Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 16.2.2006 12:11

ale proč šetřit 1 soupravu na 11, kde to není kritické a ne několik na 9?

KM

Příspěvek od KM » 16.2.2006 12:04

To není o "vešlo", to je o tom, že zahálející stroj nevydělává.
No ona to byla taková 67XX že obutí už moc toho nezhoršilo... :P

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 16.2.2006 11:39

KM píše::P 1) řidička ze Strašnic na 11 k přistoupivšímu kolegovi: Dneska mám šestikolovou pakárnu a ještě mi to po střídání vrátilo pankrácký prase vobutý
tobě to přijde vtipné, ale ona na tom bude ještě několik hodin jezdit a ten otravný hluk leze na mozek - ale hlavně, že měla přestávku :-(
přitom na Spořilově se to v pohodě vešlo, řidič si tam mohl koupit jídlo a nemusel řešit, že mu někdo jiný pokazí celý den

KM

Příspěvek od KM » 16.2.2006 10:42

:P 1) řidička ze Strašnic na 11 k přistoupivšímu kolegovi: Dneska mám šestikolovou pakárnu a ještě mi to po střídání vrátilo pankrácký prase vobutý
:evil: 2) řidič 8 po upozornění že jede na opačnou stranu než má orientaci začal kroutit hlavou, leč ceduli otočil.

KM

Příspěvek od KM » 09.2.2006 10:34

ad 41 let služby: také gratuluji a poznamenávám, že "vo tom to je" to co tu často diskutujeme.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 09.2.2006 8:47

Neznám ho osobně. Ale nedávno jsme ho právě viděl jak se bavil s jedním ridičem a byl v civilu tak jsem si říkal jestli je už v důchodu. A pak jsem ho zase viděl jezdit. Ale to že je u podniku 40let to jsem nevěděl. To je pěknej výkon.

MOp

Příspěvek od MOp » 09.2.2006 7:42

blahopřeji, to je úžasný výkon..

tuším, že v pondělí jsem s ním zrovna jel..

Martin

Příspěvek od Martin » 08.2.2006 23:48

Tenhle osobně laděný příspěvek se přímo netýká chování zaměstnanců DP, ale snad mi jej moderátoři odpustí.
Včera, v úterý 7.2., uběhlo přesně neuvěřitelných 40 let od první řidičské služby řidiče vokovické vozovny pana Stanislava Hušáka (ať hledám, jak hledám, myslím, že ve všech vozovnách konkurenci délkou služby nemá). I když původně takové plány neměl, celých 41 let (před nástupem na místo řidiče pracoval jako průvodčí) zasvětil práci pro Dopravní podnik, to vše bez jediné zaviněné nehody. Již několik let by si mohl užívat důchodu, přesto však se svou prací bude letos loučit jenom nerad. Znám se s ním už nějaký pátek na to, abych poznal, že řidičů tak zapáleného pro svou práci, sečtělého, ve svém věku ve výborné kondici nenajdete mnoho, pokud vůbec nějaké. Ve výpravně se s ním budou loučit jen neradi. Je známý svou spolehlivostí-příkladem může být to, že za 40 let zaspal na službu jednou jedinkrát, v případě krize neodmítne z volna žádnou (byť sebedelší) šichtu...
Obvykle superlativy šetřím, ale v případě nestora pržských tramvajáků jsem nucen udělat výjimku. Přemýšlím-li nad tím, do tématu ten příspěvek vlastně patří-ukazuje příklad všem ostatní řidičům...
(a ještě jednou se omlouvám těm, kterým tenhle osobní příspěvěk vcelku logicky nemusí být po chuti)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 05.2.2006 20:57

Yvona píše:Také na dispečinku existuje varianta "volba do salónu", což je hlášení ze sálu dispečinku o mimořádné výluce a změně trasy přímo do vozů k cestujícím.
Bohužel tato služba, která by dle mého měla být při mimořádkách automatická, je používaná zřídka kdy, což je škoda.
V této věci by měl být dispečink více aktivní.8-)
No, možná jedním z důvodů proč dispečink nehlásí je, že se toto hlášení přeruší, dá-li řidič příkaz k vyhlášení zastávky. A protože jsou v Praze zastávky na každém rohu, cestující by se nedověděl nic...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.2.2006 15:40

