TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od VareckaJ » 24.12.2007 15:15

Richard Sadílek píše:veřejnost však ony svatováclavské klobásy miluje.
To sem slyšel, já bych je zrušil, nebo at si to daj do kamenejch obchodů, ono se i tak dost širokym chodníkem prodírat mezi stánkama. .... :(

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 24.12.2007 14:51

Včera se v publicistickém magazínu 168 hodin v České televizi (na jedničce) objevila reportáž o rekonstrukci Václavského náměstí. Byly zde názory, které už každý tramvaják slyšel ("Zrušení TT na Václaváku po revoluci bylo chybou"), také se zde však vyskytly názory na zrušení stánků - magistrát stánky samozřejmě nechce, veřejnost však ony svatováclavské klobásy miluje. Hmm... :? .

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Proxy » 09.12.2007 16:18

Richard Sadílek píše:Chápu, Proxy, promiň. (Ale mám pocit, že jsem napsal: Článek si protiřečí (alespoň tak jak ho interpretuješ ty), nebo ne?
V pohodě =D> někdy je prostě lepší najít si informace než střílet od boku

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 09.12.2007 16:09

Chápu, Proxy, promiň. (Ale mám pocit, že jsem napsal: Článek si protiřečí (alespoň tak jak ho interpretuješ ty), nebo ne?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Proxy » 08.12.2007 21:09

Richard Sadílek píše:Jakoby to samotné nestačilo k vytvoření dezinformace, V textu (alespoň tak jak ty jsi ho podal, MF), si vzájemně protiřečí informace že se do toho pět let nepodívají, a to že už vědí jak to (blbě) pojede. Toť mé stanovisko.
Richarde, promiň, ale dezinformace tu vytváříš spíš ty. Ten článek pojednává o názorech třech různých stran (Prahy 1, architekta, Magistrátu). Protože tyto názory stojí proti sobě, tak si článek "protiřečí" :?: #-o

náhled článku v příloze
24_tt_vn.gif

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 08.12.2007 20:51

MF píše:Včera jsem četl v plátku 24hodin o nějakých problémech ohledně stavby tratě na Václaváku. Prý se na to zatím minimálně pět let nešáhne. Ještě se tam psalo v tom smyslu, že by ze středu zatím jezdila tramvaj jen do Opletalky a okolo hlaváku :cry: Až se vyřeší magistrála, tak by se to napojilo na Vinohradskou. Už jsem se ale nedočetl, jestli by pak trať v Opletalce zůstala...
Mé stanovisko k tomu je takové: Bulvár (byť "serióznější" 24hodin), pochytí 1% pravdy a zbylých 99% si vymění za své dřisty. Jakoby to samotné nestačilo k vytvoření dezinformace, V textu (alespoň tak jak ty jsi ho podal, MF), si vzájemně protiřečí informace že se do toho pět let nepodívají, a to že už vědí jak to (blbě) pojede. Toť mé stanovisko.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Proxy » 08.12.2007 19:40

MF píše:Včera jsem četl v plátku 24hodin o nějakých problémech ohledně stavby tratě na Václaváku. Prý se na to zatím minimálně pět let nešáhne. Ještě se tam psalo v tom smyslu, že by ze středu zatím jezdila tramvaj jen do Opletalky a okolo hlaváku :cry: Až se vyřeší magistrála, tak by se to napojilo na Vinohradskou. Už jsem se ale nedočetl, jestli by pak trať v Opletalce zůstala...
Já bych spíš řekl, že ten článek upozorňuje na to, že MČ Praha 1 má představy, co by s Václavákem udělala, ale klíčové slovo bude mít Magistrát, který zatím mlčí. Ta trať v Opletalce jaké jednom představa jednoho z radních Prahy 1.

Je to podobná situace jako s tou tramvajovou smyčkou u Depa Hostivař. MČ Praha 10 by zde chtěla smyčku a přejmenovat stanici metra - jenže rozhodovat opět bude Magistrát a nikoliv Praha 10 :wink:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 08.12.2007 18:20

Včera jsem četl v plátku 24hodin o nějakých problémech ohledně stavby tratě na Václaváku. Prý se na to zatím minimálně pět let nešáhne. Ještě se tam psalo v tom smyslu, že by ze středu zatím jezdila tramvaj jen do Opletalky a okolo hlaváku :cry: Až se vyřeší magistrála, tak by se to napojilo na Vinohradskou. Už jsem se ale nedočetl, jestli by pak trať v Opletalce zůstala...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 04.12.2007 9:13

Zavádět pěší zónu je vždy pro IAD nepopulární krok. Co se týká rychlosti, tak zrovna v té Lazarské, kde je to samá výhybka a hned zastávka by to určitě nebylo tak tragické. Pěší zónu bych si představoval od soudu přes Lazara až k zast. Národní třída (ke křižovatce před zastávkami, která by pro auta zůstala) a od křiž. Lazarská až na křižovatku s Vladislavovou tuším - tedy končila by se sloupkem Lazarská směr Vodičkova. No a ohledně trati na Příkopech, tak o té se bohužel neuvažuje, takže nemá cenu ji zde probírat.

