Vase masiny/pocitacova diskusia

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 19.1.2007 15:12

Káem píše:Pro mě je víc závadné téma počítače. Kdo způsobí, že se třináctiletý kluk dozví o termixu? Termix? Prox? NE! POČÍTAČ!!! Proto bych rád, aby se zakázalo téma Počítače.
Kdo doveze třináctiletého kluka do Termixu? Čím tam přijede? Zakažme debatu o MHD.
pocuvaj ty co riesis?, akoze na tram-fore sa moze kecat len o elektrickach?ak ano tak naco je tu sekcia "OSTATNÍ" a pod noou velky napisa "URCENO PRO NETRAMVAJOVA TEMATA", navyse neviem co ti vadi na tejto teme a tiez neviem co to ma spolocne s termixom...kecame tu o PC co neni nic ani urazajuceho, zavazneho a pohorsujuceho...takze ak sa ti nepaci necitaj to tu a neotravuj, ale najskor si sposobil to ze nam to tu moderator zamkne lebo si spamoval az tolko ze mu prejdu nervy!
moja 1. no-tram tema a uz sa bez akehokolvek dovodu ruca koli takym jak si ty! :!:
Bobek píše:Že vám vstupuju do diskuse, tohle je s prominutím nesmysl. Jak SDRAM tak DDRAM existují v jedno- i oboustranném provedení, to závisí pouze na hustotě použitých čipů. Dvojnásobná datová propustnost DDR plyne z faktu, že oproti SDR přenášejí data jak se vzestupnou, tak se sestupnou hranou hodinového signálu.

K čemu všemu se člověk nedostane na fóru o tramvajích :D
Ano,samozrejme ale princip je rovnaky, vzdy ide o vykon...
I.am.good píše:Jo, MSTS s tratí Bratislava-Praha - tam čím více výkonu, tím lépe :D A samozřejmě většinu normální nových her, jak se ke mě co dostane :))
No to je pekny :D , a CSko nemas nahodou v kompe, by sme zabavili :D .

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 19.1.2007 11:38

trainzjohny píše:Demokracie ovšem není, že si každý dělá (v tomto případě píše) co chce, vyskytly se problémy a je nutné se k nim nějak postavit. Někdo si stěžoval (já ho neprásknu) a tak jsem se rozhodl zamknout dvě témata, které nesouvisí s tramvajemi. Pak se ozvali jiní, že chtějí mluvit i o jiných věcech než tramvaje. Tedy jsem vám jedno (méně "závadné") téma odemkl. Myslím, že o něčem takovém demokraciee, je. Já už bych se k tomuto nerad vracel. Prosím, berte fakt, že někomu řeči v tématu termix dost vadily a tak bylo nutné s tím něco udělat. Pokud se umoudříte a odemknutí tohoto tématu se ukáže jako dobré, můžu vám vrátit i váš termix.
Jen drobnost, nechci dělat dusno, ale demokracie je vláda lidu řekněme přenesením pravomocí na volené zástupce. Zvolený pak vykonává (měl by) to co má. Ale ty jsi byl jmenován, to není demokracie, to je něco jiného.
Neber si to osobně, jen jsem musel zareagovat.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.1.2007 11:22

trainzjohny píše:. Tedy jsem vám jedno (méně "závadné") téma odemkl. Myslím, že o něčem takovém demokraciee, je. .
Pro mě je víc závadné téma počítače. Kdo způsobí, že se třináctiletý kluk dozví o termixu? Termix? Prox? NE! POČÍTAČ!!! Proto bych rád, aby se zakázalo téma Počítače.
Kdo doveze třináctiletého kluka do Termixu? Čím tam přijede? Zakažme debatu o MHD.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 19.1.2007 11:21

