Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Fořtík » 01.4.2012 0:35

Perfektní je taky úsek Nádraží Holešovice - Národní divadlo... #-o Ten se mimořádně povedl! Dřít to z Holešovic hlava nehlava, na nikoho nečekat, všem ujíždět a pak stát na Právnický fakultě s tím, že na Národní divadlo mám 2 minuty (ať při denních, nebo nočních jízdních dobách), to mohl vymyslet skutečně jenom dement. Je hezké, že si oddělení jízdních řádů hraje s čísílky a s tím, že to nějak "z konce na konec" vyjde, ale nechtěl bych být v kůži těch cestujících, co si třeba podle IDOSu naplánují, že se o víkendu (kdy je minimální provoz a vše jezdí včas) dostanuou z místa A do místa B za tolik a tolik času, něco naplánují a my je vyfakujeme, protože pár de*ilů z JŘ má neustále potřebu něco vylepšovat... Fakt, to oddělení vymlátit klackem! Ničemu nepomáhají, jenom škodí! Hlavně, že podle tabulek je vše OK... :roll:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od chemik » 31.3.2012 21:19

dílo zkázy bylo dokonáno i ubráním minuty v úseku Trojská - Holešovice...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od chemik » 31.3.2012 20:44

linka 17 byla před započetím výluky u ND taková klidná, odpočinková a za odměnu šichta. Ale oddělení, co má na starosti jízdní doby, jí v rámci zefektivnění jízdních dob pro cestující totálně doku*vilo. Je hezký, že z Modřan do Ďáblic jede papírově 52 minut, ale ve skutečnosti do Ďáblic přijíždim pravidelně o 5 pozdě...
Mohl by mi někdo ukázat, jak se dá stihnout úsek Levského - Nádraží Modřany v době velké poptávky na přepravu za 5 minut? Nejsem žádnej hrabal, jedu svižně, ale KB Nádraží Modřany mam pravidelně zpoždění 60 vteřin. Je tam ta ubraná minuta znát. Pak už se to zpoždění úměrně nabaluje, nabaluje a nabaluje...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 29.11.2011 8:54

Ano, je to jak pise Bobik. DS-Dejvicka by asi vychazelo, nebyt omezeni Evropske (kdyz je vymeteno, tak jsem na Dejvicke akorat). Nejvic naberu Sparta->NR a pak uz se jen prohlubuje. Opacne pak co chytim na svetla na Svehlovce a opet se uz jen zvetsuje sekera, resp. Se drzi jak ho-no kosile a nejvetsi narust mivam v useku Stross.-Hradcanska.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od willyjeff » 28.11.2011 22:00

Bobik píše:... Záleží taky kolik je lidí...
No jistě, když je akce na Výstavišti, tak ti nevychází ani největší uspávač linka 15 :D A co teprv Sparta...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 28.11.2011 21:52

Tam je spíš problém, že je děsně letecká a chybí vata. Jak něco nabereš - cokoli a stačí ty blbý světla co popisuješ s tou 8 - a už to nemáš kde dohnat. Při nejlepším si to prostě vezeš, jinak dále prohlubuješ sekyru. Přesně jak popisuješ to nabírání s tou 8, akorát že už to nemáš kde dohnat či stáhnout. Ostatně díky za nápovědu, zkouknu JŘ jak 5 tak 26, hlavně přes Žižkov. Tam mám pocit má 5 přidáno, ovšem nejsem si jist. Každopádně je pravda, že s 5 se tam "flákám" a s 26 mi "nezbývá než jet". Divné, když nad tím tak přemýšlím.
Jinak úseky - DŠ-Dejvická, NádrHost -Radošovická - Strašnická, přes Letnou. Záleží taky kolik je lidí.
Z hostíku to většinou nabereš už na začátku a pak není kde dohnat. Opačně to většinou jde až po Letnou, případně Dlouhou. Tam se zacyklíš a záleží jak jsi pozdě - něco se dohnat dá kolem krematoria a na křiž Průběžná, příp na Radošovické vidíš, zdali snažení mělo cenu. Jak vidíš dvě dvojky :D , tak víš že nemělo.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od willyjeff » 28.11.2011 21:40

