TT Václavské náměstí - studie

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 08.2.2007 9:43

Káem píše:A tohle si myslím, že je budoucnost dopravy po městě. Nikoliv jet 30 minut tramvají.
Pořád to nechápeš... O těhle cestách tram. na VN není. Teda dovolí jet i třicet minut tramvají, to je na volbě lidí, ale nebude tě hlavně nutit jet minutu metrem, 5 minut lézt do něho a z něho a pak jít těch 10 minut pěšky, když to je pěšky bez metra jen o dvě minuty delší cesta a nemusíš mít lístek... A hlavěně tě zbaví té bezmoci, že se z místa A v centru, které je pěšky 20 až 30 minut vzdáleno od místa B, dostaneš za využití MHD za 18 - 25 minut. Jen autem to zvládneš za 10 až 15...

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 08.2.2007 9:27

Martin Šubrt píše: Když jedeš 20 minut metrem, v pohodě ještě 10 minut dojdeš. .
A tohle si myslím, že je budoucnost dopravy po městě. Nikoliv jet 30 minut tramvají.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 08.2.2007 9:26

Včera jsem jel ze Strossu na Barr. přiznám se, že kdyby přijela 12, jel bych s ní. Ale přijela 14 a tak jsem jel Vltavská-C-B na SN a při čekání na Barr na kolegy (byl jsem viděn R31) zjistil, že jsem získal 3 tramvaje ("moje" 14 přijela jako třetí) a tedy asi 12 minut. To je na cestě původně plánované na 40 minut docela dost - 30%. A to i s přestupy v tzv. kasematech na FL. Kvůli 12 minutám života stojí za to pohnout pr*elí, zní vzkaz pro lenochy a cestovatele přes celé město po povrchu.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 08.2.2007 9:25

Proxy píše:Martine, děkuji, žes mi potvrdil, že Václavák a centrum kolem není rozhodně mrtvým místem, ale rozhodně tam stále tepe život.

Ale jednu otázku vracím zpět: Jaktože v těch ulicích život zůstává navzdory tomu, že tam nejsou tramvaje?
Protože je v okolí VN cca 90 000 lidí pracuje nebo bydlí. Já vůbec nezpochybňuju, že se na VN jde z mnoha míst dostat výborně. Když jedeš 20 minut metrem, v pohodě ještě 10 minut dojdeš. Další jsou turisté, kteří tam budou vždy, ale momentálně mají poměrně málo místa k vyřádění, zastavení se a tak. Ale pořádný ŽIVOT, který by si člověk užíval a vyhledával, v centru není. Je to jen pěší přesouvání k cíli svého snažení a zbytková tradice z minula se u koně občas sejít. Nic víc tam pro obyčejného Pražáka už není. Jen přežívání. Jak já tam chodím nerad, přímo s fyzickým odporem. A to nesouvisí vůbec s tramvajemi. A ani ty to taky nevyřeší.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 08.2.2007 8:52

Ještě něco OT ... pobavil jsi mě s tím bydlením, na Vinohradech jsem bydlel 15 let, teď bydlím o pár kilometrů dále (znalí vědí), nicméně pendluji mezi několika časkými městy... ale Vinohrady jsou prostě Vinohrady :-) náš barák byl z roku 1912, vysoké stropy, prudké schody :-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 08.2.2007 8:49

Ad MŠ: Nejsi sám. Také by mi vůbec nevadilo lepší dopravní spojení, zejména večer, kdy cesta z centra pomocí metpa+tram znamená 2x čekat a není jednodušší věc, než si zjistit, kdy jede tramvaj a jít na ni... Často pařím v Popocafepetlu kousek od Staromáku... dopravní dostupnost úplně strašlivá... ale házet hrách už mě nebaví

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 07.2.2007 21:30

Martine, děkuji, žes mi potvrdil, že Václavák a centrum kolem není rozhodně mrtvým místem, ale rozhodně tam stále tepe život.

