TT - Divoká Šárka - Letiště

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od Jakub » 16.1.2011 11:41

A podívám-li se na to vizionářským pohledem občana Prahy 6 (kterým mimochodem jsem), tak si zase tak výskat nebudu, protože pro lidi okolo metra se situace zlepší, ale pro velkou část okolí jistě ne, protože skoro pokaždé má prodloužení metra za následek nějaká omezení jiných typů dopravy - převážně autobusů, které mi na Praze 6 přijdou docela funkční. Je to přesně tak, jak tu někdo říkal, nedá se vyhovět všem a je třeba zvážit, co pomůže víc.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od XSC » 16.1.2011 11:39

thriller2 píše:Tady ti na mapě už tam stejně mají protihlukovou zeď, za kterou je jedno, jestli jezdí 5 vlaků za hodinu po jedné koleji, nebo 6 dohromady po dvou kolejích. Nehledě na to, že i žabotlam je snad tišší než ty zrůdičky v čele se 714kou. Navíc reko trati by jim mohlo přinést pěknou zastávku.
PHS tam mají. Jen mi přijde, že tam nezbylo moc místa na 2. kolej.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od thriller2 » 16.1.2011 11:37

OMH píše:Tak se na to koukáš třeba ty. Ale jak se na to koukají obyvatelé Prahy 6? Zvlášť ti, co bydlí v jejím okolí.
Praha 6 chtěla jen řešení, které ochrání a pomůže obyvatelům její MČ :wink:
Snaha o ochranu a pomoc obyvatelům nikam nevede, protože každá taková dopravní stavba pomáhá některým obyvatelům a zároveň zabránění takové stavby je ochranou jiných obyvatel. Teď je jen otázkou, co je víc. Jestli denní dojížděči z Kladna a potenciálně i silniční dopravou obtěžovaní obyvatelé podél Evropské, nebo lidé podél buštěhradky, kterým to už stejně za zdmi jezdí pětkrát za hodinu, pěkně pomalu třicítkou, aby si ty rány kol na "kolejnicích" mohli pořádně vychutnat.

PS. Kdepak spí ten moderátor, co tady zvýrazňuje gramatické chyby? :lol:
XSC píše:Kdyby chtěla řešení, které pomůže místním a ochrání je před hlukem, tak by prosazovala změny v plánu modernizace 120, ne výstavbu metra až na letiště a ještě Chalupoidou. Navíc třeba vybudování tohoto určitě plány na modernizaci nezjednoduší.
Tady ti na mapě už tam stejně mají protihlukovou zeď, za kterou je jedno, jestli jezdí 5 vlaků za hodinu po jedné koleji, nebo 6 dohromady po dvou kolejích. Nehledě na to, že i žabotlam je snad tišší než ty zrůdičky v čele se 714kou. Navíc reko trati by jim mohlo přinést pěknou zastávku.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od XSC » 16.1.2011 11:33

OMH píše:Ale pro Prahu 6 je důležitější prodloužení metra, ne rychlodráha. Pokud argumentujete tím, co dělá radnice na P6, je třeba na to koukat pohledem občana P6.
No tím si právě nejsem moc jist. Vzhledem k vybrané trase a její ceně se metro na Dlouhou Míli hned tak nedostane. Slibované odvedení autobusů z P6 tak nenastane, navíc plocha u Veleslavína je příliš malá. A dopravní obslužnost Evropské se také nezlepší, zvlášť díky "vhodně" navržené stanici Červený vrch s výstupem mimo sídliště. Rychlodráha by naproti tomu obsloužila Dlouhou Míli, letiště a přímo mohla vozit lidi z Kladna. Evropská obsluhovaná TT funguje dobře.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od OMH » 16.1.2011 11:28

Ale pro Prahu 6 je důležitější prodloužení metra, ne rychlodráha. Pokud argumentujete tím, co dělá radnice na P6, je třeba na to koukat pohledem občana P6.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od XSC » 16.1.2011 11:19

OMH píše:Tak se na to koukáš třeba ty. Ale jak se na to koukají obyvatelé Prahy 6? Zvlášť ti, co bydlí v jejím okolí.
Praha 6 chtěla jen řešení, které ochrání a pomůže obyvatelům její MČ :wink:
Kdyby chtěla řešení, které pomůže místním a ochrání je před hlukem, tak by prosazovala změny v plánu modernizace 120, ne výstavbu metra až na letiště a ještě Chalupoidou. Navíc třeba vybudování tohoto určitě plány na modernizaci nezjednoduší.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od OMH » 16.1.2011 10:31

