Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Nové tramvajové tratě

Odeslatod MM-Mikulovsky v 20.7.2017 10:24

Radek napsal:
P_V napsal:To už by ale chtělo nějaké nové typy tramvají, aby nevadilo, že nynější vozový park pojede jen 60 km/h, zatímco autobus jede 90.
A určitě by taková 15T nemohla víc? 8-)
to jsem chtěl napsat ještě i o 14T, ale P_V asi bude vadit, že stejně současné předpisy ČR povolují TRAM při způsobilosti tratě "jen" 80km/h, což je furt o 10 méně než BUS mimo města a současně dálnice, kde může ještě víc!
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Radek v 20.7.2017 10:18

P_V napsal:To už by ale chtělo nějaké nové typy tramvají, aby nevadilo, že nynější vozový park pojede jen 60 km/h, zatímco autobus jede 90.

A určitě by taková 15T nemohla víc? 8-)
Radek
Uživatel

Odeslatod Bobek v 20.7.2017 8:37

Poslal bych nějakou delegaci do Nizozemí, aby se trošku porozhlédli a nevymejšleli broskvoviny. Ne, my radši vylejeme miliardy do nesmyslných tratí se zajisté lukrativním cestovním časem kamkoliv do civilizace... to jsem se nechal unést, jen pár milionů do studií. :roll:
Bobek
Šťoura

Odeslatod P_V v 20.7.2017 8:32

MM-Mikulovsky napsal:Praha chce stavět tramvajové linky do středních Čech

To už by ale chtělo nějaké nové typy tramvají, aby nevadilo, že nynější vozový park pojede jen 60 km/h, zatímco autobus jede 90.
A vůbec, proč tam prostě nepostavit jen nové úseky silnic a pruhy vyhražené pro autobusy, brzy již elektrobusy... Máme 21. století a při zavádění nového systému máme i nové možnosti. Zrovna do těch Zdib už jedna předimenzovaná silnice vede. Na tramvajové koleje je tam příliš malý poměr zastavěného území při trati ku délce kolejí.
P_V
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 20.7.2017 5:58

MM-Mikulovsky napsal: :lol: aby nám tu nechyběla jedna letošní okurka:

Tahle okurka už dávno je tam, kde má být: v humoru. :lol:
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 19.7.2017 21:20

Praha chce stavět tramvajové linky do středních Čech
Praha by chtěla výhledově vybudovat tramvajové tratě do středočeských obcí Zdiby, Průhonice a Jesenice. Novinářům to ve středu řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) v souvislosti s představením strategie města pro rozvoj tramvajové sítě. Tramvaje mají napomoci lepšímu propojení metropole se Středočeským krajem. ......
https://www.novinky.cz/domaci/443973-praha-chce-stavet-tramvajove-linky-do-strednich-cech.html
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod 9001 v 19.7.2017 20:07

Mají tam chybu... Dědina 2020... Bylo to na letáku v tramvaji, tak to musí být pravda... :lol:
9001
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 19.7.2017 20:04

:lol: aby nám tu nechyběla jedna letošní okurka:
Tramvaje pojedou do Libuše, dalších dvacet pražských tratí se chystá
Koleje mají do pěti let vést i na Dědinu a ­do Slivence.Zbytek staveb až do roku 2030. Více najdete v tabulce pod článkem. ....
http://www.metro.cz/tramvaje-pojedou-do-libuse-dalsich-dvacet-prazskych-trati-se-chysta-117-/praha.aspx?c=A170718_180510_metro-praha_lam
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 30.6.2017 7:51

P_V napsal:No vida, tak už můžou aspoň zasadit označník zastávky Holyně! :lol:

Ale jen ZC. :lol: Jinak se ale divím, že na ten pozemek nedovalili nějaký základní šutr, aby měl Dolínek kolem čeho tancovat, že zahajuje stavbu. :lol:

Bobik napsal:No a to je to, co mi hlava nebere - tak ono je ta TT v ÚP už asi sto let, ale pozemky se neřeší/neřešily doteď?

Nejdřív se v ÚP zveřejní záměr a pak je třeba 20 let počkat, než se pozemky pod záměrem přesunou do správných rukou, ze kterých pak budou vykoupeny, případně směněny za vhodné úlevy a výhody pro ty správné subjekty. 8-)
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod Bobik v 30.6.2017 7:19

No a to je to, co mi hlava nebere - tak ono je ta TT v ÚP už asi sto let, ale pozemky se neřeší/neřešily doteď? Nebo to je klasickej Kocourkov typu, že nemá cenu to řešit, dokud se nerozhodne, že se to bude stavět a pak se holt uvidí? No, to se vidí, že se nic nevidí. A hned tak neuvidí.
Bobik
Uživatel

Odeslatod P_V v 29.6.2017 16:11

No vida, tak už můžou aspoň zasadit označník zastávky Holyně! :lol:
(neboli, z toho ještě hodně dlouho nic nebude, a pokud bude, tak bude město platit Finepu nájemné za to, že mu smí k jeho barákům zavést tramvaj)
P_V
Uživatel

Odeslatod Bobek v 29.6.2017 14:09

Kruci, ujel mi konec vlevo, ale dovedete si to představit.
Bobek
Šťoura

Odeslatod Bobek v 29.6.2017 14:06

Nu, jednak od mluvkooddělení asi nelze očekávat zcela investigativní žurnalistiku, jednak je vykoupeno celkem prd:
barr-holy-r.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
Bobek
Šťoura

Odeslatod kruťák v 29.6.2017 12:41

Nejdůležitější informace je, že
Vývoj tohoto jednání je klíčový pro další postup projektu
kruťák
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 29.6.2017 9:31

DPP vypotil svůj červnový magazín. Tentokrát jsme informováni o TT Barrandov - Slivenec. V zásadě jsem se nedozvěděl vůbec nic nového. Doufal jsem v poněkud detailnější informace, ale nedočkal jsem se. :( O stavu projektu jen toto:
Aby mohla být výstavba zahájena, je nutné dále získání stavebního povolení, o které bylo zažádáno v roce 2016, vydáno však bylo prozatím pouze na části stavby zahrnující úpravy měnírny Barrandov. Vydání stavebního povolení brání prozatím nedořešené
majetkoprávní vztahy (výkupy pozemků dotčených stavbou), na kterých v současné době intenzivně pracuje v rámci DPP odbor
Nemovitý majetek, odd. Smluvní vztahy ve spolupráci s odborem Investice, odd. Stavby a Inženýringem dopravních staveb. Vývoj
tohoto jednání je klíčový pro další postup projektu.

Čekal bych, že se třeba dozvíme, jaká je struktura vlastnictví oněch pozemků, kolik jich je celkem, kolik patří fyzickým osobám, kolik firmám, kolik městu nebo státu, a hlavně: kolik % už je získáno. A místo toho kuloví. :?
von Špilberk
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Budoucnost