Nové tramvajové linky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Já I.

Příspěvek od Já I. » 11.8.2006 10:23

S_M_Lomoz píše:Tak já si zahraju aspoň trochu na chytrýho, když už to může být za lacino.

- Do Podbaby jezdily dvě vytížené linky v dobách, kdy tam končily autobusy teď odsunuté na Dejvickou. Potom tam jezdila jenom jedna "normální linka" a s ní napaječ(e) metra (Podbaba - Dejvická - Divoká Šárka/Petřiny, jak kdy). A tou osmičkou z Lotyšské občas jezdím, no comment.

- FilippI: Myslím, že je načase už vymýšlet i jiné věci, než tu byly. 23 v podobné trase jezdila v dobách, kdy pod povrchem nevedlo metro (1971-1974), a aspoň to by se mělo brát do úvahy...
Tak zbouráme metro a hned bude spousta práce pro tramvaje. Maličkost.

K-M

Příspěvek od K-M » 11.8.2006 9:54

Já I. píše:Když mi bylo osm, taky jsem měl hodně blbý nápady a vymýšlel linky z Lysolají do Kbel.
To já taky... Ano, to by to vysvětlovalo. Nějak si pořád neuvědomuju, že hranice přístupu k počítačům se snižuje a snižuje :-)

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od S_M_Lomoz » 10.8.2006 16:27

Tak já si zahraju aspoň trochu na chytrýho, když už to může být za lacino.

- Do Podbaby jezdily dvě vytížené linky v dobách, kdy tam končily autobusy teď odsunuté na Dejvickou. Potom tam jezdila jenom jedna "normální linka" a s ní napaječ(e) metra (Podbaba - Dejvická - Divoká Šárka/Petřiny, jak kdy). A tou osmičkou z Lotyšské občas jezdím, no comment.

- FilippI: Myslím, že je načase už vymýšlet i jiné věci, než tu byly. 23 v podobné trase jezdila v dobách, kdy pod povrchem nevedlo metro (1971-1974), a aspoň to by se mělo brát do úvahy...

Já I.

Příspěvek od Já I. » 10.8.2006 15:31

K-M píše:Tohle je hodně blbá diskuse, že ani nemám sílu to nějak korigovat. Běžte se aspoň podívat do tý Podbaby, jak ta osmička jezdí plná.
:( Tahle diskuse je o to smutnější, že se od 1/9 chystají v tramvajové dopravě věci, které z ní dělají zase větší a nepopulárnější socku.
Opět platí, že MHD škodí její fandové - třeba diskusí o takovýchto volovinách v době, kdy lidé trápí na MHD úplně jiné věci než linky 27,28 a 29 - kupříkladu to že ani mezi těmi stávajícími nepůjde smysluplně přestoupit bez čekání min. 10 minut - už vám svitlo? :cry:
Když mi bylo osm, taky jsem měl hodně blbý nápady a vymýšlel linky z Lysolají do Kbel.

K-M

Příspěvek od K-M » 10.8.2006 10:34

Tohle je hodně blbá diskuse, že ani nemám sílu to nějak korigovat. Běžte se aspoň podívat do tý Podbaby, jak ta osmička jezdí plná.
:( Tahle diskuse je o to smutnější, že se od 1/9 chystají v tramvajové dopravě věci, které z ní dělají zase větší a nepopulárnější socku.
Opět platí, že MHD škodí její fandové - třeba diskusí o takovýchto volovinách v době, kdy lidé trápí na MHD úplně jiné věci než linky 27,28 a 29 - kupříkladu to že ani mezi těmi stávajícími nepůjde smysluplně přestoupit bez čekání min. 10 minut - už vám svitlo? :cry:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 10.8.2006 10:28

¨Jenže u tý 22 v krátkým intervalu po celý trase bude vozit vzduch na Bílou horu a Hostivař. Původně to bylo a právě proto se přešlo na přoložení linkou 23

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 10.8.2006 10:18

23 Sporilov-IPP-Karlak-Narodni-Manesuv Most-Klarov-Hradcanska-Podbaba

22 v intervalu jako devitka

ROM

Řeakce na odpověď

Příspěvek od ROM » 10.8.2006 8:47

linka 28 se udělá rozdělením devítky, linka 13 se prodlouží tak, že se odpojí druhé vozy čtyřky. Do Podbaby vždycky jezdily dvě linky, ona ta druhá by se tam bohatě uživila. A tramvaj do Suchdola kdovíkyd pojede. Stejně tak polodebilní trať metra přes Motol na letiště. Kdyby na letiště, když jim tak stále leží v žaludku, prodloužili tramvaj ze Šárky, tak to bude možná i rychlejší za zlomek nákladů. Takže linka 29 by byla velmi potřebná a zřejmě i perspektivní.

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 09.8.2006 10:03

ad: ROM
27: Sporilov ano, ale 2 linky na Podbabe nepotrebujem, a pop zprovozneni Suchdola odkloneny budou nejake linky s okoli(23?)
28: 36 poradi soupravami ne staci na devitce?
29: a za 10 let po zprovozneni metra na Motol seto vsechno zrusi...
13: souhlas, treba i na NBS, a po otevreni I.D prodlouzeni trinactky(solo) na Pankrac misto 18(souprava); provoz jako dvojka

a jeste neco: po otevreni IV.C2 zrusit linku 15(24 do Brezineveske, a na Dablice jen 17, 10 na Lechovec pres Harfu)

ROM

Nové tramvajové linky

Příspěvek od ROM » 09.8.2006 9:31

Okamžitě zavést nové tramvajové linky:
27 Spořilov-Nuselské údolí-Výtoň-nábřeží-Mánesův most-Hradšanská-Podbaba; 28 Kotlářka a po lince 9 na Olšanské nám., potom buď Vápenka nebo přes Floru Černokostelecká; 29 Vypich-Brusnice-Červený Vrch;
prodloužit 13 přes Palackého most Ječnou na Zvonařku, zavést provoz celý týden od 5 do 24 hodin, 7 trvale nechat jezdit do Řep.

Zamčeno