Richard Sadílek
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 08.9.2007 20:02
Bydliště: Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od Richard Sadílek » 03.12.2007 21:19

MF píše:
bokša píše:Přišlo by mi logický, udělat centrální přestupní bod uprostřed Václaváku...
To asi neprojde. Leda, že by bylo zcela změněno noční linkové vedení. Stávající stav na Lazaru je vyhovující. Akorát bych si tam představoval pěší zónu.
Jó, pěší zóna na Vodičkově ulici by byla dobrá, jako ne že ne, ale má to pár háčků. Zkusil jste někdy vytřást odtamtud automobily, ve kterých si nějací tlustoprdi převážejí svůj zadek z místa na místo? Mohlo by se to podařit ( 1 : 10 000), ale i v tom případě by tramvaje musely jezdit hodně pomalu (20km/h)... Docela zajímavá by byla linka typu :... - Lazarská - Vodičkova - Václavské náměstí - Můstek (A a B) - Příkopy - Nekázanka - Prašná brána - Náměstí Republiky - ...(viz můj návrh pojmenování zastávek zde na stránce 19). Ale návrh na pěší zónu je vlastně dobrej, to jo :) 8-) ...

poliklinikavysocany
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 18.11.2007 18:13
Bydliště: Kousek od "poliklinika vysočany" u "potoku" "Rokytka"

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od poliklinikavysocany » 03.12.2007 19:36

bokša píše:Přišlo by mi logický, udělat centrální přestupní bod uprostřed Václaváku...
Nebylo by to špatný to udělat uprostřed Václávaku, ale musím se přiklonit k tomu názoru že jim to Lazarský vyhovuje...
Ale blbej nápad to není... 8-)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 03.12.2007 19:00

bokša píše:Přišlo by mi logický, udělat centrální přestupní bod uprostřed Václaváku...
To asi neprojde. Leda, že by bylo zcela změněno noční linkové vedení. Stávající stav na Lazaru je vyhovující. Akorát bych si tam představoval pěší zónu.

Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od bokša » 03.12.2007 13:01

Přišlo by mi logický, udělat centrální přestupní bod uprostřed Václaváku...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od MF » 01.12.2007 20:36

S tím způsobem jako na Palackého náměstí by to šlo. Určitě se budou oba páry zastávek jmenovat stejně že :?: #-o Dále by mě zajímalo asi jako každého linkové vedení. O denní se zajímá každý, mě by zase zajímalo to noční. Jestli se přidá nová linka a jestli se vyhne Lazarské apod. V případě jejího zavedení kudy pojede. Napadá mě z Olšan přestup na Floře s 51 a 58. Dále až na kříž a pak kam? Napadají mě Radlice..., ale zase poptávka v Radlicích asi nebude tak horká jako na Václaváku. V Radlicích by mohl být i delší interval, na Václaváku zase kratší.

Nebo jestli se z Lazarské přes Václavák odkloní linka, která jezdí na IPP normálně Ječnou a Vinohradská zůstane nadále bez obsluhy? Je to předčasné, ale zajímal by mě názor odborníků.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: TT Václavské náměstí - studie

Příspěvek od XSC » 01.12.2007 19:42

MF píše:...Tedy myslím, že vcelku rozumné by bylo umístění zastávek vždy před výhybkou z každé strany (jako na Karlově náměstí), ve směru od Jindřišské takhle zastávka bývala. ...
Nečekal bych, že se zastávka v Jindřišské opět objeví. Od té doby, co byl blok domů na rohu Jindřišské - VN prodán, je v tomto místě jeden vchod do metra zcela zrušený a druhý - v Jindřišské - omezený na nutné minimum, které by zastávce nejspíš nestačilo. Zdá se, že dotyčná firma v rámci maximalizace zisku MHD nepodporuje a město jí v tom nijak nebrání.

Odpovědět