Tram vs. IAD - odbočování vlevo

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 05.10.2006 1:24

demon píše:Nezlobte se na mě, ale vy tady celou dobu obhajujete porušování zákonů a to nemá s žádným privilegováním tramvají vůbec nic společnýho. Vám přijde úplně normální, když Vám nedá přednost řidič OA v protisměru, který má tu přednost před Vámi dle určitého zákona, ale pokud Vám nedá přednost řidič tramvaje, který má tu přednost danou úplně stejným zákonem můžete se s prominutím posrat... To není o nějaké profesionalitě řidičů tramvají, to je čistě o Vaší schizofrenii a (nebo) o nepochopení pravidel....
Jak mám dát přednost tramvaji, pakliže při mém odbočení na koleje žádná tramvaj nejede??? Mám tedy počkat, až nějaká pojede dát jí přednost a vjet na koleje...??? Tohle fakt nemá cenu... Tramvaje tramvaje tramvaje... chudáčci tramvajáci... atd. končim to nemá cenu.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 05.10.2006 0:23

Abych Vám pánové K-M, themuf, 9001, DJ LA DÉFENSE trošku usnadnil situaci, sestavil jsem Vám univerzální otázku, na kterou lze jistě dát jednoznačnou odpověď:
„Na základě kterých paragrafů jakého zákona jste přesvědčeni, že vjetím na tramvajový pás při odbočování vlevo před přijíždějící tramvaj, neporušujete v současnosti platné předpisy o provozu na pozemních komunikacích České republiky.“
Takže do toho! :wink:

Yvona

Příspěvek od Yvona » 05.10.2006 0:07

Myslím, že dohady ohledně dodržování pravidel jsou v tuto chvíli zbytečné. A to proto, jelikož v metropoli platí "pražský silniční zákon" nikoli zákon č.361. Možná proto je řidič tramvaje v jistých situacích silně nekompromisní 8-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.10.2006 23:38

themuf a DJ LA DÉFENCE píše:... že jsi asi šotouš, který vidí jen tramvaje, které privileguješ. Co si myslíte, že si ostatní lidi myslej o tramvajácích, kteří hledí jen nato, zda dojedou načas a že je jim jedo, když obšas rozsekaj nějaký to auto. Samozřejmě, že ty mi to teď vyvrátíš, nějakými argumenty, ale každýmu člověku, kterýmu jsou tramvaje lhostejný je to jasný...
Nezlobte se na mě, ale vy tady celou dobu obhajujete porušování zákonů a to nemá s žádným privilegováním tramvají vůbec nic společnýho. Vám přijde úplně normální, když Vám nedá přednost řidič OA v protisměru, který má tu přednost před Vámi dle určitého zákona, ale pokud Vám nedá přednost řidič tramvaje, který má tu přednost danou úplně stejným zákonem můžete se s prominutím posrat... To není o nějaké profesionalitě řidičů tramvají, to je čistě o Vaší schizofrenii a (nebo) o nepochopení pravidel....

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 22:34

trainzjohny píše:Na 180, hošík nastoupil hned v Kafkofkový, ale hrál jen před vozovnu Střešovice. Proč ??
Že si mu to nešel říct sám ty hrdino... :lol: :lol: Ještěže jezdim hodně autem... :wink:

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 22:33

Mapl píše:A divíš se jim?? Když někteří za volantem jsou bezohlední, někteří cestující dělají v tramvaji "psí kusy" - hlavně studenti...
Já se jim tedy moc nedivím.
Víš co se na tohle dá říct?? Když na to nemám, tak to nedělám... Zase tady budeme poslouchat jaký řidiči jsou chudáčci?? Já beru, že občas někomu bouchnou nervy, ale nesmí se to stávat, jelikož jsou "profesionálové" nikdy jsem nezažil nikdy!!! Že by nervy takhle ujely Petrovi. To je u mě profík a i když nemá dobrou náladu, je v práci profesionál každým coulem, a to je správné. Tohle bohužel řada řidičů tramvají neumí. Kdyby se propouštělo za neprofesionální přístup jezdí v Praze 300 řidičů...

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 22:29

I.am.good píše:Tak to byl *****, mohl způsobit nehodu. Jednu nehodu z několika málo, co se denně průměrně stanou. Ale další jeho kolegové svým jednáním zabrání dalším desítkám, možná stovkám nehod denně, který by se staly, počítali by-li s tím, že auto pojede dle předpisů!!! Víš, těm idiotům, co se neuměj chovat na silnici, těm přeju, ať se všichni pozabíjej, jenže oni zabíjej i neviný lidi!! To mě štve! A ten poměr pirátů v autě a v tramvaji je jednoznačný a rozhodně převažuje v neprospěch automobilů.
Jasně, že převažuje tvle kolik asi je aut a kolik tramvají :roll: :roll: Ale na procenta bych si nebyl tak úplně jistej nějakým drtivým náskokem... Jak řikám spousta "bidýlkářů" se chová víc než arogantně...

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 22:23

I.am.good píše:ÚČASTNÍKŮ silničního provozu, ale skutečně zamysli se, ti řidiči tramvají se pořád chovají 50x lépe, jak auťáci.
Řidiči tramvají bývají většinou argoantní, mám pár přátel,k teří jezdí s tramvají a nechovají se arogantně a jsou to na výsost inteligentní a slušní lidé, ale když kolikrát slyším jak se do salonu baví přes dveře dva tramvajáci před tramvají plnou lidí... Jen si zapisuju, kolik sprostých slov se dá užít ve větě o obsahu, "včera mi blbě brdil vůz" a proto se dost vysvětluje i cholerické chování na křižovatkách... Ale neříkám, že řidiči aut na tom nejsou stejně je to v prvé řadě o lidech... A tramvaj není posvátná je to jen dopravní prostředek. Takže není správné vykrývat protijdoucí tramvaje, tak jako není správné úmysleně blokovat tramvaj a vjíždět na koleje pakliže se blíží tramvaj....

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 04.10.2006 22:11

themuf píše:to Radek31: Jel si někdy po tý Vršovický v autě a chtěl odbočovat doleva? Asi ne, tak se nad tim zamysli a někdy to zkus a pak mi takovouto píč*ovinu nenapíšeš. Já vlastně zapoměl, že je to jen šotoušské hledisko, kde je člověk zaměřen jen na tramvaje! @3638 A pokud jsem já lhář, tak co jsi ty? Řekl bych ti to, ale to by nebylo vhodné, takže to řeknu, že jsi asi šotouš, který vidí jen tramvaje, které privileguješ. Co si myslíte, že si ostatní lidi myslej o tramvajácích, kteří hledí jen nato, zda dojedou načas a že je jim jedo, když obšas rozsekaj nějaký to auto. Samozřejmě, že ty mi to teď vyvrátíš, nějakými argumenty, ale každýmu člověku, kterýmu jsou tramvaje lhostejný je to jasný...
Trávím na cestách dost času a často mám dojem, že jediný rys společný prakticky všem řidičům je, že všichni někam spěchají. Jedni do práce, druzí z práce, další na nákupy, jen aby se ušetřilo pár minut navíc, které stejně většina z nás nakonec zbytečně promarní. V tom nejsou řidiči tramvají žádnou výjimkou, i když jejich hnacím motorem je mít v rámci dodržení jízdního řádu na točnách co nejdelší pauzu. Rozhodně si nikdo z nás nemyslí, že by řidiči tramvaji byli nějací svatí andílci a to co tu radek31 je dost ovlivněno tím, že jako řidič tramvaje zažívá podobné chvíle o kterých tu píše, prakticky den co den.
Musím ale částečně souhlasit se svými kolegy, že řidiči aut ve městě často jezdí jako kdyby tramvaj byla vyrobena z papíru. Otáčení se do protisměru, odbočování doleva bez toho že by se podívali zda-li souběžně s nimi nejede tramvaj, ...
A potom to dopadá třeba takhle (viz obrázek, omlouvám se za zhoršenou kvalitu) nebo taky takhle http://mhd-ostrava.ic.cz/nehoda_25_09_06.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Příspěvek od themuf » 04.10.2006 21:48

to Radek31: Jel si někdy po tý Vršovický v autě a chtěl odbočovat doleva? Asi ne, tak se nad tim zamysli a někdy to zkus a pak mi takovouto píč*ovinu nenapíšeš. Já vlastně zapoměl, že je to jen šotoušské hledisko, kde je člověk zaměřen jen na tramvaje! @3638 A pokud jsem já lhář, tak co jsi ty? Řekl bych ti to, ale to by nebylo vhodné, takže to řeknu, že jsi asi šotouš, který vidí jen tramvaje, které privileguješ. Co si myslíte, že si ostatní lidi myslej o tramvajácích, kteří hledí jen nato, zda dojedou načas a že je jim jedo, když obšas rozsekaj nějaký to auto. Samozřejmě, že ty mi to teď vyvrátíš, nějakými argumenty, ale každýmu člověku, kterýmu jsou tramvaje lhostejný je to jasný...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.10.2006 19:26

Mapl píše:To dost dobře znám. Často seto stává v metru...
Hele, na jaký to bylo lince, prosím? :)
Na 180, hošík nastoupil hned v Kafkofkový, ale hrál jen před vozovnu Střešovice. Proč ??

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.10.2006 19:24

trainzjohny píše:V rámci jeho kompetencí určitě, já bych mu z toho magneťáku nejradši udělal hromadu elektrických dílku a hromádku plastu. Ono jet po 10 hodinách ze školy a v autobuse poslouchat to jeho tuc tuc tuc byla síla.
To dost dobře znám. Často seto stává v metru...
Hele, na jaký to bylo lince, prosím? :)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.10.2006 19:22

Mapl píše:A ten řidič dobře udělal. Myslim, že udělal to, co nejlépe mohl. :) :lol:
V rámci jeho kompetencí určitě, já bych mu z toho magneťáku nejradši udělal hromadu elektrických dílku a hromádku plastu. Ono jet po 10 hodinách ze školy a v autobuse poslouchat to jeho tuc tuc tuc byla síla.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.10.2006 19:18

trainzjohny píše:Oni ani né tak studenti jako žáci (není VŠ jako ZŠ), ale především ti mladíci kteří už ani do školy nechodí. Jel jsem dneska autobusem s jedním takovým ...... a ten si do autobusu (dost plného) vkráčel jako pán tvorstva s magneťákem na plný pecky, a proč by ho vypnul jaksi nevěděl. Po několika minutách došla řidiči trpělivost a mladíka (a to seděl vzadu v kloubáku) šel osobně seřvat, a chlapec najedou věděl proč ho vypnout...

A ten řidič dobře udělal. Myslim, že udělal to, co nejlépe mohl. :) :lol:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.10.2006 19:14

Mapl píše:A divíš se jim?? Když někteří za volantem jsou bezohlední, někteří cestující dělají v tramvaji "psí kusy" - hlavně studenti...
Já se jim tedy moc nedivím.
Oni ani né tak studenti jako žáci (není VŠ jako ZŠ), ale především ti mladíci kteří už ani do školy nechodí. Jel jsem dneska autobusem s jedním takovým ...... a ten si do autobusu (dost plného) vkráčel jako pán tvorstva s magneťákem na plný pecky, a proč by ho vypnul jaksi nevěděl. Po několika minutách došla řidiči trpělivost a mladíka (a to seděl vzadu v kloubáku) šel osobně seřvat, a chlapec najedou věděl proč ho vypnout...

Zamčeno