Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od chemik » 29.11.2010 8:23

Chlapci, zase tady děláte tlaky. Když pilotuju sedmičku a někdo se mě na Andělu zeptá, za jak dlouho budu na Divadle na fidlovačce, s radostí mu odpovím, že tam můžu bejt za sedum minut. Ale že tam můžu bejt i třeba za pětadvacet minut. Jsem snad nějaká vědma, abych věděl, jak to vypadá na Palackého mostě, nábřeží, na Výtoni, na Albertově? Nebo jsem otázku cestujíícího blbě pochopil a on chtěl vědět, že dle jízdního řádu tam budeme přesně za x minut?

Co se té straěnické týká - blahoslaven budiž ten, kdo to vymyslel... linky 26 a 19 se tam budou rovnat do času a sedmička bude stát v pořadí. Nedej bože, až budou vyjíždět strašnnice na linky. To si to ten s tou sedmičkou může jít rovnou hodit...

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od BerryML » 29.11.2010 1:44

9001 píše:
BerryML píše:Fakticky super místo na KB. Nuže, vážení klienti, až budete čekat, že vám někde za Průběžnou DC přijede sedmička včas, aby vás dovezla třeba někam na přípoj dále, vezměte na vědomí špatnou zprávu. Nemá šanci.... :oops:
Upřímně. Tímhle směrem jsem jezdil 7 cca 7 let a moc řidičům se to nepovedlo... Sekyra 2-3 minuty byla celkem standartní.Takže ve špičkách se nic nemění, spíš klienti budou potěšeni, že budou mít zaručený přestup na noční dopravu. =D>

K těm co prý neví kdy mají na někde být. To bych bral u člověka co jezdí cca půl roku a nebo má linku na kterou vozovna pravidelně nejezdí. Třeba nyní vokovické 7 a podobně. Ale aby mi strašnický řidič řekl, že neví když má být v 0:05 na Radošovické, neví odjezd ze Strašnické, tak to je fakt k pláči.
To není nic nového. Stačilo by, aby se upravil grafikon, jenže od léta páně 2008 po celkem vydařeném období tam sedí nějaký naiva, který si zřejmě myslí, že když se tam mají během minuty sjet dvě, a nebo během dvou minut tři a více linek, že tam samozřejmě přijedou včas a ve správném pořadí. To bylo, je, a bude špatně, dokud nebudeme mít elektronický JŘ s přesnou polohou konkrétního NAVAZUJÍCÍHO vlaku. Do té doby se hold budou muset jak klienti, tak i řidiči zcela spolehnout na křišťálovou kouli, bohužel... :cry: Já si tedy radši v neděli počkám nějakých 10 minut na navazující spoj, než abych potom netečně přihlížel, jak mi takřka před nosem odjíždí moje linka s vyhlídkou, že budu dalších 20 stepovat na zledovatělým nástupišti... :cry:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2010 23:05

9001 píše:K těm co prý neví kdy mají na někde být. To bych bral u člověka co jezdí cca půl roku a nebo má linku na kterou vozovna pravidelně nejezdí. Třeba nyní vokovické 7 a podobně. Ale aby mi strašnický řidič řekl, že neví když má být v 0:05 na Radošovické, neví odjezd ze Strašnické, tak to je fakt k pláči.
Jistě i zde na TF jsem někdy uvedl mé povzdechy nad tím, jak někteří kolegové podjedou např. se 7 do ÚD na Albertově 18 či 24 a tu pak na KB Svatoplukova oberou i o víc jak 2 minuty. Přitom osobně již po pár měsících praxe jsem věděl, že jízdní doba na Albertov - Svatoplukova je cca 2,5 minuty, jenže ono záleží i na denní době (a osobně dosud nevím přesnou hodinu kdy se to mění). Závěr je, že skutečně v případě neuvedení času ve vozovém JŘ i při jakési znalosti jej řidič "věští" v rozmezí +/- 1 minuta, což zrovna pro tebe je jistě nepřijatelný rozptyl! Navíc když není KB, tak někdy z mnoha praktických důvodů (neblokování křižovatky za sebou dalšími viděnými vlaky, tušení díky předchozímu průjezdu dopravní zácpy v následujícím úseku atd.) i přes naprostou jistotu přesného času (já třeba vím Palackého nám. nábř. ZC = čas Podolská vodárna bez 4 minut) jede dříve.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od 9001 » 28.11.2010 22:35

