KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

K-M

Příspěvek od K-M » 28.8.2006 13:13

I.am.good píše:Neporušuji zákon, takže bez problému - neexistuje definice zastávky, pakliže nejde o tramvajový ostrůvek, tak nelze určit, kde je "prostor zastávky" a kde je chodník, který právě tímto místem též prochází.
.
Chichichi, právě že existuje. Zastávka bez ostrůvku je definována na silnici. 25 metrů před označníkem a 5 metrů za označníkem, nebo od dopravní značky Zastávka vozidel VHD (neplést s označníkem) k označníku a 5 m za něj mnohdy je toto namalováno na vozovce. Logicky vyvozeno je zastávkou prostor chodníku k tomuto přiléhající. Pražský MP z toho vycházejí a v tomto prostoru pokutují.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28.8.2006 12:22

I.am.good píše:Neporušuji zákon, takže bez problému - neexistuje definice zastávky, pakliže nejde o tramvajový ostrůvek, tak nelze určit, kde je "prostor zastávky" a kde je chodník, který právě tímto místem též prochází.
Jinak nevím, co přehlížíš, s agresivitou jsi tu začal ty :wink: "budu první, kdo si půjde ještě koupnout", takže nevidím v tom problém.
A skutečně, zamysli se nad sebou - já tě obtěžuju, že si zakouřím poblíž tebe, to by jsi hned chtěl někoho mlátil, ale když ty pojedeš kolem mě, budu na ostrůvku a ty budeš mít červenou a celou dobu mi budeš autem smrdět pod nos, to je v pořádku?? Buď laskavě, prosím, spravedlivej. :wink:
Jo a ještě k začátku.. Ty v autě neobtěžuješ ostatní?? Zastavíš-li na kolejích při odbočování doleva, hlukem, exhalacemi?? obtěžuješ a dovolím si říci, že v mnohem větší míře.
Okej, obtěžuju, ale nikde neni zakázáno jezdit autem, kdežto na zastávkách se kouřit nesmí. Definice zastávky neni. To je fakt, taky jsem kuřák, ale prostě toto respektuji. P.S. Nemáš bejt chudej a máš jezdit taky autem... :lol: :wink:

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 28.8.2006 12:09

Anonymous píše:Obtěžuješ ostatní, prostě nebudeš asi chytrej člověk. Když je tam zakázáno kouřit, tak tam nekouřim ne??? Porušuješ zákon to ti je jedno? :cry:
Poslední poznámku přehlížím, musel bych Tě zesměšnit a to zdejší pravidla slušné diskuse nedovolují.
Neporušuji zákon, takže bez problému - neexistuje definice zastávky, pakliže nejde o tramvajový ostrůvek, tak nelze určit, kde je "prostor zastávky" a kde je chodník, který právě tímto místem též prochází.
Jinak nevím, co přehlížíš, s agresivitou jsi tu začal ty :wink: "budu první, kdo si půjde ještě koupnout", takže nevidím v tom problém.
A skutečně, zamysli se nad sebou - já tě obtěžuju, že si zakouřím poblíž tebe, to by jsi hned chtěl někoho mlátil, ale když ty pojedeš kolem mě, budu na ostrůvku a ty budeš mít červenou a celou dobu mi budeš autem smrdět pod nos, to je v pořádku?? Buď laskavě, prosím, spravedlivej. :wink:
Jo a ještě k začátku.. Ty v autě neobtěžuješ ostatní?? Zastavíš-li na kolejích při odbočování doleva, hlukem, exhalacemi?? obtěžuješ a dovolím si říci, že v mnohem větší míře.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28.8.2006 11:48

I.am.good píše:Kouřím na zastávkách,, ale rozhodně neobtěžuju ostatní. Rozhodně nekouřím v přístřešku a v hluku lidí. Jinak statnej tatínek s dítětem jsem většinou já.) A tebe to odrazuje od tramvaje? Čím se pohybuješ? Autem? Zkus jednou projet kolem mě, za ty exhalace ti probodám gumy a objedu lak klíčem .)
Obtěžuješ ostatní, prostě nebudeš asi chytrej člověk. Když je tam zakázáno kouřit, tak tam nekouřim ne??? Porušuješ zákon to ti je jedno? :cry: Ne od tramvaje mě odrazje-přeplňost v souvislosti s tím interval (večer při výluce Ohrady 16 a 39 - 21:06. 21:26 obě!), bezdomovci, pomalost, nedejchatelnost v létě...
A jak se pohybuji?? Většinou pěšky, autem, taxikem, tramvaji a metrem. Poslední poznámku přehlížím, musel bych Tě zesměšnit a to zdejší pravidla slušné diskuse nedovolují.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28.8.2006 11:45

I.am.good píše:Kouřím na zastávkách,, ale rozhodně neobtěžuju ostatní. Rozhodně nekouřím v přístřešku a v hluku lidí. Jinak statnej tatínek s dítětem jsem většinou já.) A tebe to odrazuje od tramvaje? Čím se pohybuješ? Autem? Zkus jednou projet kolem mě, za ty exhalace ti probodám gumy a objedu lak klíčem .)
Obtěžuješ ostatní, prostě nebudeš asi chytrej člověk. Když je tam zakázáno kouřit, tak tam nekouřim ne??? Porušuješ zákon to ti je jedno? :cry: Ne od tramvaje mě odrazje-přeplňost v souvislosti s tím interval (večer při výluce Ohrady 16 a 39 - 21:06. 21:26 obě!), bezdomovci, pomalost, nedejchatelnost v létě...
A jak se pohybuji?? Většinou pěšky, autem, taxikem, tramvaji a metrem. Poslední poznámku přehlížím, musel bych Tě zesměšnit a to zdejší pravidla slušné diskuse nedovolují.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 28.8.2006 11:18

Anonymous píše:Pakliže kouříš na zastávkách, tak si prostě bezohlednej a až ti nějakej statnej tatínek s dětma čekající na zastávce ubalí, budu první kdo si půjde ještě kopnout. Je to neslušnost už jenom kvůli tomu, že někomu můžeš něco propálit. I třeba tohle mě odradí od tramvaje... víš. :wink:
Kouřím na zastávkách,, ale rozhodně neobtěžuju ostatní. Rozhodně nekouřím v přístřešku a v hluku lidí. Jinak statnej tatínek s dítětem jsem většinou já.) A tebe to odrazuje od tramvaje? Čím se pohybuješ? Autem? Zkus jednou projet kolem mě, za ty exhalace ti probodám gumy a objedu lak klíčem .)

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 28.8.2006 11:16

Nic nezakázat, ale jak tu bylo zmíněno - na vše nahodit takový ceny, že si to lidé opravdu rozmyslí.
To samé s omezením dopravy - omezovat cenou. Radním Londýna bych za jejich systém líbal ruce.
Jinak já zase znám lidi s autem, kteří jsou jen líní a to nejhorší je, že to jsou lidi od DP, mají tramvajenku DP a stejně jezdí autem. Koukněte se někdy na parkoviště před UD :))) Anikdo v tom autě nic nevozí, maximálně nakradenej materiál :D
Jinak se mi líbí postup mé tchyně, bydlí kousek za Prahou, autem jede do Úval a dál vlakem.... A je fakt, že většina dopravy v Praze je místní, nicméně minimálně 20% automobilů je mimopražských zaměstannců :/
Jak říkáte - nic bych nezakazoval. Ale všude bych nastrkal preference MHD, vyhrazené pruhy, úpravy SSZ apod., protože sice jezdí hodně moc aut, ale pořád většina lidí se po městě pohybuje MHD a většina přece nemůže ustupovat zájmům línejch pr*elí.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28.8.2006 11:14

I.am.good píše:... Až tohle takto bude fungovat, pak přestanu kouřit na zastávkách...
Pakliže kouříš na zastávkách, tak si prostě bezohlednej a až ti nějakej statnej tatínek s dětma čekající na zastávce ubalí, budu první kdo si půjde ještě kopnout. Je to neslušnost už jenom kvůli tomu, že někomu můžeš něco propálit. I třeba tohle mě odradí od tramvaje... víš. :wink:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 28.8.2006 9:52

Ono se to obviňuje z pohodlnosti celkem lehko, ale když se podívám okolo sebe, tak zase tolik těchto příkladů neznám. Můj bratr jezdí do práce autem, protože neví, zda když dojede do té Revoluční, zda ihned nepojede do Ústí n./L., kde má být za xx minut. Než by se dostal na nádraží, než by mu něco jelo, je určitě rychlejší jet autem (nehledě na to, že jeho cíl je kdesi v polích na stavbě dálnice). Další příklad je můj otec, který neustále něco ve svém citroën xantia něco převáží, nejde vozit metrákovou kopírku MHD. A příkladů mám hodně a hodně, tohle podle mě není pohodlnost, to je nutnost! Když začnou v Praze (a nejen v Praze) lidé jezdit pouze VHD, dovedu si klidně představit, že se může zapomenout na udržitelnost trvalého rozvoje.

I.am.good : takže místo zlepšení reklamy na VHD v médiích, či budování nových linek, je lepší vše zakázat? Kouření se zakazuje tam, kde není nutné, aby kuřáci obtěžovali většinu. Jsou jim určená místa, kde mohou býti. Stejně jako autům je přidělena silnice.

K-M

Příspěvek od K-M » 28.8.2006 9:33

Tonda Ježek - 99% souhlas. To jedno procento za to, žes měl důraznějc napsat že již dnes lze řešit řadu věcí metrem a železnicí jen při organizačních úpravách.
Demon: Řešení napsal Tonda Ježek.
K dalšímu okruhu diskuse: V řadě případů by ty plíce rozeznat šly. A udělal bych to v celý řadě dalších případů: nepřipoután v autě? Nehradíme ani škodu na autě, ani léčení. A paragraf o povinném připoutání by nemusel být. Koruna funguje vždycky.
Syverin: Ne, návrat do středověku možný není. Vzdal by ses počítače a mobilu?
Iamgood: Ale ono je to i o sociálním postavení. Prostě doba kdy jsme si byli všichni rovni je pryč. Je to i o různosti lidí. Někdo má rád to někdo ono. A tak je to i v dopravě. Někdo preferuje přečíst si novinyv MHD, někdo se v autě nasnídá a nalíčí. To je jako kdybys všechny nutil hrát fotbal a zakazoval šachy. Já třeba mám odpor k taxíkum. Takže buď nechlastám :-) nebo jedu klidně i vlakem vzdálenost, kterou autem mám za 30 minut a absolvuji ji za 2 hodiny (ale za polovinu ceny a můžu vypít co chci :-)).
O smrdění to není, busy VHD smrděj víc.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 28.8.2006 8:05

Jenže vás nikdo nenutí..... Můžeš jet přinejhorším taxíkem... Když se vezme, jak tu uvádí , pánové, ta potřebnost auta - je potřeba odvézt hodně krámů, rychle se někam dostat, tak kolikrát tohler do roka opravdu potřebujete???(nepočítejme lenost, počítejme nutnost) Zcela jistě ne moc krát, takže když rozpočítáme kompletní náklady na provoz a pořízení vozidla, tak to tágo vás párkrát do roka vyjde levněji. To je tedy argument proti autu. A teď argument proti K-M:
"do města se musí vejít všichni", hlásáš. "Spousta lidí nemá ráda socku". Máš pravdu. ALE. Já a dalších 150 lidí, co tu "socku" přežijem, tak zabereme ve městě na šířku 2,5m a na dýlku 15metrů. 150lidí, těch, co nemají rádi "socku" a vozí si zadeček ve smraďochovi, tak zabere odhaduji půl kilometru. A jsem opět u toho, kde je spravedlnost!! A teď jsme u zlatého hřebu - proč mě nějaký "nesockan" smrdí na stanici tramvaje přímo pod nos, když čekám na tramvaj a on stojí v zácpě? Navrhuji všem, co jsou pohodlní a musejí jet autem, ač by to MHD měli i třeba rychlejší a rozhodně o dost levnější - výfuk vyvedeme do kabiny a ať si to dýchá jen ten, kdo v tom autě jede, ano?? Až tohle takto bude fungovat, pak přestanu kouřit na zastávkách.
Jen upřesním, že mám neustále namysli jen pohodlné lidičky "nesockany", nemám samozřejmě nic proti záchranným složkám a dopravní obsluze (zásobování, odvoz odpadů)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 28.8.2006 0:39

