Noční tramvaje

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od Proxy » 21.2.2008 16:59

trainzjohny píše:K těm kontrolním místům - bude to o ničem, bezďáci i neplatiči si brzy zvyknou a buď zastávku před vystoupí, nebo (v případě neplatičů) si cvaknou. Museli by se ty místa nepravidelně prohazovat pokud možno mezi co nejvíce stanovišti.
Ano, budou se muset probudit a vystoupit nebo budou muset zaplatit jízdné - tak je to správné 8-) Není přece našim cílem vyhazovat lidi z tramvají nebo pokutovat, pokud takoví lidé v tramvají nebudou, ostatním cestujícím se bude lépe dýchat :wink:

Nečekám, že v každé noční tramvaji narazím na revizora nebo policajta, ale když přijedu na Lazarskou, jdu kolem řady stojících tramvají a hledám tu svoji, tak bych očekával, že tam někoho uvidím, ale já bohužel nevidím... skoro si začínám myslet, že by si cestující měli založit nějakou vlastní domobranu nočních tramvají :wink:

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od davidtk » 21.2.2008 16:13

Potvrzuji co říká johny ... metráci se objevujou víc a víc, ale i tak při jejich počtu nikdy neobsadíš každou tramvaj. Občas udělaj razii na Lazaru, ale krom toho že my jezdíme pořád bezezměn a je nás taky málo, tak vždycky najdeš tramvaj bez sqadry MP+PK. Pokud jde o flákání, tak není problém aby se měšťáci zašili už při začátku nočního provozu.
U kontrolních míst ... naprostý souhlas. O ničem, za chvíli budou informace všude a obměňovat KM se taky nevyplatí.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od trainzjohny » 21.2.2008 13:44

Davidtk ti klidně potvrdí, že se jezdí pořád v nesnížené míře (co se týče revizorů). Nevím jak je to s hlídkama MP bez revizorů, ale slyšel jsem, že metrácký měšťáci (kteří mají noční tramvaje v působnosti) dost nabrali, tedy bych se snížení divil. Spíš bych věřil, že se to více fláká.

K těm kontrolním místům - bude to o ničem, bezďáci i neplatiči si brzy zvyknou a buď zastávku před vystoupí, nebo (v případě neplatičů) si cvaknou. Museli by se ty místa nepravidelně prohazovat pokud možno mezi co nejvíce stanovišti.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od Mapl » 21.2.2008 12:53

Proxy: přesně tak!
Je potřeba takové body zavést, poněvadž jinak lidem nevysvětlíte, ať jezdí MHD a zejména pak noční. (-X
Zážitky z nočních tramvají (hlavně 57 a 59) nemám moc dobré. :roll:
Ačkoli vždycky může být hůř! :lol:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od Proxy » 21.2.2008 12:43

trainzjohny píše:
Mapl píše:Já jel tedy dnes kolem půl druhé ráno linkou 59 a i přes otřesné cestující, kteří si z tramvaje udělali boxerský ring a páchli přes celý vůz a dělali bordel, policie nikde.
Já si myslím, že to byla "hurá akce". Na Lazarské při zběžném pohledu do tramvají nikde žádní strážníci ani zaměstnanci DPP. (-X
Nemůžou být v každém voze, jezdí pořád a od začátku prosince dokonce ještě o něco málo víc.
Já mám pocit, že strážníci jezdí spíš čím dál tím méně :( Používám noční dopravu poměrně často (naposled dnes v noci) a strážníka jsem neviděl několik měsíců a pokud jsem hlídku viděl, tak oni zas veškeré problémové klienty neviděli a pokud na Lazarská vystoupili, tak jen aby si mohli sednout do nějakého volnějšího spoje. :oops:
Já chápu, že ti kluci nemají lehkou práci, ale takhle to dál nejde. Myslím, že bylo na čase změnit systém a třeba vybrat 5 bodů v síti, kde by v noci byly stálé hlídky revizorů a policie. Řidiči by pak věděli, že když zavolají dispečink o pomoc, tak skutečně bude pomoc někde čekat. Takové kontrolní body by mohly být, např. na Lazarské, Andělu, I.P.Pavlova, Masaryčce a Hradčanské - tomu by se měly upravit i jízdní řády, aby bylo dostatek času na případnou kontrolu. :idea:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od trainzjohny » 21.2.2008 0:00

Mapl píše:Já jel tedy dnes kolem půl druhé ráno linkou 59 a i přes otřesné cestující, kteří si z tramvaje udělali boxerský ring a páchli přes celý vůz a dělali bordel, policie nikde.
Já si myslím, že to byla "hurá akce". Na Lazarské při zběžném pohledu do tramvají nikde žádní strážníci ani zaměstnanci DPP. (-X
Nemůžou být v každém voze, jezdí pořád a od začátku prosince dokonce ještě o něco málo víc.

Jinak pokud v tom voze nebyl žádný zaměstananec, tak kdo ho řídil :smt064 ?!?!? To by možná chtělo napsat stížnost na podnik ... :wink:

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční tramvaje

Příspěvek od Mapl » 20.2.2008 15:05

Já jel tedy dnes kolem půl druhé ráno linkou 59 a i přes otřesné cestující, kteří si z tramvaje udělali boxerský ring a páchli přes celý vůz a dělali bordel, policie nikde.
Já si myslím, že to byla "hurá akce". Na Lazarské při zběžném pohledu do tramvají nikde žádní strážníci ani zaměstnanci DPP. (-X

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 13.8.2007 2:05

Smurfx píše:Jsou pořád v nočních tramvajích strážníci nebo to byla taková hurá zimní akce a vše vyšumnělo do ztracena. Já jen, že jsem za posledních několik týdnů v noční tramvaji žádného strážníka nepotkal. Tak buď mám takovou smůlu/štěstí nebo fatk nejezdí
Jezdí, stále jezdí. Pravidelně vybírají třeba 52 a 54 na Lehovci.

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 12.8.2007 23:24

Jsou pořád v nočních tramvajích strážníci nebo to byla taková hurá zimní akce a vše vyšumnělo do ztracena. Já jen, že jsem za posledních několik týdnů v noční tramvaji žádného strážníka nepotkal. Tak buď mám takovou smůlu/štěstí nebo fatk nejezdí

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 23.1.2007 10:53

Sirka píše:A v poslední větě je, že zvlášť dobrý pozor si dají v Lazarské, kde už nyní pomáhají hlídky z ulice. Je to pravda - nějak jsem si tam nikdy nikoho nevšiml?
Taky jsem tam nikoho navíc nepotkal. Policajti tam občas jen přestoupí z linky na linku, ani neprojdou ostatní vozy.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Sirka » 22.1.2007 19:02

16.1. vyšel v MFD zajímavej článek o nočních tramvajích. Mimo jiné mě zaujaly dvě věci:
MFD píše: ... Linky číslo 50 až 59 hlídalo 5 až 6 dvojic strážníků...
a
R. Blažek píše:Počítám, že do tří měsíců bychom měli do nočních spojů nasadit sto padesát mužů.
A v poslední větě je, že zvlášť dobrý pozor si dají v Lazarské, kde už nyní pomáhají hlídky z ulice. Je to pravda - nějak jsem si tam nikdy nikoho nevšiml?

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 22.1.2007 14:19

Proxy píše:Já jsem se v noci z pátku na sobotu přesunoval z Perunovy na Brrndov mezi 1:30 - 2:15. Jel jsem d-51 a d-54, cestou koukal po okolních tramvajích, ale nikde jsem nic neviděl, akorát byly všechny linky dost nacpané (cca st. 3-4 dc, st. 4-5 zc)
Co je v Perunově???? (Odpověď prosím do vlákna Termix, aby nám nezmkli další téma :P :oops: )

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 22.1.2007 14:08

Absolut píše:V noci so/ne jsem se trošku projel mezi 02:15 a 03:00 (cesta z Lucerny music baru do místa noclehu) a viděl jsem mnoho nočních tramvají (2 rozjezdy v Lazarské a cesta 55 skoro na konečnou). Policajtů málo (ve 2 tram z cca 20), revizor žádný.
Já jsem se v noci z pátku na sobotu přesunoval z Perunovy na Brrndov mezi 1:30 - 2:15. Jel jsem d-51 a d-54, cestou koukal po okolních tramvajích, ale nikde jsem nic neviděl, akorát byly všechny linky dost nacpané (cca st. 3-4 dc, st. 4-5 zc)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 22.1.2007 14:08

JE 15 hlídek policejních vyčleněných na Noční tramvaje. TAk hold zatím nebudou všude.

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 22.1.2007 13:39

Dneska v noci zase na 51 v půl čtrvtý(Flora-IPP) jeli 2 MP-oba seděli vzadu...

Zamčeno