Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od KarlosK » 04.11.2009 7:12

Já si tedy nedovedu představit tu část tratě vedoucí od BBC k Michelské. co jsem se díval na mapu tak ta část kudy by teoreticky trať vést mohla je hustě zastavěná. a že by trať vedla ulicí michelskou od zastávky bus Na rolích si taky nedokážu představit poněvadž silnice je tam úzká a pravidelně se tam tvoří kolony
a kdyby vypadla ta myšlenka estakády z kopce z ulice ohradní do ulice michelské napadlo mě
toto řešení

Uživatelský avatar
Ploki
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: 05.10.2008 12:00

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Ploki » 03.11.2009 23:22

Praha hledá, jak ulehčit tramvajím v Ječné a Jeremenkova je jediná reálná možnost.
Chápu obavy místních z hluku tramvaje, ale dnešní moderní technologie je dokáží téměř úplně utišit.
Tramvaje mezi Pankrác a BBCenter jsou potřeba, protože se zde nachází veliké množství administračních budov, tisíce pražanů (včetně mě) zde pracují. Před cca 35 lety byla trať v Budějovické ulici zrušena a nahradilo ji metro. Jenže ta trať končila na Kačerově a Zeleném Pruhu. Jenže teď se nabízí napojení na tramvajovou síť přes Michli nebo Jeremenkovu a Zlíchovský most. Bohužel dneska TT v Budějovické ulici (nedávno plně zrekonstruované) stojí auta, které není téměř kam jinam přesunout (což znám z vlastní zkušenosti). Avšak Magistrát stále mluví o parkovacích domech...

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od jendelin.i » 03.11.2009 21:47

JohnyG píše:Z
Vidim hned nekolik problemovych bodu:
1) odpor mistnich proti trati v Jeremenkove
2) jak nahradit/vyresit parkovani v Budejovicke pri obnoveni trati na stredovem pasu
3) prechod pres magistralu (5.kvetna) +
4) vtesnani trati do Michelske ulice
Jestli mate nekdo vice informaci jak by tahle trat (Budejovicka-Michelska-U plynarny) mela vypadat tak je uvitam, protoze v teto oblasti bydlim a proste si to nedokazu predstavit.
1) ? jak tady někdo už psal, snad by se dal trochu zmírnit moderní konstrukcí trati (oproti starému projektu na bázi BKV)?
2) uvažuje se se zklidněním ul. Na pankráci např. mezi Hvězdovou a P.Povstání (kdo pojede Budějovickou od Na strži, bude muset odobočit vlevo do Hvězdovy nebo vpravo ke Sdružení, nebude moci jet rovně), tj. částečná náhrada PS zabraných TT na úkor stávajících jízdních pruhů, možná i podobné zklidnění Budějovické mezi Na Strži a Vyskočilovou
3) jak je vidět z obrázku, je tam namalovaný tunýlek, 5.květen by šel trochu dolů, a TT by šla po stropě nové rampy z Vyskočlovy na 5.května a pak po stropě 5. května. "Oblouček" přes BBCentrum-jih je kvůli tomu, že do Vyskočilky mezi připojeními BBCenter se už tram nevejde :-(
4) do toho kousku Michelské se spíš vejde, třeba i na úkor jízdních pruhů, tam není taková potřeba řaďáků
Pak si sklesá kolem pekáren, kolem Botiče už je rovinka.

JohnyG

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od JohnyG » 03.11.2009 20:44

Zrovna na tuhle oblast jsem se dival do vcera zverejnenych map k UP. Podle toho trat pokracuje az na Budejovckou odkud dal pokracuje dvema smery: Olbrachtovou a Jeremenkovou na Dvorce a Vyskocilovou + takovym dost zvlastnim obchvatem kolem Brumlovky na Michelskou odkud potom po nejakem mostu nebo estakade kolem Michelske pekarny az ke stavajici trati v ulici U plynarny. Takze podle toho to vypada ze v oblasti Pankrace a Budejovicke nebude potreba zadna smycka.

Vypada to zajimave, ale cele mi to prijde dost nerealne a pokud tak az v tak vzdalene budoucnosti ze nam vsem to uz bude jedno.

Vidim hned nekolik problemovych bodu:
* odpor mistnich proti trati v Jeremenkove
* jak nahradit/vyresit parkovani v Budejovicke pri obnoveni trati na stredovem pasu
* prechod pres magistralu (5.kvetna) + vtesnani trati do Michelske ulice

Jestli mate nekdo vice informaci jak by tahle trat (Budejovicka-Michelska-U plynarny) mela vypadat tak je uvitam, protoze v teto oblasti bydlim a proste si to nedokazu predstavit.

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od KarlosK » 03.11.2009 19:49

zdravím,
ted jsem si pročítal všemožný infa neinfa ohledně nového ÚP a zaujalo mě prodloužení TT z pražského povstání na pankrác s následným prodloužením do podolí
a teď to co mě zajímá a hlodá... kde chtějí udělat na pankráci smyčku?
Napadlo mě toto toto řešení s jednou nácestnou a jednou konečnou zastávkou.
co se týče linkového vedení napadá mě asi nereálné rozložení linky 18 na každý druhý spoj do zastávky pankrác.
popřípadě by se vedla trať až na budějovickou ale zase stejná otázka... kam se smyčkou? pokud se nemýlím tak místo kde byla dříve je již zastavěné a v okolí se nikam nevejde

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Kalanis » 02.11.2009 12:29

Abyste měli co drbat, tak oficiálně vylezl nový návrh ÚP a hlavně jeho MAPA! :)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Tonda Ježek » 18.10.2009 18:39

Absolut píše:Doporučuji postavit se v ranní špičce na zastávku Metodějova.
A ve kterém směru?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 18.10.2009 18:21

Dělám si legraci z Vašeho bydliště, nepíšete u které konečné bydlíte ... :P

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od KGX 63 » 18.10.2009 15:33

Ale no tak. Pane Absolute, zbytečně přeháníte... .