Spíše už tu hledáme problém někde jinde. Za tuto situaci mohou pouze ropné společnosti, které nás již víc jak 50 let nutí jezdit na ropu, když jsou již dávno vynalezené alternativní zdroje. Ve světě je zaběhnutá praxe, že patenty na vodíkové pohony aj. vlastní ropné společnosti, jenž je zakoupily pro vlastní výdělek. Dokud bude ropa a světu bude vládnout OPEC nehneme se z místa a můžeme se dohadovat o bůhvíčemsi...

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 27.8.2006 23:58

Willyjef: Nejde, nejde... ono, není to tak dávno, byly časy, kdy ne každej měl auto a přesto se na tu chalupu jezdilo. Je to o tom, že současnej člověk neskutečně zpohodlněl. Daní za to jsou zacpaný silnice, neuvěřitelná spotřeba přírodních zdrojů a díky tomu zničená příroda. Já taky mohl vyprat chatové povlečení na chatě, a nechat ho tam, ale protože je to moc práce prát to v ruce (nemáme elektřinu a teplou vodu jen v omezeném množsví z plotny:-), tak jsem, místo abych jel s krosnou busem, táhnul plnej Favorití kufr do Prahy aby se to povlečení mohlo vyprat v pračce....

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 27.8.2006 23:39

Srovnávat automobily a kouření není podle mého názoru vůbec správné. Auta se využívají celkem často k potřebným věcem (záchranka, převoz na krátké vzdálenosti, a další, jistě si sami vzpomenete). Nevidím jedinou pozitivní věc na kouření. Ikdyž jsem také proti autům, holt to prostě nekdy nejde. Nyní jsem třeba jel autem ze Sedlčan do místa svého bydliště (Prague - Vinor), ikdyž mi jely 4 autobusy a mohl jsem se s nimi svézt. Proč jsem nejel? Protože jsem měl celkem velká zavazadla - další výhoda aut. Vím, že mi řeknete, že 90% lidí takto neuvažuje a jezdí autem ikdyž nemusí, ale kdo to bude kontrolovat? jestli musí nebo ne? :)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: -

Příspěvek od demon » 27.8.2006 23:29

K-M píše:Ale to je právě ten chybnej přístup - nikoliv zakazovat kouření, ale nemoci z aktivního kouření nebudou pojišťovnou propláceny. Je to účinné a každý se může svobodně rozhodnout.

Tvůj přístup je taky v zásadě možný, jen nevím jak by kuřákům nemocnice-pojišťovny prokazovaly, že si tu rakovinu plic pořídili z aktivního kouření. Tváří v tvář statisícovým částkám by každý zasloužilý kuřák svého celoživotního koníčka dozajista zapřel. Nemyslím si, že třeba plíce nekuřáka bydlícího celý život na magistrále, jehož oba rodiče kouří a on ještě k tomu pracuje v ne zrovna ukázkově sterilním prostředí (to všechno stíhám já), vypadají o mnoho lépe než plíce průměrného kuřáka bydlícího na vesnici a pracujícího dejme tomu v lese... Před pár lety si také mnozí mysleli, že vysokou nehodovost na našich silnicích mohou pomoci snížit systémy bonusů a malusů v pojištění odpovědnosti a teď už tomu nevěří ani největší optimisté.
K-M píše:Jinak auta nejsou blbý, maj právo na život a pokud zavřete magistrálu, rozprostřou se vám auta ROVNOMĚRNĚ po celém městě a začnou zdržovat VHD i tam, kde teď díky magistrále jezdí VHD slušně...
Takže řešení asi neexistuje. Automobilisty omezovat nelze, protože pro ně neexistuje alternativa, do tramvají se nevejdou a tramvaje posílit nelze, protože především v centru ve špičce už jsou tratě na limitu propustnosti. A aby toho nebylo málo, tak proti nové traťi přes VN, která by mohla Ječné odlehčit, je zase veřejnost v čele s tebou z mě nepochopitelných důvodů silně zaujatá...

Zamčeno