KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.8.2006 12:15

K-M píše:jara: Dneska v té 710/26, se kterou jsem opět 4 minuty čuměl na Strossu za popelářským vozem byl v 7.10 ráno na druhém sedadle za řidičem smrdící bezďák v trenýrkách (!!!) Ty 4 minuty klidu mohl řidič využít ke zprávě pro dispečink, dispečink mohl zavolat MP a ti by mohli na Vltavské, nejdále na Těšnově ne bezdomovce čekat. Říkejte si co chcete, proč to nejde a kdesi cosi, ale dokud to takto nebude fungovat, bude MHD socka.
No on je s MP průser řidič pokud čekal v zastávce měl normálně vstát a jít ho vyhodit ven. Na MP se nemůžeš spoléhat. Jde jen o to jestli o něm řidič veděl. S tebou souhlasím ale to, že cestujicí jezdí na černo nemusí řidiče zajímat. A jestli smrdí si troufnu říc, že také ne. Mě totiž jako cestujícího nezajímá jestli se řidič vyspal dobře a nebo jestli ho škrtí kravata. Ale dost mi vadí, když spolucestujicí smrdí

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 29.8.2006 12:12

K-M píše:jara: Dneska v té 710/26, se kterou jsem opět 4 minuty čuměl na Strossu za popelářským vozem byl v 7.10 ráno na druhém sedadle za řidičem smrdící bezďák v trenýrkách (!!!) Ty 4 minuty klidu mohl řidič využít ke zprávě pro dispečink, dispečink mohl zavolat MP a ti by mohli na Vltavské, nejdále na Těšnově ne bezdomovce čekat. Říkejte si co chcete, proč to nejde a kdesi cosi, ale dokud to takto nebude fungovat, bude MHD socka.
Předpokládám, že jsi řidiče na toho bezdomovce upozornil...

protože proč by řidič vyhazoval z tramvaje člověka, který nikomu nevadí. (resp. nikdo se neozval)

K-M

Příspěvek od K-M » 29.8.2006 12:02

jara: Dneska v té 710/26, se kterou jsem opět 4 minuty čuměl na Strossu za popelářským vozem byl v 7.10 ráno na druhém sedadle za řidičem smrdící bezďák v trenýrkách (!!!) Ty 4 minuty klidu mohl řidič využít ke zprávě pro dispečink, dispečink mohl zavolat MP a ti by mohli na Vltavské, nejdále na Těšnově ne bezdomovce čekat. Říkejte si co chcete, proč to nejde a kdesi cosi, ale dokud to takto nebude fungovat, bude MHD socka.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.8.2006 11:41

K-M píše:.............CIT:"kultura v MHD se díky zdejší společnosti rovná psímu hovínku, co hodně smrdí a na to já přestala mít žaludek.
V autě nemusím čuchat něčí smrad ze spoceného těla a alkoholové výpary, poslouchat nízkointeligentní řeči některých lidí, bát se, že mě okrade kapsář nebo, že se do mě někdo začne navážet jen proto, že mám na sobě uniformu DP. V autě nemusím mít v ruce zbraň, kterou jsem měla v době jízdy noční tramvají, abych byla připravena včas se bránit v případě napadení." konec cit.
můžeš zcela konkrétně i ty sama?
A ty si tedy myslíš, že když má někdo na sobě uniformu a začne se do něho někdo navážet tak si za to může sám pracovník DP. Nebo, že je někdo na ulici kde chlastá a nemá na sprchu a pak smrdí v tramvaji může pracovník DP.
No nevím, a představ si že ty děláš někde v nějaké firmě třeba v pekárně. A pojedeš tam ráno na 4 hodinu v tramvaji. A budeš mít na sobě tričko s logem firmy a začne se tam do tebe někdo navážet, že máte drahé rohlíky. TAké za to budeš moci ty????

