Tram vs. IAD - odbočování vlevo

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
K-M

Re: Vozovka

Příspěvek od K-M » 09.10.2006 12:30

P_V píše:Není náhodou "vozovka" jakýkoli povrch, určený pro jízdu GK? Vozovka je podle mě i kolejový přejezd.
Myšlenka dobrá, ale domnívám se, že vozovka je spíš to co je mezi krajnicema. Nějak to bude někde definováno (hledat se mi to opět nechce, protože i když to hledám tak to demon nečte a nepamatuje si to), protože chodec chodí po krajnici a není-li, pak co nejblíže okraji vozovky, že. Ale ono se to vlastně nevylučuje, že.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Vozovka

Příspěvek od P_V » 09.10.2006 12:08

Není náhodou "vozovka" jakýkoli povrch, určený pro jízdu GK? Vozovka je podle mě i kolejový přejezd.

K-M

Příspěvek od K-M » 09.10.2006 10:37

Aby to tedy bylo natvrdo: prostě jsou případy, kdy auto může vjet na koleje, zastavit tam, zastavit tramvaj a tramvaj nemůže říct ani slovo. A odbočování doleva takovým případem za dodržení stanovených okolností je.

K-M

Příspěvek od K-M » 09.10.2006 10:34

Ale tady jsme už celkem ve správný diskusi, tak to tu můžeme dál rozpatlávat.
Jinak nikoliv, to je ten klíčový paragraf.
KM je registrován, ale neví heslo. Ale celkem je proti jakémukoliv dořešování jakékoliv otázky otevřené ve veřejné diskusi mimo veřejnou diskusi.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 08.10.2006 16:09

K-M píše:...projdi si přece ty moje příspěvky a tam jsou citace i s paragrafama.
Tak na předcházejících osmi stránkách jsem od tebe našel citaci jednoho jediného paragrafu "Paragraf 21, odst.3..." a ten jsi ještě velmi špatně pochopil (rozpor vozovka vs.tramvajový pás). Nemyslíš že je to trochu málo, když už se s tím tady oháníš ?
Všem ostatním které to nezajímá se omlouvám, kdyby byl KM registrovaný uživatel, vyřešíme to přes SZ, ale takto musím zde.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 07.10.2006 22:43

themuf píše:No tak to snad né. Tady se neřešilo kudy jezdit, ale ta křižovatka, takže je uplně jedo kudy jet, ale zase proč bych cestu která je dlouhá 300m nahrazoval jinou cestou, která je dlouhá 750m... :roll:
No nejdřív se řešila ta křižovatka, já napsal, že pokud tam někdo odbočuje doleva, tak okolo té tramvaje jel a měl by vědět, kdy se tam asi tak přihrne. Dostalo se mi odpovědi, že ne ve všech případech, že jsou lidi, kteří vyjedou třeba z Brožíkovy:-) a pak odbočej do Sportovní, já na to napsal, že bejt takovym řidičem, tak si radši zajedu a pojedu Brožíkovou rovně, než bych musel absolvovat to blbý odbočení doleva přes koleje do Sportovní... A teď teda dodávám... zvlášť když nevím, kdy se mi tam najednou přihrne tramvaj, když jsem jí nemohl po cestě potkat:-)

A dobrej řidič se taky snaží minimalizovat riziko po cestě... a do rizika patří třeba i odbočení doleva na nepřehledným nebo frekventovaným místě a s tramvají zvlášť. Uvedu příklad, je sice bez tramvaje, ale pro ilustraci stačí: Českobrodská - Broumarská, v uvedeném směru... Dá se jet kratší trasou Rožmberskou, ale je tam o jedno levé odbočení víc, bez světel a v dost stísněných prostorech. Nebo se dá jet jenom na jedno levé odbočení, na světlech na nádherně přehledném místě. Můj děda, který řídil od '45, nikdy nechápal proč moje babička jezdí Rožmberskou, když tu křižovatku na konci nemá vůbec ráda...

Vím, že jsem se dostal někam jinam, ale to, co jsem se naučil, prostě musím předat dál...

