Provoz na linkách

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od trainzjohny » 14.10.2009 10:38

Podle aktuálního vypravení vyjíždí hned 4 a to v 19:11,19:41,19:46,20:01 (přejíždí pak tři na 56 a jedna na 57). Tedy to je aktuální.

A, vida, dokonce i IDOS našel kus této najížděcí trasy, bohužel jen ten z Bruselské na Spořilov - Tudy

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od milbi » 14.10.2009 10:33

trainzjohny píše:... Pokud má jako konečnou černokostelecká tak to nechápu...
Nejsem si jistý, jestli je to ještě aktuální stav, ale v létě bylo pravidlem, že ve večerních hodinách takto jela d-11 asi 3x v intervalu cca 40 minut.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od trainzjohny » 14.10.2009 10:21

Po lince 22 jede na I.P.P kde se napojuje směrem na Bruselskou. Pokud má jako konečnou černokostelecká tak to nechápu, ale při návratu z práce jí večer často vídám na I.P.P od Štěpánské směrem na Bruselskou.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od milbi » 14.10.2009 9:56

ElWapp píše:A proč nebyl přejezd třeba přes linku 18, po jejíž trase ta tramvaj stejně víceméně musela jet, ale po jedenáctce, takže projela celou Prahu mimo svou trasu (kromě konečné a pár posledních zastávek)?
Tyto nájezdy se mi občas hodí, už jsem si totiž zvykl, že jede přes Holešovice. Jen poprvé jsem si nebyl jist, kudy opravdu na Černokosteleckou od Malostranské zamíří.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Damir Holas » 14.10.2009 9:30

ElWapp píše:Dotaz na znalé: Včera dvě minuty před osmou večerní jsem viděl na Dejvické dc linku 11. O co mohlo jít? Vypravují 11 Vokovice?
Jo, z tý 11 pak přejíždí na noční 56, jestli se nepletu :) .

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od ElWapp » 14.10.2009 9:21

Dotaz na znalé: Včera dvě minuty před osmou večerní jsem viděl na Dejvické dc linku 11. O co mohlo jít? Vypravují 11 Vokovice? A proč nebyl přejezd třeba přes linku 18, po jejíž trase ta tramvaj stejně víceméně musela jet, ale po jedenáctce, takže projela celou Prahu mimo svou trasu (kromě konečné a pár posledních zastávek)? V Dejvicích se moc nevyskytuji, takže nevím, třeba je to běžný postup, ale dost mě tp zaujalo... :shock:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od willyjeff » 14.10.2009 8:31

=D> miluju podobný schémátka :P Koukněte na Maniny d.c. 3+12+25 hezky pospolu a 15 jen na libeňáku :)

Zakutaleny.banan
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 14.2.2007 11:14

Snimek provozu tramvaji

Příspěvek od Zakutaleny.banan » 13.10.2009 17:46

Jel jsem takhle z prace tramvaji a abych si ukratil dlouhou chvili, bavil jsem se vymyslenim, kde je asi prave v dany okamzik tramvaj predesla a tramvaj nasledujici teze linky. Doma mi to nejak nedalo a zkusil jsem si to nakreslit - no a kdyz uz jsem byl v tom, nakreslil jsem si to vsechno. Neni to zadna nadhera a jsem si skoro jisty, ze tam je neco spatne, ale pokud Vas to zajima, je to tohle. Obrazek zachycuje polohu tramek dneska v 12:00, predni cast tramky je oznacena tmavym ctvereckem. Autorovi schematu se omlouvam za przneni dila. 8-) P.S.: Linka 33 na tom schematku neni, tak jsem ji ignoroval...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Proxy » 14.7.2009 22:19

pawel píše:Fahrräder können in S- und U-Bahnen, im Bahn-Regionalverkehr sowie in Straßenbahnen in den gekennzeichneten Wagen mitgenommen werden, sofern es der Platz erlaubt (gegebenenfalls entscheidet darüber das Personal) - čili možno brát do S, M, R a tram; pouze na vyznačená místa; pouze pokud je místo (případně rozhoduje personál).
Bohužel po každodenní zkušenosti s kaštany se nedomnívám, že by toto v Praze lidé respektovali, když mnozí nerespektují ani současná nařízení :oops:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od pawel » 14.7.2009 20:19

za kola se fakt neplatí? no tak možná že jsme objevili jádro problému. aneb když si za to zaplatím, tak aspoň nebudu pro DP nevítaným vetřelcem. pokud se pamatuju, tak v berlíně existuje i měsíční tramvajenka pro kola :)