K-M

Příspěvek od K-M » 29.8.2006 11:16

Yvona: Hmmm, tohle je možná ještě horší než nekritický obdiv k té práci a nekonečné vysvětlování proč něco jde jen tak jak se to léta dělá. Všichni ti, se kterými se tady i jinde denně hádám jsou vlastně milí a navíc moji spojenci, protože taky chtějí lepší MHD. Nemoh bych chodit, vlastně jezdit autem, do práce s takovým vztahem k ní.
Uvědomuješ si že za :
CIT:"kultura v MHD se díky zdejší společnosti rovná psímu hovínku, co hodně smrdí a na to já přestala mít žaludek.
V autě nemusím čuchat něčí smrad ze spoceného těla a alkoholové výpary, poslouchat nízkointeligentní řeči některých lidí, bát se, že mě okrade kapsář nebo, že se do mě někdo začne navážet jen proto, že mám na sobě uniformu DP. V autě nemusím mít v ruce zbraň, kterou jsem měla v době jízdy noční tramvají, abych byla připravena včas se bránit v případě napadení." konec cit.
můžeš zcela konkrétně i ty sama?

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 28.8.2006 20:26

Yvona: Odpověď máš v SZ.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 28.8.2006 19:44

I.am.good píše:Nic nezakázat, ale jak tu bylo zmíněno - na vše nahodit takový ceny, že si to lidé opravdu rozmyslí.
To samé s omezením dopravy - omezovat cenou. Radním Londýna bych za jejich systém líbal ruce.
Jinak já zase znám lidi s autem, kteří jsou jen líní a to nejhorší je, že to jsou lidi od DP, mají tramvajenku DP a stejně jezdí autem. Koukněte se někdy na parkoviště před UD :))) Anikdo v tom autě nic nevozí, maximálně nakradenej materiál :D
Jinak se mi líbí postup mé tchyně, bydlí kousek za Prahou, autem jede do Úval a dál vlakem.... A je fakt, že většina dopravy v Praze je místní, nicméně minimálně 20% automobilů je mimopražských zaměstannců :/
Jak říkáte - nic bych nezakazoval. Ale všude bych nastrkal preference MHD, vyhrazené pruhy, úpravy SSZ apod., protože sice jezdí hodně moc aut, ale pořád většina lidí se po městě pohybuje MHD a většina přece nemůže ustupovat zájmům línejch pr*elí.
Jsem také z DP, mám tramvajenku a přesto jsem si nedávno zakoupila auto a jezdím do práce autem. Mám to rychlejší. Na ranní směnu vstávám o hodinu déle, nežli kdybych jela santustramkou (noční), což je výhoda.Dále nemusím tahat na zádech zavazadlo, které není zrovna lehké. Koupě auta u mě byla opravdu nutnost, protože kultura v MHD se díky zdejší společnosti rovná psímu hovínku, co hodně smrdí a na to já přestala mít žaludek.
V autě nemusím čuchat něčí smrad ze spoceného těla a alkoholové výpary, poslouchat nízkointeligentní řeči některých lidí, bát se, že mě okrade kapsář nebo, že se do mě někdo začne navážet jen proto, že mám na sobě uniformu DP. V autě nemusím mít v ruce zbraň, kterou jsem měla v době jízdy noční tramvají, abych byla připravena včas se bránit v případě napadení. Prostě auto je nutnost, nutnost pro mou psychiku, chci přijet do cíle v klidu a ne ve stresu, to není mé hobby.
Dále autem převážím spoustu věcí, které nemohu tahat na zádech několik desítek minut (chci fungovat i ve stáří).
A mimochodem řízení auta mě baví, je to můj velký koníček, vypnu od reality a relaxuji. Jsem řidič, který se necpe autem do centra o všední den, aby popojížděl štreku na stupeň 1 (mám své cesty, kde jsou zácpy minimální).
MHD se nebráním, ale už je to u mě jen výjímka, společnost mě k tomu donutila, a to věřím, že nejsem jediná.

Obtěžovat ostatní kouřením na zastávce svou neznalostí etiky a zákona je pouze negramotnost a ubohost neposlušných kuřáků.

