Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MPL » 07.2.2023 12:09

fricoolinek2 píše:
06.2.2023 11:24
Vešel jsem asi 3 metry před tramvaj stojící v zastávce, tak aby mne její řidič jasně viděl. To jsem považoval za bezpečné chování (byť formálně právně vadné).
Copak "vešel", ale "vešel a zůstal stát". To stále považuješ za "bezpečné chování"? Opravdu se ti zdá bezpečné stoupnout si před tramvaj? Pokud ano, tak jsi ten největší egoista, kteréo znám - všichni mě vidí, tak ať se třeba po...ou, ale hlavně ať koukají zastavit, protože já chci teď stát zrovna na tomto místě, protože mi to ušetří 3 minuty času (který pak jalově proklábosím na nějaké hodnotné sociální sti).
Nemám, co bych dodal.

sajmon
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 28.9.2019 18:59

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od sajmon » 06.2.2023 21:31

Tak dalším krokem v posloupnosti Chadrabová, Fricoolinek už je jen Petr Šeda.
"K cestujícím je chování slušné!"

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 06.2.2023 17:15

P_V píše:
06.2.2023 12:54
Je ovšem možné, že tramvaje které řídíš, jsou z molitanu a pohybují se nejvyšší rychlostí 3 km/h. Pak to nebude ohrožení, ale zábavní atrakce.
Jistě. Přiznávám, že jsem vstoupil na signalizovaný přechod pro chodce na signál zakazující vstup, čímž jsem porušil § 74, odst.1, písm.b) zákona 361/2000 S. a zastavil se v kolejišti, čímž jsem se dopustil přestupku narušení drážní dopravy dle § 22, odst.4 zákona 266/1994 Sb. a dalších, přičemž jsem se zásadně, ale opravdu zásadně, cítil ohrožen pohybem vozidla dráhy, tudíž žádám o důrazné potrestání.
Trochu mám pocit, že se tu někdo snaží trumfnout madam Chadrabovou a je pravdou, že zvolil opravdu silný kalibr... #-o

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petr » 06.2.2023 13:26

P_V píše:
06.2.2023 12:38
Já to tedy ocituji, když odkaz nestačí:

§ 4
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen:
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, ...

Domnívám se, že úmyslný rozjezd tramvaje proti chodci ve vzdálenosti jen několik metrů by leckterý právník posoudil jako ohrožení. Nikoli jen pocit.
Prosím nerýpat v tom, že toto možná není pozemní komunikace a tudíž je tramavajákovi ohrožovat nezakázáno.
Zase se tady točíme v tom bludném kruhu. Hloupě to samozřejmě vypadá, zároveň na začátku je to, že chodec vstoupil na signál, vstup mu ZAKAZUJÍCÍ, do kolejiště. Pokud by chodec toto neučinil, nedělo by se ono b),, tedy že se chodec cítil ohrožen.
Prostě je to tady jak když by mi někdo přelezl plot a napíchl se na něj a pak by po mě žádal bolestné. #-o Dochází Vám všem ta ABSURDITA? Opravdu Kocourkov a Babylónská věž hadr....

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 06.2.2023 12:54

Je ovšem možné, že tramvaje které řídíš, jsou z molitanu a pohybují se nejvyšší rychlostí 3 km/h. Pak to nebude ohrožení, ale zábavní atrakce.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 06.2.2023 12:50

P_V píše:
06.2.2023 12:38
Domnívám se, že úmyslný rozjezd tramvaje proti chodci ve vzdálenosti jen několik metrů by leckterý právník posoudil jako ohrožení. Nikoli jen pocit.
Jako fakt ? VŠŽ ? #-o

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 06.2.2023 12:38

demon píše:
06.2.2023 11:35
Ve kterém předpisu je stanoveno, že takové jednání řidiče v chodci může vyvolat pocit ohrožení a je tedy nevhodné nebo zakázané ?
Já to tedy ocituji, když odkaz nestačí:

§ 4
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen:
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, ...

Domnívám se, že úmyslný rozjezd tramvaje proti chodci ve vzdálenosti jen několik metrů by leckterý právník posoudil jako ohrožení. Nikoli jen pocit.
Prosím nerýpat v tom, že toto možná není pozemní komunikace a tudíž je tramavajákovi ohrožovat nezakázáno.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 06.2.2023 11:35

fricoolinek2 píše:
06.2.2023 11:24
A v jakém předpisu je stanoveno, že řidič tramvaje má "vychovávat" chodce tím, že u nich vyvolá pocit ohrožení?
Ve kterém předpisu je stanoveno, že takové jednání řidiče v chodci může vyvolat pocit ohrožení a je tedy nevhodné nebo zakázané ?
To je asi celé, co k tomu chci napsat.
Trochu se nad sebou zamysli...

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od fricoolinek2 » 06.2.2023 11:24

dal ti lekci, že sis málem stříkl do trenek
A v jakém předpisu je stanoveno, že řidič tramvaje má "vychovávat" chodce tím, že u nich vyvolá pocit ohrožení?

trainzjohny píše:
05.2.2023 19:52
a vlezl pod tramvaj ?!
Vešel jsem asi 3 metry před tramvaj stojící v zastávce, tak aby mne její řidič jasně viděl. To jsem považoval za bezpečné chování (byť formálně právně vadné). Kdyby to bylo třeba na Geologické nebo Poliklinice, kde semafory nejsou, tak by to bylo i bez právní vady. Nebo je snad nelegální přejít před stanicující tramvají? Když by to bylo na zastávce s KB, kde může čekat desítky vteřin, aby nepředjela JŘ, tak by tam snad měl člověk jen tak stát a troubit?
Přecházení za tramvají je celkově super disciplína, zvláště v opačném směru
Teď nerozumím. Já měl v úmyslu přejít před stanicující tramvají (směr ZC) a za projetivší tramvají (směr DC). Nedal jsem vzniknout situaci, ve které by bylo nezbytné nějaké nouzové brždění atp.
Já se stále domnívám že řidič byl nepozorný. Prý byl oční kontakt, ale byl oboustranný? Nebo může proběhnout zkratová úvaha, že ten chodec přecházel před chvílí, tak už je pryč.
To by snad ale bylo závažné pochybení, ne? Zase - snad řidič tramvaje musí v okamžiku rozjezdu (nebo i třeba vteřinu před tím) se dívat dopředu.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 06.2.2023 7:55

P_V píše:
05.2.2023 20:01
Povězte upřímně, najížděli byste schválně s tramvají do chodce? Navíc prý potichu, čekal bych spíš opření o zvonek, aby nastal výchovný efekt. Všude jsou kamery a chodec si může stěžovat. Byť by sám byl poslán do správního řízení, ale předvolání k podání vysvětlení bude i na vás.

Já se stále domnívám že řidič byl nepozorný. Prý byl oční kontakt, ale byl oboustranný? Nebo může proběhnout zkratová úvaha, že ten chodec přecházel před chvílí, tak už je pryč.
Tak já bych na takový materiál na kolejích určitě zvonil, ale...
1. nebyl jsem tam
a 2. takové historky málokdy proběhnou přesně podle prezentovaného popisu dotčené strany, takže snažit se něco vyvodit je ztráta času.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 05.2.2023 20:38

Po anabázi s madam Chadrabovou bych čekal hodně, ale tohle je člověk, u kterýho nemam obavy z laktační psychózy, takže to spáchal zřejmě s plnym vědomim důsledků, který z toho pro něj můžou plynout.
Asi bych mu neradil jestli dřív volat DPP nebo PČR, ale neponechával bych to náhodě a rovnou volal 116 123 Linka první psychické pomoci...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 05.2.2023 20:19

Dal na 15T do pojezdu s rychlostí 1-3 kmh, to je celé, kdykoliv by zastavil, prostě jen trefně vyplašil inteligentního jedince 🤣
Jak často jezdí tramvaje z Barrandova, po 2 minutách tak 🙈

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 05.2.2023 20:01

Povězte upřímně, najížděli byste schválně s tramvají do chodce? Navíc prý potichu, čekal bych spíš opření o zvonek, aby nastal výchovný efekt. Všude jsou kamery a chodec si může stěžovat. Byť by sám byl poslán do správního řízení, ale předvolání k podání vysvětlení bude i na vás.

Já se stále domnívám že řidič byl nepozorný. Prý byl oční kontakt, ale byl oboustranný? Nebo může proběhnout zkratová úvaha, že ten chodec přecházel před chvílí, tak už je pryč.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 05.2.2023 19:52

Taky si myslím, i když v tom příběhu je konec (záměrně) trošku zamlžený, že tě celou dobu viděl, moc dobře o tobě věděl a dal ti lekci, že sis málem stříkl do trenek. Bohužel místo "zpětné vazby" v tom vidíš chybu druhého, ale je třeba si jasně říct, kdo porušil nejen zákon, ale i pud sebezáchovy a vlezl pod tramvaj ?! Takže bych spíš než posílání stížností si z toho vzal ponaučení, že ty dvě-tři minuty za živost nestojí a příště počkal kde mám.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 05.2.2023 19:49

Krásně tě vylekal, což ti patří, lekání nemyslících jedinců není žádným předpisem zakázáno 🤣
Přecházení za tramvají je celkově super disciplína, zvláště v opačném směru 🙈
Pošli to na DPP, předá to PČR, myslím že automaticky dostaneš pokutu a budeš platit navíc i obludné ⚠️
A co matka Chadrabová z linky 103, není to nějaká kamarádka 🔶

Odpovědět