...jo, teď na to koukám na webu BVG: standardní jízdenka (prakticky ekvivalent naší za 26 Kč) pro osobu 2,10 €, pro kola 1,50 €. to by poměrně odpovídalo ceně cca 18-20 Kč za kolo.
a dovětek: Fahrräder können in S- und U-Bahnen, im Bahn-Regionalverkehr sowie in Straßenbahnen in den gekennzeichneten Wagen mitgenommen werden, sofern es der Platz erlaubt (gegebenenfalls entscheidet darüber das Personal) - čili možno brát do S, M, R a tram; pouze na vyznačená místa; pouze pokud je místo (případně rozhoduje personál).

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Proxy » 14.7.2009 19:41

pawel píše:bobik: osobně si myslím, že cílem naopak je, aby během pár let ty vozíčkářské busy nebyly potřeba.
pokud má být kolo užitečným doplňkem MHD, pak musí být možné jej bez problémů vozit v MHD (ostatně se za to platí) ...
Dovolím si poopravit, protože za přepravu invalidních vozíků, kočárků s dítětem a jízdních kol se neplatí :!:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od pawel » 14.7.2009 18:53

bobik: osobně si myslím, že cílem naopak je, aby během pár let ty vozíčkářské busy nebyly potřeba.
pokud má být kolo užitečným doplňkem MHD, pak musí být možné jej bez problémů vozit v MHD (ostatně se za to platí) a bezpečně, či aspoň relativně bezpečně jej odstavit v její blízkosti. speciálně v kopcovité praze je kombinace kola a MHD podmínkou pro etablování kola jako dopravního prostředku (nikoli volnočasové činnosti).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Bobik » 14.7.2009 17:54

No tak nevím, představa že při MU v metru cyklista odstaví svůj model mnohdy za 15-30tis. v klidu bokem a spořádaně se evakuuje bez něj mi alespoň v Čechách přijde poněkud nereálná.

Jinak zastávám názor že máš kolo od toho abys na něm jezdil, ne s ním jezdil v MHD. A když už něco, (přeprava z širšího centra na okraje hlavně rodin s dětmi) tak udělat speciální cyklobusy na zajímavých (pro cyklisty) trasách, a současnou úpravu bych nechal, aby se "běžnou" linkou cyklista dostal v případě nutnosti (MU cyklisty :D ) ale nejezdil s ní běžně. Když můžou město křižovat busy pro vozíčkáře a svážet je, proč by se nedalo něco takového udělat pro kolaře?

jeffer
Uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 07.5.2009 11:55

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od jeffer » 08.7.2009 21:08

Oskar najmenší problém. Bicykle sa z plošín šupnú k najbližším dverám (a pokiaľ sa musí liezť do jedného konkrétneho vozňa, tak kľudne na obe strany). Cyklisti idú von bez bicyklov, alebo poslední.

P.S.: Ja iba hovorím to, že pravidlá sú postavené tak (napr. na tu sobotu/nedeľu/sviatok ráno), ako keby deviatka (céčko) jazdila v špičke čo pätnásť (osem) minút (pre peších) - ponuka je výrazne nižšia ako dopyt a na poskytovanie služby je monopol. (Toaleťák bude o týždeň - kúpte si zatiaľ Rudé právo.)

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

OT: bicyklisti v metru

Příspěvek od Oskar » 08.7.2009 19:03

jeffer píše:Dva bicykle na plošinu metra sú z tohto pohľadu tiež výsmech (aspoň už to nie je iba posledná).
Z pohledu cestujícího si naopak radši nepředstavuji situaci, kdy jsou na každé zadní plošině dva bicykly a díky nějaké mimořádné události bude nutné evakuovat cestující přes jeden vagon :smt090

Zamčeno