KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 31.8.2006 12:10

Karotka píše:Nemůžu nereagovat: nic ve zlým...
Miluji jen sám sebe.
No tedy, milované osobě dávat do plic dehet :)
Myslím, že nějaký klasik prohlásil:
"Těm, které milujeme, ubližujeme nejvíce."
8-)

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 30.8.2006 16:36

Karotka - to nic, takovej je život- od lásky je krůček k nenávisti :D

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 29.8.2006 22:09

Nemůžu nereagovat: nic ve zlým...
Miluji jen sám sebe.
No tedy, milované osobě dávat do plic dehet :)

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 29.8.2006 18:23

To jara - máš moc hezkej podpis pod zprávama :D:D

Yvona

Příspěvek od Yvona » 29.8.2006 18:11

radek31 píše:nebudu volat na dispečink to co v pohodě zvládnu sám
nehodlám blokovat kanál pro důležitější hovory a navíc ze sebe dělat idiota (víc než je nutné :-) )
ale volání na 156 přes mobil zvážím
Ráďo, co se týče 156 nezvažuj, ale rovnou konej.
Když zavoláš 156, tak víš, že přijedou, a hlavně dispečink Ti pak neřekne tu tradiční větu, protože ví, že čekáš na Policii, takže se žádné pokračování v jízdě nekoná.
Mobilem se chráníš proti laxnímu postavení dispečinku v problémech tramky-santus-policie.
A to radím každému, volat z mobilu a spoléhat se sám na sebe, jak někteří vědí ze svých tram-zkušeností, v jistých situacích se na spolupráci ostatních nemůžeme spoléhat, protože to nevede k tomu správnému cíli :cry:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 29.8.2006 17:32

Demon3 píše:Radku, opravdu nestačí volat na dispečink 3x za dva roky, volej 3x za den a pokud vás bude víc, tak ti garantuju, že to dispečink bude muset začít řešit !!!
nebudu volat na dispečink to co v pohodě zvládnu sám
nehodlám blokovat kanál pro důležitější hovory a navíc ze sebe dělat idiota (víc než je nutné :-) )
ale volání na 156 přes mobil zvážím

Yvona

Příspěvek od Yvona » 29.8.2006 15:38

Demon3 píše:Neni možná, i já se dokážu na něčem shodnout s K-M :shock: . Máš naprostou pravdu. Radku, opravdu nestačí volat na dispečink 3x za dva roky, volej 3x za den a pokud vás bude víc, tak ti garantuju, že to dispečink bude muset začít řešit !!!
Já volala na MP mobilem asi 2x a neměla jsem problém, do 5minut tam byli.
Ten, kdo volá na dispečink, že chce Policii, tak si hodně naběhne, protože se z druhé strany ozve známá a ohraná věta: "Rozumím pane řidiči, pokračujte v jízdě,.....".
Takže jako první krok je volat mobilem a druhý krok je volat na KGX a do vysílačky oznámit několikaminutové zpoždění a přiblížit problém.V tomto případě vám tu ohranou výše citovanou větu do vysílačky říct nemůžou.
To samé dělám při záchrance.Tísňové volání nikoho nic nestojí a hlavně je to přímá informace a ne zprostředkovaná, jako v případě oznámení přes KGX.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 29.8.2006 15:18

K-M píše:Yvona: Hmmm, tohle je možná ještě horší než nekritický obdiv k té práci a nekonečné vysvětlování proč něco jde jen tak jak se to léta dělá. Všichni ti, se kterými se tady i jinde denně hádám jsou vlastně milí a navíc moji spojenci, protože taky chtějí lepší MHD. Nemoh bych chodit, vlastně jezdit autem, do práce s takovým vztahem k ní.
Uvědomuješ si že za :
CIT:"kultura v MHD se díky zdejší společnosti rovná psímu hovínku, co hodně smrdí a na to já přestala mít žaludek.
V autě nemusím čuchat něčí smrad ze spoceného těla a alkoholové výpary, poslouchat nízkointeligentní řeči některých lidí, bát se, že mě okrade kapsář nebo, že se do mě někdo začne navážet jen proto, že mám na sobě uniformu DP. V autě nemusím mít v ruce zbraň, kterou jsem měla v době jízdy noční tramvají, abych byla připravena včas se bránit v případě napadení." konec cit.
můžeš zcela konkrétně i ty sama?

Tvá slova jsou důkazem toho, do jakého bahna se zřítila společnost, přesně ta společnost, kterou řadím k psímu hovínku, jak jsem již citovala v mém původním příspěvku.
Ojojojo fuj to je ale smrádek,
musím si jít pro kolíček na frňáček....
:lol: :lol: :lol:

Demon3

Příspěvek od Demon3 » 29.8.2006 15:03

Neni možná, i já se dokážu na něčem shodnout s K-M :shock: . Máš naprostou pravdu. Radku, opravdu nestačí volat na dispečink 3x za dva roky, volej 3x za den a pokud vás bude víc, tak ti garantuju, že to dispečink bude muset začít řešit !!!

