TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 27.11.2007 20:10

Jo, též nechápu proč tam 15ka vozí lidi a není tam klasické ukončení jako u 12ky. Pochybuji, že na Sokolovskou někdo jezdí, nebo chce jezdit dokola :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Proxy » 27.11.2007 18:39

MF píše:To mě napadlo, ale když už můžeme mít stanici metra Karlovo náměstí s výlezem na Palackého náměstí a není s tím problém...
To bude asi tím, že tramvajová zastávka u druhého výstupu z metra se jmenuje Karlovo náměstí, stejně jako stanice metra. Řekl bych, že porovnání s Palmovkou trochu kulhá. To spíš bych hledal srovnání s Vysočanskou nebo Můstkem :wink:
Palmovka je však velký přestupní bod - tady bych o přejmenování uvažoval pouze u zastávek v Sokolovské, kde se navíc skrývá jiný problém. Linka 15 zde projíždí s cestujícími, ačkoliv zde sólo má dostatek prostoru ke zřízení manipulační zastávky. Linka 12 zde naopak má manipulační zastávku, jejíž prostory jsou velice stísněné :oops:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MOp » 27.11.2007 16:15

zapominate proc se jmenuje palmovka na zertvach palmovka - kvuli bus terminalu a metru. je blbost aby obe melo jiny nazev. jediny mini problem je na sokolovske. problem se vyresi jednoduse 15 nebude jezdit dokolecka, ale skonci na starem hloubetine - obslouzi novou harfu. btw nechcete se vratit k tematu tram na vaclavaku?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 27.11.2007 15:55

Absolut píše:Napadlo Vás, že se všechny zastávky jmenují Palmovka proto, že jsou v návaznosti na stejnojmennou stanici metra? Aby to cestující poznali ve všech JŘ atd? Jediná, která by stála za změnu názvu, je zastávka na Sokolovské.
To mě napadlo, ale když už můžeme mít stanici metra Karlovo náměstí s výlezem na Palackého náměstí a není s tím problém...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Absolut » 27.11.2007 15:45

Já myslím, že je nesmysl měnit zažité názvy. Lidem to dělá bordel v hlavách. Pamatujete si přejmenování stanic metra, tramvají a busů v roce 1990? Na jednu stranu byli všichni rádi, že se národ otřepe ze sovětských vlivů, ale na druhou stranu se to pak pěkně dlouho pletlo. Moje mamka dodneška říká Gottwaldova :-)

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 27.11.2007 15:19

Absolut píše:Napadlo Vás, že se všechny zastávky jmenují Palmovka proto, že jsou v návaznosti na stejnojmennou stanici metra? Aby to cestující poznali ve všech JŘ atd? Jediná, která by stála za změnu názvu, je zastávka na Sokolovské.
Jistěže napadlo. Ale proč neudělat na jízdních řádech symbol metra u zastávek. Například Palackého náměstí M (správně se znak píše jako eM z šipkami okolo směřujícími dolů). Pak by nebyl problém. Samozřejmě tato změna by nebyla pouze kvůli problematice Palmovky - najdou se i jiné křižovatky či placy atd. hodné takovéto úplné přejmenovávací studie.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Absolut » 27.11.2007 15:14

Napadlo Vás, že se všechny zastávky jmenují Palmovka proto, že jsou v návaznosti na stejnojmennou stanici metra? Aby to cestující poznali ve všech JŘ atd? Jediná, která by stála za změnu názvu, je zastávka na Sokolovské.

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Problematika Palmovky

Příspěvek od Richard Sadílek » 27.11.2007 14:43

218 píše:
XSC píše:
Podle mě by stačilo přejmenovat jen Palmovku na Sokolovské, případně Palmovku před Primou na Na Žertvách.
Na druhou stranu tahle zastávka (u Primy) je zase nejblíž k autobusové zastávce Palmovka, takže to by asi nebylo nejlepší.
Zastávku v Sokolovské by bylo lepší přejmenovat, jen mě nenapadá vhodný název. Sokolovská by asi nebyla nejlepší, vzhledem k délce ulice a k tomu, že se tak jmenoval Florenc, podle mapy by bylo asi nejlepší "V Mezihoří" nebo "U Pošty" podle přilehlých ulic... no a "U Pošty" je taky nic neříkajícíc název.[/quote]

V Mezihoří je taky nicneříkající název - já jsem použil Heydukova, což je nečeské jméno - může se lépe stát orientačním bodem pro pár ulic (což je u zastávky úžasné) :idea: . Existuje studie na obchodní, obytný a kancelářský komlex Palmovka který by měl stát na náměstí Bohumila Hrabala - autobusové stanoviště se v rámci stavby přejmenuje na Náměstí Bohumila Hrabala s hlášeným přestupem na metro B. Jinak proč se tu nikdo nevyjadřuje k mému malému projektu o přejmenování zastávek Palmovka? Mimochodem, nebylo by třeba na tohle založit novou místnost???

PS: Nějak mi a 218 nefunguje citování.