BerryML píše:Fakticky super místo na KB. Nuže, vážení klienti, až budete čekat, že vám někde za Průběžnou DC přijede sedmička včas, aby vás dovezla třeba někam na přípoj dále, vezměte na vědomí špatnou zprávu. Nemá šanci.... :oops:
Upřímně. Tímhle směrem jsem jezdil 7 cca 7 let a moc řidičům se to nepovedlo... Sekyra 2-3 minuty byla celkem standartní.Takže ve špičkách se nic nemění, spíš klienti budou potěšeni, že budou mít zaručený přestup na noční dopravu. =D>

K těm co prý neví kdy mají na někde být. To bych bral u člověka co jezdí cca půl roku a nebo má linku na kterou vozovna pravidelně nejezdí. Třeba nyní vokovické 7 a podobně. Ale aby mi strašnický řidič řekl, že neví když má být v 0:05 na Radošovické, neví odjezd ze Strašnické, tak to je fakt k pláči.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od BerryML » 28.11.2010 20:54

Fakticky super místo na KB. Nuže, vážení klienti, až budete čekat, že vám někde za Průběžnou DC přijede sedmička včas, aby vás dovezla třeba někam na přípoj dále, vezměte na vědomí špatnou zprávu. Nemá šanci.... :oops:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3165
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od kruťák » 28.11.2010 17:49

[quote=""MM-Mikulovsky"]Strašnická (prý kvůli návaznosti s BUS linkami)[/quote]Určitě to bude souviset i s prodloužením (nejen příměstských) nočních linek právě na Strašnickou.

Uživatelský avatar
Bába Foutéř
Šťoura
Příspěvky: 65
Registrován: 23.1.2007 19:25

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bába Foutéř » 28.11.2010 14:24

9001 píše:Jenže zrušení Koh-i-nooru podstatně zhoršilo přestupy mezi linkami. Opravdu krok vpřed. Ano ve spičce je to jedno, ale třeba večer a nebo o víkendu to akorát hodně nase....

Krásný důkaz včera na vozovně strašnice. Jel jsem 26 okolo půlnoci. Předjeli jsme 11 na Želivského, řidič 26 ji evidentně viděl, ale že by počkal pár sekund na přestup lidí z 11 ho opravdu nenapadlo. 11 musel vidět :!: Pak to hold pročuměl na Radošovické. :roll:

K úpravám jízdních řádů. To je k ničemu, protože vdycky se najde závodník, který to odpálí dřív a kontrolní bod je jediným řešením.
Já tomu zas tak vážně nerozumím... Ale jak si může být někdo jist tím, že někdo jiný vidí to samé co on sám. To musím, i přes svůj věk, obdivovat, takový přehled. Dále pak nerozumím tomu, jak někdo může něco "odpálit" dřív, když neví, v kolik tam má být. Pokud to dobře chápu, pak kontrolní bod je místo, které má řidič i s časem uvedeným v jízdním řádu. Jiná místa nemá. A když je nemá, nemůže být závodník, ale pouze věštec, který z křišťálové koule tipuje, v kolik tam má být. A i tak jsem na pochybách, zda čas v jízdním řádu znamená, že se někdo nemůže zapomenout, překouknout. Ale fakt jsem stará. Za mých mladých let to bývalo jinak. Pana řidiče i průvodčího jsem vždycky pozdravila a když jsem potřebovala do obchodu u Políčků, tak mi tam zastavili, abych nemusela takovou dálku!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od 9001 » 28.11.2010 13:41

Jenže zrušení Koh-i-nooru podstatně zhoršilo přestupy mezi linkami. Opravdu krok vpřed. Ano ve spičce je to jedno, ale třeba večer a nebo o víkendu to akorát hodně nase....

Krásný důkaz včera na vozovně strašnice. Jel jsem 26 okolo půlnoci. Předjeli jsme 11 na Želivského, řidič 26 ji evidentně viděl, ale že by počkal pár sekund na přestup lidí z 11 ho opravdu nenapadlo. 11 musel vidět :!: Pak to hold pročuměl na Radošovické. :roll:

K úpravám jízdních řádů. To je k ničemu, protože vdycky se najde závodník, který to odpálí dřív a kontrolní bod je jediným řešením.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od 7080 » 28.11.2010 13:01

9001 píše:Konečně. =D> Aspon rozumná změna po tom co před lety zrušili Koh-i-noor.
Místo Koh-i-nooru vznikl KB Oblouková a Vršovické náměstí. Důvodem bylo nezdržování přilehlé křižovatky preferencí tramvaje čekají v KB a také sjíždění linky 23 a 6. Doufám, že se podobně nebude chovat "křižovatka" na Strašnické a to tím, že bude navíc vybírat volno pro tramvaje stojící v zatávce Strašnická. Linky 19 a 26 pravidelně odjíždějí ze Strašnické s až minutovým předjetím. Je chybou, že si toho nikdo při vyhodnocování dat z DORISu nikdo nevšimnul. Možná by stačila prostá úprava jízdních řádů a nemusel se pak vytvářet nový kontrolní bod.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od 9001 » 28.11.2010 12:48

Konečně. =D> Aspon rozumná změna po tom co před lety zrušili Koh-i-noor.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2010 3:21

MM-Mikulovsky píše:
poliklinikavysocany píše:Mám takový dotaz. Nejsem v této situaci ještě moc zběhlý. Dá se někde v jízdním řádu poznat která zastávka je KB? Nemyslím ale VJŘ. Předem díky za odpověď.
Platí vše co tu uvedli již ostatní, ale také by ti mohl pomoci obsah tohoto mého příspěvku v jiném tématu reagujícího na něčí dotaz.
Nastala změna v kontrolních bodech - nově mezi ně přibyla zastávka Strašnická (prý kvůli návaznosti s BUS linkami), ale protože jsem tam ještě teď nejel, tak nevím jestli bylo přidáno i čidlo do sloupku směr Vozovna Strašnice/Vinice.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.11.2010 1:39

poliklinikavysocany píše:Mám takový dotaz. Nejsem v této situaci ještě moc zběhlý. Dá se někde v jízdním řádu poznat která zastávka je KB? Nemyslím ale VJŘ. Předem díky za odpověď.
Platí vše co tu uvedli již ostatní, ale také by ti mohl pomoci obsah tohoto mého příspěvku v jiném tématu reagujícího na něčí dotaz.

TK_
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 20.7.2010 20:27
Bydliště: Střešovice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od TK_ » 22.11.2010 0:08

poliklinikavysocany píše:Mám takový dotaz. Nejsem v této situaci ještě moc zběhlý. Dá se někde v jízdním řádu poznat která zastávka je KB? Nemyslím ale VJŘ. Předem díky za odpověď.
Dle Murphyho zákonů je zpravidla jednu zastávku před tou, kde chceš vystupovat.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od cwapa » 22.11.2010 0:03

Venca píše:
poliklinikavysocany píše:Mám takový dotaz. Nejsem v této situaci ještě moc zběhlý. Dá se někde v jízdním řádu poznat která zastávka je KB? Nemyslím ale VJŘ. Předem díky za odpověď.
Jsou dvě možnosti jak to zjistit (pomineme-li vygooglení), ale obě bez záruky:
1) Pojedeš např. v neděli ráno nějakou linkou a budeš pozorovat na jaký zastavce spoj trčí déle než obvykle.
Ano to se pozná a nejradši mám když přijede dřív a při čekání do času nechá hezky otevřený všechny dveře. Tedy v létě mi to moc nevadí, ale v tom počasí co je teď, tak jo.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Proxy » 21.11.2010 23:42

Isidor píše:nebo si stoupneš ke kabině řidiče a budeš poslouchat, kdy se v ní ozve z palubáku "pozor! příští zastávka - kontrolní bod" :)
Anebo se skrz sklo rovnou podíváš řidiči do vozáku :roll:

Odpovědět