trainzjohny píše:Demokracie ovšem není, že si každý dělá (v tomto případě píše) co chce, vyskytly se problémy a je nutné se k nim nějak postavit. Někdo si stěžoval (já ho neprásknu) a tak jsem se rozhodl zamknout dvě témata, které nesouvisí s tramvajemi. Pak se ozvali jiní, že chtějí mluvit i o jiných věcech než tramvaje. Tedy jsem vám jedno (méně "závadné") téma odemkl. Myslím, že o něčem takovém demokraciee, je. Já už bych se k tomuto nerad vracel. Prosím, berte fakt, že někomu řeči v tématu termix dost vadily a tak bylo nutné s tím něco udělat. Pokud se umoudříte a odemknutí tohoto tématu se ukáže jako dobré, můžu vám vrátit i váš termix.
Částečně máš pravdu. Ale proč tedy ten dotyčný do tohoto vlákna lezl? Nikdo ho nenutil, když se mu to melíbí, tak tam nemusí lézt. Tohel je teda fakt výmluva :? Navíc - z tvé odpovědi vyplývá, že to byl JEDEN člověk, proti uzamčení se ohradilo víc lidí a ty jsi odemknul jen jedno téma, to mi nepřijde demokratické.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 19.1.2007 11:17

Káem píše:ad1) Myslíš jako komu dal bůh úřad, tomu dal i rozum, jo? Tak to se denně přesvědčujeme, že to neplatí. Moderování spočívá v něčem úplně jiném. (taky jsem moderátor, i když jinde).
ad2) Lidé z některých fór se i fyzicky scházejí. Ale na to je tu ještě brzo.

Jen úvaha - že vadí off topic v jednom vláknu nebo v emailové konferenci je pochopitelné, ale je-li samostatné vlákno, pak nic nenutí nikoho do něj chodit, ne?
Mě to neříkej, já mám názor shodný s tebou :)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 19.1.2007 11:16

I.am.good píše:Káeme, neprovokuj. Ostatně trainzjohnny je moderátor, takže na to má právo. Na druhou strani by mě zajímalo, kdo konkrétně si na to stěžoval :). Mno, holt to tu není moc demokratické :) ....
Demokracie ovšem není, že si každý dělá (v tomto případě píše) co chce, vyskytly se problémy a je nutné se k nim nějak postavit. Někdo si stěžoval (já ho neprásknu) a tak jsem se rozhodl zamknout dvě témata, které nesouvisí s tramvajemi. Pak se ozvali jiní, že chtějí mluvit i o jiných věcech než tramvaje. Tedy jsem vám jedno (méně "závadné") téma odemkl. Myslím, že o něčem takovém demokraciee, je. Já už bych se k tomuto nerad vracel. Prosím, berte fakt, že někomu řeči v tématu termix dost vadily a tak bylo nutné s tím něco udělat. Pokud se umoudříte a odemknutí tohoto tématu se ukáže jako dobré, můžu vám vrátit i váš termix.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.1.2007 11:04

I.am.good píše:Káeme, neprovokuj. Ostatně trainzjohnny je moderátor, takže na to má právo.

tohle spíš mohla být pro TF lichotka, že už je to taková "domácí" stránka leckterých přispěvatelů, že si pokecají rádi s ostatními o všem, nejen o tramvajích. A tohle nebylo využito, přijde mi to škoda.
ad1) Myslíš jako komu dal bůh úřad, tomu dal i rozum, jo? Tak to se denně přesvědčujeme, že to neplatí. Moderování spočívá v něčem úplně jiném. (taky jsem moderátor, i když jinde).
ad2) Lidé z některých fór se i fyzicky scházejí. Ale na to je tu ještě brzo.

Jen úvaha - že vadí off topic v jednom vláknu nebo v emailové konferenci je pochopitelné, ale je-li samostatné vlákno, pak nic nenutí nikoho do něj chodit, ne?

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 19.1.2007 10:56

Káeme, neprovokuj. Ostatně trainzjohnny je moderátor, takže na to má právo. Na druhou strani by mě zajímalo, kdo konkrétně si na to stěžoval :). Mno, holt to tu není moc demokratické :) Ale máme přeci možnost jít si diskutovat na jiné fora. Zde mě ale napadá, že tohle spíš mohla být pro TF lichotka, že už je to taková "domácí" stránka leckterých přispěvatelů, že si pokecají rádi s ostatními o všem, nejen o tramvajích. A tohle nebylo využito, přijde mi to škoda.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.1.2007 10:42

Chtěl jsem se zeptat, jestli by náhodou někdo nevěděl, aby mi jako teda odpověděl... Termix... by mému počítači škodil?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 19.1.2007 10:13

