Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Petrpes » 15.5.2013 8:23

Tuhle jsem na ČV ZC asi 2 min zdržoval zátah :]

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 15.5.2013 7:10

Nejsem si zcela jist tím počtem, ale za 5-6 předjetí do minuty měsíčně by ti nemělo přijít nic, to se neřeší. Pokud tento počet překročíš, tak ti sečtou každou vteřinku. Nad minutu s SH počítej stoprocentně.

Honzik251
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01.12.2012 15:42

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Honzik251 » 14.5.2013 15:24

A jaké tedy jsou postihy za předjetí z kontrolních bodů? To víš, ani ve snu by mě nenapadlo, že bych ve špičce s l. 20 přijel na Červený vrch ZC včas :)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Fořtík » 14.5.2013 13:16

Honzik251 píše:Za jak dlouho mi příjde SH za předjetí? Mám předjetí 40s před měsícem.
Za to ti SH nepřijde, pokud to nebylo předjetí při odjezdu z konečné zastávky. ;-)

Honzik251
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01.12.2012 15:42

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Honzik251 » 14.5.2013 12:43

Za jak dlouho mi příjde SH za předjetí? Mám předjetí 40s před měsícem.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 11.2.2013 8:04

Bobik píše:
vencavasek píše:Od 18.2. změny jízdních dob.....
Neuvěřím dokud neuvidím. Každopádně díky za naději.
Jen klid, ve špičce většinou jen kosmetické změny. V některých kritických místech byla sice minuta přidána, ale hned v dalším úseku byla odebrána. Co jsem zatím zjistil tak: l. 3 z Modřan do Kobylis o minutu víc, opačně o minutu méně; l. 17 o minutu méně v obou směrech; l. 18 o minutu víc v obou směrech, l. 6 ze Spořilova na Smíchov o minutu víc, opačně 0; l. 12 z Barrandova na Palmovku o minutu víc, opačně 0; l. 14 z Barrandova do Holešovic o minutu méně, opačně o minutu víc. L. 7, 11, 16, 20, 22 a 24 nic.

Moc pěkné špeky jako Staroměstská - Nár. divadlo za 3 minuty, Moráň - NBS za 9 minut, Dejvická - Vítěz. nám. za 1 minutu nebo Nový Hloubětín - Kolbenova (960 m) za 1 minutu zůstaly. :roll: Navíc nový špek: Štros - kpt. Jaroš za 1 minutu. Kdyby Kostelní preferovala, tak možná... :roll:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 10.2.2013 23:49

vencavasek píše:Od 18.2. změny jízdních dob.....
Neuvěřím dokud neuvidím. Každopádně díky za naději.
vencavasek píše:-v noci už nebude pobyt pro 54 a 56 na Strossu DC (stejně si myslím, že už pro něj není žádný důvod).
Ne, nebyl. Ten přestup tam zůstal po nějaké (a ani nijak dlouhé) výluce asi před rokem. No a protože to dělaj lidi co o skutečnym provozu evidentně vědí absolutní...jo, přesně to.... tak se to furt kopírovalo dál a dál.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od vencavasek » 10.2.2013 23:36

Od 18.2. změny jízdních dob:
Zavedena nová časová sféra s kratšími jízdními dobami, která platí denně od 22:00 a ráno do 5:30 (PD) / 7:30 (SO) / 11:30 (NE). Tím by měly JD více odpovídat skutečnosti. Například to může zároveň znamenat mírné prodloužení jízdních dob ve sféře B (o víkendech přes den a v PD před začátkem ranní a po konci odpolední špičky).
Ale změny v jízdních dobách jsou jak ve špičkách (většinou prodloužení JD =D> ), tak v nočním provozu. Co mě nejvíc zaujalo:
-Karlovo nám. => Karlovo nám. +1 min
-Stross.nám => Nábř.kap.Jaroše -2 min
-východní část Holešovic +1 min
-Florenc => Bílá labuť -1 min
-v noci už nebude pobyt pro 54 a 56 na Strossu DC (stejně si myslím, že už pro něj není žádný důvod).
A mimochodem na l.14 prodloužení JD dokonce i v té nové ("nejrychlejší") časové sféře.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 04.9.2012 7:41

