TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
itelv
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: 05.1.2006 11:25
Bydliště: Praha 7

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od itelv » 16.11.2007 14:07

...a co teprve Strossmayerovo nám. a Strossmayerovo nám. u ulice pplk. Sochora . Pravda takle jezdila jen 19 (kolem roku 1990)

Nejsme trošku off?

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Jabberwocky » 16.11.2007 12:52

Člověče, tak to nevím. Co si pamatuji, tak zastávka Na Hroudě vznikla snad až v návaznosti na zprovoznění Strašnické, kdy se také přesunula zastávka Nádraží Strašnice směrem ke křižovatce Průběžná x V Korytech. Původně byla zastávka cca na půl cesty mezi nimi, zhruba tam, kde do Průběžné ústí Pitkovická.
Zato si pamatuji Želivského a Želivského u Strojimportu (kdeže loňské sněhy jsou...)

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

TT Václavské náměstí - zastávka Muzeum

Příspěvek od arny » 16.11.2007 12:37

Ale samozřejmě, že se bude zastávka jmenovat Muzeum, nevidím, žádný důvod proč by se měla jmenovat jinak, tak budeme mít Muzeum u koně a Muzeum v Škrétově oboje s přestupem na metro. Když můžeme mít 5. krát Palmovku. :wink:

Za mých mladých let si vybavuji, že jsme měli dokonce dvakrát zastávku Průběžná. Průběžná, v ulici v Olšinách a Pruběžná u ulice Na Hroudě (dnes Na Hroudě) Pamětníci mě jistě doplní a opraví 8-)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Bobek » 16.11.2007 12:08

Co se to tady zase řeší. Proč prostě nenechat Muzeum? :roll:

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Neral » 16.11.2007 11:34

6432 píše:A Koňskou bránu úplně vylučuju :D Nebudeme přece tak pojemnovávat zastávku v roce 2010, když už tam dávno tato brána nějakých 135 let nestojí... (-X
No, Můstek byl taky pořád Můstek, i když tam dávno žádný můstek nebyl (že ho pak vykopali, to je věc jiná). Ale je pravda, že Koňská brána na rozdíl od Můstku není vžité označení.

Jinak já bych byl pro Škrétovu.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od P_V » 16.11.2007 10:52

Nad tunelem :)
Nad Muzeem by sice bylo přesnější, ale špatně se to vyslovuje: nadmuzhéhem, nadmuzém...

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od 6432 » 16.11.2007 10:16

Legerovu vylučuju-je to moc dlouhá ulice...zastávky jako Vinohradská nebo Korunní taky nemáme :idea: A Koňskou bránu úplně vylučuju :D Nebudeme přece tak pojemnovávat zastávku v roce 2010, když už tam dávno tato brána nějakých 135 let nestojí... (-X

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 04.11.2007 12:20

Karotka píše:Když půjdu skutečně do hloubky, tak v podzemí spodní části Václaváku objevím můstek přes příkop. :wink:
Ale doopravdy není důvod, proč hledat nějakou ulici "S Muzeem", když existují zastávky pojmenované přímo podle budov + s předložkou:
- Pod Jezerkou (skutečně podle usedlosti Jezerky; ulice Na Jezerce ústí o kus dál - až u zast. Horky)
- U Slunce, U Samoobsluhy (bus ve Štěrboholích; přitom by se klidně mohly jmenovat podle přilehlých ulic)
- Na Knížecí (není to budova, ale ulice také ne)
Skvěle! Výborně a obratně oponuješ - přesvědčil jsi mě @3644 . Až na to že jěště nemáme vyřešené pojmenování této zastávky. Má to tady být podle místa od budovy Muzea či podle ulice... teď mě napadá Koňská brána - ta tam stála před Muzeem :idea: . Takže máme pár finalistů na to jak tuto zastávku dnešní Muzeum přejmenovat: Za (nad, u...) Muzeem, Legerova, Škrétova, Koňská brána, či ji nechat tak jak je Muzeum. TRAM- Fórum rozhodne... :twisted:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Karotka » 03.11.2007 22:07

Když půjdu skutečně do hloubky, tak v podzemí spodní části Václaváku objevím můstek přes příkop. :wink:
Ale doopravdy není důvod, proč hledat nějakou ulici "S Muzeem", když existují zastávky pojmenované přímo podle budov + s předložkou:
- Pod Jezerkou (skutečně podle usedlosti Jezerky; ulice Na Jezerce ústí o kus dál - až u zast. Horky)
- U Slunce, U Samoobsluhy (bus ve Štěrboholích; přitom by se klidně mohly jmenovat podle přilehlých ulic)
- Na Knížecí (není to budova, ale ulice také ne)

