TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 04.2.2007 17:29

Obávám se, že nevím, co mám považovat za moderní dopravní realitu, není-li takovou realitou např. Stasbourg, Freiburg, Berlin, Nottingham a mnoho jiných příkladů ze západní Evropy, kde si (často v době velice nedávné) tramvaje na pěší zónu zavedli. A rádi.

Na druhou stranu, tramvaj na Zlatém kříži chce čas a mnoho konstruktivních diskuzí.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.2.2007 17:12

Ale ony to nejsou žádné legitimní... bla,bla,bla. To jsou prostě staromilecké šotoušké sny, nic nemající společného s moderní dopravní realitou. Tramvaje na pěší zóně jsou schopny maximálně vyvolat masový odpor k nim samým. Opět: VHD nejví škodí její příznivci...

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 04.2.2007 15:11

Proxy píše:Otázka zda tu trať zrekonstruovat nebo zrušit
se vyřešila jak dnes víme špatně a ta trať nám v centru citelně chybí...
tratě standardně stavěly pomocí BKV - a řada tramvajově-pěších zón je dnes stále na betonech..
S tím samozřejmě souhlasím, že i ona by v té době byla v panelech.
V dnešní době by však byla už třeba v kostkách nebo zatravněná. Mylím že by na to byl i velký politický tlak. Přece jen je to Václavák a Na Příkopech.
Podle mě to nejde sronat např. Palmovkou.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 04.2.2007 14:50

arny píše:Osobně si myslím, že kdyby tam dnes tramvaje jezdily tak by to bylo už dávno zrekonstruovaný na odhlučněný svršek a BKV panely by byly dávno zrušený. A jezdily by tam i T3
Otázka zda tu trať zrekonstruovat nebo zrušit se řešila v polovině 80. let a tehdy se tratě standardně stavěly pomocí BKV - a řada tramvajově-pěších zón je dnes stále na betonech, např. Palmovka, Anděl, Palackého náměstí... což jsou ukázkové tankodromy - jsem skeptický, že by to na Příkopech vypadalo dnes jinak :(

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 04.2.2007 13:57

Proxy píše:Ano, jezdily by tam tétrojky na BKV-panelech a dnes by se naopak psali petice za jejich zrušení a zklidnění celé oblasti :lol:
Osobně si myslím, že kdyby tam dnes tramvaje jezdily tak by to bylo už dávno zrekonstruovaný na odhlučněný svršek a BKV panely by byly dávno zrušený. A jezdily by tam i T3

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 04.2.2007 12:17

demon píše:Proč by měly být legitimní úvahy o navrácení tramvajového provozu někam, kam patří a kde byl již dávno před narozením nás všech, označovány jako žvásty a působit v těchto kruzích ostudu ?
No, kdybychom se měli řídit tím, co se patřilo dávno předtím než jsme se narodili, tak bys správně měl místo psaní tvého příspěvku, sědět tou dobou na lavici v kosteli při mši svaté 8-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.2.2007 8:54

Káem píše:Tohle jsou horší žvásty než v Termixu a Bez tématu dohromady. Tohle dělá TF větší vostudu než cokoliv co bylo ve výšeuvedených tématech. Na tohle by si měli moderátoři dávat pozor. To je fakt jak na DF DP nebo nějakym DF nějaké městaské části. :evil:
Ale ale Káeme, nějak špatně jsi se vyspal...
Proč by měly být legitimní úvahy o navrácení tramvajového provozu někam, kam patří a kde byl již dávno před narozením nás všech, označovány jako žvásty a působit v těchto kruzích ostudu ?
Trošku rychleji myslet, pomaleji psát a zvýšit míru tolerance k názorům odlišným od těch svých...
Hezký den ti přeji :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.2.2007 7:08

