Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Odeslatod parrot v 03.3.2014 22:01

Karosák napsal:Ano, také jsem si ráno povšiml. Dále byla (a teď nevím, jestli jen zprovozněna, nebo i nově umístěna) čidla na zastávkách Zahradní město ZC a Nádraží Strašnice DC.

Ano ano 8-) Zahradní město i Nádraží Strašnice se objevily tuším někdy v minulém týdnu. Zahraďák je navíc oběma směry, tak to tipuji na obou zmíněných zastávkách časem na nové KB :) Navíc už i proto, že v notách je u l. 22 odjiždějící ze smyčky Radošovická na Nádr. Strašnice poznámka "umožněte přestup z linky 26 co před vámi/za vámi přijede z Hostíku".

Navíc se nám někde možná upravily jízdní doby. Dnes jsem si na l.22 všiml, že jsou najednou z Malostranské na Letohrádek 4 minuty oproti dřívějším 3 minutám. Asi někdo správně posunul minutu mezi Malostranským nám. a Malostranskou až mezi tyto 2 zastávky, protože se asi občas při odjezdu z Malostranské na čidle u "pilotů" hlásilo předjetí :)
V opačném směru minuta přibyla již dřív, ...tam hodně chyběla.

Pak se jedna minuta ale možná ubrala mezi Depem Hostivař a ÚDDP kvůli zastávkám "na znamení".
parrot
Uživatel

Odeslatod martyn v 02.3.2014 20:45

Taky na Červeňáku, cca týden zpět.
martyn
Uživatel

Odeslatod Karosák v 02.3.2014 16:58

Ano, také jsem si ráno povšiml. Dále byla (a teď nevím, jestli jen zprovozněna, nebo i nově umístěna) čidla na zastávkách Zahradní město ZC a Nádraží Strašnice DC.
Karosák
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 02.3.2014 16:51

tak asi sem - Dnes jsem si všiml, že ve VJŘ (od dnes platných) je za slovním označením stálých kolejí užívaných linkou v obratištích závorka a v ní šipka = příslušný příznak ROV, jenž má být zobrazen/vybrán v Apexu, aby se TRAM dostala na příslušnou kolej.

Tento zlepšovák (po němž již nějakou dobu volalo dost řidičů) má ovšem jeden háček - pokud má TRAM poznámku, o průjezdu obratiště jinou kolejí, tak v této poznámce "zlepšovák" není = řidiči si musí pracně pamatovat/domýšlet jaký příznak mají v Apexu ručně zvolit, a když se netrefí či uvedené nechtějí si pamatovat či tipovat, tak musí jít ROV přestavit ručně tzv. tágem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Bobik v 06.1.2014 7:16

Taky bych raději na PA (nic proti Hloubětínskej :D ), leč prej v Hl maj víc místa asi. Samozřejmě oficiální důvody nám nikdo nesdělil, jako se nás nikdo neptal, kam bychom raději (ostatně naco se ptát, když jsme přece všichni jen "počítačový čísla a lidský zdroje", že? :roll: ).
Jinak ano, "oficiální" důvod je údajně problematické zatahování versus výjezdy. Ve VO zůstanou jen 51.
Bobik
Uživatel

Odeslatod Fořtík v 05.1.2014 15:59

Pejsku, uz bys za dobu sveho pusobeni zde mohl vedet, ze cas od casu se zde objevi nejaky jantar... :lol:

Jinak by me zajimalo, proc zase VO nocnici musi do HL a ne na PA, kdyz uz tam za ten lonskej rok byli tak nejak zvykli...
Fořtík
Uživatel

Odeslatod Petrpes v 05.1.2014 11:51

A já vidím jako zbytečnost, tvé příspěvky zde ;)
Petrpes
Uživatel

Odeslatod mikikopas v 05.1.2014 11:45

No hlavně, že něco změnili. Jinak já vidím tramstop na znamení jako zbytečnost v Praze.
mikikopas
Uživatel

Odeslatod willyjeff v 05.1.2014 10:43

MF napsal:A důvod proč nebudou mít VO noční linky je jaký? Provozně mě napadá jen problematické zatahování, když není ta "Výhybna" ve vrátnici.

Hned první výstřel a trefa. Také jsem slyšel důvod jednoho řidiče: "Když my můžeme lítat po celé Praze, proč by nemohli i nočňáci?"...Ale to mám z druhé ruky, tak to třeba řekl jinak [-o<
willyjeff
Uživatel

Odeslatod MF v 05.1.2014 10:21

A důvod proč nebudou mít VO noční linky je jaký? Provozně mě napadá jen problematické zatahování, když není ta "Výhybna" ve vrátnici.
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Odeslatod Bobik v 05.1.2014 7:57

No hurá aspoň něco. :D Ještě nějaký pozitivní informace ohledně okolí HL, když se tam teď stěhujou noční Vokovice? :lol:
Bobik
Uživatel

Odeslatod willyjeff v 04.1.2014 21:44

von Špilberk napsal:V souvislosti s vytvořením nových zastávek na znamení v Hloubětíně se KB přesunul na Kolbenovu. Navíc došlo k úpravě hlášení upozorňujícího na zastávku na znamení. Dlouhá pauza byla vypuštěna a upozornění se ozve hned po vyhlášení zastávky.

S tím došlo ke stažení jízdní doby mezi Kolbenovou a Novým Hl. z 2 na 1 minutu a při zatažení do HL není Kolbenova kontrolním bodem uvedeným nahoře v seznamu. Poslední je DiGong. :-)
willyjeff
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 04.1.2014 15:40

V souvislosti s vytvořením nových zastávek na znamení v Hloubětíně se KB přesunul na Kolbenovu. Navíc došlo k úpravě hlášení upozorňujícího na zastávku na znamení. Dlouhá pauza byla vypuštěna a upozornění se ozve hned po vyhlášení zastávky.
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod P_V v 15.5.2013 20:23

sloupik1984 napsal:Na Radošovický nám řidička oznámila, že musí před sebe na nařízení dispečinku pustit jinou 26, která jela těsně za námi.
Příběh jedenáctý
P_V
Uživatel

Odeslatod sloupik1984 v 15.5.2013 19:31

Mě se dnes například stalo toto. Jedu si z práce z Hostivaře 26 do centra někdy ve 4 odpo. Na Radošovický nám řidička oznámila, že musí před sebe na nařízení dispečinku pustit jinou 26, která jela těsně za námi. Prý nabrala jakési zpoždění, když předtím jela z centra. A tak jsme projeli smyčkou Radošovická, aby nás mohla předjet. Slušnej zážitek, kterej se jen tak nevidí :) ... Lidi docela koukali a já taky :shock: ... Stalo se Vám to někdy??? #-o
sloupik1984
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz