Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 08.3.2007 21:25

P_V: NK nebude v cestě výhledu na hrad. jestli tudy (přes letnou) doopravdy jezdíš, tak to přece vidíš, ne? výhled na hrad rozhodně nevede vzdušnou čarou přes nynější smyčku. jinak plusem řešení je právě malý objem hmoty nad zemí, nejmenší ze všech návrhů..

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 08.3.2007 21:15

P_V píše:On ten Hrad je také pěkná směska stylů napříč staletími, už jen třeba ten gotický chrám říznutý barokní zvonicí. :) A co ten výstřední hypermoderní kýčovitý secesní pavilon, který do krajiny čumí ještě víc než knihovna? :D
Jó, pokud je na tom panoramatu něco opravdu hnusného, tak to jsou ty cihlové hradby nad Klárovem. Čistě účelová stavba, masivní nepěkná hmota rušící ráz okolí, dnes postrádající praktický smysl a nepoužitelná k ničemu jinému.
Ano je to taková směska to souhlasí. Ale furt mě tedy trapí méně cihlová zeť, nebo secescní pavilon. A to, že více čumí do krajiny než ta knihovna s tím bych nesouhlasil. Ale vychazím pouze z návrhu knihovny.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 08.3.2007 21:01

jara píše:No mě osobně se to také nelibí. Ono je hezké, když se já vracím večer domů a přes plán vidím nasvícenej hrad. A ted ho neuvidím protože tam bude nějaká opičárna. Ať si to klidně dají na vinohrady nebo do letnan mě je to fakt jedno. Ale tahle blízko hradu se to mě nelibí.
On ten Hrad je také pěkná směska stylů napříč staletími, už jen třeba ten gotický chrám říznutý barokní zvonicí. :) A co ten výstřední hypermoderní kýčovitý secesní pavilon, který do krajiny čumí ještě víc než knihovna? :D
Jó, pokud je na tom panoramatu něco opravdu hnusného, tak to jsou ty cihlové hradby nad Klárovem. Čistě účelová stavba, masivní nepěkná hmota rušící ráz okolí, dnes postrádající praktický smysl a nepoužitelná k ničemu jinému.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 08.3.2007 20:37

DJ LA DÉFENSE píše:Názor mu neberu, ale přijde mi zbytečně hanit tuto hezkou stavbu výrazy "sračky" a pdoobně... Jinak v podstatě říká to, co tato budava má vyvolávat. Emoce, odpor, obdiv apod.
No mě osobně se to také nelibí. Ono je hezké, když se já vracím večer domů a přes plán vidím nasvícenej hrad. A ted ho neuvidím protože tam bude nějaká opičárna. Ať si to klidně dají na vinohrady nebo do letnan mě je to fakt jedno. Ale tahle blízko hradu se to mě nelibí.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 08.3.2007 20:22

jara píše:Doprčic fakt už tady člověk nemůže ani vyjádřit svůj postoj k nějaké stavbě? To tady každej "čumí" jen dopředu a vydupavá si tady cestičku sám pro sebe??? Martine co se s tebou děje???
Názor mu neberu, ale přijde mi zbytečně hanit tuto hezkou stavbu výrazy "sračky" a pdoobně... Jinak v podstatě říká to, co tato budava má vyvolávat. Emoce, odpor, obdiv apod.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 08.3.2007 20:19

DJ LA DÉFENSE píše:Nevim co na to nadáváš, nebuď z dílen a jdi dělat architekta, nemáš na to? Tak nepyskuj, mě se to líbí :x Tobě ne, ale nic ti nevnucuju.
Doprčic fakt už tady člověk nemůže ani vyjádřit svůj postoj k nějaké stavbě? To tady každej "čumí" jen dopředu a vydupavá si tady cestičku sám pro sebe??? Martine co se s tebou děje???

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 08.3.2007 20:14

demon píše:Opět seš úplně mimo !!! Smyčku tady nikdo neoplakává, jen si nechcem nechat zaplevelovat památkovou rezervaci další podobnejma sračkama... :P
Nevim co na to nadáváš, nebuď z dílen a jdi dělat architekta, nemáš na to? Tak nepyskuj, mě se to líbí :x Tobě ne, ale nic ti nevnucuju.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 08.3.2007 19:21

DJ LA DÉFENSE píše:Oplákáváte zbytečnou smyčku...
Opět seš úplně mimo !!! Smyčku tady nikdo neoplakává, jen si nechcem nechat zaplevelovat památkovou rezervaci další podobnejma sračkama... :P

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 08.3.2007 16:41

Mapl píše:Když jsou v Praze rozsáhlejší výluky nebo mimořádnosti v provozu, tak se smyčka hodí. :)
Ale je mi jasné, že kvůli tomu nemá smysl jí nechávat stát. :wink:
Já bych oplakával, kdyby vytrhali trojúhelník Zvonařka. to je moje nejoblíbenější pražské obratiště (vlastně trojúhelník)! 8-) 8-) :P :D :P 8-)
Trojúhelník by mě tky mrzel ten má sovje kouzlo...
Ale jinak Špejchar? V této velikosti?? Zbytečný luxus, já snad už ani nepamatuju, kdy tam bylo odkloněno více než jedna linka...

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 08.3.2007 16:11

DJ LA DÉFENSE píše:Oplákáváte zbytečnou smyčku...

Když jsou v Praze rozsáhlejší výluky nebo mimořádnosti v provozu, tak se smyčka hodí. :)
Ale je mi jasné, že kvůli tomu nemá smysl jí nechávat stát. :wink:
Já bych oplakával, kdyby vytrhali trojúhelník Zvonařka. to je moje nejoblíbenější pražské obratiště (vlastně trojúhelník)! 8-) 8-) :P :D :P 8-)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 08.3.2007 16:08

Oplákáváte zbytečnou smyčku...

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 08.3.2007 15:06

Ano. Také s panem Knížákem souhlasím. Obratiště Špejchar bych vklidu ponechal a celou chobotnici bych postavil někde na Pankráci. :) 8-)
V tom problém nevidím. Tam by se to hodilo spíše než na Špejchar. :roll:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 08.3.2007 12:48

Káem píše:Začínáš bejt Demone jako já, já taky všechno říkal. :P :D :) :wink:
Sakra, teď nevim jestli se mam radovat nebo brečet... :shock:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 08.3.2007 12:45

Začínáš bejt Demone jako já, já taky všechno říkal. :P :D :) :wink:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 08.3.2007 12:39

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já se v něčem můžu s p.Knížákem shodnout...

"Návrh Jana Kaplického je zajímavý a určitě by taková stavba měla v Praze vzniknout, ale považuji za vhodnější místo mimo střed města, například na pankrácké pláni, kde by znamenala významnou dominantu. Vstup na Letenskou pláň a do blízkosti historického panoramatu města považuji za nešťastný," řekl Knížák
vs.
Věř, že kdyby se čirou náhodou někdo zeptal veřejnosti na názor, tak zrovna takový stavby nemaj v centru historický zástavby nárok, ovšem třeba na Pankráci proti nim nikdo neřekne ani slovo.
Otázka nezní jestli knihovnu na kopci nebo v oudolí, ale jestli zrovna tenhle typ budovy neni zvrácenost cpát do bezprostřední blízkosti centra.
- napsal Demon...

http://zpravy.idnes.cz/s-chobotnici-na- ... domaci_adb

Zamčeno