Metro D

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martina
Uživatel

Re: Metro D

Příspěvek od Martina » 24.4.2011 22:23

Pokud se nekdo zajímá o tuto problematiku hloubeji,tak ví,že metro navrhované jako trasa D (Písnice-Lhotka-Pankrác)je původní rozdvojení trasy C .A původní D éčko jelo z Modřan přes Braník na Pankrác,nádr.Vršovice,Nám.Jiřího z Podebrad a na Žižkov.Ten konec stoprocentne nevim,ale tak nejak to bylo.A teď proč.Jelikož jak se neustále uvádí,že Nuselský most je v havarijnim stavu před nutnou rekonstrukcí,tak odklon metra je nevyhnutelný.Pokud dojde k uzavření mostu,tak nelze vytvořit plnehodnotnou povrchovou náhradní dopravu spodem přes Nusle.Takže vystavba v tomto případe je nevyhnutelná.Dalo by se ješte odlehčit C éčku z Jižního města výstavbou TT Spořilov-Chodov-Háje-Petrovice-H.Mecholupy-nádr.Hostivař.Mohli by být na trase min.dve smyčky(Háje a Chodov)s tim,že by od Hostivaře jeli na Chodov a od Spořilova na Háje.Mohla by třeba linka 6 jedoucí Belehradskou od IPP rovne na Spořilov a Háje.A je částečne metro odlehčeno.Ale to je jenom návrh,ale jsem ochotná to zpracovat hloubeji,pokud by to bylo k nečemu.

uzivatel35

Příspěvek od uzivatel35 » 20.4.2011 14:05

orky píše:uzivatel35: Tohle metro se jmenuje 136 a překvapivě kapacitně stačí. Tohle metro by byly vohzené prachy do luftu. Já tvrdím, že blbost je i další kapacitní dopravu do lokality mezi Vltavou a Vršovicemi, kde je přímá linka (zpravidla tramvajová) do centra v každé větší ulici, vzdálené maximálně třičtvrtě kilometru, ale většinou mnohem méně, což dává poměrně luxusní dostupnost k těmto prostředkům. To vše doplněno dvěma linkami metra, které jsou od sebe vzdáleny kilometry dva. proč tuto vzdálenost rozdělovat další drahou podzemní stavbou?
136 a 139

MF
Uživatel

Příspěvek od MF » 20.4.2011 10:24

to by pak kazda stanice mela v nazvu slovo "hrbitovy" :-)

petr03
Uživatel

Příspěvek od petr03 » 20.4.2011 9:43

P_V píše:
krtinek píše:Já bych ty stovky miliard, ... dal vědcům, aby tam sestrojili opravdu funkční teleport.
Jak známo, teleport funguje na tom principu, že v cíli vytvoří kopii osoby, a na výchozím místě udělá vraždu rozložením v nic. No nevím jak by se to líbilo...
A jako první by to měli prubnout politici a neříct jim, že na druhé straně to není zapnuté .... :devilsmokin

P_V
Uživatel

Příspěvek od P_V » 20.4.2011 1:26

krtinek píše:Já bych ty stovky miliard, ... dal vědcům, aby tam sestrojili opravdu funkční teleport.
Jak známo, teleport funguje na tom principu, že v cíli vytvoří kopii osoby, a na výchozím místě udělá vraždu rozložením v nic. No nevím jak by se to líbilo...

orky
Uživatel

Příspěvek od orky » 19.4.2011 21:46

uzivatel35: Tohle metro se jmenuje 136 a překvapivě kapacitně stačí. Tohle metro by byly vohzené prachy do luftu. Já tvrdím, že blbost je i další kapacitní dopravu do lokality mezi Vltavou a Vršovicemi, kde je přímá linka (zpravidla tramvajová) do centra v každé větší ulici, vzdálené maximálně třičtvrtě kilometru, ale většinou mnohem méně, což dává poměrně luxusní dostupnost k těmto prostředkům. To vše doplněno dvěma linkami metra, které jsou od sebe vzdáleny kilometry dva. proč tuto vzdálenost rozdělovat další drahou podzemní stavbou?

uzivatel35

Příspěvek od uzivatel35 » 19.4.2011 21:36

Myslím,že by to bylo docela dobré,metro D v trase Nádraží Vršovice-Náměstí Svatopluka Čecha-Flóra-Prokopovo náměstí-Basilejské náměstí-Chmelnice-Nádraží Libeň-Vysočanská-Prosek,úsek Prosek-Vysočanské normálně bez bobové dráhy. Potom musí být linka S v trase (Neratovice)-Čakovice-Vysočany-Hlaní nádraží-Vršovice-Krč-Písnice (Jesenice-Kamenice-Popovice-Stránčice). Trať převedena z Kbel do Letňan,mezi Vršovice-Hlavní nádraží tunel ze stanicí Náměstí Míru,v Libuši podzemní tunel,mimo to nové stanice.
Druhá část trasy D od Vršovic může být Nusle (dnešní Synkáč)-Pankrác-Olbrachtova-Thomayerova nemocnice-Nové Dvory-Kamýk-Labe-Modřany (poliklinika)

orky
Uživatel

Příspěvek od orky » 19.4.2011 20:41

uzivatel35 píše:Já bych byl pro tu ozubnicovou dráhu,co by využila bobovou dráhu.
Skutečně se nedivím, že Tě tady posílají kamsi. Udivuje mě, že tak nečiní i na konkurenčním fóru. Ale když jsem si tam přečetl některé Tvé návrhy, tak možná budu první. :)

uzivatel35

Příspěvek od uzivatel35 » 19.4.2011 19:41

Já bych byl pro tu ozubnicovou dráhu,co by využila bobovou dráhu.

majkrosoft918
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkrosoft918 » 19.4.2011 18:25

uzivatel35 píše:Tento druh dopravy by určitě využití našel zvláště pro lidi,co jedou u B Vysočanská na C Prosek.Náhradní řešením je postaviz zde posuvný pás jako je třeba v Tescu na Skalce.
uzivatel35 ty už nevíš co by si už vymyslel za kravinu co ?Boha jak tohle může někoho napadnout ,to už radši lanovku než takovou ptákovinu

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 19.4.2011 18:12

uzivatel35 píše:Tento druh dopravy by určitě využití našel zvláště pro lidi,co jedou u B Vysočanská na C Prosek.
:roll: Sousloví "určitě využití našel zvláště" a "u B Vysočanská" je určitě nevyužitelné, zvláště pro lidi, co to čtou.

kruťák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kruťák » 19.4.2011 17:45

Já bych ty stovky miliard, co by měly padnout na Metro D, či chodník místo autobusu (asi pohybující se rychlostí 40 km/h, aneb Na konci se snažte nepadat na ostatní spolucestující :) ), či velmi sympatický prak :D, dal vědcům, aby tam sestrojili opravdu funkční teleport.

Jabberwocky
ďábelský pedagog

Příspěvek od Jabberwocky » 19.4.2011 17:37

Já bych tam postavil velkej prak a ty lidi bych nahoru střílel.

uzivatel35

Příspěvek od uzivatel35 » 19.4.2011 15:57

Tento druh dopravy by určitě využití našel zvláště pro lidi,co jedou u B Vysočanská na C Prosek.Náhradní řešením je postaviz zde posuvný pás jako je třeba v Tescu na Skalce.

P_V
Uživatel

Příspěvek od P_V » 18.4.2011 16:41

Případně prodloužit zdejší bobovou dráhu až k metru. 8-)

Odpovědět