Na Karlově náměstí klasika: nová zastávka přidána, jízdní doba stejná jako dřív. Včera jsem měl l.6 a bylo to vážně super, a nejenom na Karláku. ALE v novinách jsem si přečetl, že všechno v pořádku, tak jsem asi jezdil jinde. 8-)

Tvůrci JŘ se vytáhli jako obvykle. Celý den jsem byl zpožděný, několikrát jsem vyloženě "vymetl smyčku". Na Smíchově mne 2x podjela splašená l.12, i když jsem ze smyčky vyjížděl přesně. Tak jsem byl druhý, na Andělu vjela za l. 12 devítka, já byl třetí a definitivně v :zadnice
No a ze Spořilova? Hádejte, co má ze Synkáče stejné odjezdy DC jako l.6 :?: Kdo hádá, že linka 16, má pravdu. :D
A Karlák je kapitola sama pro sebe...

Jó a ještě mám dotaz: Proč jede l.3 z Karláku na Václavák 6 minut a l.24 5 minut :?: :?: Já myslel, že rychlejší mají být páteřní linky. :lol:

Uživatelský avatar
Tommy82
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 04.10.2008 19:56
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Tommy82 » 10.7.2012 22:00

von Špilberk píše:
Tommy82 píše:Ode dneška posunuta zastávka Národní třída směr Národní divadlo o 38 metrů vpřed, ovšem čidlo v původní zastávce zapnuto, takže při průjezdu hlásí předjetí. Jsem zvědavý, kdy na mě přijde SH za předjetí a jak se to bude řešit, protože tohle nepodepíšu.
Já bych v takovém případě začal tím, že bych to hlásil hned po průjezdu na dispečink.
Vyřešeno, původní sloupek odstraněn.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 10.7.2012 10:02

Tommy82 píše:Ode dneška posunuta zastávka Národní třída směr Národní divadlo o 38 metrů vpřed, ovšem čidlo v původní zastávce zapnuto, takže při průjezdu hlásí předjetí. Jsem zvědavý, kdy na mě přijde SH za předjetí a jak se to bude řešit, protože tohle nepodepíšu.
Já bych v takovém případě začal tím, že bych to hlásil hned po průjezdu na dispečink.

Uživatelský avatar
Tommy82
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 04.10.2008 19:56
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Tommy82 » 10.7.2012 7:57

Ode dneška posunuta zastávka Národní třída směr Národní divadlo o 38 metrů vpřed, ovšem čidlo v původní zastávce zapnuto, takže při průjezdu hlásí předjetí. Jsem zvědavý, kdy na mě přijde SH za předjetí a jak se to bude řešit, protože tohle nepodepíšu.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 10.4.2012 10:03

Taky mě to napadlo. Jenže to by v tom zrcadle muselo bejt něco vidět. A při představě že budu ještě o 20m dál... no vyzkoušim a uvidim co uvidim. 8-)

Na druhou stranu ta klička mě zas až tolik netrápí, v tomhle směru je to naštěstí tak šikovně, že se víceméně stačí natáhnout z kabiny. :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Petrpes » 10.4.2012 7:44

Tak si zastav před rádiovníkem a ke sloupkovi popojeď až v čase odjezdu a 54 ve zrcadle.
Ožralí a bezdomovci se rádi projdou a ty nebudeš muset s kličkou.
Logiku v tom u tohodle podniku nemám odvahu hledat :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 10.4.2012 7:35

Chci se optat zdali někdo netuší, proč ke KB na Strossu DC přibyla i "čekačka" 56+54? Novinka cca týden stará. Dokonce tam bylo i nainstalováno zrcadlo, aby bylo vidět za roh.
Smysl mi trošku uniká, když 54 + 56 má jednak společnou trasu až na Karlák, ale hlavně jednu čekačku navzájem + 511 na Republice a druhou na Lazarský. To má někdo rád vláčky nejen skrz centrum?
No a zároveň to má takový "bonus" v podobě procházky s kličkou, neboť 56 která je obvykle na Strossu včas, musí čekat na obvykle zpožděnou 54, díky čemuž jí utečou světla.
Zajímavé je, že 51 + 53 (které navíc mají rozdílnou trasu, takže je logická) maj čekačku DC na Jaroši.
Nechápu.

Odpovědět