218
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: 16.11.2003 22:14
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od 218 » 27.11.2007 11:04

XSC píše:
Podle mě by stačilo přejmenovat jen Palmovku na Sokolovské, případně Palmovku před Primou na Na Žertvách.[/quote]
Na druhou stranu tahle zastávka (u Primy) je zase nejblíž k autobusové zastávce Palmovka, takže to by asi nebylo nejlepší.
Zastávku v Sokolovské by bylo lepší přejmenovat, jen mě nenapadá vhodný název. Sokolovská by asi nebyla nejlepší, vzhledem k délce ulice a k tomu, že se tak jmenoval Florenc, podle mapy by bylo asi nejlepší "V Mezihoří" nebo "U Pošty" podle přilehlých ulic... no a "U Pošty" je taky nic neříkajícíc název.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od XSC » 26.11.2007 19:11

MF píše:Nojo, pravda! Ale myslím, že takto rozsáhlá oblast by se neměla jmenovat všude stejně. Vždyť i někdejší smyčka se jmenovala Pod Palmovkou a ne Palmovka.

Chtěl bych vidět některé bloudivší cizince, kteří omylem jedou linkou 15 nesprávným směrem a stále slyší hlásit Palmovku :D
Podle mě by stačilo přejmenovat jen Palmovku na Sokolovské, případně Palmovku před Primou na Na Žertvách.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 26.11.2007 16:10

Nojo, pravda! Ale myslím, že takto rozsáhlá oblast by se neměla jmenovat všude stejně. Vždyť i někdejší smyčka se jmenovala Pod Palmovkou a ne Palmovka.

Chtěl bych vidět některé bloudivší cizince, kteří omylem jedou linkou 15 nesprávným směrem a stále slyší hlásit Palmovku :D

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Bobek » 26.11.2007 15:59

MF píše:S těma Palmovkama je to otřes. Přitom tomuto obr placu dala název nenápadná ulička kudy vedla kdysi kolej smyčky.
Nesmysl, místo se jmenuje po usedlosti s příslušnými pozemky (vinice, sad). Co třeba sloupky na Smíchovském nádraží, neměly by se taky každý jmenovat jinak? 8-)

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 26.11.2007 15:32

MF píše:S těma Palmovkama je to otřes. Přitom tomuto obr placu dala název nenápadná ulička kudy vedla kdysi kolej smyčky. Zastávky na Sokolovské bych nechal Palmovkou, pak by byly zastávky Na Žertvách, zastávka na předmostí lib. mostu by nesla název Pod Palmovkou a v Zenklově ulici směr U Kříže bych ji pojmenoval dle nějaké pamětihodnosti - třeba U (pod, za) sinagogy(ou). Zastávku v Zenklově směr Krejcárek nevím, asi by byla též pod Palmovkou. Metro bych nechal Palmovkou, protože to je již vžitý výraz pro velkou plochu (když může být stanice Karlovo náměstí s výlezem na Palackého náměstí, či Můstek k Jvngmannovu náměstí).

TAK, A TEĎ SE NA MĚ VRHNĚTE :!: :D

Zastávky na Sokolovské - Švábky (zhruba v křižovatce ulic Na Kopečku x Sokolovská), Heydukova (křižovatka ulic Sokolovská x U Pošty). Zastávky Na Žertvách - Žertvy (křižovatka ulic Na Žertvách x Heydukova), Náměstí Bohumila Hrabala (křižovatka ulic Vacínova x Ronkova). Zastávka na předmostí - Vojenova ( Vojenova opticky pokračuje právě tudy). Zenklova jih - Palmovka :MBE: (metro). Zenklova sever - U Synagogy (dál přesunuté Divadlo pod Palmovkou k divadlu). Křižovatka Na Žertvách x U Balabenky - Nádraží Balabenka. Dál zůstává Balabenka. Autobusové stanoviště - Náměstí Bohumila Hrabala (nad ním postaveno obchodní centrum Palmovka. Autobusy pokračují na Nádraží Balabenka a Balabenka. Metro smozřejmě nechat Palmovkou - důvody uvádí kolega správně (víc výše v citaci). Vyčerpávající, není-liž :D .

PS: Nejsme trochu od tématu?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 20.11.2007 20:03

S těma Palmovkama je to otřes. Přitom tomuto obr placu dala název nenápadná ulička kudy vedla kdysi kolej smyčky. Zastávky na Sokolovské bych nechal Palmovkou, pak by byly zastávky Na Žertvách, zastávka na předmostí lib. mostu by nesla název Pod Palmovkou a v Zenklově ulici směr U Kříže bych ji pojmenoval dle nějaké pamětihodnosti - třeba U (pod, za) sinagogy(ou). Zastávku v Zenklově směr Krejcárek nevím, asi by byla též pod Palmovkou. Metro bych nechal Palmovkou, protože to je již vžitý výraz pro velkou plochu (když může být stanice Karlovo náměstí s výlezem na Palackého náměstí, či Můstek k Jvngmannovu náměstí).

TAK, A TEĎ SE NA MĚ VRHNĚTE :!: :D

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 20.11.2007 11:30

Skvěle, takže máme vybráno: zastávka Škrétova. Jinak k problematice palmovky by se dalo také obrátit :idea: (nezastávám totiž pasivní postoje typu: když máme XXX Palmovek... - ale snažím se něco malého vytvořit :D .

PS: Vlastně máte pravdu - existuje ulice Na Můstku ale ne např. ulice U Koňské brány :oops: .

Odpovědět