Ale jednu otázku vracím zpět: Jaktože v těch ulicích život zůstává navzdory tomu, že tam nejsou tramvaje?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 07.2.2007 19:25

Martin Šubrt píše:JINAK JSEM ALE EVIDENTNĚ JSEM ALE V CENTRU SÁM, KDO MÁ TAKOVÉ ZKUŠENOSTI...
Ale nejste sám, jen málokdo má takovou trpělivost i takto zjevné argumenty do nekonečna obhajovat před Velkým optimalizátorem...
Rozuměj - házet hrách na stěnu neni zrovna v módě... :wink:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 07.2.2007 17:09

ad MŠ: A seš zataženej v diskusi :-) . Víš, jednak tedy potvrzuješ, že je tam spousta věcí pro obyčejnýho člověka ( že by se tam s příchodem tramvají nastěhovaly ještě levné krámky je pitomost - to ještě pro Jarina), druhak, kdyby tam ta tramvaj jezdila, tak budeš spěchat úplně stejně - spěch není vlastnost dopravního prostředku, ale člověka.
Jinak my si rozumíme. S povrchovým systémem, který by nebyl zneužitelný pro provážení lenochů z jednoho konce města na druhej v intervalu 2 minuty bych souhlasil. Minibusy, historická tramvaj, úzkorozchodná tramvaj. Chachacha, i trolejbus, pro mě za mě.
A ještě něco - jak tak teď koukám na tu 133 - kdyby odklonili na Starom 135, tak máme problém směru TT na VN (nám.rep.-Nám.míru) vyřešenu. A ukázalo by se , že stačí 1x citybus po 8-20 min. No a tvé ekonomické výpočty využití TT je kde?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 07.2.2007 16:54

Proxy píše: Je mi líto, že Vašem vysokém věku a celoživotní zkušenostech nemáte dost vysoký plat, abyste mohl dovolit žít v centru města. Moje životní situace mi naštěstí dovoluje, abych pravidelně využíval nabídky obchodů i na Václavském náměstí - je zde několik dobrých prodejen knih (Kanzelsberger, Luxor, Dům knihy), oblečení (Kenvelo, H+M, C+A, NewYorker, Lewis, Marks and Spencer), domácích doplňků (Debenhams), kaváren (Lucerna, Muzeum), fast-foodů (KFC, McDonalds), kin (Světozor, Lucerna), bankovních domů a luxusních hotelů. Pravidelně se zde konají příležitostné trhy, výstavy nebo sportovní akce. Okolí sv. Václava je oblíbeným místek schůzek lidí všech generací.
Je mi líto pane Jarine, ale Vám bych doporučil odložit černé brýle, které zřejmě ve Vašem živote nosíte. 8-)
Budu drobátko polemizovat. Taky bych na tyhle obchody možná občas měl i peníze, ale nějak se k nim nemůžu dostat. Respektive, když jdu okolo nich, vždycky někam spěchám a cíleně mě do žádného z nich nikdo nedostane ani heverem. U koně si rande taky občas dám, protože je to tradice. Ale nemám si tam kde sednout, v létě je tam horko, žádný strom a když tam chci dojet, musím být na metru A nebo C, jinak je to děsná zdržovačka. Kromě toho mi u koně smrdí auta ze všech stran, fakt tam nechodím rád. Projít se po náměstí a pěší zóně? Bleee. Chvilku to jde, ale pak najednou zjistím, že jsem úplně mimo veškerý kloudný spojení kamkoliv. Bohužel mám taky užší vazby na Vinohrady a Žižkov a vždycky, když jsem v centru, mám jednoduchou volbu. Prostě jít pěšky, nebo jet metrem na Mírák, nebo jet metrem jednu stanici na Muzeum a přestoupit, nebo dojít na Národní třídu na tramvaj. To se týká území mezi Náměstím Republiky - středem VN a dejme tomu Uhelňákem. Pěšky je to 20 minut, metrem s přestupem 20 minut, metrem a z Míráku pěšky 20 minut a tramvají z Národní 20 minut. Vždycky mám vztek. Ale asi jsem sám. Takže pro knížky chodím na VN jen před Vánoci, protože nemám chuť ani jednu těžší někam tahat pěšky, na jídlo tam jdu, když mě tam chce někdo potkat u koně, na procházku tam nejdu a většinou po centru jen vztejkle pobíhám, protože prostě nic nestíhám. Jezdím často z Vinohrad na Ropid, chodím v centru v poledne na jídlo, vyřizuju účty v bankách, chodím na hlavní poštu nebo na poštu do Hybernské. Chodím do restaurací v Opletalce, vyřizuju plyn a elektřinu v Jungmannově, chodím do pojišťovny ve Spálené, na magistrát do Charvátovy, mezitím potřebuju skáknout domů na Pavlák, dělám v Bolzanově, často něco řeším na Vinohradské. Ztratil jsem absencí kloudné městské dopravy v centru desítky hodin času, protože když některá zmíněná místa potřebuju navštívit rychle, nestačí mi 30 minut polední pauzy, musím jít z práce dřív. Chci z Bolzanovy na Můstek - pěšky! Chci z Můstku do Hyberské - pěšky! Chci z Charvátovy k Muzeu - pěšky! Chci od Muzea do Rytířské - pěšky! Potřebuju si skočit domů - pěšky! Oběd - pěšky! A to tu nebydlím. Netahám žádné těžké věci, nemám hůl, jakž takž vidím, nemám děti, kočátek, většinou nemám těžký zavazadla, knih moc taky nekoupím, v horku i hrozný zimě ještě taky zvládám jít, i když na kluzkých chodnících je to už horší.
Jinak pro KM. Systém pod centrem je, ale to je systém pro celou Prahu. Systém pro fungování centra tam není žádný. Vlastně je, stále je peo kohokoliv, kdo v centru cokoliv vyřizuje, nejvhodnější jet tam autem. To se vyplatí.
JINAK JSEM ALE EVIDENTNĚ JSEM ALE V CENTRU SÁM, KDO MÁ TAKOVÉ ZKUŠENOSTI. V TOM PŘÍPADĚ DOBŘE MI TAK, JE JASNÉ ŽE KVŮLI MNĚ TRAMVAJE ZAVÁDĚT NENÍ POTŘEBA. TO ZDŮRAZŇUJI. JSEM PROSTĚ LÍNÝ *****, CO SE SHODOU OKOLNOSTÍ NARODIL RODIČŮM DO BLBÉHO BYTU NA VINOHRADECH A JE JEŠTĚ TAK BLBEJ, ŽE DĚLÁ V CENTRU A CHCE TAM OBČAS I ŽÍT, NE JEN POBÍHAT. TUDÍŽ SE ZA SVOJE POSTŘEHY ONMLOUVÁM :-)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 07.2.2007 15:23

