Tram vs. IAD - odbočování vlevo

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.10.2006 19:06

9001 píše::lol: :lol: Jenže spočítej si kolik je denně v provozu vozů tramvají a osobáků :wink:

Jinak chování některých řidičů tramvají se v poslední době dosti zhoršuje.

A divíš se jim?? Když někteří za volantem jsou bezohlední, někteří cestující dělají v tramvaji "psí kusy" - hlavně studenti...
Já se jim tedy moc nedivím.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 04.10.2006 19:03

:lol: :lol: Jenže spočítej si kolik je denně v provozu vozů tramvají a osobáků :wink:

Jinak chování některých řidičů tramvají se v poslední době dosti zhoršuje.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 04.10.2006 19:02

9001 píše:O tom jestli se řidiči tramvají chovají lépe by se dala vést velmi dlouhá diskuze. Měl jsem podobný názor,ale dokud mi málem neukouřil ***** s 18 na Albertově čumák a to jsem jel na HLAVNÍ od Výtoně a on od Karláku. A ještě to přišlápl a myslel jak je důležitý. Tomuhle opravdu neříkám slušný chování. :wink:
Tak to byl *****, mohl způsobit nehodu. Jednu nehodu z několika málo, co se denně průměrně stanou. Ale další jeho kolegové svým jednáním zabrání dalším desítkám, možná stovkám nehod denně, který by se staly, počítali by-li s tím, že auto pojede dle předpisů!!! Víš, těm idiotům, co se neuměj chovat na silnici, těm přeju, ať se všichni pozabíjej, jenže oni zabíjej i neviný lidi!! To mě štve! A ten poměr pirátů v autě a v tramvaji je jednoznačný a rozhodně převažuje v neprospěch automobilů.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.10.2006 18:56

Není potřeba se řídit nějakými složitými zákony a je lepší se prostě pořádné rozhlédnout a pokud se rozhlédnete blbě, je to jen ajen vaše vina.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 04.10.2006 18:53

O tom jestli se řidiči tramvají chovají lépe by se dala vést velmi dlouhá diskuze. Měl jsem podobný názor,ale dokud mi málem neukouřil ***** s 18 na Albertově čumák a to jsem jel na HLAVNÍ od Výtoně a on od Karláku. A ještě to přišlápl a myslel jak je důležitý. Tomuhle opravdu neříkám slušný chování. :wink:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.10.2006 18:51

I.am.good píše: Dobrý příklad zdejší admin - dělá tohle všechno pro sebe? Určitě ne a přitom se tu každou chvíli s ním někdo hádá, kritizuje ho...
Jsme, BOHUŽEL, mimo jiné, i třeba dobré vlastnosti, NÁROD ŠMEJDŮ, KTEŘÍ MYSLÍ JEN NA SEBE :(
Přesně, konečně to někdo zcela popravdě řekl, jsme opravdu značně poznamenaný národ (a kdo by po 30 letech kdy všechno bylo všech nebyl), je jenom na nás jak rychle se to zmnění.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 04.10.2006 18:47

DJ LA DÉFENSE píše:Většinou se Radečku může pos... tramvaják... na tý Moráni, jsem právě nezažil, že by někdo na tramvaj troubil. A nedrží se tam jedna souprava, ale často zažívám i dvě. Furt neporovnávej počty lidí v tramvaji a v autě, to je totiž úplně jedno, kolik je kde lidí. Je to to samé, jako když teda někdo blokuje tramvaj. Jenže ty to stavíš do roviny, že tramvaj je něco posvátného.
Nezlob se na mě, ale tramvaj skutečně JE posvátná, už je to naznačeno v zákonech (má o dost víc privilegiií jako os.auta). A to s těmi počty - já bych to porovnával, co je lepší, když se pustěj "často i dvě tramky", díky čemuž dojede včas do cíle cesty 300lidí a 20 lidí v 20ti autech se zpozdí, anebo naopak?
Tohle všechno je jenom o NAPROSTÝ BEZOHLEDNOSTI !!VŠECH!! ÚČASTNÍKŮ silničního provozu, ale skutečně zamysli se, ti řidiči tramvají se pořád chovají 50x lépe, jak auťáci.
Je to jenom o tom, NEBÝT SOBEC a pomyslet i na ostatní. tohle v dnešní době je jenom málo lidí a i ti jsou ostatními znásilňováni, ušlapáváni.... :cry:
Dobrý příklad zdejší admin - dělá tohle všechno pro sebe? Určitě ne a přitom se tu každou chvíli s ním někdo hádá, kritizuje ho...
Jsme, BOHUŽEL, mimo jiné, i třeba dobré vlastnosti, NÁROD ŠMEJDŮ, KTEŘÍ MYSLÍ JEN NA SEBE :(

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 04.10.2006 18:47

Woow - kouknu sem po dni a dvou hodinách a musím listovat o pět stran zpět...to je diskuze :))))

Jinak vše, co se tu diskutuje - navrhuji jediné rozumné a zároveň nejlevnější řešení - naučit se být slušný člověk, odpovědný sám za sebe a zua své skutky. Přecházím koleje kažřdou chvíli a nikdy se mi nic nestalo, stačí se mrknout, jestli něco nejede. Nezlobte se na mě, ale ta holka na tom Barrandově si to podělala sama a kvůli tomu, že nějakej rodič/škola apod. nedokážou dítě vychovat - vštípit mu, že se má rozhlédnout, tak kvůli tomu my přece nemůžeme plejtvat prachama na nějaký blbosti....