Vy, co máte problémy na lince 26, prozradíte mi, v kterém úseku to zpoždění nabíráte? Protože když mám linku 8, tak určitě žádné zpoždění nenaberu v úseku Vítězné nám. - Nám. Republiky. Když mám linku 5, tak v úseku Stross. nám. - Olšanské náměstí se musím krotit, abych nebyl předjetý. Když se nekrotím, tak na Olšany přijedu i o 3 minuty napřed. Takže to naberete v úseku a) Olšany - Želivského b) Želivského - Strašnická c) Strašnická - Radošovická (osobně tipuji tento úsek) nebo závěrečný úsek Radošovická - Hostivař? Jinak dnešní zkušenost s linkou 26 (měl jsem jedničku): Vltavská S<30sec. Na Strossu mě zdržela křižovatka a pustila předemne linku 26, tak jsem projel čidlem S<110sec. Ta 26 mi postupně nakládala, ukradla mi světla na Letenském nám. (pak jsem ji opět na Špejcharu dojel). Hradčanská Z<4min. A to zdaleka není ojedinělý případ. Když mám linku 15, tak se vyloženě děsím, když mě předjede 26, protože už na Strossu mám klidně i 4 minutky...Takže odpověď na můj skromný dotaz je?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 28.11.2011 20:07

Bobik píše:Jo souhlas. Preferuje se trestání. Taknějak mám pocit že je to naprosto chtěný a žádoucí. OO - alespoň některé - o tom zjevně ví. Co činí? Mlčí?
Myslíš známou motivační metodu biče a biče :?: :twisted:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od 7080 » 28.11.2011 13:07

Karosák píše:Poloha přes SMS mi taky nefunguje :?
Jinak kdo by nevyjížděl d-26 ve všední dny, tak vězte, že v neděli na to máte o 5 minut méně :devilsmokin
IDOS v PD i JŘ na zastávce tvrdí, že DŠ-NH je 66 minut, ale nedělní VJŘ si trvá na 61 minutách. Realita je podle mě někde u 70 minut ... :roll:
No, asi na tom něco bude, protože nějakej děda na Zahraďáku mi řekl, že jsme všiváci, protože takhle zpožděný jsme nikdy nejezdili :D
Potvrzuji, ze Šárky na Hostík jsem neměl nikdy méně než 6 minut, v opačném směru to bylo lepší, ze 4 koleček jsem byl na Šárce od Hostivaře v nejlepším případě se dvěma v nejhorším se šesti minutami zpoždění.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 28.11.2011 6:57

Jojo, to jsou ty "úspory". Na papíře to vychází a v terénu to "nějak dopadne" :roll: #-o
A bude hůř.....

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od 9001 » 28.11.2011 0:28

karosák: Dědovi se nedivím. O víkendu sekyra 6 - 8 minut není nic extra... Samozřejmě tomuhle člověku jako i jiným nevysvětlíš, že je blbě JŘ a ne ty...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 27.11.2011 23:52

Poloha přes SMS mi taky nefunguje :?
Jinak kdo by nevyjížděl d-26 ve všední dny, tak vězte, že v neděli na to máte o 5 minut méně :devilsmokin
IDOS v PD i JŘ na zastávce tvrdí, že DŠ-NH je 66 minut, ale nedělní VJŘ si trvá na 61 minutách. Realita je podle mě někde u 70 minut ... :roll:
No, asi na tom něco bude, protože nějakej děda na Zahraďáku mi řekl, že jsme všiváci, protože takhle zpožděný jsme nikdy nejezdili :D

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.11.2011 13:27

Asi to dám sem, protože to je navázané na DORIS = čidla na trase linek:
Prosím, neví někdo, co se stalo se zjištěním polohy TRAM (dle linky a pořadí) řidiči pomocí SMS (majících zavedeno přes ně zjištění směn, které je stále funkční - viz.)?
Už minimálně týden (nejen mne) na žádost polohy chodí odpověď "Informaci nelze zjistit".

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.9.2011 20:35

Bobik píše:.... Co se vyhlašoval poslední KB před časem (už nevím kdy a kde to bylo), tak to prošlo minimálně nějakým oběžníkem a snad se to i podepisovalo....
Jestli mne pamět neklame byla to Strašnická.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 10.9.2011 13:26

Kdepak, "kontrolní bod" musí splňovat určitý "parametry" - tedy nejen být v notách, ale být i veřejně oznámen a tak. Co se vyhlašoval poslední KB před časem (už nevím kdy a kde to bylo), tak to prošlo minimálně nějakým oběžníkem a snad se to i podepisovalo.
Ještě je otázka, zdali je Stírka uvedena i ve víkendových JŘ. Pokud ne, tutově není KB ale jen střídací a časy jsou jen orientační (Pavlák na 22 o víkendu není).

Odpovědět