arny píše:Vždyť z Václaváku tam právě nejezdí žádná tramvaj. Tak jak by se tam Prox dostal. :D
Ale metro jo. Díra jako díra. :P :P :P

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 07.2.2007 14:26

Vždyť z Václaváku tam právě nejezdí žádná tramvaj. Tak jak by se tam Prox dostal. :D

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 07.2.2007 13:50

Proxi, napiš prosím ještě, kterých služeb využíváš na blízkých Vinohradech... :oops:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 07.2.2007 13:07

Vážený pane Jarine, nejprve omlouvám se, že jsem Vám při Vašem kmetském věku v předchozích příspěvcích tykal. :wink:

Je mi líto, že Vašem vysokém věku a celoživotní zkušenostech nemáte dost vysoký plat, abyste mohl dovolit žít v centru města. Moje životní situace mi naštěstí dovoluje, abych pravidelně využíval nabídky obchodů i na Václavském náměstí - je zde několik dobrých prodejen knih (Kanzelsberger, Luxor, Dům knihy), oblečení (Kenvelo, H+M, C+A, NewYorker, Lewis, Marks and Spencer), domácích doplňků (Debenhams), kaváren (Lucerna, Muzeum), fast-foodů (KFC, McDonalds), kin (Světozor, Lucerna), bankovních domů a luxusních hotelů. Pravidelně se zde konají příležitostné trhy, výstavy nebo sportovní akce. Okolí sv. Václava je oblíbeným místek schůzek lidí všech generací.
Je mi líto pane Jarine, ale Vám bych doporučil odložit černé brýle, které zřejmě ve Vašem živote nosíte. 8-)

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 07.2.2007 10:52

K UK buřtstánkům, které nejsou jinde. To je pravda, ale v Německu Kebab moc často prodávají Turci. Ti zase nejsou u nás.
Svět je rozmanitý.

Odpovědět