Yvona píše:Také na dispečinku existuje varianta "volba do salónu", což je hlášení ze sálu dispečinku o mimořádné výluce a změně trasy přímo do vozů k cestujícím.
Bohužel tato služba, která by dle mého měla být při mimořádkách automatická, je používaná zřídka kdy, což je škoda.
V této věci by měl být dispečink více aktivní.
8-)
Ano existuje ale máš pravdu že se to moc nepouživá. Protože je pak otázka co je důležitější. Pokud pustíš zprávu do salonu. TAk to pouštíš bud všem nebo těm linkám kterých se to tyká. Ale v tu chvilku nemůžeš už upozornovat řidiče.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 03.2.2006 12:16

jara píše:Tak to je vedoucí směny na sála na dispečinku Pan Šrámek. Fakt docela dobrej vedoucí směny. A opravdu operuje dost rychle.
Také na dispečinku existuje varianta "volba do salónu", což je hlášení ze sálu dispečinku o mimořádné výluce a změně trasy přímo do vozů k cestujícím.
Bohužel tato služba, která by dle mého měla být při mimořádkách automatická, je používaná zřídka kdy, což je škoda.
V této věci by měl být dispečink více aktivní.
8-)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.2.2006 10:36

KM píše:Dneska pochvala - kolem 7.15 se chvíli nejezdilo pres Nám.Rep. dc, uvázly tam asi jen dvě soupravy, ostatní operativně odkloněno, řidič vokovické 8 podrobně vysvětlil kudy jede a kde přestoupit aby se na Nám.rep. dojelo z druhý strany, stanice sám hlásil s upozorněním kam to jedeme. Bylo mu i rozumět. Příjemný začátek dne navzdory odklonu.
PS Opravdu to bude asi hlavně o lidech, i o těch, co sedí právě na dispečinku. Situace, kdy se někam kvůli přerušení na 15 minut klidně nechaj najet soupravy jsem taky zažil.
Tak to je vedoucí směny na sála na dispečinku Pan Šrámek. Fakt docela dobrej vedoucí směny. A opravdu operuje dost rychle.

KM

Příspěvek od KM » 03.2.2006 10:33

Dneska pochvala - kolem 7.15 se chvíli nejezdilo pres Nám.Rep. dc, uvázly tam asi jen dvě soupravy, ostatní operativně odkloněno, řidič vokovické 8 podrobně vysvětlil kudy jede a kde přestoupit aby se na Nám.rep. dojelo z druhý strany, stanice sám hlásil s upozorněním kam to jedeme. Bylo mu i rozumět. Příjemný začátek dne navzdory odklonu.
PS Opravdu to bude asi hlavně o lidech, i o těch, co sedí právě na dispečinku. Situace, kdy se někam kvůli přerušení na 15 minut klidně nechaj najet soupravy jsem taky zažil.

BEZEJMENNÝ

Příspěvek od BEZEJMENNÝ » 31.1.2006 19:44

Rád bych pochválil kobyliského řidiče "čtrnáctky",vůz 8434,který mně na Palackého nám. při dobíhání ze "šestnáctky" znovu otevřel dveře.Dělá to zázraky,hned jsem měl lepší náladu =D> .
Naopak bych nepoděkoval žižkovskému řidiči "osmičky",který dostal na Palmovce od "dvanáctky" jedoucí zc. přednost,ale na několik přestupujících už nepočkal a ujel jim před nosem :( .Přitom stačí domyslet,že by někdo možná chtěl pokračovat do Vysočan...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 31.1.2006 19:25

KM píše: Hezký příklad zrovna včera: řidič 16, v půl deváté večer, načas. Tedy žádný stres. Na stanici shodou okolností vystupovalo 6 lidí ze tří sedadel po obou stranách vepředu + jejich průvodci, tedy asi 10 lidí předními dveřmi.
Vybavily se mi vzpomínky na dnes již legendární hlášku dozorčího na Vyšehradě, kterou směroval nebohým "jézéďákům": "To že ste všichni z jedné vesnice neznamená, že se musíte všichni cpát jedněma dveřma".
Nejefektivnější způsob, jak to naučit ty ostatní, je propustit jednoho z nich.
Za špatné chování k cestujícím bylo už propuštěno tolik lidí, ale pořád nic. Tady bych asi volil cestu navrhovanou KM.

Odpovědět