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 04.10.2006 18:32

Fořtík píše:Vjíždim tam proto, že tam není žádná tramvaj.(...)
Spousta řidičů tam vjede i když tam tramvaj je na obzoru...

k-M

Příspěvek od k-M » 04.10.2006 17:37

demon píše:Mě zas šokuje tvůj úhybný manévr v podobě nezvýšeného tramvajového pásu a řazení do jízdních pruhů na křižovatce... :shock:
Demone, čti do pr. pořádně. Od začátku jsem uváděl nezvýšený tramvajový pás a absenci souvislé bílé čáry u něj jako názorný příklad, kdy o vjetí na tram pás není sporu a zvonění není oprávněné. V mírnější podobě příklad pak platí i o odbočování přes zvýšený tram. pás. Kuva.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 04.10.2006 16:39

demon píše:Já už nevim... Když je provoz v protisměru tak silný, že zařadit se je problém, proč vůbec na ten tramvajovej pás vjíždíš ? Pokud jsi natolik otrlý, že ti nevadí porušení zákona a to, že tim zdržuješ desítky lidí, můžeš být i natolik otrlý polehoučku nacpat předek auta do nějaké mezery v proudu aut. Ano, může tě při tom někdo rozstřelit, ale z hlediska zákona to bude úplně stejná situace, jako když tě rozstřelí tramvaj. A už dost !!! :wink:
Vjíždim tam proto, že tam není žádná tramvaj. A ohledně "stejné situace" - nebude to stejná situace. Když mne sestřelí auto, kterému jsem nedal přednost, pak je to moje vina. Ale když mě sestřelí tramvaj, nemůže být o přednosti řeč, v momentu, kdy já vjíždím do křižovatky, tak žádná tramvaj široko daleko neni - nemám komu dávat přednost.

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 16:27

radek31 píše:...
ad Moráň - ano, často tam jedna tramvaj pozdrží pár sekund několik aut, ale stačí porovnat stovky lidí v tramvaji vs. pár lidí v autech a hned bude jasné, jestli to je rozumné nebo ne
když na žel. přejezdu čekají auta několik minut na vlak, který veze často méně lidí než tramvaj nikomu to nepřijde, ale pár sekund v Praze a každej se může zbláznit
Většinou se Radečku může pos... tramvaják... na tý Moráni, jsem právě nezažil, že by někdo na tramvaj troubil. A nedrží se tam jedna souprava, ale často zažívám i dvě. Furt neporovnávej počty lidí v tramvaji a v autě, to je totiž úplně jedno, kolik je kde lidí. Je to to samé, jako když teda někdo blokuje tramvaj. Jenže ty to stavíš do roviny, že tramvaj je něco posvátného. Nemá cenu vést tady tento spor, jelikož na jakémkoliv šotouš forum nemá cenu předkládat opačné stanoviska. Buď je něco černé nebo bílé, jiné barvy neexistují. Prostě už to řeknu na rovinu, když už se stane, že při odbočení nechtěně zablokuji tramvaj, protože se třeba kolikrát nezadaří, tak jak si představuješ, chyby dělá každý a vedle mě 10 vteřin v kuse zvoní tramvaják jako kr*etén tak, ať to tam s nim třeba jebne v tu chvíli. Mě to nazajímá, a on je ten, kdo se chová jako dement v tu chvíli. :evil:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6710
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.10.2006 16:03

K-M píše:Šokuje mě...
Mě zas šokuje tvůj úhybný manévr v podobě nezvýšeného tramvajového pásu a řazení do jízdních pruhů na křižovatce... :shock:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6710
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.10.2006 15:59

Fořtík píše:A opravdu se může stát, že provoz v protisměru je tak silný, že zařadit se je problém. A není to o schopnostech či neschopnostech řidiče.
Tady se nemůže jednat o omezení.
Já už nevim... Když je provoz v protisměru tak silný, že zařadit se je problém, proč vůbec na ten tramvajovej pás vjíždíš ? Pokud jsi natolik otrlý, že ti nevadí porušení zákona a to, že tim zdržuješ desítky lidí, můžeš být i natolik otrlý polehoučku nacpat předek auta do nějaké mezery v proudu aut. Ano, může tě při tom někdo rozstřelit, ale z hlediska zákona to bude úplně stejná situace, jako když tě rozstřelí tramvaj. A už dost !!! :wink:

K-M

Příspěvek od K-M » 04.10.2006 15:55

R31: Je mi líto, ale nezvýšený tramvajový pás JE součástí vozovky, koneckonců, i v té definici je "především pro provoz tramvají" a ne "výhradně". To co píšeš, je o VJÍŽDĚNÍ (např. je li vozovka úzká) ale ne o ODBOČOVÁNÍ - ony to budou dva různé úkony.
Šokuje mě, že profesionální řidič denně jezdící po Praze si nevšiml, že se auta při odbočování řadí na koleje (tam kde není plná čára - proč by tam asi byla). Nemýlím se pokaždé, počet případů kdy mám pravdu zatím ještě vysoce převyšuje počet případů, kdy jsem se ochytřil. Kéž by to tak fungovalo i u ostatních. :evil:

Zamčeno