš do kolotoče nevlídného chování a točíš se na něm nějakou dobu. Nikdo Tě na kolotoč nenutí.
Proto říkám, že je lepší chodit včas, protože myslím si, že psychiku si ničit stresem ze spěchu je škoda.

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 26.1.2006 13:58

radek31 píše:to nejsou různé ceny - to je jen nárok obyvatele Prahy co platí daně na průkazku (už si jí zaplatil daněma) - nevěřím, že by to nešlo právně zajistit - MHD si platí Praha v podstatě ze svého, takže si imho může dělat "co chce"
Je to stejný problém jako např. vstupné na památky. Ty pražské si většinou platí hl.m.Praha a stejně musí být cena vstupného pro všechny shodná.
Nechce se mi to hledat, ale nemáš pravdu. V jednom českém městě (fakt nevím kde) se to už řešilo a úřad na ochranu hospodářské soutěže rozhodl že místo trvalého pobytu nesmí být diskriminační pro nikoho.
Toto je jen můj volný výklad, ale myslím, že si podstatu věci pamatuju dobře.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 13:58

KM píše:No prostě z těch ulic vyhodíme tramvaje a pustíme tam auta. Udělalo se to s Legerovou, Mezibranskou, Resslovou... Zrušíme preference a nastavíme preference aut. Odděláme ty čudlíky podél kolejí. Chápeš? To je strašně jednoduchý. Aby ses nemýlil, že to nejde.
Máš pravdu, musím Tě podpořit, a ještě místo těch hal by se daly postavit pěkný garáže.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 26.1.2006 13:56

radek31 píše:nelži - kdy jsi naposledy jel noční? minimálně 50% řidičů lístky kontroluje a je to skoro jediná páka jak legálně zamezit vstupu bezdomáčů do tramvaje
a tyhle řeči jen naštvou řidiče, kteří se starají aby se noční tramvají dalo jezdit - až "pohár přeteče", tak se strarat přestaneme a do noční tramvaje se neodváží normální cestující sednout, tak pak přijď
já jezdím noční bez nadsázky skoro každý den (52+59) a není to tak strašné - je jen pár řidičů, kteří berou schválně bezdomovce, ale většina to řeší dobře
Za co mě to napadáš?? Tohle si nezvykej...
Vim o čem mluvim, domu jsem se vracel noční v sbobotu, bohužel jsem nebyl při penězích, takže vim, jak to vypadá. A s klidnym svědomim ti řikám, v oné 58, byly tři bezďáci. Tak jsou tak fikaní, že si kupují lístek. Takže sutečně jim vstup do tramvaje nezamezíte, a pokud si myslíš, že by to bylo ještě horší, tak si na omylu, protože už se vozí všichni. Další jiný bezdomáči co se nevozí, už nejsou.
A máš pravdu na tyhlety "linky naděje" nemá normální člověk chuť, nervy, žaludek...

Odpovědět