Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od pawel » 22.12.2008 0:33

osobně bych to prodloužení považoval za rozumnou stavbu - logické protažení k obchodům, metru, busu na letiště a především terminálu příměstské i dálkové dopravy, dále spojení tohoto terminálu s nádr. praha-zličín. současná situace mi připadá nelogická a řepy a zličin jsou jaksi odříznuty od sebe, resp. spojeny pár vymetáky s nepoužitelnými provozními parametry. jsem si jist, že taková stavba by jistě mnohé vyhnala z aut (protože ne každý jede na zličín dělat obří nákup v hypermarketu) a možná i ulehčila přetíženým P+R na ZL.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Damir Holas » 19.12.2008 18:12

gabuliatko píše:a ví se prosím, proč zavržena ?
Uf, nepamatuju si přesně :( , snad kvůli stavebním nákladům či co, ale možná tam byly i nějaké technické problémy. Co naopak zavrženo nebylo (územní studie to obsahuje), je myšlenka TT z Řep na Bílou Horu nebo to, že by se plánované prodloužení metra A z Dejvic na letiště v Motole větvilo a jedna z větví by vedla přes Řepy do Zličína, kde by se napojila na trasu B.
Celá studie včetně výkresů je zde: http://www.repy.cz/modules.php?name=New ... e&sid=3129

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od gabuliatko » 19.12.2008 18:01

a ví se prosím, proč zavržena ?

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Damir Holas » 19.12.2008 17:04

marek kubík píše:ahoj,napadlo mě prodloužit TT ze sídliště řepy na autobusový terminál Praha Zličín,aby lidé nemuseli pokračovat ve své cestě pouze metrem nebo autobusem mhd.prosím napište své názory na toto prodloužení TT ze sídliště Řepy.
Nejsi první :) Jsem z Řep a nedávno se tady konala beseda s občany na téma nové územní studie pro Řepy a pan architekt říkal, že možnost prodloužení TT směr Zličín (kvůli obchodním centrům) údajně byla prověřována, leč zavržena...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 19.12.2008 16:50

No nakonec proč ne. Dávám tomu ale v pořadí priorit číslo 40.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od MOp » 19.12.2008 13:42

Kudy? Kdepak, když už, tak na koleje a tradá do Hostivice...

Marek Kubík
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 05.12.2008 18:36
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Marek Kubík » 19.12.2008 13:06

ahoj,napadlo mě prodloužit TT ze sídliště řepy na autobusový terminál Praha Zličín,aby lidé nemuseli pokračovat ve své cestě pouze metrem nebo autobusem mhd.prosím napište své názory na toto prodloužení TT ze sídliště Řepy.

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od slonik » 18.12.2008 17:18

Tak to jsem dost zvědavý kdy se to začne stavět. A ty domy jsou už ve výstavbě?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Proxy » 16.12.2008 12:26

Bobik píše:
bokša píše:"Problematický" je úsek kolem Kaskád Barrandov.....
AHA tak už tuším kde je zřejmě problém. Tam má (mimo jiných) byt jakýsi Gross Stanislav (ten je z nich asi nejznámější).
:lol: :lol: :lol:
Pan jednodenní právník tu sice byt má, ale v Kaskádách I., tedy s výhledem na kamionovou dálnici. Kupodivu ani tento fakt neurychlil za jeho vlády budování Pražského okruhu :(

Posudek EIA, který zmínil PV jsem také četl a měl jsem pocit, že se tam snad někdo musel splést o desetinné místo :oops: Jinak nás v budoucnu čekají jen tratě s protihlukovou stěnou jako součástí ulice :?: Nedokážu si představit jak by pak mohla vzniknout trať na Dědinu nebo do Bohnic...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 16.12.2008 8:57

V rozboru EIA pro tuto trať je shledáno, že dle nových norem přestává být tramvajová trať hlukově závadná až od vzdálenosti 122 m od zástavby. Protihluková okna dle nových norem prý nestačí, neb normy požadují nízký hluk i ve vzdálenosti do 2 m před okny. Alternativní řešení je umístit trať nebo dům do ochranného skleníku.
Ve světle těchto převratných poznatků se divím, že vůbec tramvaje mají právo na existenci a že se je někdo obtěžuje malovat do územního plánu. #-o

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 16.12.2008 7:56

Bokša: Protože předpisy pro hluk jsou u novostaveb jiné, než u rekonstrukcí, proto ta 30 na Barrandově. Že je to nesmysl cítí asi všichni, ale jednou to tak v nějaké ČSN EN ISO nebo zákoně je.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Bobik » 15.12.2008 22:11

bokša píše:"Problematický" je úsek kolem Kaskád Barrandov.....
AHA tak už tuším kde je zřejmě problém. Tam má (mimo jiných) byt jakýsi Gross Stanislav (ten je z nich asi nejznámější). Ono je vůbec to sídliště nějaké začarované - viz noční zóna 30 - proč tam je, zrovna na zatravněném úseku za protihlukovou bariérou :?:

Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od bokša » 15.12.2008 20:35

Nojo, a když se opravuje dráha v Ruzyni, tak nad tím Barrandovem ty letadla lítaj taky. Takže nějaká tramvaj.... :)

Každopádně toto bude asi problém všude (viz Jeremenkova, Bohnice), kde dosud tramvaj nebyla. A i na tom Barrandově na nové trati s protihlukovými stěnami musí (nebo aspoň před dvěma lety musely) tramvaje v noci jet poslední zastávku třicítkou, aby náhodou někoho nerušily. Přestože v centru na starých neopravených tratích je to 40.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od davidtk » 15.12.2008 18:39

trainzjohny píše:Ono je to dost třeba o oknech, pak o zvyku...
hlavně o zvyku ... si vem přistávací koridor Letiště Ruzyně :) Kdybych si nezvyk za 20 let, že nad barákem mi přistávaj a občas startujou letadla, tak bych se tu nevyspal (To samý se řvanim debilů pod oknama na svoje kamarády zavřený v báni na Ruzyni, občas mi tu pod oknama řvou kikání, občas vietnamci, občas rusáci, ukrajinci atd... :lol:)
Absolut píše:... Přesuny do Kořenova byly tak děsivé ticho, až jsem nemohl spát...
Přesuny kamokoliv jinam, kde nelítaj letadla mi taky přináší nedostatek spánku. :lol:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 15.12.2008 18:14

Je to o zvyku. Bydlel jsem jako dítě na hlavní ulici v Olomouci, třídě Osvobození. Necítil jsem problém. Při stěhování do Prahy na Vinohrady mimo hlavní ulici jsem necítil změnu. Při stěhování do Strašnic jsem změnu pocítil, bylo tam ticho a tak mě zpočátku budily vlaky. Přesuny do Kořenova byly tak děsivé ticho, až jsem nemohl spát. Přesun na hlavní ulici na Praze 4 mi přinesl zjištění, že rozjíždějící se kloubový autobus je pro mě horší zvuk, než tramvaj...

Odpovědět