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Příspěvek od themuf » 07.10.2006 21:32

syverin píše:Když vyjedu z Leningradský, tak přece nebudu vůl a na Vršovický náměstí případně do Sportovní pojedu rovně a ušetřím si přesně tohle blbý levý odbočení přes koleje. A to je taky část tý předvídavosti, šetření vlastních sil a nervů, který spoustě řidičů dost chybí.
No tak to snad né. Tady se neřešilo kudy jezdit, ale ta křižovatka, takže je uplně jedo kudy jet, ale zase proč bych cestu která je dlouhá 300m nahrazoval jinou cestou, která je dlouhá 750m... :roll:

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 07.10.2006 9:16

themuf píše:Jó, tak to se opravdu hodně moc pleteš, když vyjedeš například z Petrohradský, tak jí vidět zaručeně nemusíš.
Když vyjedu z Leningradský, tak přece nebudu vůl a na Vršovický náměstí případně do Sportovní pojedu rovně a ušetřím si přesně tohle blbý levý odbočení přes koleje. A to je taky část tý předvídavosti, šetření vlastních sil a nervů, který spoustě řidičů dost chybí.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 06.10.2006 17:14

Asi před dvěma lety probíhalo měření kapacity všech typů vozů ve vozovně Motol, takže ty čísla budou odpovídající :wink:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 06.10.2006 16:42

DJ LA DÉFENSE píše:Jojo Radek to chodí počítat... Už vidim, jak je tam 300 lidí, to je trochu moc bych řekl... nota bene u takový soupravy 2xT6 ze druhý serie s uspořádáním 2+1, tak to je fakt kravina...
Jo, tohle ale byla kobyliská dvojice 8stováku a našlapaná k prasknutí, jeď se někdy na Palačák podívat a uvidíš že 300 není možná ani horní limit, a to nemusíš mít před vozem turniket, to je vidět !!! Mimoto maximální udávaná kapacita T3 je 162 lidí, no a vynásob to dvěma, jseš na 324 a víš sám že lidi jsou tvořivý a stojej fakt všude tedy možná i víc, jo jo já jezdim tramvají často do starejch T3 a odrůd se vejde spousta lidí.

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 06.10.2006 16:15

9001 píše:Opravdu se chodí na přezkoušení. Když jsem absouloval autoškolu u DP, tak tam byly na nástěnce skoro vždy informace o přezkušování.
Dyť řikám, že DP asi ví, co tam má za talenty, že je radši nechá přezkušovat v "autošůle" :lol: Ne už rejpu moc, beru to zpátky Démone nic ve zlym, ale tvoje názory a argumenty na KM jsou fakt mimo silně... To totiž nevypovídá o praxi, ale už to nechme bejt, čus.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 06.10.2006 16:05

DJ LA DÉFENSE píše:Jojo to vidim, jak moc je opačnej, ty nejen, že neumíš řídit, ty neumíš ani číst.

P.S. Neznám teda ve svém okolí, ti co jezdí služebními vozy, že by museli chodit na přezkoušení do autoškoly... To je asi jen opatření DP, neb ví co tam má za volantem az talenty :lol:
Opravdu se chodí na přezkoušení. Když jsem absouloval autoškolu u DP, tak tam byly na nástěnce skoro vždy informace o přezkušování.

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 06.10.2006 15:59

demon píše:Chlapče, chlapče aspoň si zkus zjistit základní fakta. Do vozu T6A5 se papírově vejde 165 osob, ve skutečnosti ještě víc...
Na osobní invektivy neodpovídam, jen to tady aspoň neprezentuj jako Demon vs. zbytek, když je ten poměr opačný. Díky :x
Jojo to vidim, jak moc je opačnej, ty nejen, že neumíš řídit, ty neumíš ani číst.

P.S. Neznám teda ve svém okolí, ti co jezdí služebními vozy, že by museli chodit na přezkoušení do autoškoly... To je asi jen opatření DP, neb ví co tam má za volantem az talenty :lol:

K-M

Příspěvek od K-M » 06.10.2006 15:53

Jabberwocky píše:Tedy, já Vám do toho nechci mluvit (je krásné, když se dva nemají rádi :-) ), ale napadlo někoho, že Demon by mohl absolvovat nějaké přezkoušení v rámci svého zaměstnání?! A profesionálové na přezkoušení chodí, či se snad mýlím?
No pak nás potěš pámbu. :-)
Ale on řídí tzv. referentsky, jak vyplynulo z (zatím) posledního příspěvku.
Demon: ale projdi si přece ty moje příspěvky a tam jsou citace i s paragrafama.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 06.10.2006 15:46

Tedy, já Vám do toho nechci mluvit (je krásné, když se dva nemají rádi :-) ), ale napadlo někoho, že Demon by mohl absolvovat nějaké přezkoušení v rámci svého zaměstnání?! A profesionálové na přezkoušení chodí, či se snad mýlím?

Zamčeno