Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Odeslatod MM-Mikulovsky v 28.10.2014 0:12

kruťák napsal:
MM-Mikulovsky napsal:linky jedoucí na Andělu Nádražní ul. mají mít KB a zároveň střídací bod z něj přesunut na zast. Na Knížecí

Potvrzuji. Dnes ráno jsem byl celkem překvapen, když se v zastávce podezřele dlouho čekalo a pak ještě klaply bačkory.

Ale provedl jsem zajímavé zjištění - KB Anděl pro l.7 zrušen bez náhrady = ve VJŘ je obousměrně uvedena jen Radlická a pak až Svatoplukova :!: #-o
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 27.10.2014 23:40

MF napsal:místo toho, aby Sibelka byla na znamení, tak tam udělají kontrolní bod.
taky bych ji dal na znamení, ale má to háček, že KB na Voz. Střešovice, který bych bral z pohledu TRAM jako nejlepší by blokoval BUSy stanicující na TRAM zast. DC

I když vlastně by nemusel - stačilo by využít, že:
1.) za sjezdovkou křižovatky Octárna po místo najíždění BUS na TT je cca 40m = místo pro vyčkání jedné 30m dlouhé TRAM
2.) za 30m dlouhou TRAMvají stanicující čelem u označníku této zastávky je osová vzdálenost protisměrných kolejí tak velká, že BUS bezpečně tu TRAM může objet, aniž by ohrozil/omezil TRAM v protisměru!
= řidiči TRAM by se "jen" (z ohleduplnosti k BUS kolegům) museli naučit v místě na znamení svého delšího stanicování zapínat pravé směrovky.
Řidiči BUS je snad používají, asi ze zvyku, při stanicování u všech TRAM ostrůvků - nejvtipnější mi pak přijde jejich používání levých směrovek při odjezdu ze zastávky, za níž hned najíždí IAD na TT = např. Pod Jezerkou DC či MIchelská ZC, kde naopak já i někteří další s TRAM dáváme pravé směrovky, byť víme, že správně mi nemáme dávat nic a naopak by levé měla dávat ta IAD, jenže ta na to v 99% :zadnice = tak my je dáváme na znamení nebezpečí "sjíždění se".
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod MF v 27.10.2014 19:03

místo toho, aby Sibelka byla na znamení, tak tam udělají kontrolní bod.
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Odeslatod Petrpes v 27.10.2014 17:24

Já jsem normální slušnej řidič s 16 letou brigádnickou praxí, ne střelec :) A předjet se na Hradčanský ZC se dá i ve špičce, když se slušně projede centrem.
Musím říct že na čekání do času na Sibeliově se upřímně těším. Ostatně to přinese užitek a zrychlení i klientům, neb nebudou čekat na hračkárně v kolonách tramvají kvůli KB a ******* SSZ...
Petrpes
Uživatel

Odeslatod willyjeff v 27.10.2014 17:09

9001 napsal:A kdy máš tohle zpoždění? Ve špičce a nebo večer od 20 hodiny a o víkendu?

Čím víc pozdě, tím větší zpoždění. Třeba s osmičkou za těch 6 minut z Podbaby prostě nedám, ani kdybych se rozkrájel. Zítra si na ní dám 6 kol, třeba se aspoň jednou strefím do JŘ ;-)
willyjeff
Uživatel

Odeslatod Filip v 27.10.2014 17:04

Jako noční řidič musím říct, že většinou ZC na Hradčanskou přijedu +- na čas, DC tam jsem tak o cca 40 s dřív. Jenže nemilosrdné SSZ mi hodí "stůj" 5 vteřin před odjezdem, což je k vzteku :P
Filip

Odeslatod 9001 v 27.10.2014 16:52

willyjeff napsal:
9001 napsal:To bude klienstvo nadšeno až večer střelci odjedou z Hradčanské dříve a budou větrat na Sibeliově... Opět super proklientský přístup =D>

Dřív na Hračkárně jsou jen ti největší šílenci, naprostý minimum "střelců". Mě třeba KB vůbec netrápil, většinou jsem tam o 2 - 4 minuty pozdě (je jedno s jakou linkou). Nejvíc by mi pomohlo vypnutí semaforu, jenže na to je asi DPP krátký, tak si pomáhá po svém :(