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 03.11.2007 21:04

Karotka píše:Bělehradská by desorientovala (vede od Otakarky až na Tylák), Tylovo náměstí by se dalo obhájit i v současné poloze zastávky.
Nad Muzeem nemusí být název ulice... zrovna linka 11 má zastávky Horky a Pod Jezerkou, i když přilehlé ulice se jmenují Na Jezerce a V Horkách. Přestup na metro se může klidně hlásit i nad Muzeem, shoda názvu není podmínkou (viz Václavák, Masaryčku, Palačák).
S Horkami a Jezerkou je to tak: musíš jít trochu víc do hloubky. Musíš jít do hloubi věci - zde je pojmenování úplně totožné jako ulice V Horkách, ale pád je jiný. Já jsem také použil název "Příkopy" když ulice je Na Příkopech. Metro Můstek je vlastně pojmenované podle ulice Na Můstku. A takových případů je možné najít více - já jsem hledal konkrétně v mé trati. A teď: je tam někde ulice Něco s Muzeem? :evil:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Karotka » 03.11.2007 20:15

Bělehradská by desorientovala (vede od Otakarky až na Tylák), Tylovo náměstí by se dalo obhájit i v současné poloze zastávky.
Nad Muzeem nemusí být název ulice... zrovna linka 11 má zastávky Horky a Pod Jezerkou, i když přilehlé ulice se jmenují Na Jezerce a V Horkách. Přestup na metro se může klidně hlásit i nad Muzeem, shoda názvu není podmínkou (viz Václavák, Masaryčku, Palačák).

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Pojmenování zastávek

Příspěvek od Richard Sadílek » 03.11.2007 18:58

MF píše:No vzhledem k tomu, že i z dnešní zast. Muzeum lze přestoupit na metro, tak tuto možnost bych neviděl jako optimum. Legerova je blbost, protože tak by se mohla jmenovat i dnešní zast. IPP. Takže vidim to Za (nad) Muzeem, či Škrétova.
I. P. Pavlova tram11 by mohla být "Bělehradská", pokud by byla nová I. P. Pavlova jižně od tohoto náměstí I. P. Pavlova tak by se jmenovala "Tylovo náměstí". Ke tvým návrhům - "Za Muzeem" či "Nad Muzeem" by asi oficiálně neprošlo, neboť tam není stejnojmenná ulice. Pokud něco z Muzeem v názvu této zastávky, tak jedině modifikovaný název stanice metra "Národní muzeum", což má asi tak šanci 1: 100 ... "Škrétova" má podle mě větší šance. Ale sám si vlastně odporuješ, nebot´ říkáš že i z dnešní Muzeum lze přestoupit na metro, přitom tedy samozřejmě odmítáš hlášení pouze "Muzeum", ale sám pro to navrhuješ názvy "Škrétova" či jiné. Jinak pokud pro tuto zastávku nechceš "Muzeum, přestup..." tak jsem příznivce názvu "Škétova".

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 03.11.2007 17:32

No vzhledem k tomu, že i z dnešní zast. Muzeum lze přestoupit na metro, tak tuto možnost bych neviděl jako optimum. Legerova je blbost, protože tak by se mohla jmenovat i dnešní zast. IPP. Takže vidim to Za (nad) Muzeem, či Škrétova.

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 03.11.2007 17:23

MF píše:Lze jedině spekulovat o vhodných názvech zastávek. Stávající zastávka Muzeum se asi stejně jmenovat nebude. Možná Za Muzeem, či Šktrétova...

"nové" Muzeum u koně a pak už snad bude rovnou zastávka na kříži, takže jestli to bude také Václavské náměstí? Nevím, jestli mezi těmito zastávkami bude ještě nějaká zastávka. Ale asi ne.
Mohlo by se na dnešní Muzeum - tram11 hlásit "Muzeum" a u koně "Muzeum, přestup na metro A a C"... Ale šlo by Muzeum tram11 hlásit jako "Legerova" :idea:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 03.11.2007 17:18

Lze jedině spekulovat o vhodných názvech zastávek. Stávající zastávka Muzeum se asi stejně jmenovat nebude. Možná Za Muzeem, či Šktrétova...

"nové" Muzeum u koně a pak už snad bude rovnou zastávka na kříži, takže jestli to bude také Václavské náměstí? Nevím, jestli mezi těmito zastávkami bude ještě nějaká zastávka. Ale asi ne.

Odpovědět