7036 píše:Pár let zpátky taky v rámci své "jasné vize" vcelku úspěšně zazdili modernizaci tratě 120.
Tak se na to koukáš třeba ty. Ale jak se na to koukají obyvatelé Prahy 6? Zvlášť ti, co bydlí v jejím okolí.
Praha 6 chtěla jen řešení, které ochrání a pomůže obyvatelům její MČ :wink:

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od 7036 » 15.1.2011 23:36

:auto
Naposledy upravil(a) 7036 dne 14.12.2011 15:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od OMH » 15.1.2011 22:56

Looki píše:nějakej doktor z Motola, fb Prahy 6....dělal že ví, přitom nevěděl. Nechce se mi to hledat, navíc to je nepodstatný. Politika stranou, jde spíš o to, jak si to někteří představujou a jak nepřemýšlí..
Právě proto by mě to zajímalo, když takové věci píšeš! Nerad bych, aby tu bylo prezentováno něco, co není pravda a svádělo se to na modrý ptáky z P6, kteří dle tebe nepřemýšlí;)
Představitelé Prahy 6 mají jasnou vizi o prodloužení TT z Divoké Šárky.

Uživatelský avatar
Looki
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 02.12.2010 11:29
Bydliště: Praha 6

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od Looki » 15.1.2011 22:08

OMH píše:
Looki píše:(od modroptákovejch lidí ze šestky už jsem slyšel i alternativu, že taková 218 Veleslavín mine a pofrčí dál na Dejvickou, brrr!)
Od kterých? ;)
nějakej doktor z Motola, fb Prahy 6....dělal že ví, přitom nevěděl. Nechce se mi to hledat, navíc to je nepodstatný. Politika stranou, jde spíš o to, jak si to někteří představujou a jak nepřemýšlí..

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od S_M_Lomoz » 15.1.2011 14:19

Čistě jenom pro obecnou informaci. Otvírám brožuru KPMD Pražská městská doprava 1918-1945, sv. 1, tramvajové tratě, 1983.

Trať Dejvice - Vokovice
... Zda byla úprava (ukončení ve Vokovicích v r. 1942, pozn. SML) skutečně provedena a kdy, není známo. Nevylučuje se souvislost s projektovaným dalším dvoukolejným prodloužením až do km 5,800 na Dlouhou míli. Projekt byl předložen právě v r. 1942, ale zůstal neuskutečněn.

To jenom čistě tak, aby bylo jasné, jak dlouho se o tom mluví a kreslí na papír.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od OMH » 15.1.2011 14:00

Looki píše:(od modroptákovejch lidí ze šestky už jsem slyšel i alternativu, že taková 218 Veleslavín mine a pofrčí dál na Dejvickou, brrr!)
Od kterých? ;)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od Petr » 15.1.2011 13:27

gabuliatko píše:Pokud mi paměť neklame (už na to mam věk) tak je dle mého názoru BUS pruh před zastávkou Divoká Šárka dc. Ale mohu se mýlit.
Ani já si nejsem jistý, ale přiznám se, že pod pojmem Evropská bych očekával něco městského a né ten polní kus u Šestky... Ale je to možné

Uživatelský avatar
Looki
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 02.12.2010 11:29
Bydliště: Praha 6

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od Looki » 15.1.2011 13:26

gabuliatko píše:A je potřeba na Letiště nějaká extra velká kapacita ? BUS si umí navolit zelenou stejně jako tramvaj. Na Evropské už BUS pruh mámě (minimálně kvůli BUSům z Kladna).
on ale problém není jen v Evropský. Na Veleslavíně bude mini-terminál kterej toho moc nepobere (od modroptákovejch lidí ze šestky už jsem slyšel i alternativu, že taková 218 Veleslavín mine a pofrčí dál na Dejvickou, brrr!) a spousta autobusů dál pojede na Dejvickou a Hradčanskou. Takže dál BUSy až do širšího centra, dál smrad v obytných čtvrtích atd.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TT - Divoká Šárka - Letiště

Příspěvek od Bobik » 15.1.2011 5:26

Jamie píše: Pokud tedy odborníci mají jasno a ani vox populi není zcela proti, mělo by být jasně prosazováno právě toto řešení, namísto vymýšlení dalších problematických alternativ...
Jo, odborníci a i veřejnost mají jasno už dávno. Akorát ti v té rovnici chybí jeden veledůležitý prvek - homo politicus. Pokud nebude nakloněn i on, ostatní se můžou jít bodnout. Včetně homo ekoteroristus.

I když s tou veřejností bych si tak jistej nebyl - ano každej chce rychlodráhu (dálnici, atd.), ale proboha ne za mým barákem.

I já chci bydlet na samotě u lesa, pokud možno pět minut od centra.

Odpovědět