A kdy máš tohle zpoždění? Ve špičce a nebo večer od 20 hodiny a o víkendu?
9001
Uživatel

Odeslatod willyjeff v 27.10.2014 16:46

9001 napsal:To bude klienstvo nadšeno až večer střelci odjedou z Hradčanské dříve a budou větrat na Sibeliově... Opět super proklientský přístup =D>

Dřív na Hračkárně jsou jen ti největší šílenci, naprostý minimum "střelců". Mě třeba KB vůbec netrápil, většinou jsem tam o 2 - 4 minuty pozdě (je jedno s jakou linkou). Nejvíc by mi pomohlo vypnutí semaforu, jenže na to je asi DPP krátký, tak si pomáhá po svém :(
willyjeff
Uživatel

Odeslatod Karosák v 27.10.2014 16:17

KB Hradčanská zrušen i pro 26.
Karosák
Uživatel

Odeslatod kruťák v 27.10.2014 15:52

MM-Mikulovsky napsal:linky jedoucí na Andělu Nádražní ul. mají mít KB a zároveň střídací bod z něj přesunut na zast. Na Knížecí

Potvrzuji. Dnes ráno jsem byl celkem překvapen, když se v zastávce podezřele dlouho čekalo a pak ještě klaply bačkory.
kruťák
Uživatel

Odeslatod Filip v 27.10.2014 14:30

Tak s tou Hradčanskou se mi to vyplnilo. Čekal jsem buď zrušení KB nebo vypnutí SSZ :D
Ale jsem rád a Sibeliova se mi osobně taky líbí. =D>
Filip

Odeslatod 9001 v 27.10.2014 14:19

To bude klienstvo nadšeno až večer střelci odjedou z Hradčanské dříve a budou větrat na Sibeliově... Opět super proklientský přístup =D>
9001
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 27.10.2014 12:37

Petrpes napsal:17: KB z Trojské přesunut Nad Trojou
14: podle Apexu nemá KB u Anděla (asi od začátku výluky Štefánikova), ale ve VJŘ je, tak jsem radši čekal

l.17 by měla mít v Tróji přesunut KB kvůli
a) společné zast. Trojská DC s BUS
b) potažmo s blízkým SSZ za zastávkou Trójská ZC
l.14 resp. všechny linky jedoucí na Andělu Nádražní ul. mají mít KB a zároveň střídací bod z něj přesunut na zast. Na Knížecí od 20.10. - bylo to tak uvedeno v týdnu na monitorech ve výpravnách.
Osobně doufám (pro nepraktičnost až nebezpečnost střídání na zast. Na Knížecí v Nádražní ul.), že to je jen po dobu výluky Štefánikova z důvodu:

a) NTL (náhr.tram.linky) by měly na Andělu KB na dvou vrcholech jedné křižovatky
b) tram. vyčkávající na KB by blokovaly NAD

Včera byla na monitorech ve výpravnách uvedena, pro mne zajímavější informace:
od 27.10 (dneška) zrušeny KB Hradčanská a Baterie Z:arrow: místo nich zaveden jeden KB Sibeliova!

- rád bych věděl proč náhradní KB nevzniklo na jiných linkách než 1 a 18
- jaký to má u l.1 a 18 význam, když na Hradčanské zůstává střídací bod a přes den PD tam cca 1/2 spojů kvůli střídání stejně musí dodržet čas odjezdu!
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Karosák v 27.10.2014 12:35

Já teda Anděl v So se 14 ve VJŘ neměl. Ano je to od začátku výluky Štefánikova. Tipuju proto, aby se to tam moc neštosovalo a aby se nepráskalo do vexlí při střídání, je posunut označník Na Knížecí DC. Jo a na monitorech běží něco, že zrušen KB Hradčanská a Baterie a místo toho Sibeliova. Moc jsem to nepobral, jestli jer to nafurt, nebo jen, nebo jen pro petřinské linky...
Karosák
Uživatel

Odeslatod Petrpes v 27.10.2014 12:21

17: KB z Trojské přesunut Nad Trojou
14: podle Apexu nemá KB u Anděla (asi od začátku výluky Štefánikova), ale ve VJŘ je, tak jsem radši čekal
Petrpes
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz