Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 01.4.2012 20:19

Ty časy jsou žrádlo. Já nevím, jak se s tím vypořádáváte vy. Ale já mám největší problém v klidu jet. Prostě jak to na mě furt ukazuje Ztko ať dělám co dělám, tak mě to nervuje. Ze začátku jsem si říkal, dobře, jsem tu za 14 dní tejden nemám to ve voku. Ale už jsem tu skoro 3 tejdny a ta časy mě sejřej a sejřej. Nelibovější, jak psal von Špilberk-To se nedá ani na prázdné ulici #-o Tuhle jsem koukal, že na lince 11 po 22. hodině sice nastává pruda s noční OR40, ale jaksi ani vteřinka navíc, čas stejný, jako ve dne. Dneska byla docela utažená ta 25ka, ve směru Vypich > Bulovka mě to štvalo kvůli nutnosti obratu na přejedu, zpátky jsem na to házel, což neznamená, že mě to těšilo. Časy jak psal Brejšín-na Letenském koukám, že asi jako mám odjíždět z Vltavské a před sebou holešovická ORka. No nad 5 minut to nevylezlo, ale libeňské serpentiny se lítaly hezky a na kalifu to šlo ráz na ráz. Něco začátkem roku přidali na 26, včera se jela celkem dobře, ale v PD je to prý zase řezačka...no uvidím v úterý, možná je chyba ve mě, naučím se na to kašlat, budu jezdit třeba podle rychlosti západního větru...a všechno bude fáájn. 8-)

K tomu se váže ještě jeden parádní příběh-u přejezdu je umístěna TOITOIka a barel s vodou (to tak bývá), avšak nezbývá času na jeho využití (po vykonání všech úkonů spojených se změnou stanoviště mi zbývalo vždy tak 90 vteřin). Říkám si, že na Vypichu jsou 40 minut BPčka pro použití WC ažaž. Ale pozor! V deskách a na výpravně se vyskytuje poznámka o nefunkčnosti WC na Vypichu. Co to? Ŕíkám si a radši si jdu ulevit před výjezdem v depu. Dojedu na Vypich a jdu obhlídnout situaci. Přišel, viděl, odešel. Hajzl totálně vrchovatej namoklýho papíru a sr**ek umocněný atmosférou undergroundu vypichových toalet s 25W žárovkou u stropu. Nefotil jsem to, myslím že si všichni dovedou představit. Myslím, že tady by hygienik těžko přimhouřoval oko, děkuji bohu, že mě příroda neobtěžovala po celou dobu směny a lituji kolegyně co měli v So+Ne linku 25. Někdo o tom musí vědět, když je o tom info i na výpravě takže nerozumím, proč na Vypich nebyla ihned přistavena náhradní TOITOIka a na WC naverbováno komando v atombordelu na dekontaminaci. Nedivil bych, kdyby někdo volal, že odmítá pokračovat ve službě, dokud mu nebude poskytnuto důstojné sociální zázemí. Ale v první řadě je potřeba mít kravaty :smt078 Omlouvám se, ale byl to silný zážitek.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.4.2012 16:31

Asi sem - jak je zde jistě známo, včera byla otevřena TT na nábřeží podél ND obousměrně = cca po roce TRAM 17 a 21 z Jiráskova nám. DC jezdí kolem Mánesa rovně, kde se nachází tzv. mezičidlo, jenž l.21 má změnit v APEXU nastavení ovládání ROV z přímo na vpravo, pro postavení ROV u ND.
Zejména pro kolegy, kteří tuto linku teď někdy budou jezdit VELKÉ POZOR - bylo opomenuto po ukončení výluky toto mezičidlo zprovoznit, ale mělo by to být snad v následujících dnech napraveno.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 01.4.2012 14:29

Já mám l.17 zítra, tak to vyzkouším a napíšu zprávu. Protože ty, mnou napsané, časy platily doteď pro pracovní dny, tak jsem zvědavý na změny.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od chemik » 01.4.2012 14:07

von Š. - a mě se to včera podařilo zdokonalit. Na Trojské jsem byl zpožděnej do 5ti vteřin, jenže na jednokolejku se o pár vteřin dřív přihlásil vlak jedoucí z protisměru do vozovny Kobylisy. No a tak jsem v čase, kdy jsem měl být v Holeškách teprve najížděl na horskou dráhu...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 01.4.2012 13:31

[quote="Fořtík"]Perfektní je taky úsek Nádraží Holešovice - Národní divadlo... #-o

To jo. Díky ubrané 1 minutě z Trojské do Holešovic odjíždím z Holešovic DC už zpožděný. A nejhodnotnější je úsek kpt.Jaroš - Divadlo, protože: z Jaroše na Čechův most 2 minuty, z Č.mostu k Práv. fak. 1 min., z Fakulty na Staroměstskou 1 min, ze Staroměstské k Lázním 2 a od Lázní k Divadlu 1, slovy "jedna" minuta :!: To se nedá jet, ani na prázdné ulici.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Brejšín » 01.4.2012 13:10

No, něco se jim říká.
Nicméně, kdyby by to dlouhodobě (15 let zpátky) fungovalo tak jim do toho dneska vůbec nic není. :cry:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od chemik » 01.4.2012 13:08

gabuliatko píše:Nemusí každou změnu jízdních dob schvalovat odborová organizace?
Nevím, důležité ale je, že ještě dejmetomu v pátek byly časy z Podolské Vodárny na Braník a z Levského na Modřanské nádraží normální. To až teď mv neděli jsem zaregistroval změnu...

Jak u de-bi-lů. Holt maj lidi smůlu. Čekání na dobíhající je prostě luxus, kterej já si nemohu dovolit. Už ani to, že mezi předposlední zastávkou a konečnou se naženou minuty, aby se dorovnalo zpoždění, neplatí. Tudíž, je mi líto, nehodlám si krátit svou přestávku tím, že budu čekat někde na dobíhače a mávače a ve výsledku přijedu na konečnou o 6 později...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od gabuliatko » 01.4.2012 11:08

Fořtík píše:Je hezké, že si oddělení jízdních řádů hraje s čísílky a s tím, že to nějak "z konce na konec" vyjde, ...
Nemusí každou změnu jízdních dob schvalovat odborová organizace?

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od piskvorrr » 01.4.2012 10:49

Fořtík píše:Fakt, to oddělení vymlátit klackem! Ničemu nepomáhají, jenom škodí! Hlavně, že podle tabulek je vše OK... :roll:
Podepisuju i z druhý strany. Když se člověk pak ozve, že má podle IDOSu tři minuty na přestup, a pokaždý pravidelně vidí jenom "navazující" spoj odjíždět, tak na něj po e-mailu krčí rameny, že "JŘ máme jen aby se neřeklo, trhněte si hnátou." @3657

Doslova takto:
reakce na podnět Doprava-provoz-nepravidelnost píše:Vyhledávač spojení je hračkou. Víme o tom a právě proto má vyhledávač
spojení možnost individuálního nastavení, kde je možné si nastavit nejen
minimální čas pro přestupy, ale i řadu dalších hodnot podle vlastního
uvážení.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od willyjeff » 01.4.2012 10:39

trainzjohny píše:Před rekonstrukcí se taky po Plzeňský na Anděl jezdilo za 22 a teď za 18, v tom bych zase tak veliký problém neviděl, naopak je to celkem logické že po opravě delšího úseku kde byla jedna OR za druhou se jízdní doby zkrátí, nebo ne ?!
Pozor, s tima omezenkama měla linka 3 minut víc. Třeba při zatahování do HL z Kobylis je jízdní doba Div. p. Palm -> Palmovka celých 0 minut :))) Dobrý, ne?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od trainzjohny » 01.4.2012 10:27

chemik píše:Jenom bych rád připodotknul, že loni v březnu měla linka 17 v sobotu odpoledne z Ďáblic do Modřan 58 minut. Nyní má 52...
willyjeff píše:Linka 3 měla vždycky Lehovec - Levského 64 minut, teď má 59. Hádejte o kolik se jezdí pozdě? :P
Před rekonstrukcí se taky po Plzeňský na Anděl jezdilo za 22 a teď za 18, v tom bych zase tak veliký problém neviděl, naopak je to celkem logické že po opravě delšího úseku kde byla jedna OR za druhou se jízdní doby zkrátí, nebo ne ?!

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Brejšín » 01.4.2012 10:15

Nevím, ale toto je asi už opravdu extrém. Chtělo by to rozumný kompromis, a ne říct že díky jízdní době 3 minuty u poslední zastávky se to srovná. Už jsem to člověku od JŘ říkal, že je to cesta do pekel. Už právě jenom tím, že cestujícím předkládám JŘ a přesto vím.................................
Stačí získat "k dobru" preferenční 2 minuty na Palačáku a předjetí čímkoli jiným je zaručeno.
Výluková 8 byla taky výživná, kdy jsi na Letenském náměstí otevíral dveře a žasnul jak za 2,5 minuty máš odjíždět z Vltavské. Docela problém byl, že 2 minuty po tobě na Strossu jela 14, takže když tě předjela ...........

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od willyjeff » 01.4.2012 9:07

Linka 3 měla vždycky Lehovec - Levského 64 minut, teď má 59. Hádejte o kolik se jezdí pozdě? :P

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od chemik » 01.4.2012 2:19

Jenom bych rád připodotknul, že loni v březnu měla linka 17 v sobotu odpoledne z Ďáblic do Modřan 58 minut. Nyní má 52...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.4.2012 1:28

Fořtík: 1000x =D>
Jen ten tebou uvedený úsek už je takový minimálně od konce loňského roku - ještě před zavřením Nábř. kpt. Jaroše jsem pravidelně jezdil na Nádr. Braník 5 min. pozdě!
Jak se mne ve čtvrtek nedařilo jednou z UD vůbec vyjet ani běžně uloudanou l. 7, protože mne furt něco odrbávalo (jako více kočárků a "berlí") a podjíždělo - na Anděl jsem pak dojel taky 5min. pozdě a už tam na mne řvala ženská, že ji ujíždí z Na Kníže cí BUS s půlhodinovým intervalem!

Odpovědět