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 29.8.2006 14:59

Já vidím problém spíše v Policii a pár příhod z metra v několika posledních dnech mě v tom utvrdilo:
3xsprejeři na zličínskym obratu - MP-Metro se poprvé dostavila za 45 minut, podruhé ji kolegyně raději odvolala, protože by to dopadlo stejně, a potřetí bylo voláno přímo místní oddělení PČR a výsledek? Nedostavili se vůbec.
V neděli uviděl fíra na Strašnický chlapa v tunelu, oznámil vše na dispečink, naložil ho a na Skalce ho předal dozorčí a výsledek? Než přijela Policie chlap zdrhnul. A teda nevim, když vezmu v potaz teroristický útoky na metro, mělo by tohle snad pro Polici být prioritou...ale asi není.
Naposledy upravil(a) Tonda Ježek dne 29.8.2006 15:32, celkem upraveno 1 x.

K-M

Příspěvek od K-M » 29.8.2006 13:48

Proxy: Nemohl o něm nevědět.
jara: Řidiče by mělo zajímat, jak reprezentuje podnik. Mělo by mu vadit... atd., atd. Opět nebudeme-li na takovémto standardu trvat, nikdy se ho nedočkáme. Zatímco o tom, že ošklivé vozy (starší, strašnické, kobyliské exempláře) podniku ostudu dělají a každý zasvěceně píše, jak drnčej sedačky a podobný řeči, tak že bezdomovec (nebo třeba neupravenej řidič) je stejná závada jsme si jaksi ještě nezvykli.
9001: Já nenavrhuji, aby se řidič nad své povinnosti hádal. Já navrhuji, aby každý konal co má, od čeho tu je a od čeho je placen. Řidič hlásil problém, dispečeři zařídili řešení problému a policie problém řešila. Já nechci, aby problém řešil někdo kdo hořešit nemá (řidič).
R31: Správně činíš. Až to bude dělat aspoň polovina řidičů a trvale, pohnou se ledy i výše. OK, funguje-li přímo i kontakt s řadovým MP, budu příště aktivnější. :-)

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 29.8.2006 13:24

K-M píše:Ty 4 minuty klidu mohl řidič využít ke zprávě pro dispečink, dispečink mohl zavolat MP a ti by mohli na Vltavské, nejdále na Těšnově ne bezdomovce čekat.
komiku
volal jsem za 2 roky celkem 3x na dispečink, že potřebuju pomoct s vyložením cestujícího (2x ukrajinec a 1x dvojka smraďochů)

ani jednou MP natož dispečeři nedorazili!!! kdyby se zadařilo aspoň jednou, tak si řeknu, že jsem měl smůlu, ale 3x ze 3 není smůla, ale standard

1) volal jsem v 9 ráno z Nádr. Hostivař, že budu zatahovat a nemůžu dostat ven UKčko - nikdo nepřijel, ani mě nezastavil po cestě, takže před vozovnou v cca 9:45 jsem běžel 100m pro MP (náhodně v dosahu), ať mi pomůžou
2) UK na 9 - volal jsem po příjezdu na Spojovací, pak jsem ještě zvládnul, Řepy, BP na Řepákově, opět Spojovací a tam jsem ho kombinací otevřených dveří v zimě a vody :-) dostal ven - takže cca 2,5 hodiny a nikdo se neobtěžoval
bohužel cestující pak musí do vymrzlého vozu
3) bezďáci - volal jsem z Voz. KO před přestávkou a kdybych na I.P.Pavlova nenarazil na MP, tak jsem je měl v tramvaji určitě déle než hodinu

a to ani nepočítám případy, kdy řidič věnuje celou přestávku vyhazování podobných šmejdů a dispečink raději neobtěžuje - btw jak se s dispečerama většinou dá mluvit, když jim hlásíte, že se vám nedaří někoho vyhodit s vozu, jednají s vámi jako s debilem, co si neumí poradit - fakt zážitek

takže buď na to dispečink nehorázně kašle, nebo za to může MP nebo komunikace mezi Disp. a MP

ale závěr je, že nemá cenu volat, jediné co pomůže je zastavit si u řadového MP

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 29.8.2006 13:14

9001 píše:Upřímně. Vemte si že jste v kůži řidiče. Jezdíte například od 4 od rána a ještě se dohadovat s bezdomovcem nebo riskovat nadadení. Myslím že po pár měsících za tím pultem by Vás opravdu nebavilo se s takovou cházkou dohadovat. :wink:
Naprosto s tebou souhlasim, taky bych si nenechal rozbít hústa. Pak, ale mhd bude vždy sockou a je nesmysl, nutit lidi ji používat, to je ovšem otázka pro vedení DP, magistrát a městskou "policii".

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 29.8.2006 13:09

Upřímně. Vemte si že jste v kůži řidiče. Jezdíte například od 4 od rána a ještě se dohadovat s bezdomovcem nebo riskovat nadadení. Myslím že po pár měsících za tím pultem by Vás opravdu nebavilo se s takovou cházkou dohadovat. :wink:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.8.2006 12:17

Proxy píše:Předpokládám, že jsi řidiče na toho bezdomovce upozornil...

protože proč by řidič vyhazoval z tramvaje člověka, který nikomu nevadí. (resp. nikdo se neozval)
Přesně tak.

Zamčeno