Tohle jsou horší žvásty než v Termixu a Bez tématu dohromady. Tohle dělá TF větší vostudu než cokoliv co bylo ve výšeuvedených tématech. Na tohle by si měli moderátoři dávat pozor. To je fakt jak na DF DP nebo nějakym DF nějaké městaské části. :evil:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 04.2.2007 5:02

arny píše:Ale víš, že já bych se je tam uměl představit! Kdyby ty tramvaje tam v 80. letech nezrušily, tak by tam jezdily do dnes.
Ano, jezdily by tam tétrojky na BKV-panelech a dnes by se naopak psali petice za jejich zrušení a zklidnění celé oblasti :lol:

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 04.2.2007 2:37

Zrovna dneska jsem se byl projít od Muzea na Václavák(kvůli 9113,která byla bohužel vyměněna) a tu trať bych tam zase celkem uvítal,hlavně v horní části VN.Potom případně dolů na Můstek a dál,ale s tím bych nějak nepočítal,jedině s tou horní částí,ta by mohla být do 5-ti let hotová...

Jarin Jarin
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 25.10.2006 14:06
Bydliště: Praha 1

Příspěvek od Jarin Jarin » 04.2.2007 2:24

Bald píše:Ty tramvaje tam byly a mělo by se to tam vrátit. Neříkám v plném rozsahu, třeba do Hybernské by to bylo zbytečný. Ale z náměstí Republiky k Národní a z Můstku do Vinohradské by to nebylo od věci. Rozhodně příjemnější než přesouvat se v oblasti metrem. A všem se třeba dobře pěšky nechodí.
Taky bych byl pro! Bydlím tady a všude se víceméně musím tak či onak přesouvat pěšky (tedy ne, že by mi to bylo zas až tak na obtíž, ale v zimě, dešti apod. to zrovna příjemné není). Tak, jak to kdysi bývalo (přirozenou cestou vzniklá dopravní vazba) mě opravdu vyhovovalo o mnoho více! :cry:

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bald » 04.2.2007 2:12

Ty tramvaje tam byly a mělo by se to tam vrátit. Neříkám v plném rozsahu, třeba do Hybernské by to bylo zbytečný. Ale z náměstí Republiky k Národní a z Můstku do Vinohradské by to nebylo od věci. Rozhodně příjemnější než přesouvat se v oblasti metrem. A všem se třeba dobře pěšky nechodí.

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 04.2.2007 0:38

syverin píše:Ale ne, ani já si nedokážu tramvaje dole na Můstku dost dobře představit...
Ale víš, že já bych se je tam uměl představit! Kdyby ty tramvaje tam v 80. letech nezrušily, tak by tam jezdily do dnes. 1. ulechčilo by to i.P Pavlova, Vodičkový a i jinejm tratím a co hlavně, byla by náhrada částečně za trasu B a A. Já si ještě pamatuju křižovatku Spálená x Národní kde koleje vedli na Jungmaňák.

A Na Jungmanovo Náměstí točil trolejbus.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 03.2.2007 23:17

Proxy píše:O posudku EIA jsi někdy slyšel :?: Přečti si schválně posudek k prodloužení TT Barrandov - odkaz visí v příslušném tématu.
Trať v ulici 28. října by neprošla z důvodu hygienických norem nebo za cenu velice drahých úprav a výjimek :lol:
Ale vždyť je tam pěší zóna... po té se tramvaje musí stejně pohybovat takovou rychlostí, že hluk z nich je minimální... :-) Ale ne, ani já si nedokážu tramvaje dole na Můstku dost dobře představit...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 03.2.2007 19:20

Proxy píše:O posudku EIA jsi někdy slyšel :?: Přečti si schválně posudek k prodloužení TT Barrandov - odkaz visí v příslušném tématu.
Trať v ulici 28. října by neprošla z důvodu hygienických norem nebo za cenu velice drahých úprav a výjimek :lol:
Já zapomněl na byrokracii EU, za komunistů to šlo a nikdo ani necek, teď to nejde.To tam dřív lidi bydleli, teď už ne.
Mimochodem, chodil jsem 4 roky na Příkopy do školy, a kravál z ulice je tam hrozný, to už by tramvaje nevytrhly :?

Odpovědět