I.am.good

Re: zastávka

Příspěvek od I.am.good » 28.8.2006 16:31

K-M píše:No to asi není nikde, ale pražská MP si to vykládá tak, že v úseku chodníku, který odpovídá popisu zastávky v zákoně (to co tu citujete) je kouření zakázáno a taky to tak pokutuje.
Nojo, mě ještě pokutu nikdo dát nechtěl. Škoda. Já bych se hrozně rád soudil. Není totiž definováno, jak daleko od hrany tato sahá. Někdo tu argumentuje, že je to část chodníku, na kterém je mezi sloupky položena. Dobře, to potom, když skutečně budu jen procházet, tak mám cigaretu típnout a pak ji zase zapálit? Hloupost. Takže nemaj šanci, bohužel, je to nedefinovatelné. :)
A pouze hlupáci platí :))
To je jako třeba u pokut za jízdy na černo - jen hlupák to platí.... :D:D:D
Mno, nic, očividně jste zastánci zákonů - já sice taky, ale vzhledem k tomu, že vím, co je v nich děr a také vím, že toho spousta lidí využívá/zneužívá, tak nejsem hloupej a dělám to taky :))
Hezký den. :)

K-M

Re: zastávka

Příspěvek od K-M » 28.8.2006 15:26

radek31 píše:2 MOp - to zase pozor, tramvaj bych hledal raději v drážním zákonu než silničním a to kde může stát řidič auta imho nic neznamená - bavíme se (jestli se nepletu) o tom, jak je to se zastávkou z pohledu stání na chodníku
No to asi není nikde, ale pražská MP si to vykládá tak, že v úseku chodníku, který odpovídá popisu zastávky v zákoně (to co tu citujete) je kouření zakázáno a taky to tak pokutuje.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 28.8.2006 15:00

třeba v D 1/2 je toto:
21. Prostor zastávky je místo od označníku zastávky po označení konce zastávky. Označení je provedeno dopravní značkou nebo jiným dopravním zařízením. Není-li konec zastávky vyznačen, rozumí se prostorem zastávky délka nástupní hrany nástupiště. Nelze-li prostor zastávky vymezit dle předchozích ustanovení tohoto odstavce, rozumí se jejím prostorem vzdálenost do 30 m od označníku zastávky.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: zastávka

Příspěvek od radek31 » 28.8.2006 14:57

2 MOp - to zase pozor, tramvaj bych hledal raději v drážním zákonu než silničním a to kde může stát řidič auta imho nic neznamená - bavíme se (jestli se nepletu) o tom, jak je to se zastávkou z pohledu stání na chodníku

MOp

zastávka

Příspěvek od MOp » 28.8.2006 14:12

zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
§ 27 odstavec f)
Řidič nesmí zastavit a stát u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor.

tedy 30+5...

K-M

Příspěvek od K-M » 28.8.2006 14:05

Já už jsem se ohledně dopravních předpisů jednou nedávno krutě mýlil :-) protože mé znalosti jsou 25 let staré a naštěstí jsem nikdy nebyl pohnán k opravdovému přezkoušení :-) ale ono to bude kolem označníku -25 a +5 a od značky +30... Ne?
To s tramvajovou bych musel zase hledat... No v každym případě lze vymezit prostor, kde pokutovat kuřáky.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 28.8.2006 13:58

nerad bych se pletl, ale nekončí náhodou tramvajová zastávka sloupkem?
na rozdíl od autobusové, kde je těch +5 metrů
někde jsem to četl, ale nepamatuju si kde

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 28.8.2006 13:16

K-M píše:Chichichi, právě že existuje. Zastávka bez ostrůvku je definována na silnici. 25 metrů před označníkem a 5 metrů za označníkem, nebo od dopravní značky Zastávka vozidel VHD (neplést s označníkem) k označníku a 5 m za něj mnohdy je toto namalováno na vozovce. Logicky vyvozeno je zastávkou prostor chodníku k tomuto přiléhající. Pražský MP z toho vycházejí a v tomto prostoru pokutují.
Řekl bych, že je to 30 a 5 metrů, ale určitě se mýlím.

Zamčeno