Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 03.3.2007 19:51

pawel píše:z bubenče/horní letné holt chotkova, z dolní letné/holešovic holt magistrála. objem dopravy do centra by měl klesat - letná bude mít pod sebou MO. odlehčit ji od SZ-jižního směru dopravy by nemuselo být nezajímavé..
No právě chotkova, to je dost málo.. takže tenhel nápad se mi krutě nelíbí :D

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 03.3.2007 18:03

z bubenče/horní letné holt chotkova, z dolní letné/holešovic holt magistrála. objem dopravy do centra by měl klesat - letná bude mít pod sebou MO. odlehčit ji od SZ-jižního směru dopravy by nemuselo být nezajímavé..

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 03.3.2007 18:00

pawel píše:to mi připomíná jinou věc, což zde ovšem bude asi klasifikováno jako OT (proto event.žádám o přesun, pokud se diskuse nejak víc rozvine) - nebylo by možno výhledově přenechat Letenský tunel tramvajím? jakožto člověk, který se na letné často vyskytuje, mě zde tak trochu frustruje nemožnost dostat se rychle a bez přesunů typu 2 stanice metrem do centra.))
A kam ty auta odklonit?? To je dost důležitá spojnice Letná, Bubny? - centrum? Autem by ses pak nedostal, ale zajímavá myšlenka

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 03.3.2007 17:49

Jabberwocky píše:Chtělo by to nějak vyřešit rychlý a pohodlný přístup od Vltavy, aby člověk nemusel přes Hradčanskou nebo Strossmayerák. Kdysi tam býval eskalátor, ne? :-)
to mi připomíná jinou věc, což zde ovšem bude asi klasifikováno jako OT (proto event.žádám o přesun, pokud se diskuse nejak víc rozvine) - nebylo by možno výhledově přenechat Letenský tunel tramvajím? jakožto člověk, který se na letné často vyskytuje, mě zde tak trochu frustruje nemožnost dostat se rychle a bez přesunů typu 2 stanice metrem do centra.

(ps: radikálnější plán: zrušení TT nábřeží evd.beneše, nábř. kpt. J., PF-Čechův most a výstavba TT Letenské nám.-tunel + Revoluční-PF. varianta: zachování TT PF-Čechův most-Malostranská pro manipulační provoz (ukončení linek, odklony při výluce štef.mostu))

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 03.3.2007 17:40

Teď se omlouvám všem slušným a myslejícím fanouškům fotbalu (znám takové), ale bude to trochu paradox - v těsné blízkosti zastávky Národní knihovna bude zastávka Sparta. Vedle intelektuálské instituce klub, jehož příznivci ani zaměstnanci inteligencí zhusta příliš nevynikají... :-)

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 03.3.2007 17:29

podle mě tam bude zřízena zastávka tramvaje (a pochopitelně nikoli "špejchar", ale "národní knihovna"...stejně jako švanďák ap.).

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 03.3.2007 17:09

Né, čičí, nejvhodnějším řešením je přímá linka z mé postele do Národní knihovny a zpět! Na tom trvám! ;-)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 03.3.2007 17:04

Jabberwocky píše:No, při troše snahy by travaje mohly točit někde mezi národním konservačním fondem a studovnou starých tisků :-) To by mimochodem částečně řešilo problém s dopravou, protože co by člověk ztratil přestupem na Hradčanské, to by nahnal tím, že by ho tramka dovezla až do výdejny :-) Objednávalo by se přes Apex už u metra, a jen by tam člověk dojel, hned by dostal požadované svazky. Teď ještě zařídit, aby knihovní linka měla druhou konečnou někde u mé postýlky, a stává se ze mě nejspokojenější badatel na světě ;-)
Ale dyť DP dostane náhradu, a myslím si, že dokonce vhodnější. Ale bylo by dobré zřidit tam i tramvajové zastávky.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 03.3.2007 16:50

DJ LA DÉFENSE píše:Trainzjohnyho někde v duši, mrzí ta "využitá" smyčka :-)
No, při troše snahy by travaje mohly točit někde mezi národním konservačním fondem a studovnou starých tisků :-) To by mimochodem částečně řešilo problém s dopravou, protože co by člověk ztratil přestupem na Hradčanské, to by nahnal tím, že by ho tramka dovezla až do výdejny :-) Objednávalo by se přes Apex už u metra, a jen by tam člověk dojel, hned by dostal požadované svazky. Teď ještě zařídit, aby knihovní linka měla druhou konečnou někde u mé postýlky, a stává se ze mě nejspokojenější badatel na světě ;-)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 03.3.2007 15:47

Jabberwocky píše:No vida, a já teď naopak přesně chápu, proč se porota rozhodla jednomyslně. Já bych pro Kaplického hlasoval také. Čím dál tím víc se ve mně rodí přesvědčení, že ten návrh je KRÁSNÝ.
Trainzjohnyho někde v duši, mrzí ta "využitá" smyčka :wink: :lol: :wink:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 03.3.2007 14:25

Mě se to naprosto líbí. Konečně se postaví něco co nebude vypadat jako další z řady nevzhledných hnusných krychlí... Má to nápad, objekt zaujme ze všech stran. Jako jedna z mála staveb má zcela jistě velmi reálnou možnost získat různá ocenění, stejně jako např. Tančící dům...

Z tady těch níže bych vybral jen první, třetí a poslední...

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 03.3.2007 14:23

No vida, a já teď naopak přesně chápu, proč se porota rozhodla jednomyslně. Já bych pro Kaplického hlasoval také. Čím dál tím víc se ve mně rodí přesvědčení, že ten návrh je KRÁSNÝ.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 03.3.2007 13:46

Když opomenu ten první, to je teda taky dílko, tak jsou všechny podle mě lepší než ten rozteklý úd co nám chtějí vztyčit na letné :cry:


Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 03.3.2007 12:53

Pawel: Hezky jsi to vystihl. Souhlas. Jen nevím, jak budu do nové NK dojíždět. Přece jen, Klementinum jsem měl od fakulty pár kroků a hned vedle je stanice metra. Chtělo by to nějak vyřešit rychlý a pohodlný přístup od Vltavy, aby člověk nemusel přes Hradčanskou nebo Strossmayerák. Kdysi tam býval eskalátor, ne? :-)

Ostatní: Trochu se nabízí srovnání s Philologische Bibliothek berlínské Freie Universität (link: http://www.fu-berlin.de/bibliothek/phil ... index.html). Ta je sice samozřejmě mnohem menší než plánovaná NK, ale také je to dost atypická stavba a také v ní vlastně neexistují oddělené prostory (jen patra). Zbývá dodat, že mně se tam pracovalo vysloveně příjemně a horní patro s křesly/pohovkami, kde se dalo číst snad i v poloze hlavou dolů, mne nadchlo. Tož tak.

Zamčeno