KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: -

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2006 20:14

DJ LA DÉFENSE píše:mělo by to být jen na rozhodnutí majitele.
V případě živnostníka nepochybně. Jenže jakmile jsou tam zaměstnanci, je tenhle pohled už trochu problematičtější.

DJ LA DÉFENSE

-

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 27.8.2006 20:09

-Kouřit na zastávkách je blbost, jsem sám kuřák, lae bejvaj v těch přístřeškách děti a když prší, tka to skutečně může obtěžovat.
-Co se týče jiných veřejných prostor, například restaurací, mělo by záležet jen a jen na majiteli. Například v době oběda je v pořádku, že se nekouří a i já jako kuřák, když jím nemám rád když mi někdo čmoudí do jídla. Ale večer k pivu, prostě k posezení, to patří a mělo by to být jen na rozhodnutí majitele.
-Gumokoly omezit! Až bude DP připraven a adekvátní převzít tyto zákazníky. cca rok 2015 :wink:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2006 20:08

To je bohužel otázka enigmatické síly zvané politická vůle (čti: zatemnění smyslů). Začít halt člověk musí u sebe. Proto do práce tramvají, když je hezky, tak na kole.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 27.8.2006 19:53

:))))
Jojo, máte pravdu, ale já tu diskriminaci měl namysli v tom ohledu, že systém začíná potlačovat kuřáky. V pořádku. ZAČNĚTE ALE POTLAČOVAT I GUMOKOLY!!!!!!! Tohle není spravedlivé!!! Já jako kuřák rozhodně nevyprodukuju tolik škodlivin, jako někdo, kterej jede autem, když má přitom jinou možnost. O tohle mi šlo.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 27.8.2006 10:26

I.am.good píše:...marihuana...vezme-li se efekt, je to skutečně stejné, jako kouřit obyčejné cigarety, pít alkohol, či například i kávu...
Ale ale, to už jsi zabrousil na hodně tenký led doktore! Sice tohle téma je o kouření na zastávkách a o trávě tam dosud nebylo řečeno vůbec nic, ale podle mě je to hlavně o ohleduplnosti k mlčící většině, tj.k nekuřákům a nikoliv o diskriminaci! Nechápu proč bych jako nekuřák musel kromě emisí z automobilové dopravy na zastávkách MHD inhalovat i cigaretový nebo marihuanový kouř. Vůbec nejde o to, co z toho smrdí víc, ale o to, že to zbytečně ještě navyšuje zátěž, která je už tak dost velká! A srovnáváním trávy a kávy nebo alkoholu jsi to už dost přehnal, už jenom proto, že jimi škodíš pouze a jen sobě, zatímco trávou a cigaretami škodíš i svému okolí. Když to doženu do extrému, tak by jsi mohl obhajovat i svobodné sra.. na zastávkách MHD, protože emise z AD budou i tak škodit zdraví okolostojících víc než tvé ho...
Sakra, nestih sem to :cry: , Jabberwocky byl rychlejší...

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2006 10:21

No, chlapci, teď bych si s Vámi dovolil nesouhlasit. To že je někde něco špatně (čmoud z aut), ještě neznamená, že je to důvod, aby se to ihned dělalo horší. Jestliže někdo po sobě v lese nechá svinčík, není to pro mne signál, abych tam nějaké odpadky přidal, nýbrž abych je sebral a uklidil. S kouřením je to podobné. Na jednu stranu chápu, že Vás těší si zapálit (a kdyby to nemělo negativní vliv na zdraví, tak bych Vám to i upřímně přál), ale na druhou stranu mně kouř opravdu smrdí, obtěžuje mne a mé asthma z něj také není zrovna nadšené. To je mj. důvod, proč nechodím do hospod. Veřejný prostor je cosi, co je třeba kultivovat, k čemu je třeba mít úctu, neboť jej sdílíme s ostatními (a koneckonců, všechny nás formuje). Nezlobte se na mě, ale rozhodnutí, že teď si mezi lidmi zapálím, má tutéž podstatu jako že teď sednu do své dvoutunové bestie a pojedu v ní sám do práce, protože se mi nechce čekat na "socku" - nadřazení svého sobeckého zájmu kvalitě veřejného prostoru. Když ale člověk udělá onen pomyslný myšlenkový krok dál, měl by si položit otázku - je nezbytně nutné, abych právě v tomto případě vyráběl smrad/hluk/zabíral místo/obtěžoval druhé/zatěžoval životní prostředí/atd.? Někdy to nezbytné je - potřebuji odvézt sto kilo cementu / mám absťák. Ale leckdy můžu jet zrovna tak dobře tramvají nebo si zapálit doma na balkóně.
Nechci tu spustit flamewar; osobně taky zrovna nemiluji zákazy, nicméně tímhle zákazem se cítím být chráněn a myslím, že zrovna ke kvalitě veřejného prostoru přispívá. I když dopadá i na slušné kuřáky. Howgh.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 27.8.2006 9:17

BLlbost to je, ale holt v dnešní společnosti se něco smí aněco ne. to že to je třeba stejné či velice podobné, s tím si už nikdo hlavu neláme. Nejsem zastáncem drog, nikdy jsem marihuanu nekouřil, nicméně vezme-li se efekt, je to skutečně stejné, jako kouřit obyčejné cigarety, pít alkohol, či například i kávu. Prostě holt záleží na tom, kdo zrovna ty které normy vymýšlí. Ale s tím nic nenaděláte - maximálně můžete podat žalobu na ČR, celou EU, případně na celý svět, že diskriminuje kuřáky a gumokoly přitom nechává na pokoji, ač ti ubližují dlaeko více.. :)) Hodně zdaru :)

DJ-LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ-LA DÉFENSE » 26.8.2006 18:40

Jo to jo, ale nemůže ti propálit bundu jako nějaký hovado. nemluvě o tom, že tam bejvaj děti.

Pepa z depa

KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

Příspěvek od Pepa z depa » 26.8.2006 16:38

Mě to příjde jako kravina! Projede kolem auto kterýmu se kouří z vejfoku jako z továrního komínu a je to to samý jako když by na zastávce kouřilo 10 lidí!

Zamčeno