Protože si na toto téma někteří uživatelé oprávněně (alespoň podle mě) stěžují, rád bych vás požádal, abyste se drželi alespoň jeho tématu a to konfigurace vašich PC, pokud se to bude točit nějakým jiným směrem budu nucen mazat :!: :wink:
Děkuji za pochopení.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Příspěvek od Bobek » 19.1.2007 9:07

Sheep píše:...teda sa tento nazov pouziva z toho dovodu ze DD-Ramky maju po obidvoch stranach suciastky tj vedia dodat, dvojnasobny vykon..., inak je princip rovnaky s klasickymi SD-Ramkami...
Že vám vstupuju do diskuse, tohle je s prominutím nesmysl. Jak SDRAM tak DDRAM existují v jedno- i oboustranném provedení, to závisí pouze na hustotě použitých čipů. Dvojnásobná datová propustnost DDR plyne z faktu, že oproti SDR přenášejí data jak se vzestupnou, tak se sestupnou hranou hodinového signálu.

K čemu všemu se člověk nedostane na fóru o tramvajích :D

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 18.1.2007 22:06

Sheep píše:inak bavis dajake hry? ze mas taku graficku kartu :D
Jo, MSTS s tratí Bratislava-Praha - tam čím více výkonu, tím lépe :D A samozřejmě většinu normální nových her, jak se ke mě co dostane :))

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 18.1.2007 21:56

Quetzalcoatl píše:A nebýt CD, byla by to jediná účinná ochrana proti pirátství -> nikomu se nebude chtít kopírovat n tisíc disket pro pár korun. Jinak by byly kopie dražší jak originály. :D
Ale kde už jsou ty doby, kdy se všechno počítalo v kilo a kdo měl 1 megahertz nebo megabajt čehokoli, tak byl king.
si trochu pozadu, dnes ma uz internet kazdy tak si asi rozmysli ze jak sa warez siri, myslim ze nase warez forum je celkom popularne :D .+P2P siete a FTP servery :wink:

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quetzalcoatl » 18.1.2007 21:14

admirak píše:Hustý by bylo instalovat WIN Vista z disket. Vyšlo by to asi na 1652 disket. To by bylo teprve něco. :lol:
A nebýt CD, byla by to jediná účinná ochrana proti pirátství -> nikomu se nebude chtít kopírovat n tisíc disket pro pár korun. Jinak by byly kopie dražší jak originály. :D
Ale kde už jsou ty doby, kdy se všechno počítalo v kilo a kdo měl 1 megahertz nebo megabajt čehokoli, tak byl king.

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 18.1.2007 20:57

I.am.good píše:Teda moj brat, moc se v počitačích nevyznáš, hej? :D DDRAM neexistuje, je skutečně DDR SDRAM. Nevím přesně co je ta zkratka SDRAM (Sxxxxx Random Acess Memory), ale zkratka DDR je pouze Double Data Rate. Takže ona (a většina z nás) má skutečně DDR SDRAM :)

Jinak já mám Athlon64 2800+ (1800MHz vytaženej na 1950MHz), 1GB DDR SDRAM ( :D ), Ati X1600Pro 512 MB DDR2, AGP8x (mám jen AGP slot a tohle je nej grafika, co se do toho dá sehnat :/ - ale je pořád hodně good), HDD 120GB uATA 133, 2x DVD pálidlo (NEC 16x, LG 18x), repro 5.1 a teď jsem si i pořídil vymazleně bezdrátovou klávku a myš. Windows Professional x64 edition :) Jo a ještě za zmínku stojí laserová tiskárna EPSON GQ5000, kterážto nemá ani ovladače ve Windows, manuál má ! 800 ! stran a v záručním listu je datum z roku 1989 :D:D
Ano mas v tom pravdu, ale z masoveho pohladu sa nazov DDR SDRAM nepouizva, preto 2217 svoj post zdovodnila tym ze to je napisane na stitku od notebooku, cili je to pravda, avsak v mojej dlhorocnej praxi s PC a vystupovani s ludmi som nepouzival a nepouzivam nazov DDR SDRAM, jednoducho poviem DDRAM alebo SDRAM a nemam problem, teda sa tento nazov pouziva z toho dovodu ze DD-Ramky maju po obidvoch stranach suciastky tj vedia dodat, dvojnasobny vykon..., inak je princip rovnaky s klasickymi SD-Ramkami

inak bavis dajake hry? ze mas taku graficku kartu :D

Zamčeno