Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Marek Kubík
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 05.12.2008 18:36
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Marek Kubík » 08.1.2009 20:06

XSC píše:
Markus píše:Logika je v tomto případě dvojí. Pokud se bude realizovat větev linky D z Nových Dvorů do Modřan, je diskutabilní zda vůbec má prodloužení tramvaje na Libuš či Nové Dvory smysl. Pokud se modřanská větev linky D realizovat nebude, je vedení tramvaje na Libuš dobrý nápad, metro je rychlejší a stanice Libuš mít alespoň větší smysl (zástavbu tam tvoří pár paneláků, spousta domků a také velké množství zelených či jinak nezatěžujících ploch).
I s Modřanskou větví to smysl má. Pokud bude postaven Dvorecký most, bude tramvaj nejrychlejším spojením Písnice (s terminálem busů pro jih Prahy) s Prahou 5, což je dnes dost zanedbaný směr.
Ahoj,podle mě má XSC pravdu.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od XSC » 08.1.2009 18:42

Markus píše:Logika je v tomto případě dvojí. Pokud se bude realizovat větev linky D z Nových Dvorů do Modřan, je diskutabilní zda vůbec má prodloužení tramvaje na Libuš či Nové Dvory smysl. Pokud se modřanská větev linky D realizovat nebude, je vedení tramvaje na Libuš dobrý nápad, metro je rychlejší a stanice Libuš mít alespoň větší smysl (zástavbu tam tvoří pár paneláků, spousta domků a také velké množství zelených či jinak nezatěžujících ploch).
I s Modřanskou větví to smysl má. Pokud bude postaven Dvorecký most, bude tramvaj nejrychlejším spojením Písnice (s terminálem busů pro jih Prahy) s Prahou 5, což je dnes dost zanedbaný směr.

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od S_M_Lomoz » 08.1.2009 13:34

Pokud se bude realizovat větev linky D z Nových Dvorů do Modřan,
bude se realizovat nejdřív za nějakých patnáct-dvacet let. Oddalovat kvůli tak vzdálené a nejisté budoucnosti výstavbu tramvajové trati, to bych vážně nedělal.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Markus » 08.1.2009 11:06

Logika je v tomto případě dvojí. Pokud se bude realizovat větev linky D z Nových Dvorů do Modřan, je diskutabilní zda vůbec má prodloužení tramvaje na Libuš či Nové Dvory smysl. Pokud se modřanská větev linky D realizovat nebude, je vedení tramvaje na Libuš dobrý nápad, metro je rychlejší a stanice Libuš mít alespoň větší smysl (zástavbu tam tvoří pár paneláků, spousta domků a také velké množství zelených či jinak nezatěžujících ploch).

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 08.1.2009 8:02

To už je bohužel překonané - nyní se uvažuje smyčka už na Libuši. A když se nad tím zamyslíte, tak zjistíte, že kus logiky to má.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Markus » 07.1.2009 19:12

Teď tu byl! http://www.metroprojekt.cz/files/14_Nov ... ituace.jpg :)

PS: Ano, to fialové je tramvajová trať - jsou tam i nástupiště.

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od slonik » 07.1.2009 18:09

Tak se vrátíme na Prahu 4. Když TT k Libuši tak až na Nové dvory! :twisted: Zastávka Tempo je taková typu Levského, ve smyčce.
TT Levského - Tempo.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Marek B. » 07.1.2009 17:47

Abs: Souhlas.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 06.1.2009 20:24

Marek_B: Provedeme tam místní šetření a projdeme to, co říkáš? Ale až nebude sníh a bude aspoň +10. Je to jistě menší zlo, než varianty s cedením trati přesně po trase a-164, ale sdílím závažné obavy o reálnosti vyslovené níže kolegou.

Marek Kubík
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 05.12.2008 18:36
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Marek Kubík » 06.1.2009 20:11

Marek B. píše:Trochu pozdě sem dávám můj návrh na TT Řepy - Zličín. Ty modré úseky jsou variantní řešení. Na severu aby nemusela být demolována ta vilka a na jihu si netroufnu tvrdit, která ze stran školy je lepší. Změna oproti předchozím vašim návrhům je také, že TT nevedu za tratí po ulici, ale po hrázi rybníka. Tak Absolute teď mi to rozstřílej, ale já si myslím, že ta moje varianta je dost dobrá :D .
Na návrhy nových TT není nikdy pozdě.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Jakub » 06.1.2009 18:52

Jen ze zběžného pohledu bych řekl, že tato verze by byla dosti nákladná a doba výstavby by byla dost táhlá (on je rozdíl stavět "na zelené louce" a na úzké silnici v zástavbě. Navíc si myslím, že by se tato verze setkala s nevolí samotných obyvatel tamější lokality, kterým by vadil zvýšený hluk (takové ty petice a občanská sdružení...).

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Marek B. » 06.1.2009 18:46

Trochu pozdě sem dávám můj návrh na TT Řepy - Zličín. Ty modré úseky jsou variantní řešení. Na severu aby nemusela být demolována ta vilka a na jihu si netroufnu tvrdit, která ze stran školy je lepší. Změna oproti předchozím vašim návrhům je také, že TT nevedu za tratí po ulici, ale po hrázi rybníka. Tak Absolute teď mi to rozstřílej, ale já si myslím, že ta moje varianta je dost dobrá :D .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 06.1.2009 18:15

Nebude :) Vždyť je tam Novodvorská široká jako kráva :)

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od slonik » 06.1.2009 18:14

Aha, no já myslel, že bude problém s tím zahýbáním ke stanici Libuš po ulici Novodvorská.
Naposledy upravil(a) slonik dne 06.1.2009 18:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 06.1.2009 18:10

No. Bohužel ten průplet se zast Hoštická je hooodně problematický - jak pozemkově, tak i z hlediska vlivu na životní prostředí. Řekl bych skoro nemožné. Proto se uvažuje prodloužení tramvaje tímto směrem nikoli ke stanici metra D Písnice, jako to máš Ty, ale ke stanici Libuš, to jest na sídlišti Libuš uhnout severně a hned seš tam :) To je, na rozdíl od tohoto směru, celkem bez problémů a docela dost reálné - je to jedna z podmínek výstavby úseku I.D

Odpovědět