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 18.10.2009 15:21

Teeeda tady toho je... a stačilo vypustit na veřejnost jednu, pro mě už notoricky známou mapičku.
Zkusím odpovědět na pár postřehů.

XSC: Přesné trasování jest Kukulovou, jak jinak. Hodně se tam do toho hrábne s výstavbou stanice metra.

Brejšín: Jesenice chce býti transportována na m-D do Písnice a tak jim budiž přáno. Bohužel jsou místní málo aktivní.

Slonik: Ta TT za hranice Prahy má znamenat (konečně !!!) rozmuné uvažování nad tím, jak moc lidí z jihovýchodního
sektoru dojíždí dnes a jakým způsobem a reflektuje na plány další zástavby, které vygenerují další IAD zdržující
autobusy. Zkuste si dojíždět ze Zdiměřic a uvidíte.

Ploki: Smyčka na Visle se tam vejde, věřte tomu. Akorát nebude megalomanská, nýbrž rozumná.
Holešovice samozřejmě závisí na výstavbě.
Tramvajová spojka Budějovická - Michelská je geniální, avšak bohužel zatím asi příliš nadčasová. Já jí fandím.
Územní rezerva do Komořan je forma zajištění toho, aby zástavba a silnice u Cukrovaru tuto trať nezabily. Smysl
bude mít samozřejmě až v případě urbanizace areálu modřanské potrubní.

Markus: Bingo. Koukám, že jste znalý oblasti. I kdyby TT Komořany byla za 50 let, je rozumné držet na ni místo.
Akorát ta průmyslová zóna Modřanské potrubní ještě žít bude, mají nové zakázky a dokonce budou zase jezdit
po vlečce.

KGX63: Domnělý souběh tram - metro v úseku Opatov - Háje svědčí bohužel o Vaší katastrofální neznalosti
této lokality. Doporučuji postavit se v ranní špičce na zastávku Metodějova.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od KGX 63 » 18.10.2009 13:29

Karotka píše:
KGX 63 píše:TT Opatov-Háje-Jižní Město opravdu nemá chybu. Pak už to jen chce na Opatově zřídit v metru obratovou kolej a v úseku Opatov-Háje zavést pásmový provoz =D>
Tak proč tam to pásmo není už teď? V uvedené trase jezdí v současnosti tři "páteřní" buslinky a ve špičce je někdy problém se do busu vůbec narvat. :roll: Ono to není jen v souběhu čar na mapě.
Pásmo bylo myšleno samozřejmě ironicky. V praxi můžeš zavést maximálně pásmo KC-HA (to bych se ale raději nahlas ani neodvážil vyslovit). V uvedené trase jezdí dvě a nikoliv tři páteřní linky! Jediný problém u busů nastává občas v odpolední špičce od Opatova směrem na Jižní Město díky nepravidelnostem kolem Slavie. Ona celá TT Spořilov-Opatov je dost diskutabilní téma a hudba daleké budoucnosti (jestli vůbec). A tahat zcela zbytečně TT skrz sídliště, které dokáže dobře obsloužit metro a návazná bus doprava, mi přijde jako vyhazování peněz. Navíc si těžko dokážu představit vést TT Opatovskou ulicí a centrálním parkem nad metrem to taky asi nepůjde... Určitě jsou tady důležitější místa, která by potřebovala nové TT.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Karotka » 18.10.2009 12:26

KGX 63 píše:TT Opatov-Háje-Jižní Město opravdu nemá chybu. Pak už to jen chce na Opatově zřídit v metru obratovou kolej a v úseku Opatov-Háje zavést pásmový provoz =D>
Tak proč tam to pásmo není už teď? V uvedené trase jezdí v současnosti tři "páteřní" buslinky a ve špičce je někdy problém se do busu vůbec narvat. :roll: Ono to není jen v souběhu čar na mapě.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Markus » 18.10.2009 9:42

V Komořanech se toho hodně plánuje. Pomaleji než bylo plánováno, ale postupně se tam realizují nové velké projekty. U bývalého cukrovaru staví Neocity Neo Rivieru, občas vidím nějaký nový dokument na Praze 12, projekt žije, jen jde vše pomaleji. U průmyslové zóny se realizuje projekt Modřanský Háj (http://www.modranskyhaj.cz/). Průmyslová zóna asi taky dlouho nepřežije a nahradí jí něco náročnějšího na obsluhu MHD. Navíc se v Komořanech chystá dopravní revoluce, současná ulice Komořanská bude sloužit pouze místní dopravě. Bude vybudována nová radiála u železniční trati, zakončená MÚK s R1. Přijde mi proto logické, že se minimálně zajistí územní rezerva na tramvajovou trať. Pokud se oblast bude opravdu masivně rozvine, bude kapacitnější doprava potřeba.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od KGX 63 » 18.10.2009 2:42

TT Opatov-Háje-Jižní Město opravdu nemá chybu. Pak už to jen chce na Opatově zřídit v metru obratovou kolej a v úseku Opatov-Háje zavést pásmový provoz =D>
TT v ulici Na Florenci vpodstatě stále existuje, stačí natáhnout dráty a můžeme jezdit, koleje tam pořád jsou :lol:
Zajímavá je ta odbočka ze Stodůlek na Chaby (Západní Město).

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od XSC » 17.10.2009 19:19

Ploki píše:...A územní rezerva do Komořan? Co to jako má být?!
Návrat k původnímu stavu :-) Sídliště se tam plánovalo už za komančů, nakonec na Nádraží Modřany už bylo na odbočku založeno.

Odpovědět